Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

kolejne szybkie pytanie szybka odpowiedz. w idle mam dziwne temperatury pierwszy rdzen 41* drugi 33* i za cholere nie widac zmian temp. testujac realtempem czujki kilka razy mialem rozne wyniki od 0-0 do 4-8 przewaznie bylo 0-3. Natomiast kiedy obciazy sie procek np orthosem temperatury sa jak najbardziej zblizone do siebie w koncu roznica 1-2* jest dopuszczalna. tak wiec pytanie czyzbym mial walniete czujki? jesli tak to czy jest mozliwosc skladania reklamacji by wymienic mi procka (dostalem go wczoraj)

 

Dodam ze chlodzenie montowalem kilka razy i boxowe i pozyczone na chwila ac7 w tym 2 razy zmienialem pasteT_T

 

 

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z rana wł. kompa to realnie (zależnie od warunków) powinieneś mieć od 20 do 25C , zajrzyj do biosa po uruchomieniu .Interesuj się temp. pod obciążeniem a te masz jak najbardziej OK. Czujniki nie działają najlepiej w IDLE, z reguły zatrzymują się na 25-35C , taka przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręciłem procek do 3,6 (400x9) i napiecie najpierw dałem 1,2625 bo na takim dopiero komp wstał, po 5 min wywalił blue screen ;/

a wiec mysle trzeba podnieść napiecie, dałem 1,28 bo taka następna wartość jest i znów po ok 5 min blue screen, czytałem że innym przy 1,25 chodzi a mi 1,28 traci stabilność?? WTF :blink: czy jeszcze wyzsze napiecie jst bezpieczne?? czy to może przez to że komputer lezał w tym czasie na boku bo baterie kilka razy wyjmowałem. boje sie troche nie chciałbym go zjarac albo żeby się po roku zjarał :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręciłem procek do 3,6 (400x9) i napiecie najpierw dałem 1,2625 bo na takim dopiero komp wstał, po 5 min wywalił blue screen ;/

a wiec mysle trzeba podnieść napiecie, dałem 1,28 bo taka następna wartość jest i znów po ok 5 min blue screen, czytałem że innym przy 1,25 chodzi a mi 1,28 traci stabilność?? WTF :blink: czy jeszcze wyzsze napiecie jst bezpieczne?? czy to może przez to że komputer lezał w tym czasie na boku bo baterie kilka razy wyjmowałem. boje sie troche nie chciałbym go zjarac albo żeby się po roku zjarał :sad:

Generalnie to lepiej trzymaj się do wartości 1.4v jeśli masz komp. 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na auto.

Wiecznie ta sama odpowiedź, gdyby tak rozumować OC w ogóle by nie istniało. Może jednak ktoś ma z tym jakieś doświadczenia niech pisze, sam mam intela zbyt krótko aby poznać go głębiej a nim zaczne z chęcią dowiedział bym się jaki to funkcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecznie ta sama odpowiedź, gdyby tak rozumować OC w ogóle by nie istniało. Może jednak ktoś ma z tym jakieś doświadczenia niech pisze, sam mam intela zbyt krótko aby poznać go głębiej a nim zaczne z chęcią dowiedział bym się jaki to funkcjonuje.

Zgadzam się :) Więc jeszcze raz... moje pytanie wartość FSB Strap To Northbridge - jak ustawić / czy ma jakiś wpływ na OC/ stabilność komp ???

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem wlasnie procka e8400 i mam takie pytanko w biosie praktycznie te dodatkowe funkcje mam powylaczane na razie podkrecilem go do 4200 , ale chodzi mi o to ze procek mi lata z mnoznika na mnoznik to znaczy z 6 wlacza sie na 9 i wtedy taktowanie jest 2850 , moze ktos powiedziec o co chodzi co nalzey wylaczyc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecznie ta sama odpowiedź, gdyby tak rozumować OC w ogóle by nie istniało. Może jednak ktoś ma z tym jakieś doświadczenia niech pisze, sam mam intela zbyt krótko aby poznać go głębiej a nim zaczne z chęcią dowiedział bym się jaki to funkcjonuje.

Zgadzam się :) Więc jeszcze raz... moje pytanie wartość FSB Strap To Northbridge - jak ustawić / czy ma jakiś wpływ na OC/ stabilność komp ???

