Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie ,czy E8400 może chodzić na 1,39 V(wskazanie CPU-Z ; według biosu 1.412 V -płyta dfi lp dk p35) 24/7 ? Jak się ma wskazanie cpu-z do rzeczywistości? Póki co nie mam miernika :sad:

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz sie na wskazania biosu/programow. Zmierz najpierw miernikiem i dopiero wtedy mozesz mniej wiecej sugerowac sie tymi wskazaniami. A 1.4v teoretycznie to troche za duzo, ale sa takie co wytrzymuja bez problemu a inne padaja nawet od mniejszego v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz sie na wskazania biosu/programow. Zmierz najpierw miernikiem i dopiero wtedy mozesz mniej wiecej sugerowac sie tymi wskazaniami. A 1.4v teoretycznie to troche za duzo, ale sa takie co wytrzymuja bez problemu a inne padaja nawet od mniejszego v.

a gdzie zmierzyć miernikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pamiątki (takie jak w sigu) taktowane nominalnie 1066 mogą pracowac w nieco wyzszych taktach ,np 1156 ?? no bo kurcze na strapie 400mghz mam mnozniki 2D i 2.66D .2 to za mało (przy moim wall wynoszącym 450 to pamiątki na 900 to mało) a na strapie 333 mghz owszem mam 2.4B ale przy takim fsb chyba nie wskazane, (w.g. mojej teori powyzej fsb=400 nalezy stosowac strapa 400mghz, jesli sie myle, prosze poprawicie). pamieci smigająna okolo 2v, przeszly 2 rundy memtest86+, dluzej nie patrzylem. moge byc spokojny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pochwalę się co mam od Sobiha :]

 

Dołączona grafika

 

Proc całkiem fajny ale ma jedną stanowczą wadę jedna z czujek jest źle skalibrowana i różnica w idle na rdzeniach wynosi 10-11C a w stresie 7-8C. Ma to jakieś większe znaczenie w codziennym użytkowaniu?? Wie ktoś może która z czujek pokazuje dobre tempy?? Napięcia z biosu to Vcpu 1,25 Vtt 1,2.

 

Zastanawiam się czy go sobie zostawić czy oddać bo te czujki trochę mnie męczą :/ Sobih nie robi żadnego problemu ba ma nawet kupca za większą kasę jak coś ^^

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiałem jak zmierzyć faktyczne napięcie proca na tej płycie. Znalazłem takie zdjęcie:

Dołączona grafika

 

Z tego wątku: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=177369

 

Widze tylko 1 punkt. Do czego podpiąć druga końcówkę woltomierza?

 

@gravimag To Passt pierwszy poruszyl sprawe (napisal ze nie ma miernika), wiec nie miej pretensji do manieq1 :-D

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ale chciałem się upewnić.

BTW chyba najszybsza odpowiedz jaka dostałem tutaj ;), dzięki.

 

Proc całkiem fajny ale ma jedną stanowczą wadę jedna z czujek jest źle skalibrowana i różnica w idle na rdzeniach wynosi 10-11C a w stresie 7-8C. Ma to jakieś większe znaczenie w codziennym użytkowaniu?? Wie ktoś może która z czujek pokazuje dobre tempy?? Napięcia z biosu to Vcpu 1,25 Vtt 1,2.

Na chłopski rozum to bardziej sprawny jest czujnik #0, bo zakładając, ze czujnik płyty jest ok, to temperatura rdzenia nie może być mniejsza niż pod procesorem. Choć z drugiej strony, może tamten rdzeń jest po prostu chłodniejszy? Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pamiątki (takie jak w sigu) taktowane nominalnie 1066 mogą pracowac w nieco wyzszych taktach ,np 1156 ?? no bo kurcze na strapie 400mghz mam mnozniki 2D i 2.66D .2 to za mało (przy moim wall wynoszącym 450 to pamiątki na 900 to mało) a na strapie 333 mghz owszem mam 2.4B ale przy takim fsb chyba nie wskazane, (w.g. mojej teori powyzej fsb=400 nalezy stosowac strapa 400mghz, jesli sie myle, prosze poprawicie). pamieci smigająna okolo 2v, przeszly 2 rundy memtest86+, dluzej nie patrzylem. moge byc spokojny ?

