Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko chodzi o to ze cpu-z podaje vcore na moim procku 1,45 , a w biosie ustawilem 1,38 , i teraz nie wiem komu wierzyc jaki program poda mi realne vcore procka , wiem ze plyta moja ma tez v dropa ale ze az takiego to chyba raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko chodzi o to ze cpu-z podaje vcore na moim procku 1,45 , a w biosie ustawilem 1,38 , i teraz nie wiem komu wierzyc jaki program poda mi realne vcore procka , wiem ze plyta moja ma tez v dropa ale ze az takiego to chyba raczej nie

Wierzyc to mozna jedynie miernikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko chodzi o to ze cpu-z podaje vcore na moim procku 1,45 , a w biosie ustawilem 1,38 , i teraz nie wiem komu wierzyc jaki program poda mi realne vcore procka , wiem ze plyta moja ma tez v dropa ale ze az takiego to chyba raczej nie

u nie cpu-z zaniża troszeczkę, masz asusa spróbuj pc probe Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie

 

Założyłem nowe chłodzenie na procka (Noctua NH-U12P) i gdy wlaczam kompa to pokazuje mi sie blue screen i sie resetuje komp i dopiero po tym restarcie daje "uruchom system normalnie" i sie zaladowywuje normalnie i dziala ale zdaje mi sie ze niestabilnie...

 

wiec co mam zrobic ?? wtyczka w wentylatorze tym do coolera dodanym ma 3wtyki gdzie w plycie sa 4 moze to byc to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie

 

Założyłem nowe chłodzenie na procka (Noctua NH-U12P) i gdy wlaczam kompa to pokazuje mi sie blue screen i sie resetuje komp i dopiero po tym restarcie daje "uruchom system normalnie" i sie zaladowywuje normalnie i dziala ale zdaje mi sie ze niestabilnie...

 

wiec co mam zrobic ?? wtyczka w wentylatorze tym do coolera dodanym ma 3wtyki gdzie w plycie sa 4 moze to byc to ??

Raczej bym obstawial zle zamocowanie radiatora, jakie temperatury masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ale to na optymalnych utawieniach E8200 (2,66GHz), nie sa one za duze ??

Nie napisales na jakich taktach go masz obecnie wiec ludzie pomysleli ze na tyle co masz w sigu, wiec temperatura bylaby adekwatna - no moze oprocz idle bo jak na moje oko troche za wysoko [ja u siebie mam ~37*], stress ok. Ale jesli takie tempy masz na defaultowych taktach to proponowalbym zalozyc jeszcze raz chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w IDLE na 4.1GHz mam 41-44 C , na np. 3.2GHz temp . w IDLE nie różnią się prawie wogóle, może ze 2 stopnie. Jeśli chcesz możesz się bawić w ponowne zakładanie chłodzenia ale to tylko dla własnej satysfakcji bo i tak nic Ci się z kompem nie ma prawa stać .

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż trafiła mi się raczej dobra sztuka. Na razie 9x445 1.3v. Chociaż to było moje pierwsze ustawienie na tej płycie ;). Nie sprawdzałem jeszcze max FSB i podejrzewam, że te 9x445 mógłbym zrobić jeszcze na niższym napięciu. Na razie jednak zostaje przy tym co mam. Zwłaszcza, że pamięci mnie ograniczają, bo nie idą wyżej niż 900 :/ W Biosie praktycznie tylko podniosłem napięci procka i Ramu. Reszta na auto. Również NB nie ruszałem. Zobaczymy jak to będzie chodzić. Ale wydaje się być stabilnie.

 

Temperatura 46'C w stresie (wg Asus PC Probe):

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp w stresie (po 30 minutach testowania orthosem) przy zamknietej budzie Core Temp pokazuje 57 stopni przy 400x9.5 @ 1.3v @ Cooled by Mugen (ciekaw bylem temperatury). Zauwazylem, ze po zamontowaniu Mugena plyta sie wygiela... Nie wiem teraz czy radiator dobrze przylega do proca. Uzyta pasta to SILVER 5.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp w stresie (po 30 minutach testowania orthosem) przy zamknietej budzie Core Temp pokazuje 57 stopni przy 400x9.5 @ 1.3v @ Cooled by Mugen (ciekaw bylem temperatury). Zauwazylem, ze po zamontowaniu Mugena plyta sie wygiela... Nie wiem teraz czy radiator dobrze przylega do proca. Uzyta pasta to SILVER 5.

Wygięła od czego ?? Od wielkości/ciężaru radiatora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokoja mnie temeratury... Orthos grzeje proca do 58 stopni nawet. Jak pogram w Far Cry'a 2 to mam 60 stopni na NB (proc puszczony na 400x9.5 1.25v - i tak za duzo V zapodalem).

U mnie przy zamknietej budzie dochodzi do 65, wiec Twoja temp jest w normie. Co do temp na NB to zdecydowanie za wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...