Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takiego dziada... na codzien starczy:) wkurza mnie jednak ze jak dam mnoznik 9x 469 to nie dziala... tzn v nie zwiekszam bo teraz dosc cieplo a na karakorum to i tak cos zagoracy jest:|

post-119177-1241710210_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego dziada... na codzien starczy:) wkurza mnie jednak ze jak dam mnoznik 9x 469 to nie dziala... tzn v nie zwiekszam bo teraz dosc cieplo a na karakorum to i tak cos zagoracy jest:|

Wszystko fajnie tylko czemu priorytet 8?? Tak to mój też leci na niskim napieciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję nowy nabytek e8500 q841.

Procek kupiony oem na allegro - w teorii nieużywany, ale widać był montowany więc jest szansa, że nie jest wybitny i dlatego trafił na alledrogo.

Tak czy siak na razie bije na głowę mojego obecnego e8400

vid 1.1 375 :razz: to chyba dobrze nie ?

Jak coś pokaże to dam screeny inaczej w ciszy zniosę kolejna prockową porachę :lol:

 

 

edit:

 

4 ghz na 1.24v robi bez problemu ..

o 4.2 ghz na tym napięciu mogę zapomnieć - jest przyzwoicie ale bez rewelacji.

Jutro po pracy potestuję co potrafi do ok 1.28 v.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko czemu priorytet 8?? Tak to mój też leci na niskim napieciu...

Ile mam zaposcic na proiorytet 1? godzina wystarczy?

U mnie proc tak dziala na priorytet 1 jak i 8...jak w temacie o karakorum zapodalem z priorytetem 1 ,temperatury to mowili ze zle ze be, zeby dac 8 bo bardziej proca dogrzewa itd itd..zglupialem doszczętnie...

Proc na takim V stabilny jak skala i tyle

 

Co do 4,5ghz..narazie jest za goraco...pobawie sie, chociaz wiem ze pamieci mnie ograniczaja..:( sproboje poluzowac timingi

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie proc tak dziala na priorytet 1 jak i 8...jak w temacie o karakorum zapodalem z priorytetem 1 ,temperatury to mowili ze zle ze be, zeby dac 8 bo bardziej proca dogrzewa itd itd..zglupialem doszczętnie...

Proc na takim V stabilny jak skala i tyle

chodziło mi raczej o to iż np. u mnie różnica między priorytetem 8 a 10 wynosi 135mhz na tym samym napieciu... A co do stabilności u mnie najlepiej testuje to GTA4 - wywala się tylko wtedy gdy coś nie jest do konca stabilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o to iż np. u mnie różnica między priorytetem 8 a 10 wynosi 135mhz na tym samym napieciu... A co do stabilności u mnie najlepiej testuje to GTA4 - wywala się tylko wtedy gdy coś nie jest do konca stabilne...

aaaa myslalem ze ci chodzilo o mniejszy priorytet, nigdy nie dawalem 10:D dawalem zawsze 1 dopóki mnie nie zbesztali w temacie o karakorum, to daje 8^^...orthos, pi, gta4, crysis, gothic3...smiga dzis powalcze na 9x500 (chodzbym mial ramy spalic to je zmusze do 500^^) Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja rowniez sie pochwale swoim C2D. Tylko fotka taka, bo innej juz mi sie nie chcialo robic. Tak czy siak "full rock stable".

 

Dołączona grafika

 

Potencjal jest, bo to "dopiero" 1.375V. Ograniczaja mnie albo ramki albo MSI P35 Neo2-FIR. Na codzien 3.8 na def. vcore.

Co do ramow to kostki Corsair DHX 800-tki 2x 1GB. Nie ida powyzej 1050 na 5-5-5-15 2.3V. Ktos mial z nimi do czynienia?

Edytowane przez Ghandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie płacz :wink:

stres czyli ?

Na 4.5 wywala się w orthosie po 30 minutach na prio 9...

4.4 ghz powinno być już w miarę stabilne :wink:

Marudzić marudzę bo widzę tutaj lepsze sztuki, ale tak po prawdzie jest znaczny postep w stosunku do obecnego cepa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wrzucilem swojego na 4,5 ghz poluzowalem ramulce.....i smiga, tzn nie wiem czy smiga, w ide 60 stopni na karakorum jak rzucilem orthosa po 3sek bylo 87stopni...wiec pier*** nie sprawdzam^^ poluzuje teraz napiecia, bo ustawilem odrazu z grubej rury 1,37 super pi liczy:P (10sek 1mb reszta wynikow nie aktualna)

Bede walczyl, bo widze ze sztuka ma potencjal, wiec powinna 4,5 robic przy mniejszym V

post-119177-1241851020_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wrzucilem swojego na 4,5 ghz poluzowalem ramulce.....i smiga, tzn nie wiem czy smiga, w ide 60 stopni na karakorum jak rzucilem orthosa po 3sek bylo 87stopni...wiec pier*** nie sprawdzam^^ poluzuje teraz napiecia, bo ustawilem odrazu z grubej rury 1,37 super pi liczy:P (10sek 1mb reszta wynikow nie aktualna)

Bede walczyl, bo widze ze sztuka ma potencjal, wiec powinna 4,5 robic przy mniejszym V

tyle orthosa to wiesz.. mój się na 1.35 4.5 ghz wywalił tak po 30 minutach.....

Co do temperatur to niestety jest jak jest- ja na dość starym wc mam prawie 70 na 4.5 1.35v z biosu...

