Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodzenie nie dociska lub pasta zmieniła się w cementowy glut, lub obie rzeczy naraz

 

Zdejmij radiator, wyczyść dokładnie procesor i chłodzenie, nałóż nową pastę, i załóż radiator ponownie, zwracająć uwagę na docisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej rozwiazany. Postanowilem ponownie zalozyc freezera (kiedys juz siedzial na procku, ale wydawalo mi sie ze owe chlodzenie podnosilo temp grafy - co w ostatecznosci nie bylo prawda).

Podczas zdejmowania boxa okazalo sie, ze rowniez kolek nie byl do konca wcisniety.

Temp w stresie po 15 min katowania orthosem wynosi 56 stopni ;]

Idle 39

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się w szlifowanie swojego e8400 i Thermalright TRue Black. Zapodałem pastę Innovation Cooling Diamond 7 Carat.

Pasta super,lepsza od AS 5 ale strasznie ciężko się ją nakłada,myślałem,że wrócę do AS 5 tak jak wczesniej ale z pomocą przyszedł kubek wrzątku aby ją rozgrzać przez 5 min i stara karta magnetyczna do równego rozprowadzenia po procesorze... :-D :-D :-D

Oto skutki mojej pracy.

 

wcześniej pisałem tu w temacie o swoich wysokich temperaturach i powiem szczerze ,ze każdemu zalecam przeszlifowanie.to rozwiązało mój problem.

Wiem,że może krótko grzałem proca ale nie miałem czasu z resztą wczoraj 5 godzin mi leciał na prio 9 i bez błędu więc i tak mam pewność że w żadnej grze go aż tak nie będę katował...

post-164428-1243614318_thumb.jpg

post-164428-1243614685_thumb.jpg

post-164428-1243614700_thumb.jpg

Edytowane przez lukaszwg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed szlifem miałem 45-47 stopni w idle i 80stopni w stresie na prio 9. Taktowałem go wtedy 4Ghz 1.26v w biosie.

Teraz po szlifie proca i chłodzenia i zmianie pasty z AS 5 na I C Diamond 7 Carat,po przetaktowaniu do 4.26Ghz na napięciu 1.37v temperatura w idle 41-43 stopni a orthosie na prio 9 temperatura dochodzi na maxa do 69-70 stopni

Edytowane przez lukaszwg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też ostatnio wyszlifowałem swojego e8200 i co dziwne zbiłem jedynie 2-3C

Chłodzenie na nim to d-tek - nie szlifowałem ale w sumie on jest dosyć ładnie objechany.

Jakieś sugestie?? a i pasta to zalman stg1

 

Dodatkowo chciałem zapytać co może być przyczyną wywalania błędów na dyskach w raid0

Pokazuje mi że są błędy, że nie może załadować systemu bo nie widzi dysku systemowego.

Problem z naprawą nawet - windows7 - musiałem już raz przeinstalować system.

Dzieje się tak przy podkręconym komputerze ale wcześniej na identycznych ustawieniach było wszystko ok.

 

Macie jakies podpowiedzi?? Aha zrobiłem test programem od samsuna i wyszło mi na jednym dysku:

kod błedu: AJ26

 

Jakieś sugestie - bardzo bym prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TiGeR5 co do raid0 ja mam u siebie juz od ponad 1,5roku Xp i nic się nie dzieje mam Samsungi F1 320gb 322HJ zrobione 2 macieze i na drugiej od 2tyg. mam Windows 7 bulid 7100 i tam tez zero problemów zawsze sciagam tylko nowe sterowniki do Matrix

 

ale... u kumpla na 2x Seagate 250gb nie pamiętam dokładnie modelu miał właśnie podobny problem nie za każdym razem komp sie botował i wyskakiwał mu komunikat już w biosie raid ze jeden z dysków ma awarie pomogło jak rozpięliśmy raida format każdego dysku z osobna i na nowo postawienie wszystkiego od tego czasu nie pojawiały się już więcej te problemy. dyski nie maiły bad sektorów oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień też kable - raz miałem kabel SATA z nowej płyty, który powodował straszne cyrki - zwiechy zaraz po odpaleniu, jakieś dziwne freezy itp. Zmieniłem i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisałem tu w temacie o swoich wysokich temperaturach i powiem szczerze ,ze każdemu zalecam przeszlifowanie.to rozwiązało mój problem.

Ma to sens jedynie gdy proc ma krzywą czapę. W innych przypadkach zysk może być mizerny.

Tracisz gwarę i później możesz mieć problemy ze sprzedażą.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens jedynie gdy proc ma krzywą czapę. W innych przypadkach zysk może być mizerny.

Tracisz gwarę i później możesz mieć problemy ze sprzedażą.

Racja,domyślam się że mogłem mieć krzywą podstawę ale nie procesora tylko raczej chłodzenia,co do procka to i tak kupiłem go na allegro bez gwarancji więc nie dbam o to a kilka stopni w dół zawsze się przyda przy podkręcaniu.

Ja akurat jestem bardzo zadowolonych z wyników mojej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla klienta końcowego gwarantem jest ktr.

