Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie Orthos chodził przez ponad 24h . Żadnych błędów... wczoraj grałem z godzinkę w CSS i nagle bluescreen... co jest przyczyną jeszcze nie wiem ale biorę pod uwagę procesor... Zobaczymy czy się jeszcze będzie wysypywał przy grach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czytam wasze forum ,przewertowalem okolo 70 stron ale nigdzie nie moge znalezc tego co mnie interesuje.Byc moze zadaje pytanie w zlym temacie ale prosze o wyrozumialosc i odpowiedz gdyz widze , ze wielu ludzi zadaje podobne pytania i trafiaja sie odpowiedzi negatywne typu co ty tutaj piszesz to nie ten temat a inni odpowiadaja pomocnie...

 

Mianowicie posiadam mobo ASUS P5K PRO i e8400 obudowa dobrze wentylowana a na procu Max Orb 1200mm.

Probowale na wszystkie optymalne sposoby ustawiac napiecia GTL.PLL.VTT.C1E i wszystko do zmiany pracy procesora w idle wylaczone w biosie.

Co mnie zastanawia ta plyta nie ma ustawien napiec GTL na 0,5 tylko w granicach 0.63 a z tego co wiem sa to wartosci dla procesorow 65nn.Dodam ze bios mam najnowszy rev 1202 sprzed miesiaca.

Oczywiscie sugerowalem sie tym co inni z was ustawiali w biosie na podobnych plytach i mieli osiagi na poziomie 4Ghz i wyzej.

Moja prosba jest nastepujaca,prosze kogos kto posiada ASUS P5K PRO o zalaczenie zdjec z ustawieniami biosu przy podkreconym stabilnym procu w granicach 4Ghz i wyzej.Ja osiognolem stabilne 3,95Ghz PRZY 1.25V w biosie 1.24v w cpu-z. 72 stopnie na rdzeniach w stresie a powyzej 3,95Ghz orthos wywala mi po okolo 5godzinach nawet jak zwieksze napiecie dla rdzeni do 1.3v tylko temperatura sie zwieksza a wywala tak samo.

Dzis kolo godziny 17stej postaram sie wrzucic zdjecia z ustawieniami mojego biosu i prosze o pomoc gdyz zalezy mi na odpowiedzi.

post-164428-1225289345_thumb.jpg

Edytowane przez lukaszwg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czytam wasze forum ,przewertowalem okolo 70 stron ale nigdzie nie moge znalezc tego co mnie interesuje.Byc moze zadaje pytanie w zlym temacie ale prosze o wyrozumialosc i odpowiedz gdyz widze , ze wielu ludzi zadaje podobne pytania i trafiaja sie odpowiedzi negatywne typu co ty tutaj piszesz to nie ten temat a inni odpowiadaja pomocnie...

 

Mianowicie posiadam mobo ASUS P5K PRO i e8400 obudowa dobrze wentylowana a na procu Max Orb 1200mm.

Probowale na wszystkie optymalne sposoby ustawiac napiecia GTL.PLL.VTT.C1E i wszystko do zmiany pracy procesora w idle wylaczone w biosie.

Co mnie zastanawia ta plyta nie ma ustawien napiec GTL na 0,5 tylko w granicach 0.63 a z tego co wiem sa to wartosci dla procesorow 65nn.Dodam ze bios mam najnowszy rev 1202 sprzed miesiaca.

Oczywiscie sugerowalem sie tym co inni z was ustawiali w biosie na podobnych plytach i mieli osiagi na poziomie 4Ghz i wyzej.

Moja prosba jest nastepujaca,prosze kogos kto posiada ASUS P5K PRO o zalaczenie zdjec z ustawieniami biosu przy podkreconym stabilnym procu w granicach 4Ghz i wyzej.Ja osiognolem stabilne 3,95Ghz PRZY 1.25V w biosie 1.24v w cpu-z. 72 stopnie na rdzeniach w stresie a powyzej 3,95Ghz orthos wywala mi po okolo 5godzinach nawet jak zwieksze napiecie dla rdzeni do 1.3v tylko temperatura sie zwieksza a wywala tak samo.

Dzis kolo godziny 17stej postaram sie wrzucic zdjecia z ustawieniami mojego biosu i prosze o pomoc gdyz zalezy mi odpowiedzi.

Mam ten sam proc (rev. C0) i płytę...

Tu masz screeny zbiosu:

post-101143-1225290348_thumb.jpg

post-101143-1225290370_thumb.jpg

 

Z tego co mówisz to masz strasznie NISKIE napięcia i to jeszcze przy rev. C0 ?? Dziwne... U mnie CPU-Z pokazuje Vcore-1.376v , temp. w idle 42-44C , w stresie nie przekracza 70C . Orthos na prio 9 chodził ponad 24h i żadnego błędu.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny ze przy napieciu 1.38v jak u ciebie w biosie temperaturke bede mial w granicachh 80 stopni w stresie ale zobaczymy najwyzej podkrece obroty wiatraka na procu heh.

