Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

mobo na P35 ...

To byla pewna przenosnia...

DK to nie jest to samo co LT / UT, chocby z racji tego ze na DK nie ma takiej swobody w doborze GTL'i. To wlasnie one w znaczacy sposob poprawiaja FSB. Tyle ze albo trzeba miec magiczne umiejetnosci aka OPB, lub miec farta i do cepa i mobacza, przy czym oba te elementy musza pochodzic z farta ;)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byla pewna przenosnia...

DK to nie jest to samo co LT / UT, chocby z racji tego ze na DK nie ma takiej swobody w doborze GTL'i. To wlasnie one w znaczacy sposob poprawiaja FSB. Tyle ze albo trzeba miec magiczne umiejetnosci aka OPB, lub miec farta i do cepa i mobacza, przy czym oba te elementy musza pochodzic z farta ;)

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=375982

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=374335

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=363883

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem realteampa. Między realtempem a everestem i coretempem jest różnica 10stopni... w idle mam 31 39 w stressie 57 60. Czy mam uznać te temperatury za prawdziwe? Dałem test sensorów i było 12 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idżcie sobie spammować tymi niby rekordami gdzie indziej

Czy real temp pokazuje zaniżone temperatury? odpowiedzcie skoro tacy z was "pr0" overclockerzy

 

roxxxxxuje n1n1n1n1111111! pwn pwn pwn ale mam skilla <--- żenua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pokazuje dobrze(99%)

CT czyta tj.Max za wysoko z 45nm stad te różnice

no to ladnie. to ja tu szlifuje procka, radiator, nakładam najlepszą pastę tylko po to żeby zyskać te 1-2 stopnie w dół a tu wystarczy realtemp i mam od razu 10 st. gratis :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idżcie sobie spammować tymi niby rekordami gdzie indziej

Czy real temp pokazuje zaniżone temperatury? odpowiedzcie skoro tacy z was "pr0" overclockerzy

 

roxxxxxuje n1n1n1n1111111! pwn pwn pwn ale mam skilla <--- żenua

ja tez lubie sobie w piatek wypic..

 

CoreTemp_meeron.zip

zmodyfikowany CT pod E8200/E8400/E8500/E8600

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy real temp pokazuje zaniżone temperatury? odpowiedzcie skoro tacy z was "pr0" overclockerzy

:lol2:

Real temp/core temp.co tam sobie wymyslisz temp nie pokazuje poprawie temp w warunkach jakich dziala moj podkrecony procesor, czyli w temperaturach ujemnych :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idżcie sobie spammować tymi niby rekordami gdzie indziej

Czy real temp pokazuje zaniżone temperatury? odpowiedzcie skoro tacy z was "pr0" overclockerzy

 

roxxxxxuje n1n1n1n1111111! pwn pwn pwn ale mam skilla <--- żenua

lol?

niektorych bawi powiekszanie e-penisa w postaci wysokiego taktowania cepa 24/7. Niektorych za to bawia wysokie zegary, wiec nie wiem co sie czepiasz... Nikt nie ma obowiazku odpowiadac na pytania ktore sa rozwiazane juz na tym forum. Tyle odemnie, ale popreram to co napisal meeron ;)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czy real temp pokazuje zaniżone temperatury?

 

 

roxxxxxuje n1n1n1n1111111! pwn pwn pwn ale mam skilla <--- żenua

 

tak tak roxujesz wiemy,yhm :D

meeron thx za CT ;)

MaSell kup sobie termometr ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pogodziłem się z tym, że mój E8200 tak strasznie się grzeje. Postanowiłem się nim pobawić, miałem tego nie umieszczać na forum, ale co tam, może wszyscy którzy skarżą się na wysokie temperatury się pocieszą.

 

Możecie się cieszyć że nie macie tego co ja (napięcie w biosie ustawione na 1,29):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na wstępie chciałbym się powitać, będzie to mój pierwszy post na tym forum icon_wink3.gif

 

 

Od wczoraj jest posiadaczem procesora Intel Core 2 Duo E8400. Zaniepokoiła mnie jego wysoka temperatura wskazująca przez programy typu Core Temp, Speed Fan.

 

Poniżej zamieszczam link do tego jak to wszystko wygląda :

 

http://id.wklej.org/s/6524

 

Czy mam powody do nie pokoju ? Z tego co słyszałem, w tym modelu są 'szarpnięte' czujniki...

 

Wszystko dobrze zamontowałem, prócz 'boxowego' chłodzenia mam jeszcze 2 osobne wentylatory.

 

Najdziwniejsze jest to, że czasem najczęściej kiedy gram w jąkąś gierke komputer restaruje się, lecz nie zawiesza.

 

 

Z góry dziękuje za wszystkie pomocne mi posty jak i spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam,

Fitopato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj z napięciami. Temu procesorowi nic się nie stanie. Być może tak jak połowa właścicieli penrynów masz popsute czujniki. Ja chyba mam dobre bo płyta pokazuje to samo.

Tylko dlaczego czasem komputer samoczynnie się RESTARTUJE, nie zawiesza ?? Jest to trochę denrwujące i daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo temp jest za wysoka ;>

 

Daj w biosie najniższe napięcie jakie możesz ustawić i spróbuj może jeszcze raz BOX'a zalożyć.

 

Nie chciałbym niczego 'zbroić'. BOX już zakładałem 2 razy, 0 zmian. NIe wiem czy ingerowanie w BIOS ma jakiś sens, ale ok zrobie tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo temp jest za wysoka ;>

 

Daj w biosie najniższe napięcie jakie możesz ustawić i spróbuj może jeszcze raz BOX'a zalożyć.

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Komputer włącza się ale na monitorze nawet białego pixela :blink: Jestem w kropce, może na płycie głównej jakąś zworke albo coś nacisnąć ?> (Foxconn P35A-S)

 

Ale się załatwiłem...

Edytowane przez Fitopato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Posiadam laboratoryjny :rolleyes: jednak ciezko nim zmierzyc temp rdzenia procka :lol2:

jednak chyba jest to troche malo mozliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...