Może niech kolega VIBOR zareklamuje produkt, a potem będziemy gdybać co dostanie, a czego nie dostanie, bo opcji jest sporo.

odpowiedź już mam, będzie korekta i zwrot kasy, kupiłem już E8400 rev.E0 w Agito i nad nim pracuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź już mam, będzie korekta i zwrot kasy, kupiłem już E8400 rev.E0 w Agito i nad nim pracuję :)

Czyli tak jak pisałem wcześniej. Sklep nie chciał być stratny, dlatego zakończyło się korektą :)

Pozdr, powodzenia w kręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie ; jak takie ustawienia GTL : 0.67 x 0.65 x 0.67 ustawić w Gigabyte EP-45 DS4 ?

U mnie jest to:

 

CPU Reference : 0.760 v

CPU Reference 2 : 0,800 v

MCH Reference : 0.760 v

 

są to wartości "default" i widać że nie pasują do tych ; 0.67 x 0.65 x 0.67. U mnie wartości są w voltach , jest może jakiś przelicznik ,wie ktoś jak to ustawić ? ? ? Według poradników napięcia GTL dla E-8200 powinny wynosić 50~55% napięcia VTT czyli 55% 1,2 to max 0,660 v a wartości powyżej są znacznie większe . Pomoże ktoś ???

Edytowane przez jaco365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, na nowym E8400 nie jest obniżane napięcie mimo ,że mnożnik sam się obniża w czasie bezczynności - sprawdzałem na Viście i W7 i jest tak samo, trzyma ciągle 1.25V. Odpowiednie funkcje w biosie uaktywnione, dla sprawdzenie przełożyłem raz jeszcze E6300 i przełącza na nim napięcie ok a na E8400 już nie ( oba podkręcone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na kilku wstecznych biosach i jest to samo, problem dotyczy jednak tylko podkręconego procesora jak się okazuje tylko E8400, na domyślnych jest ok, CPU-Z i Everest pokazują stałe napięcie 1.25 za to w zakładce Przetaktowanie (Everest) pozycja VID napięcie się zmiania z 1.1 na 1.225V w czasie pracy lub spoczynku - może to błędne wskazania programu ?

 

EDIT:

Olałem to, że się nie przełącza napięcie i ręcznie obniżyłem w Biosie do 1.15V i teraz ciągnie 3.8GHz na tym napięciu ( Orthos na 9 prio. 3 godziny stabilnie a temp max na jajkach po 56 stopni a w spoczynku 39 :) - chłodzenie box oczywiście ale od Q6600 z midzianym rdzeniem ) - powalcze jeszcze i zobaczymy co osiągnę

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takim Vcore to możnaby spodziewać się stabilności. jeżeli tylko 1MB to bez rewelacji.

Męcz go dalej :)

Meczylem. :D

 

Probowalem zrobic 32MB ale nie dalo rady, wiec postanowilem podniesc vCPU o 2 kroki, przeliczylo chyba z 16-18 petli 32MB ale w koncu sypnal sie. Potem jak juz chcialem podniesc dalej vCPU to mialem problemy z bootowaniem w biosie, zeby wogole cos chcialo dzialac musialem zwiekszyc vMCH z 1.51 na 1.55 ale srednio mobaskowi to pasowalo.

 

W sumie dalbym wiecej nawet ale kurde vMCH ~ 1.6v na AC to chyba troche lipa.

 

Teraz go mecze na 5x800, vCPU = 1.28xxx, vMCH = 1.45. Szkoda tylko ze nie na takim napieciu nb moge wyciagnac tylko PL9. :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz pozostałe napięcia, to coś się dobierze.

do 8x500, PL9 mam: vCPU: 1.28xx, vDDR: 2.2, vMCH: 1.45 - tu wydaje mi sie ze da rade zjechac z papu na cepie i pewnie na ramkach troche.

do 8x533, PL9 mam: vCPU: 1.28xx, vDDR: 2.2, vMCH: 1.55 - tu pewnie trzebaby podniesc vMCH ale troche lipa dawac 1.6v na AC

 

co do reszty napiec to sa na def, tzn: PLL: 1.5, VTT: 1.2 no i LLC Enabled. :P

 

Docelowo planowalem 8x533 i PL8 ale pewnie bez 1.6 na MCH to sie to nie uda. :(

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie przez zmianę na cl4 wtedy wskoczy pl8. tak ten chipset działa :)

No coz cl4 na tych ramkach nie dam rady pocisnac, w takim razie trzeba bedzie dowoltowac nb do 533fsb. :)

Powalcze dzisiaj moze cos sie uda wykminic, aczkolwiek myslalem ze PL8 bedzie realne.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsens.

ustaw procowi FSB poniżej 500 a pamięciom inny dzielnik.

Będziesz mógł ustawić pl=7 a może i 6. nie ma sensu męczyć płyty.

 

PS.

Przeneśmy dyskusję do wątku o rampage bo nas zaraz ubiją :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak testujecie wstępnie stabilność systemu? Pytam, ponieważ kiedyś jak próbowałem podnieść zegar na ponad 4.0 GHz, system mi się posypał i później po zjechaniu na standardowe takty system zachowywał się co najmniej dziwnie (wyłączał się min 2 minuty, znikały grafiki w XP, niekiedy nie potrafił filmu odtworzyć bo (brak zasobów systemowych). Chciałem wrócić do testów jak mi się sesja skończy ale zastanawiam się co zrobić, żeby wyłapać niestabilność bez wchodzenia do systemu. MemTest niby testuje pamięci, ale jeśli proc jest niestabilny to wykryje coś takiego? Ew. jest jakaś alternatywa do MemTesta? (chodzi o coś z czego można zbootować kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...