Z tego co widze masz wlaczony Transaction Booster,a ja szczerze nigdy tego nie wlaczalem dzis sprubuje i zobacze co sie stanie jak zapuszcze na noc orthosa.

A propo 1.25v w biosie wiem ze to malo ale powiem szczerze , ze dojezdzalem do 1.35v i zadnej roznicy w stabilnosci nie widzialem zawsze przy 4Ghz orthos wywala po okolo 5godzinkach nawet przy tak wysokim nap.

Te 1,25v sam widzisz ze orthos ponad 20 godzin smigal przy 3.95Ghz i bez problemow wiec uwazalem ,ze nie bylo potrzeby dawac wyzszego nap od 1,25 jesli nic mi to nie dodawalo do stabilnosci...

Czyzbym sie mylil ?

Edytowane przez lukaszwg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny ze przy napieciu 1.38v jak u ciebie w biosie temperaturke bede mial w granicachh 80 stopni w stresie ale zobaczymy najwyzej podkrece obroty wiatraka na procu heh.

Z tego co widze masz wlaczony Transaction Booster,a ja szczerze nigdy tego nie wlaczalem dzis sprubuje i zobacze co sie stanie jak zapuszcze na noc orthosa.

A propo 1.25v w biosie wiem ze to malo ale powiem szczerze , ze dojezdzalem do 1.35v i zadnej roznicy w stabilnosci nie widzialem zawsze przy 4Ghz orthos wywala po okolo 5godzinkach nawet przy tak wysokim nap.

Te 1,25v sam widzisz ze orthos ponad 20 godzin smigal przy 3.95Ghz i bez problemow wiec uwazalem ,ze nie bylo potrzeby dawac wyzszego nap od 1,25 jesli nic mi to nie dodawalo do stabilnosci...

Czyzbym sie mylil ?

Też swego czasu miałem coś takiego że po 5h Orthos się wysypywał... Podniosłem o jedno oczko napięcie do góry i już szedł przez 24h bez błędów.

PS.Ustaw w Orthosie prio najlepiej 9 i wtedy zobacz czy przejdzie te 20h na tym v1.25 . Dziwna anomalia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej, zalaczam zdjecia z ustawieniami biosu .

Wiec prosze o jakies sensowne podpowiedzi co bym mogl zmienic aby te stabilne 4Ghz uzyskac zapuszczajac orthosa przy prio 9 na kilkanascie godzinek.

Najlepiej jak by ktos wkleil zdjecia z ustawieniami biosu dla ASUS P5K PRO

 

Ps.Wartosci CPU GTL i NB GTL sa ustawione na minimalna wartosc a z tego co wiem to dla 45nn jest to wartosc ciut za wysoka gdyz powinna wynosic 0.5 moze tylko troszke wiecej przy kreceniu proca co wy na to?

 

To samo ma sie FSB Termination Voltage dla 45nn powinna wynosic 1.1v ale u mnie w biosie minimum to 1.2v ,ktore jest standardem dla 65nn ,ale z tego co pisalem na tym forum jest to normalne ze w biosie jest 1,2 ale w praktyce niby podaje 1.1 ale nie wiem jak sie to ma wzgledem tej plyty.

post-164428-1225302648_thumb.jpg

post-164428-1225302654_thumb.jpg

post-164428-1225302660_thumb.jpg

post-164428-1225302666_thumb.jpg

Edytowane przez lukaszwg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też swego czasu miałem coś takiego że po 5h Orthos się wysypywał... Podniosłem o jedno oczko napięcie do góry i już szedł przez 24h bez błędów.

PS.Ustaw w Orthosie prio najlepiej 9 i wtedy zobacz czy przejdzie te 20h na tym v1.25 . Dziwna anomalia...

teoria o testowaniu przez kilkanaście godzin też jest do podważenia

często i gęsto wysypują się pamięci, niedowoltowany NB i masa innych części na MOBO

jako ogólny test platformy to się zgodzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej, zalaczam zdjecia z ustawieniami biosu .

Wiec prosze o jakies sensowne podpowiedzi co bym mogl zmienic aby te stabilne 4Ghz uzyskac zapuszczajac orthosa przy prio 9 na kilkanascie godzinek.

Najlepiej jak by ktos wkleil zdjecia z ustawieniami biosu dla ASUS P5K PRO

 

Ps.Wartosci CPU GTL i NB GTL sa ustawione na minimalna wartosc a z tego co wiem to dla 45nn jest to wartosc ciut za wysoka gdyz powinna wynosic 0.5 moze tylko troszke wiecej przy kreceniu proca co wy na to?

 

To samo ma sie FSB Termination Voltage dla 45nn powinna wynosic 1.1v ale u mnie w biosie minimum to 1.2v ,ktore jest standardem dla 65nn ,ale z tego co pisalem na tym forum jest to normalne ze w biosie jest 1,2 ale w praktyce niby podaje 1.1 ale nie wiem jak sie to ma wzgledem tej plyty.

hm... jak już mówiłem , uważam że masz za niskie napięcie.. nie spotkałem nikogo z tym prockiem i to jeszcze w rewizji C0 żeby ustawiał Vcore na poziomie 1.2v . Jakie masz vcore w cpu-z gdy w biosie ustawisz je na Auto ??

