Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym wszystkim zakomunikowac ze procki z seri e8... sa bardzo wytrzymale :) dzisiaj mialem prawdziwa bombe z kompa , chodzi o to ze zauwazylem ze cos komp restartuje mi sie na zegarach w opisie tak wiec metoda prob bledow odpalalem co chwile orhosa sprawdzajac czy jest stabilny no i az doszedlem do taktowania 3900 po godzinie orthosa stabilny jak skala mowie, na sam koniec z ciekawosci odpalam core tempa i co widze prawie zawalu dostalem temperatura 116 stopni !!! wylaczylem orthosa temperatura spadla do do 85 , masakra wylaczylem kompa sprawdzam co jest nie tak i co widze .. kabelek wkrecil sie w infinity po zabiegu wyjecia kabelka wszystko wrocilo do normy takty jak w podpisie sa , tak wiec niechcacy spawdzilem ze moj e8400 spokojnie wytrzymuje temperature 116 stopni :)

 

teraz po godzinie orthosa przy taktach jak w podpsie w stresie core temp wykazuje 65 stopni tak wiec temperaturka o polowe spadla

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was sprawdzał o ile CPU-Z zaniża/zawyża napięcie w stosunku do realnego V (mierzonego miernikiem)?

Czy te maksymalne 1,4 V podawane na forum to jest napięcie realne czy biosowe na codzień dla E8x00?

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem u kuzyna i katujemy wlasnie nowego e8400.

 

przed zamontowaniem pzreczyscilismy radiator AC Freezera 7 PRO po poprzedniej pascie i nalozylismy arctic silver ( za 9 zl z komputronika :D )

 

wylozylismy na procek cala "strzykawke"

 

temp w stresie wynosi 77 stopni

 

czy to odrobine nei za duzo?

 

pozdrawiam

 

edit: w orthosie 82 stopni.

 

czy to nie za duzo? czy przyczyna takich temp moze byc to ze tej pasty jest naprwde duzo nalozone tam? moze za duzo?

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem u kuzyna i katujemy wlasnie nowego e8400.

 

przed zamontowaniem pzreczyscilismy radiator AC Freezera 7 PRO po poprzedniej pascie i nalozylismy arctic silver ( za 9 zl z komputronika :D )

 

wylozylismy na procek cala "strzykawke"

 

temp w stresie wynosi 77 stopni

 

czy to odrobine nei za duzo?

 

pozdrawiam

 

edit: w orthosie 82 stopni.

 

czy to nie za duzo? czy przyczyna takich temp moze byc to ze tej pasty jest naprwde duzo nalozone tam? moze za duzo?

Czemu robisz cos o czym nie masz bladego pojecia?

Pasty ma byc mniejwiecej tyle co ziarenko ryzu i dobrze rozprowadzic! Pewnie juz wyplynela na cale mobo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad w Twojej wypowiedzi tyle agresji? ;)

 

Zarzucasz mi, że robie cos o czym nie mam pojęcia a tymczasem nie jeden raz zmienialem chldozenie procesora i 1szy rz mam jakis klopot.

 

Ponadto problem zostal przed chwila zostal rozwiazany - po o/c poprzedniego procka zostalo podniesione napiecie i dlatego procek sie nagrzewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wkladaj mi w usta slow ktorych nie wypowiedzialem i nie kontynuj z laski swojej juz tego offtopa.

 

Nawet jesli faktycznie za duzo tego tam nalozylem to liczy sie skutek. Teraz jakos temp w stresie wynosi 54 stopnie co jest niska temperatura.

 

dziekuje za "pomoc" i wyczerpujace odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia

1.Zaakceptować to że zrobiłeś głupotę jak inni piszą-na dobre Ci wyjdzie.

2.zyć dalej w przekonaiu że masz rację a inni żle Ci życzą-cieakwe jak tamn Twój procek podziała :-) :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co go przeżywać... inny już dawno by przyjął do wiadomości że "źle zrobił" ,a nie upierał się przy swoim... ;/ Nikt tu przecież kolego nie chcę źle, tylko dać Ci dobrą radę... nie rozumiem twojego oburzenia :/ Nakładaj pastę jak chcesz, może jakbyś nałożył ją wedle przyjętych "norm" temperatury miał byś jeszcze niższe i jeszcze większy powód do zadowolenia... Pomyśl i nie sraj ogniem :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEE to oni nie po to tyle dają żeby wysmarować???? To ciulki no!

To po co tyle tej pasty - to ja odeśle do noctuy to co mi zostało a strzykawa konkretna ;)

Nie no człowiek się uczy na błędach - głupi taki jestem od tego czytania.