 

Jak wyglada sprawa z FSB wallem w E8x00 czesto zdarzaja sie sztuki z wallem <500mhz?

od dłuższego czsu raczej nei zdarzały się sztuki z wallem ponizęj 520-530 fsb. Problemem mozę być plyta np na dfi na p35 mój e8400 robił fsb coś koło 530 max, na biostarze na p45 wstał na 570- niestabilnei ale zawsze... Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dłuższego czsu raczej nei zdarzały się sztuki z wallem ponizęj 520-530 fsb. Problemem mozę być plyta np na dfi na p35 mój e8400 robił fsb coś koło 530 max, na biostarze na p45 wstał na 570- niestabilnei ale zawsze...

Na X48 za bardzo nie ma sie martwic o niskie FSB ze strony mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój robi 4ghz 1.216V i 4.2ghz 1.264V, pokazałbym B-) ale nie mam na czym (mobo) B-) :unsure: :lol:

A ile wyciagnales (stabilnie) na obecnej, zestepczej plycie? Ja za cholere nie moge wysc poza to, co mam w sigu. Nawet pol herca... BIOS po prostu nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Niestety ciepło się robi prockowi... Jeszcze spróbuję na niższym v-core.

 

Edit: Poniżej wartości pokazanej na screenie nie uzyskam stabilności przy 4,5GHz. Orthos wysypuję się po ok 30min.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wyciagnales (stabilnie) na obecnej, zestepczej plycie? Ja za cholere nie moge wysc poza to, co mam w sigu. Nawet pol herca... BIOS po prostu nie wstaje.

No na tym mobo nie moge przekroczyć fsb 400 bo mi przestaje wykrywać dzwiekowke na pcie 1x :lol2: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o BIOS w wersji 1202 i BIOS 1301.

Nie wiem co jest przyczyna ale po zmianie na 1202 temperatura mojego e8400 bez OC wynosi po okolo 50 stopni na rdzeniach w idle.sprobowalem 1301 i jest zupelnie tak samo.

Wczesniej podkrecalem swojego e8400 do okolic 4 Ghz to w stresie w orthosie mialem na prio 9 80 stopni a w idle okolo 44 stopni.

Teraz na 3 Ghz 1.18v mam w idle okolo 50 stopni.

Nie jestem pewien czy uwalilem proca czy to przez zmiane Biosu na nowszy,wyczytalem gdzies tu na forum ze bios 1202 zawyza temperature i to sporo tylko czy to jest prawda???

 

Prosba czy moze ktos podac linka z opisem jak mozna wgrac bios wczesniejszy gdy ma sie juz nowszy tak zwane downgrage jak sie nie myle.

 

Obudowa dobrze wentylowana 120mm na przodzie z tylu i z boku.Chlodzenie proca dobrze dociska dwa razy sciagalem aby sie upewnic.

 

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o BIOS w wersji 1202 i BIOS 1301.

Nie wiem co jest przyczyna ale po zmianie na 1202 temperatura mojego e8400 bez OC wynosi po okolo 50 stopni na rdzeniach w idle.sprobowalem 1301 i jest zupelnie tak samo.

Wczesniej podkrecalem swojego e8400 do okolic 4 Ghz to w stresie w orthosie mialem na prio 9 80 stopni a w idle okolo 44 stopni.

Teraz na 3 Ghz 1.18v mam w idle okolo 50 stopni.

Nie jestem pewien czy uwalilem proca czy to przez zmiane Biosu na nowszy,wyczytalem gdzies tu na forum ze bios 1202 zawyza temperature i to sporo tylko czy to jest prawda???

 

Prosba czy moze ktos podac linka z opisem jak mozna wgrac bios wczesniejszy gdy ma sie juz nowszy tak zwane downgrage jak sie nie myle.

 

Obudowa dobrze wentylowana 120mm na przodzie z tylu i z boku.Chlodzenie proca dobrze dociska dwa razy sciagalem aby sie upewnic.

 

 

Z gory dzieki

Takie problemy to raczej do watku o P5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale sporo ludzi w tym temacie ma plyte p5k pro i e8400 wiec mysle ,ze chyba mozna sie zapytac i nikomu to nie przeszkadza,z reszta wiele razy byl poruszany w tym temacie watek wspolpracy p5k pro wraz z procesorem e8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszwg ja mam P5K-E z nowym biosem i temperatury w biosie są o jakies ~10-15 wyzsze niż w coretemp... Czyli u mnie w idle okolo 45-50stopni co jest nie mozliwe;)

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle orthosa to wiesz.. mój się na 1.35 4.5 ghz wywalił tak po 30 minutach.....

Co do temperatur to niestety jest jak jest- ja na dość starym wc mam prawie 70 na 4.5 1.35v z biosu...

Nigdzie tak nie pisalem, wiem doskonale ze to co pokazalem nie swiadczy o niczym, ale moge tylko przypszczac (na karakorum napewno tego nie sprawdze) iz sztuka ktora stac na cos takiego jak na screeenie ma potencjal :wink:

post-119177-1242057407_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje male wypociny , z tego co widze ograniczeniem u mnie jest plytka wczesniej na e6300 nie wiecej szlo jak 3200 ,

 

temperaturka sie nie przejmuje raz sie w infinity wkreil kabelek i przy godzinnym orthosie mialem 130 stopni jakos i proc przezyl tak wiec marne 80 pare to nic :)

 

a w biosie na sztywno mam ustawione 1.40 tylko ze plyta slynie z duzego vdropa a temperaturka w idle to 53 stopnie :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tak nie pisalem, wiem doskonale ze to co pokazalem nie swiadczy o niczym, ale moge tylko przypszczac (na karakorum napewno tego nie sprawdze) iz sztuka ktora stac na cos takiego jak na screeenie ma potencjal :wink:

dobre chłodzenie i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...