Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

mój e8600 @ 4.4g 1.35v orthos blend prio 9 stable na vtt 1.2 pl 1.61 przy maximusie ii formula. Gtl mam ustawione na 50+ ale nie wiem czy coś pomaga. Bardzo 4.5g nie moge ustabilizować na 1.4v w sumie nawet co jest troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7Press7

Witam, na przyszłość.... to znaczy po pierwsze maksymalne OC z tym zasilaczem zezwala na 0.4 GHz, chciałbym podkręcić Quada lub Intela z myślą o przyszłych/ściowych grach, aby wydajnościowo starczał na jak najdłuższy czas :lol2:

 

Nie zrozumiałeś? : Elo ziom, zamierzam kupić proca, tylko nie wiem który będzie lepszy na nowe czasy, zegarowanie to 0.4GHz, więcej nie da, który ziom wybrać :lol2:

 

Do wyboru do koloru, to znaczy z Intela, tutejsi dwaj panowie od taktu:

 

-Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB Kaszy @OC 3.20, 3.30 GHz [Zasiłka dalej nie wyrobi] XILENCE 460W

 

-Intel Core 2 Quad q8200 2.33GHz 4MB Cache @OC 2.73 GHz XILENCE 580W

 

A zasiłka to:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój e8600 @ 4.4g 1.35v orthos blend prio 9 stable na vtt 1.2 pl 1.61 przy maximusie ii formula. Gtl mam ustawione na 50+ ale nie wiem czy coś pomaga. Bardzo 4.5g nie moge ustabilizować na 1.4v w sumie nawet co jest troche dziwne.

w 99% wina proca , cos tam kiedys przez rece mi sie przewineło

mozesz podbic vol. na NB i ram moze cos pomoze

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacz tracer 500W jest good miod tani głośny z niższej półki albo modecom .Jeszce trochę kasy ci zostanie jeżeli chodzi o gry przyszłościowe to quad albo due podkręcone .http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000 test 53 procesorów może, się przyda narażę tak to 2 gry korzystają z 4 rdzeni. Przeczytasz cały artykuł trochę ci zejdzie przeczytanie ale na pewno ci pomoże w wyborze.

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacz tracer 500W jest good miod tani głośny z niższej półki albo modecom .Jeszce trochę kasy ci zostanie jeżeli chodzi o gry przyszłościowe to quad albo due podkręcone .http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000 test 53 procesorów może, się przyda narażę tak to 2 gry korzystają z 4 rdzeni. Przeczytasz cały artykuł trochę ci zejdzie przeczytanie ale na pewno ci pomoże w wyborze.

tracer to nie zasilacz!!! Jest to wyrób zasilaczopodobny.... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie wyrób zasilaczo podobny ale spisuje się dobrze 1850 gramowe pudło:P

Do czasu, do czasu - potem bedzie placz i zgrzytanie zebow. :D

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7Press7

To co brać dla lepszego efektu, i większego (troszke) czasu?

 

Q8200 czy e8500 ?

 

Chce zeby procek byl dobro wydajnosciowy do karty Gainward GTX 260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem e8400. Czy zgadzacie się z tym:

http://www.cluboc.net/reviews/cpu/intel/C2D/E8400_E0/p2.asp

A dokładnie chodzi mi o te 2 ostatnie cyfry na procku (oznaczające niby odległość o środka wafelka)?

Oznaczenia mojego to:

SLB9J

Q835B249

1A1005 (dolne oznaczenie z samego procka) - czyli wychodziłoby, że pawie z centrum.

Dzisiaj wieczorkiem zobaczymy jak zamontuję.

Oj gdzie moje maniery.

Witam wszystkich jako świeży posiadacz e8400:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem Core temp.

No to w tym progsie pokazuje vid=0,98

Nie wiem czy dobrze czy nie. Na razie idzie poniżej 1,3 na 4,05. Zjeżdżam z v i zobaczym.

 

Ech. Nie wiem czy muszę ustawić jeszcze jakieś napięcia na tej płycie żeby być pewnym 450 MHz. Trzeba chyba przetestować płytę. Proc na 4,05 (9x450) wymaga jakieś 1,32. Zobaczmy co będzie na 1,6. Eeee pewnie że żartuję. Nie jest aż tak źle. A numerki oznaczające wycinanie z wafla i podatność na oc to chyba między bajki.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7Press7

q8200 nie zasługuje na miano quada? no zgadzam się, ale po dobrym browarze i oc :)

 

Z mojego punktu widzenia quad ma 2.33 GHz na 4 RDZENIACH podkreślam

A e8500 wysokie takty i 2 RDZENIE

 

Więc na razie wsparcie dla 4 ma GTA IV, i chodzi mi o przyszłość, oczywiste jest że teraz zaczną wychodzić gry wpierające technologie 4 rdzeni.

 

Ehh doradzcie mi po prostu: Kupić E8500 czy Q8200 w skład wchodzi Overclocking.

I przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8200 nie zasługuje na miano quada? no zgadzam się, ale po dobrym browarze i oc :)

 

Z mojego punktu widzenia quad ma 2.33 GHz na 4 RDZENIACH podkreślam

A e8500 wysokie takty i 2 RDZENIE

 

Więc na razie wsparcie dla 4 ma GTA IV, i chodzi mi o przyszłość, oczywiste jest że teraz zaczną wychodzić gry wpierające technologie 4 rdzeni.

 

Ehh doradzcie mi po prostu: Kupić E8500 czy Q8200 w skład wchodzi Overclocking.

