Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od kilku dni e8400 BOX + chłodzenie ThermalRight SilentTower, płyta Gigabyte GA-EP43P-DS3, RAM DDRII 2x2GB Patriot 800Mhz.

Do 3,6 Ghz (9x400) potrzebuje 1,29 w biosie (realnie 1,24 - 1,26), tylko 10 min. Orthos testowałem - nie wiem czy full stable. Ale mam inny problem: nie mogę przekroczyć fsb 420 :blink: . Nawet przy mnożniku 6x (2,52 Ghz), vcore 1,3 ram 840 przy 2,1 i 5-6-6-15, MCH core 1,4 system po restarcie nie odpala. A na fsb 419 bez problemu odpala na defaultowym MCH core, 2,0V 5-5-5-12 ram i 3,77 Ghz. Co to moze być? :angry:

Niewiele można znaleźć na temat tej płyty w internecie a tak na przyszłość to google naprawdę nie gryzie...

http://forums.whirlpool.net.au/forum-repli...fm/1001284.html na forum piszą o krótko o różnicach..

i wygląda że płyta nie daje rady powyżej 420. ale żeby być pewnym wypróbuj jeszcze wyższe częstotliwości przy niższym mnożniku. Zdarza się np że płyta ma "dziurę" przy pewnym FSB. Tzn że np pomiędzy 400 a 435 nie odpala wcale ale 436 albo wyżej już działa... "dziury" mają raczej chipsety nvidii i nie słyszałem o tym by na intelu coś takiego sie zdarzyło ale nigdy nie wiadomo, może zadziała.

.... a jeśli nie to zmień lepiej na coś na intelu p35 lub lepiej p45 bo są sprawdzone pod wysokim FSB.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie chłodzenie? :D 16C ?

 

Dobre płyty robią dobre FSB. Ja się teraz męczę z takim shitem jak DFI DK P45 - szkoda słów na tą mobo...

Mam już dość szerokie spektrum widzenia płyt P45, naprawdę ciężko wskazać dobrą. Co innego zrobić FSB 600 i się podniecać SuperPI a co innego działać pewnie i trzymać ustawienia BIOSu z chociaż 500 MHz. Asusy mają z tym poważne problemy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie chłodzenie? :D 16C ?

 

 

 

Mam już dość szerokie spektrum widzenia płyt P45, naprawdę ciężko wskazać dobrą. Co innego zrobić FSB 600 i się podniecać SuperPI a co innego działać pewnie i trzymać ustawienia BIOSu z chociaż 500 MHz. Asusy mają z tym poważne problemy

No wlasnie widze te Twoje szerokie spektrum.

 

Mobo: Asus Rampage Extreme bios 0403

cooler: thermalright u120e+sanyo denki san-ace 120mm fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

mam do was pytanie.jak poprawnie i czym nalozyc paste termoprzewodzaca na procek c2d e8500???

cienki pasek przez srodek proca ;)pod naciskiem radiaxa sie ladnie rozejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To myslalem ze moj Q829 to padaka -> 4GHz 1.36V, ale i tak skubany 6GHz nie chcial zrobic :/

Heh Ostatnio szukalem troche fajnych sprzetow i cale szczescie dorwalem pare sztuk Q808 :)...

 

Mam jesczez Q817... warto to testowac?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

to ja chcialbym sie pochwalic moim E8400 (thx Meeron :D)

dopiero zaczynam zabawe na sockecie 775 wiec oczekujcie wiecej fotek ;)

Rozumiem, że to nowy procesor? Czy kupiłeś jakąś sprawdzoną używkę? Bo ciekaw jestem czy rzeczywiście dalej z dobrymi nówkami jest problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor jest nowka Box z 3letnia gwara!

trafilem go w dziale Sprzedam jakies 2 tyg temu (selekt od Meerona) (macie go w poscie 3014 ;)

 

w biosie mam ustawione vcore +100mV a nawet nie wiem jakie jest napiecie domyslne :rolleyes:

no jeszcze nie sprawdzalem ile pojdzie max ale napewno sprawdze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

to ja chcialbym sie pochwalic moim E8400 (thx Meeron :D)

dopiero zaczynam zabawe na sockecie 775 wiec oczekujcie wiecej fotek ;)

 

Ciekawe z kąd w Orthosie wzięło Ci się 4500MHz??? skoro obok w cpu-z podajesz 4000Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to vcore jest real czy tylko cpu-z tak pokazuje :D

Real. To jest selekt od mirona, ktory robi 4.2Ghz na jakimś 1.25-1.3v

 

Ciekawe z kąd w Orthosie wzięło Ci się 4500MHz??? skoro obok w cpu-z podajesz 4000Mhz

Na orthosa się nie patrzy, bo on zawsze podaje Mhz według wzoru - max multi x fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem nowke e8400 do 3,5GHz.

 

Napecie w BIOS'ie 1.2V.

 

Ale...

 

W Asus IA suite jak i w CPU-Z nie ma napiecia 1.2v tylk np. 1.152 .....1.168...potem nagle 1.174....a jeszcze widzialem 1.186 i 1.96....

 

Czy to jest normalne, ze to napiecie tak skacze?

 

Dodam ze gdy zwiekszyalem FSB do 420 przy napieciu 1.2V nie wyrabial :P

 

Chyba zla sztuka...podchodzaca pod padake ?

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się ci którzy macie dobre egzemplarze... e840 i 3,6GHz robi na 1,3V. Albo ja się nie znam i przesadzam, albo coś chrzanię (co bardzo prawdopodobne jest) albo kupiłem niezłą padake... Nic tylko usiąść i płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...