 

Panowie się dodatkowo pochwale że mam pełne stabilne fsb 545 ;)

Teraz powalczę o lepszy wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo nie tylko dobrze nałożył pastę na procesor, ale także na podstawkę procesora i kawałek płyty głównej... może tak dobrze się zna że wie coś o czym my nie wiemy, np. może to poprawi chłodzenie MOBO?? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Sprzęt:

 

C2D 8400

TT TrueBlack 120 + 120mm wiartrak

Gigabyte P45 DS4

Gtx 260

4 GB

Corsiar 650 W

 

Obecnie jade na następująych ustawieniach:

 

Proc.

 

9x 445 = 4 Ghz napięcie w Biosie 1.4125 CPU- Z pokazuje 1.376

Napiecie NB 1.140

 

Reszta auto.

 

ROCK SOLID. Stabilny - test GTA 4 - nie wywala nic sie nie dzieje Orthos - stabilny. Pi - liczy.

 

Temp.

Idle 44- 46

Stress 65 -67

 

Coś takiego.

 

Pytania:

 

Chciałbym chodzić na 9x500 = 4500. BTW. (6x500) chodzi stabilnie. CZyi problem z FSB i pamieciami i NB odpada. Zostaje proc i w związku z tym:

 

1. Biorąc pod uwage vdroop ile na jakim napieciu moze komp chodzić 1.4 ?/ 1.43 ??

2. Ilu z was ma 4500 na stałe na powietrzu?

3. Czy jest realne 4500 na co dzień.

4. Jakie ustawienia proponujecie

5. Czy może proca szlag trafic od takiego wyżyłowania ?

 

Pare slow ode mnie.

1. Jakis czas temu zmienilem procesor na E8400. I zaponailem zmniejszyc napiecie :mur: Wystartowalem z prockiem na 1.45V :blink:

2. Oczywiscie, jak tylko sie zorientowalem, zze tempy cos przeginaja, zmniejszylem napiecie do defaultu.

3. Zaczalem krecic... I tak przez 2 miesiace procek chodzil stabilnie (4GHZ) ponizej 1.3V (w BIOS-ie oczywiscie)

4. 2 dni temu musialem zwiekszyc napiecie do 1.35V (BIOS). System tracil stabilnosc.

 

Jaki wyciagnalem z tego wniosek? Podajc prockowi napiecie wyzsze, niz dopuszczalne przez producenta (1.3625V!!) mozna drastycznie skrocic zywotnosc procesora.

 

Dodam jeszcze, tempy w stresie nie przekraczaja 59'C, w iddle - 28'C.

 

 

Ps. Tylko pozazdroscic tak wysokich wynikow OC! Pytanie tylko, jak dlugo proc pociagnie przy takim napieciu, w dodatku pracujac 24/7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare slow ode mnie.

1. Jakis czas temu zmienilem procesor na E8400. I zaponailem zmniejszyc napiecie :mur: Wystartowalem z prockiem na 1.45V :blink:

2. Oczywiscie, jak tylko sie zorientowalem, zze tempy cos przeginaja, zmniejszylem napiecie do defaultu.

3. Zaczalem krecic... I tak przez 2 miesiace procek chodzil stabilnie (4GHZ) ponizej 1.3V (w BIOS-ie oczywiscie)

4. 2 dni temu musialem zwiekszyc napiecie do 1.35V (BIOS). System tracil stabilnosc.

 

Jaki wyciagnalem z tego wniosek? Podajc prockowi napiecie wyzsze, niz dopuszczalne przez producenta (1.3625V!!) mozna drastycznie skrocic zywotnosc procesora.

 

Dodam jeszcze, tempy w stresie nie przekraczaja 59'C, w iddle - 28'C.

 

 

Ps. Tylko pozazdroscic tak wysokich wynikow OC! Pytanie tylko, jak dlugo proc pociagnie przy takim napieciu, w dodatku pracujac 24/7?

a jak długo proc jechał na 1.45? jakoś nie chce mi się wierzyć, że po 2 miechach działania poniżej 1.3V proc się zdegradował... a jakie masz pozostałe napięcia? VTT, PLL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny przypadek, system jest niestabilny jak zapuszczę OCCT, jak włączę cpu-z to restarcik :/. Napięcia miałem w normie przy 4200mhz - 1.2v, nb - 1.36 fsb, - 1.22v,

przy 4400 - 1.26v

 

Teraz coś się ewidentnie gryzie, czasami OCCT na wysokim priorytecie sobie śmiga a czasami restart po 2min, kombinowałem z różnymi biosami i dalej to samo. Nie sądzę jednak żeby przy tak śmiesznym napięciu proc się zdegradował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny przypadek, system jest niestabilny jak zapuszczę OCCT, jak włączę cpu-z to restarcik :/. Napięcia miałem w normie przy 4200mhz - 1.2v, nb - 1.36 fsb, - 1.22v,

przy 4400 - 1.26v

 