I przyszłość

Jak kupowac Quada to > Q9450 a jak Duo to E8400 bo tanszy no chyba ze bardzo chcesz E8500 ale to juz od Ciebie zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7Press7

Jak kupowac Quada to > Q9450 a jak Duo to E8400 bo tanszy no chyba ze bardzo chcesz E8500 ale to juz od Ciebie zalezy.

A jak nie mam kasy na q9450? Przecież z OC ten komp na q8200 będzie chodził prawie jak na q9450 nie? Planuje OC !!! a nie chce kupić e8400 bo on nawet dwa lata nie pojedzie, tak slyszalem :unsure:

 

może podajcie zalety i wady procków, to chyba najlepsze rozwiazanie

 

Dobra zdecyduję się na Intel Core 2 Duo E8500, mi to rybka czy on droższy od e8400 ale jakoś trafiają się dobre modele do oc, poza tym podkręcałem tylko Intel pentium 4 z 3.0 na 3.5 na Boxowym coolerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej - albo e8400 (mnożnik i tak Cię nie ogranicza) albo jakiegoś quada z 6/12mb L2. Jak większość gier będzie wykorzystywać 4 rdzenie, to wtedy będzie Cię stać na Core i5/i7 albo nawet jeszcze na następną generację procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7Press7

Nie wiem czy to zmieni.......no co ja gadam oczywiście że tak ^_^ zapomniałem dodać że nie gram w rozdzielce 1660 na ileś, nie w 1280x768, tylko w 800x600................cisza............ żart, 1024x768 - wpłynie to na procka?

Edytowane przez 7Press7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie mam kasy na q9450? Przecież z OC ten komp na q8200 będzie chodził prawie jak na q9450 nie? Planuje OC !!! a nie chce kupić e8400 bo on nawet dwa lata nie pojedzie, tak slyszalem :unsure:

 

może podajcie zalety i wady procków, to chyba najlepsze rozwiazanie

 

Dobra zdecyduję się na Intel Core 2 Duo E8500, mi to rybka czy on droższy od e8400 ale jakoś trafiają się dobre modele do oc, poza tym podkręcałem tylko Intel pentium 4 z 3.0 na 3.5 na Boxowym coolerze ;)

Q8200 po oc bedzie chodzil jak Q9450? Widze ze kolega na zartach sie zna. :D I to calkiem niezle wychodzi. :D:D:D

 

Nie wiem czy to zmieni.......no co ja gadam oczywiście że tak ^_^ zapomniałem dodać że nie gram w rozdzielce 1660 na ileś, nie w 1280x768, tylko w 800x600................cisza............ żart, 1024x768 - wpłynie to na procka?

Jak checsz grac w takiej rozdzialce to sobie kup cos z E6xxx a i tak bedzie to za duzo...

 

No chyba ze to zarcik w stylu tego z q8200 to inna sprawa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika i wszytko wiadomo

 

Dodano po 8 [minuty]:

 

co dziewne przy tym napeicu udao mi sie 16m zrobic Dołączona grafika zimny dzien pora na podkracanie na boxie :) co ny nato tiger :PP

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to ja rozumiem!!! Naprawdę ładnie to wygląda - popracuj troszki nad ramem ustabilizuje szyne 500 powiedzmy tak 24/7 i masz sztukę która naprawdę wymiata. Szkoda tylko, że nei napisałeś jakie temperatury uzyskujesz przy tak wysokim przetaktowaniu.

 

Ale tak serio serio naprawdę gratuluje "sztuki" jaka Ci się trafiła.

 

U mnie mam na co dzień stabilne fsb powiedzmy 545 a do testów i 560 mi poszło - może wpadniesz z prockiem i się go zwoduje i pomeczy.

Ja na swoim E8200 mam w pi 4,55m więc można by ładnie wycisnąć. A i te 4,55 bez żadnych tricków czy specjalnie zrobionych systemów - tak od po prostu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie gigabyte ep-45-ds3 comand rate nie da się zmienic na 1t temperatura 64 stopnie podczas 16m .Ramy to najtańsze brałem jakie były w sklepie patrioty 1066 2x1 za 129zł wiec wiele od nie oczekuje lecz ale można się pobawić z timingami . Dzisiaj w nocy jak będzie dalej tak zimno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w tym progsie pokazuje vid=0,98

VID jest zmienne (idle albo stress), uruchom SuperPI albo Orthosa, byleby proc coś robił i wtedy zobaczysz realne VID.

 

Q8200 po oc bedzie chodzil jak Q9450? Widze ze kolega na zartach sie zna. :D I to calkiem niezle wychodzi. :D:D:D

Jak się Q8200 podkręci a Q9450 nie... To tak, Q8200 będzie lepszy :wink: .

 

Tak na marginesie, to Q9450 to już wycofany został...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się Q8200 podkręci a Q9450 nie... To tak, Q8200 będzie lepszy :wink: .

 

Tak na marginesie, to Q9450 to już wycofany został...

Szczegolnie te 4mb vs 12mb l2 cache, kurde zreszta nie za bardzo rozumiem Twojego podejscia. Pytasz sie co lepiej kupic, wszyscy Ci mowia ze E8400/E8500 a Ty sie upierasz ze Q8200 bedzie lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie te 4mb vs 12mb l2 cache, kurde zreszta nie za bardzo rozumiem Twojego podejscia. Pytasz sie co lepiej kupic, wszyscy Ci mowia ze E8400/E8500 a Ty sie upierasz ze Q8200 bedzie lepsze...

Patrząc na ostatni jego post, to teraz upiera się na E8500... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...