Tylko się cieszyć, że na tyle chcą iść - 1156 :) przy 2.0V

Nic się nie dzieje :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podkręciłem swojego procka do 4Ghz po godzinnym tescie w orthosie stabilny. temperatura nie przekracza 55 stopni przegrzeewa mi sie jednak NB który ma 55 stopni czy to zle? chłodzenie cpu to mugen II w idlu mam 33 stopni to chyba duzo jak na takie chlodzenie. mimo ze po godzinie w orthosie jest stabilny wystarczy ze wlacze everesta albo jakas gre i komp sie restartuje czeog to moze byc wina? napiecie cpu w biose to 1.3625, NB 1,50, pamieci 2.4. pamieci ocz reaper przy napieciu 2.4 i timingach 5-5-5-15 na ile mhz moga chodzic?

post-156625-1233329516_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podkręciłem swojego procka do 4Ghz po godzinnym tescie w orthosie stabilny. temperatura nie przekracza 55 stopni przegrzeewa mi sie jednak NB który ma 55 stopni czy to zle? chłodzenie cpu to mugen II w idlu mam 33 stopni to chyba duzo jak na takie chlodzenie. mimo ze po godzinie w orthosie jest stabilny wystarczy ze wlacze everesta albo jakas gre i komp sie restartuje czeog to moze byc wina? napiecie cpu w biose to 1.3625, NB 1,50, pamieci 2.4. pamieci ocz reaper przy napieciu 2.4 i timingach 5-5-5-15 na ile mhz moga chodzic?

post-156625-1233329516_thumb.jpg

2.4 V na te Reapery to troche za duzo. Ja bym nie przekraczal max. 2,3 V. Ja je kiedyś na 2,4 V nieco "przegrzalem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tez masz walla przy ~445-450mghz ??? powiem tak, mam rewizje E0 i tak. zla wiadomosc jest taka ze powyzej tych taktów proc mi nie wskakuje, nie probowalem wyzej niz 1.3625 czyli maxymalne dopuszczalne przez producenta. dobra wiadomosc jest taka ze do 9x445(450) proc u mnie kreci sie w zasadzie bez podnoszenia voltów, moze troche vcore. jak na moje oko, obniz troche volty na procu, na ramie oczywiscie tez bo to je zabije. co z tego ze producent tyle zapewnia, ale chyba nie chcesz ich za pol roku wymienic.

tempy nie masz az takie wysokie, choc na takim chlodzeniu powinny byc duzo nizsze. ja na katanie 2 mam 28 i 45. sprawdz docisk. a uzyles jakiejs swojej pasty czy boxowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podkręciłem swojego procka do 4Ghz po godzinnym tescie w orthosie stabilny. temperatura nie przekracza 55 stopni przegrzeewa mi sie jednak NB który ma 55 stopni czy to zle? chłodzenie cpu to mugen II w idlu mam 33 stopni to chyba duzo jak na takie chlodzenie. mimo ze po godzinie w orthosie jest stabilny wystarczy ze wlacze everesta albo jakas gre i komp sie restartuje czeog to moze byc wina? napiecie cpu w biose to 1.3625, NB 1,50, pamieci 2.4. pamieci ocz reaper przy napieciu 2.4 i timingach 5-5-5-15 na ile mhz moga chodzic?

A próbowałeś troszku obniżyć V na NB? Moim zdaniem jest zbyt wysokie jak na te takty.

Przy 2.4V usmażysz te reapery. 

55C na NB - OK, nie ma tragedii.

