Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

VID jest zmienne (idle albo stress), uruchom SuperPI albo Orthosa, byleby proc coś robił i wtedy zobaczysz realne VID.

Właśnie spróbowałem. Obojętnie czy nic nie robi czy orthos czy superpi to core temp pokazuje vid: 0,9875V.

Daję refresh, ale ciągle to samo. Na razie jest stabilny na 4,05GHz i 1,32V (450x9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbowałem. Obojętnie czy nic nie robi czy orthos czy superpi to core temp pokazuje vid: 0,9875V.

Daję refresh, ale ciągle to samo. Na razie jest stabilny na 4,05GHz i 1,32V (450x9).

Gdyż ponieważ zauważyłem wracając z małego co nieco zdecyduj się co do napięcia w podpisie a w poscie ;)

 

A tak ode mnie - ładna sztuka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyż ponieważ zauważyłem wracając z małego co nieco zdecyduj się co do napięcia w podpisie a w poscie ;)

 

A tak ode mnie - ładna sztuka ;)

Wiem, wiem. Przy 1,31 jest stabilny (gry, programy) a w orthosie wywala raz po 1:14 drugi raz po 32sek. Więc zwiększyłem na 1,32 i jest full stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić szybko czy jest stabilny, czy nie, to odpal CPU Test z 3d marka 2005 (albo całego 3d marka po prostu) - u mnie to działa znacznie lepiej jak orthos, poza tym nie mam cierpliwości, żeby puszczać coś na 3-4h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić szybko czy jest stabilny, czy nie, to odpal CPU Test z 3d marka 2005 (albo całego 3d marka po prostu) - u mnie to działa znacznie lepiej jak orthos, poza tym nie mam cierpliwości, żeby puszczać coś na 3-4h ;)

A kurcze o tym nie pomyślałem no:) Jasne, że zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID jest staly, to o czym mowisz to vdroop na vCPU.

Po prostu niezbyt dobrze się wyraziłem.

 

Miałem na myśli, że przy włączonym EIST Core Temp wyświetla dwa VID, co może być mylące. Wiadomo, że VID jest jedno i stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niezbyt dobrze się wyraziłem.

 

Miałem na myśli, że przy włączonym EIST Core Temp wyświetla dwa VID, co może być mylące. Wiadomo, że VID jest jedno i stałe.

Jak VID jest jedno i stale, to jak moga byc "VID'ow" dwa?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak VID jest jedno i stale, to jak moga byc "VID'ow" dwa?

Cóż, w Core temp wszystko jest możliwe...

 

Po prostu program głupieje i z włączonym EIST VID skacze między dwoma wartościami, tak się czasem dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A eist to mam wyłączone. Czy te "osiągnięcia" mojego proca są ok. jeżeli chodzi o serię i vid? Tak pytam bo nie wiem czy coś go ogranicza czy wsio ok.

 

W poniedziałek zakładam nowe pamiątki to może spróbuję ile poleci do... no właśnie jaki v na co dzień jest w 100% bezpieczne?

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w Core temp wszystko jest możliwe...

 

Po prostu program głupieje i z włączonym EIST VID skacze między dwoma wartościami, tak się czasem dzieje.

A ja bym powiedział, że nie program głupieje tylko płyta obniża napięcie na proca kiedy jest nie obciążony.

Co jest chyba celem tej funkcji - obniżamy mnożnik i napięcie.

Ale mogę się mylić ;)

 

macin zdania są podzielone - ja uważam, że 1,4V to jest maximum przy naprawdę dobrym chłodzeniu.

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział, że nie program głupieje tylko płyta obniża napięcie na proca kiedy jest nie obciążony.

Co jest chyba celem tej funkcji - obniżamy mnożnik i napięcie.

Ale mogę się mylić ;)

No tak, ale to pokazuje VID, a nie napięcie proca w danym momencie...

 

Inna teoria jest taka, że Core Temp poprzez tą niższą wartość VID pokazuje, jakie napięcie jest przypisane procesorowi w idle z włączonym EIST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie można mieć mx 7? kod przepisany z oryginała wychodzi na to samo mogę zmienić wygład i bootawanie jeżeli jakiś problem :) hm na suchy to było spoko i tak nie pójdzie ramy mnie ograniczają szyna 540 maks przy5-5-5-15nawet jak timngi dam 6cl neiche wiecej

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie temperatur e8400 czy temperatura 62-63 w stresie może być ? procek podkręcony na 3,6 taka temperaturę pokazuje speedfan natomiast core temp ok 5 stopni niższą której ufać?

Tak srednio, jakie chlodzenie i vCore?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME + p12-1300 noctun (zastanawiam sie nad 2 ale nie wiem jak go zamontowac czy oba maja wiac w radiator czy moze jeden wieje a 2 wyciaga) vcore 1,24 (cpu-z)

To chyba troche duzo - ja na Conroe, 8x450 1,37v + mugen mam okolo 60 w stressie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to proc zainstalowany - na razie testuje na 4GHz - idzie jak do tej pory na 1.18v - zobaczymy czy zaliczy 3h orthosa.

 

EDIT:

Ok nie chcę mi się dzisiaj już siedzieć bo spać trzeba.

Ponad 2.5 godz orthosem i do tego supePi 32M zaliczone - chyba stabilny

Jak znajdę trochę czasu to zrobię test na mniej jak 1.18v - powinien dac radę

post-145932-1240262037_thumb.jpg

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...