 

PS. Może sflashuj Bios-a do wcześniejszej wersji, może jakieś przekłamania ? (ja mam tego Biosa 1104)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam hyper_2002

 

Sprobowalem dac nap na proca na auto ale wogole sie nie chcial uruchomic przy pozostalych zostawionych starych ustawieniach w biosie wiec dalem daufltowe ustawienie biosu wiec tak:

CPU-Z w idle pokazuje napiecie pomiedzy 1.016v a 1.024v.W stresie przy zalaczonym orthosie 1.136v

 

Powiem szczerze moj procek chodzi na 1.27v w biosie na 3.95Ghz stabilnie a w CPU-Z pod obciazeniem ORTHOSEM wskazuje 1.24v-1.25v

Dzis zapodam takie ustawienia biosu jak pokazales wczesniej i wlacze ORTHOSA NA prio 9 na noc i jutro cos odpisze jak poszlo.

 

Ps. Jesli ktos ma ASUS P5K PRO i kroci swoje e8400 czy e8200 do ponad 4Ghz i jest stabilnie to prosze o zdjecia z biosu z ustawieniami.

Zgory dzieki.

post-164428-1225309300_thumb.jpg

post-164428-1225309374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam takie pytanie - na kiego łoicie orthosem tyle swoje kompy jak nic wam nie obciąży kompa tak jak on ?

 

prawda jest taka, że orthos może wywalać po 5 min a komp robi konwertowanie filmu np. co jest właściwie najmocniejszą pracą bez żadnych problemów...

więc nie wiem na co wam te 24h itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam takie pytanie - na kiego łoicie orthosem tyle swoje kompy jak nic wam nie obciąży kompa tak jak on ?

 

prawda jest taka, że orthos może wywalać po 5 min a komp robi konwertowanie filmu np. co jest właściwie najmocniejszą pracą bez żadnych problemów...

więc nie wiem na co wam te 24h itd.

Pisz po polsku bo nie da się zrozumieć o co Ci właściwie chozi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post w tym temacie.

Dzisiaj stalem sie posiadaczem E8400 - w ogole to caly sprzet zlozylem, bo do tej pory to jeszcze na Socket A siedze. Zwlekalem, zwlekalem z tym zakupem, jako, ze zalezalo mi na nowej rewizji procka. I jak na zlosc, nie dosc, ze trafilem na C0, to jeszcze na Q818 :mur: I z tego co juz wyczytalem tutaj, to jest to straszna padaka :mur: W efekcie czekalem niepotrzebnie (komp chcialem juz skladac troche ponad miesiac temu), wydalem jeszcze wiecej kasy (sprzet podrozal), a ja dostalem procka, ktorego chcialem omijac szerokim lukiem...

 

Mam nadzieje, ze nie bedzie to az taka straszna padaka i zrobi mi te 3,6-3,8GHz na znosnym napieciu...

Ehh...

 

Ostatnio chyba pech za mna chodzi :/

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, trza bylo...

ostatnio jednak chodze troche poddenerwowany, bo dostalem juz drugiego wadliwego netbooka, i wszystko szybko szybko... a jak juz zamowilem nowy sprzet, to myslalem tylko o tym, zeby przyszedl i miec z glowy wszelkie ciezsze zakupy. Tak czy siak, bylem przekonany, ze sklepy pozbyly sie juz starych rewizji z magazynow - sam sie wymanewrowalem.

no nic, zobaczymy jak bedzie z tym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2004

 

Ustawilem bios wzorujac sie twoimi ustawieniami.

Przy wlaczonym orthosie temperatura w core temp 83stopnie i wyzej nie podskakiwala,uwazam ze plyta cos zawyza bo przy tym napieciu jest to raczej malo prawdopodobne aby byly 83stopnie,a dla pewnosci sciagnelem swojego MAX ORB 120mm i przesmarowalem AS 5 od nowa i nic to nie zmienilo,dalej okolo 83 stopnie w stresie.Ale ok zapodalem orthosa na noc,wstaje rano ORTHOS dalej przelicza,temperatura 84 stopnie,10godzin bez bledu wiec usmiechniety :razz: ,ze w koncu uzyskalem stabilne 4Ghz odpalam mozille aby napisac na forum a tu ORTHOS przestaje wykonywac test (STOPPED). :oops:

Ciekawe co?

Edytowane przez lukaszwg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakis screen nie w idle? moj wstaje na 1.14V i tez moge powiedziec ze styknie do gier i netu... ale jak przychodzi co do czego to wywala po sekundzie w Orthosie, co prawda Orthosem sie nie gra, ale wole sprawdzic pod wiekszym obciazeniem niz nagle po kilku godzinach gry niesprawdzonym prockiem wkurzac sie gdy zacznie sie resetowac w najwazniejszych momentach

nie wytrzymałem z dłuższym testowaniem <_<

są ważniejsze rzeczy od Orthos-a

;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...