 

@tommiyacht

Walla to ma ale chyba twoja płyta.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie aktualnie przecietnie kreca modele E8500, E8600 z dostepnych w sklepach serii, warto wymieniać E8400 4.0@1.36V na takiego ?

Dla 300-400MHz przy takim napieciu? Wedlug mnie nie warto, no chyba ze jakis selekt, e8600 wyselekcjonowany zrobi 4500 przy 1.3 podobno nawet, ja takiego nie trafilem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 300-400MHz przy takim napieciu? Wedlug mnie nie warto, no chyba ze jakis selekt, e8600 wyselekcjonowany zrobi 4500 przy 1.3 podobno nawet, ja takiego nie trafilem :(

Moze byc nawet 300mhz bardziej chodzi mi o to, zeby na fc miec wiekszy mnoznik :) \

 

Sa jakie konkretne serie z E8500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc nawet 300mhz bardziej chodzi mi o to, zeby na fc miec wiekszy mnoznik :) \

 

Sa jakie konkretne serie z E8500 ?

Ta, e0 :) ale wymiana e8400 na e8500 to juz wogole bez sesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pochwalę się co mam od Sobiha :]

 

Dołączona grafika

 

Proc całkiem fajny ale ma jedną stanowczą wadę jedna z czujek jest źle skalibrowana i różnica w idle na rdzeniach wynosi 10-11C a w stresie 7-8C. Ma to jakieś większe znaczenie w codziennym użytkowaniu?? Wie ktoś może która z czujek pokazuje dobre tempy?? Napięcia z biosu to Vcpu 1,25 Vtt 1,2.

 

Zastanawiam się czy go sobie zostawić czy oddać bo te czujki trochę mnie męczą :/ Sobih nie robi żadnego problemu ba ma nawet kupca za większą kasę jak coś ^^

To nie wina czujki tylko krzywej czapki. U mnie na quadzie jest różnica 3-4 stopnie między rdzeniami. A jak źle skręciłem blok to było nawet 15 stopni więc docisk ma tu dużo do gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzylem pasty arrctic silver 5 obnizylem napiecia i smiga:) a co do tych temperatur to moze dalme za duzo albo za malo pasty bo docisk sprawdzalem

Edytowane przez BtM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 V na te Reapery to troche za duzo. Ja bym nie przekraczal max. 2,3 V. Ja je kiedyś na 2,4 V nieco "przegrzalem".

Ja mialem z 3 parki, niektórym wlaczalem 2.6 V na dosyc dlugo okres czasu (~2 miesiace) i smigaly bez zarzutu. Ale wiadomo.. zalezy co sie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz nastepnym razem mial ten cpu w rece to powiedz mi jakie masz numery na plytce drukowalnej procesora, pod wcieciem w IHS.

tam sa 2 linijki numerkow.

 

te numerki ktore sa widoczne na fotce nizej:

http://www.thetechrepository.com/attachmen...mp;d=1164569601

Kiedyś mnie proszono o takie coś.

No mam proca w łapce :)

numerki są następujące:

2V82410

5A1005

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem tzn mialem ale nie wiem o co sie stalo mianowicie ogladam sobie film a tu patrze lcd poster mi miga i jakies odliczanie wlaczam pc probe 2 pokazuje mi wszystkie napiecia na czerwono a nic nie zmienialem samo sie zmienilo;/ no to szybko restart kompa nie wstaje.odrecam obudowe a tam wszystkie dioddy ktore pokazuja napiecia (zielona pomaranoczwa i czerwona) wzystkie sie palili;/ guzikiem na plycie wyczyscilem pamiec nic zresetowalme bios nic wyaczylem zasilacz i wlaczylme spowrotem komp wstal ale nie wime co sie stalo gdzies juz widzialem ze ktos zamieszczal screena jak ma wszystkie napiecia podwyzszone.. nie zrobilme screena ale np napiecia na mostkach wynosili ponad 4v ;/

Edytowane przez BtM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...