Teraz coś się ewidentnie gryzie, czasami OCCT na wysokim priorytecie sobie śmiga a czasami restart po 2min, kombinowałem z różnymi biosami i dalej to samo. Nie sądzę jednak żeby przy tak śmiesznym napięciu proc się zdegradował.

miałem coś podobnego, szczególnie przy OCCT, ale przeinstalowałem system i wszystko wróciło do normy, dlatego nie wierzę że proce się tak szybko zdegradowały. spróbujcie zrobić to samo, albo zainstalujcie sobie windows 7 beta, który jak na razie jest moim najstabilniejszym systemem Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak długo proc jechał na 1.45? jakoś nie chce mi się wierzyć, że po 2 miechach działania poniżej 1.3V proc się zdegradował... a jakie masz pozostałe napięcia? VTT, PLL?

To poczatkowe napiecie bylo ustawione stosunkowo krotko. Jednak zdazylem na nim przeleciec zarowno 8h Orthosa, jak i na dobitke IntelBurn testem.

 

Pozostalych napiec nie ruszalem i nie ruszam. Moja wiedza w tym temacie jest jeszcze zbyt mala.

Natomiast probowalem podbijac napiecia dla pamieci (by podniesc ich OC). I nawet przy +0.1V testy stabilnosci sypaly bledami...

 

Dodam tez, ze grafike tez podnosilem.

 

Prawde mowiac, opbecne problemy ze stabilnoscia zaczely sie podczas grania w FC2. Poczatkowo myslalem, ze to grafika, ale w rezultacie okazalo sie , ze procek jest niedovoltovany. Przy innych grach nie milem tego typu problemow. Mozliwe, ze nie samo napiecie dla CPU jest problemem, tylko niedovoltovana plyta glowna... Ale jak wspomnialem nie bardzo wiem, z czym sie je PLL, VTT, i tp. Nie wiem, dokladnie, ktore napiecia podnosic, ktorych nie i generalnie, jaki ma wplyw zmiana V na plycie.

 

Mozliwe, ze procek wcale nie stracil swoich "atrybutow" :) Jednak tak to wyglada od strony poczatkujacego OClockera :)

 

OStania rzecz. Defaultowo IntelBurn Test ma ustawionych 5 petli, podczas, ktorych zyluje procesor i pamiec. Podczas ostatnich testow (stare V) ustawilem te wartosc na 10. I program wyrzucil blad na 7 petli.

 

 

Jesli ktos z was moglby w skrocie wyjasnic, czym smoze skutkowac podniesienie napiec na mobo, bylbym bardzo wdzieczny. Czy ma to duzy wplyw na ogolna stabilnosc platformy, czy raczej znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co trafilem na allegro tydzien temu za 600 zł :) Sam jestem w szoku.

Wszystko standard, tylko core voltage na 1.49 ustawilem. Ciekawe sa temperatury tego egzemplarza :blink:

post-165450-1231883924_thumb.jpg

To normalne?? NA moim poprzednim e8500 juz przy 3800 sie wysypywal a tu cos takiego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co trafilem na allegro tydzien temu za 600 zł :) Sam jestem w szoku.

Wszystko standard, tylko core voltage na 1.49 ustawilem. Ciekawe sa temperatury tego egzemplarza :blink:

post-165450-1231883924_thumb.jpg

To normalne?? NA moim poprzednim e8500 juz przy 3800 sie wysypywal a tu cos takiego..

Kozaak , a jak ze stabilnością ?? męczyłeś Orthosem ?

 

PS. Trochę to napięcie hardcorowe... lepiej zmniejsz OC i Vcore bo szybko pójdzie z dymem ten procek

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, orthos sie wysypuje i mi komputere resetuje. Ale co moze byc przyczyna? Spojrzcie na to:

post-165450-1231885787_thumb.jpg

Czy to normalne w e8600? Przecie nawet komputer nie powinien mi wstac a wstawal praktycznie bez problemu. Napiecie proca 1.67 i wiecej nie testowalem :) Jade teraz na 1.45 przy 4800. Te temperatury w dodatku mnie zadziwiaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zostawiłeś pozostałe napięcia na auto??? jeżeli podnosiłeś Vcore, to automatycznie do góry szły pozostałe napięcia...

 

 

Nie tyle, co na auto, a na Normal :) Zdjecie robione jeszcze za czasow E2160, wiec te napiecie nie jest asekwatne do obecnej sytuacji. Ale wlasnie tym V potraktowalem na poczatku mojego E8400 :(

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...