Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wiem jaka - ta co miałem poprzednio =- przeprosiłem, wsadziłem i jadędalej - przynajmniej chłodniejszy od ubitego :P

 

I żeby nie było- ubić zamiaru nie miałem- moja płyta chyba za duże napięcie podała.

Kurde ja na swojego z biosu i 1,58V dałem i działa dalej. Degradacji też nie zauważyłem kurde.

Obecnie zasuwa na 4,1GHz przy 1,43V i jakoś daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj no szkoda miśka bo kto wie jaki się teraz trafi.

 

Bart znajdą się jakieś kości z ładnym MHz ;)

Mam tylko te, o których pisałem i nie są na sprzedaż. Szukaj Cruciali Ballistix 2x1GB, prędkość bez znaczenia, na naklejce mają mieć 16FD5/16FD3 (16 kości czyli starsze dwustronne moduły na D9), jak mają 8FD5 to nie bierz ;) Mogą być też Goodramy Pro 900 2x1GB, ale starsze kości i musisz dopytać o oc.

 

 

az plakac sie chce jak widze takie proce ubite :P no juz niedlugo i moje zkatuje pod di, ale chyba pro i elo wynikow nie ebdzie jak 4ghz prawie na 1,4v xD

To nie jest reguła, wręcz powiedziałbym nawet, że procki, które nie kręcą się najlepiej na AC mają potencjał na DI/LN2. Miałem ostatnio E6750 - 3,8GHz 1,425V orthos stable, fsb wall na AC 505MHz, DI ~540MHz i koniec zabawy :lol2: A miałem też E6420 - 3,4GHz 1,4V stable, fsb wall na AC 520MHz, DI ~579MHz i okazał się jednym z najlepszych E6420 na hwbocie ;) Teraz mam E8400, który na 1,525V robi gdzieś ~4800MHz do valida na karakorum (jeszcze się nie zdegradował, a sporo się bawiłem na napięciu <1.5v i taktach <4700MHz), fsb wall - najwięcej widziałem 615MHz ale to na vtt tylko 1,325v. Sporo zależy od płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz dobre ramki? zglos sie do uzytkownika: xtreme addict. fajne ramki mozna dostac. ja kupilem 2x1 team groupa na d9gkx robia 1200 na cl4 przy znosnym napieciu [2,4v]. jak by sie dalo z 2,8-3,0v to poszly by jeszcze wiecej ale wole je potrzymac jeszcze troszke ^_^

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny się dobrze kręcić - to jest dość stara seria, bo po niej były jeszcze FD3 i FD5 (ja mam takie) no i ma te klipsy, które trzymają radiator. Cena jest ok.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To postaram sie je wyrwac. Panowie a jak to jest jakbym wrzucil 2x2gb i 2x1gb na co dzien do uzytku?? da sie wtedy duala wlaczyc czy nei bardzo??

 

Halo panowie jak to bedzie z dualem w takim przypadku - bo moze zamowie ten ram - a trzeba by sie spieszyc.

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już jak co to jadę od początku proca na napięciu 1.37 już ponad rok czasu w upalne lato itd i żadnej degradacji nie mam proc jak działał tak działa,może dlatego ,że ma tą opcje CE1 włączoną z automatyczną zmianą mnożnika,wydaje mi się ,że ta degradacja to jakieś pojedyńcze przypadki procków z jakimiś błędami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Gdy zobaczyłem VID to się przestraszyłem, lecz raczej przedwcześnie. Teraz pozostaje załatwić jakieś fajne memki i sprawdzić na ile poleci.;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#:Q839B150 ostatnia sztuka z Vico w Lublinie.

 

Teraz sobie leci Orthos na 3,3Ghz 1,0V już ponad 40min ;). Niestety niżej mobo nie pozwala zejść z napięciem.

 

Edit:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem ten wątek od deski do deski i mam już mały mentlik w głowie. Moge kupić od kumpla e8400 nr: Q813A518 i czy możecie cosik powiedzieć czy to będzie dobry batch i jak z oc? Zamierzam chłodzić go moim thermaltake v1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Czy jest sens wymiany E4300@3GHz na E8400. zastosowania typowo domowe, obróbka zdjęć, gry, karta graficzna GF9600

Zależy ile musiałbyś dopłacić do tego e8400.

Napisze po moim przykladzie, że przesiadłem się z e5200@3,3GHz na e8200@3,8GHz i specjalnej różnicy w ilości klatek w grach nie widzę. W 3dMark 06 kilkaset punktów więcej i to wszystko.

Zamiana kosztowała mnie ponad 250 zł i muszę przyznać - nie opłacalna ta impreza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem ten wątek od deski do deski i mam już mały mentlik w głowie. Moge kupić od kumpla e8400 nr: Q813A518 i czy możecie cosik powiedzieć czy to będzie dobry batch i jak z oc? Zamierzam chłodzić go moim thermaltake v1.

Masz bana na google? http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...;postcount=3260 całkiem przyzwoity procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio troche bawiłem swoim procesorem i nie wiem o co biega jak już wcześniej napisałem:

4ghz 445x9 robi na 1,35v:/ Jednak spokojnie robi 4ghz 8x500 1.35v zawsze praktycznie na najniższych możliwych napięciach Nb,Sb itd. jednak co bym nie robił mam problem wycisnąć cokolwiek więcej niż 4ghz.. podnoszę napięcie vcore, NB i też nic nie pomaga.. Komputer zachowuje się zawsze niestabilnie, próbowałem bawić się pozostałymi parametrami Gtl itd. jednak nic nie pomaga albo coś nie tak robie...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio troche bawiłem swoim procesorem i nie wiem o co biega jak już wcześniej napisałem:

4ghz 445x9 robi na 1,35v:/ Jednak spokojnie robi 4ghz 8x500 1.35v zawsze praktycznie na najniższych możliwych napięciach Nb,Sb itd. jednak co bym nie robił mam problem wycisnąć cokolwiek więcej niż 4ghz.. podnoszę napięcie vcore, NB i też nic nie pomaga.. Komputer zachowuje się zawsze niestabilnie, próbowałem bawić się pozostałymi parametrami Gtl itd. jednak nic nie pomaga albo coś nie tak robie...:/

Raczej na pewno jest to problem z GTL'ami i VTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys gdzies na necie widziałem jakiś wzór do ustawienia VTT i GTL dla E8xxx jednak nie moge tego wyszukac moze więcie na jakiej podstawie to ustawiac ew. chyba że ktoś ma podobne mobo do mojego i rzucił by się ustawieniami dla E8400....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...