 

Dziękuje

Strap odpowiada za dostepna ilosc mnoznikow pamieci i o ile dobrze pamietam za timing w NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem wlasnie procka e8400 i mam takie pytanko w biosie praktycznie te dodatkowe funkcje mam powylaczane na razie podkrecilem go do 4200 , ale chodzi mi o to ze procek mi lata z mnoznika na mnoznik to znaczy z 6 wlacza sie na 9 i wtedy taktowanie jest 2850 , moze ktos powiedziec o co chodzi co nalzey wylaczyc ??

Masz w biosie ustawiony mnożnik na auto (CPU RATIO SETTING) . Jeśli ustawisz go na 9.0 to cały czas będziesz miał taktowanie 4ghz (taktowanie procka = FSB*mnożnik) . W przypadku wartości automatycznej , komputer sam zwiększa mnożnik podnosząc tym samym taktowanie jeśli pojawia się taka potrzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w biosie ustawiony mnożnik na auto (CPU RATIO SETTING) . Jeśli ustawisz go na 9.0 to cały czas będziesz miał taktowanie 4ghz (taktowanie procka = FSB*mnożnik) . W przypadku wartości automatycznej , komputer sam zwiększa mnożnik podnosząc tym samym taktowanie jeśli pojawia się taka potrzeba...

no wlasnie nie chodzi o to ze mam stale ustawione 9 , tak samo mialem w e6300 ale poprzedni procek sam sobie nie zmianial mnoznika a tu zmienia wiec nie wiem o co kaman wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuebk Ja bardzo przepraszam, że po otrzymaniu odpowiedzi wybrzydzam ale google mi działają, gdybym chciał takiej informacji którą dałeś sam bez problemu bym ją wyszukał.

Ciekawi mnie na ile ta opcja ustawiana "ręcznie" usprawni bądź utrudni OC czy uzyskiwanie konkretnych wyników

 

spoxxx Wyłącz w biosie EIST'a i C1E one odpowiadają za zmniejszanie mnożnika i napięcia gdy procesor nie jest obciążony w celu oszczędzania energi

Edytowane przez Hrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoxxx Wyłącz w biosie EIST'a i C1E one odpowiadają za zmniejszanie mnożnika i napięcia gdy procesor nie jest obciążony w celu oszczędzania energi

No wlasnie o to chodzi ze totez jest wylaczone bios do plytty zapodalem najnowszy i nie wieem o co chodzi poznieej wkleje fotki jak to wyglada ale takiej jazdy na starszym procku to ka nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zmieniłem chłodzeniei chyba się okazuje, że mam zwalony czujnik temperatury procesora.

BOX:

IDLE:CORE0: 35CORE0: 36STRESS:CORE0: 63CORE0: 63
INFINITY:

IDLE:CORE0: 35CORE0: 36STRESS:CORE0: 40CORE0: 40

Z tego wynika, że w idle czujki nie pokazują dobrze...

Co do testu w RealTemp to nie warto się nim sugerować wogóle, ponieważ przed zmianą wyniki miałem w normie, po zmianie są za niskie. Raczej wątpię żeby coś uszkodził przy montarzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy E8xxx , czy jak zapodam do swojej podstawki

np E8400 4.2GHz ,czy w codziennej pracy bede mial odczowalny wzrost wydajnosci ,przyspieszenie ??

Dodam ze ''dzialam'' dosc ostro na kompie gry , czasami jakas kompresjia MPEG4 AVC

a ostatnio tez troche czasu spedzam na edycji plikow z kamery HD AVCHD

 

Ewentualnie moze by ktos w skrocie podal info jak z seriami E8300/E8400

ktore by na wodzie szly spoko 4.2GHz

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy E8xxx , czy jak zapodam do swojej podstawki

np E8400 4.2GHz ,czy w codziennej pracy bede mial odczowalny wzrost wydajnosci ,przyspieszenie ??

Dodam ze ''dzialam'' dosc ostro na kompie gry , czasami jakas kompresjia MPEG4 AVC

a ostatnio tez troche czasu spedzam na edycji plikow z kamery HD AVCHD

 

Ewentualnie moze by ktos w skrocie podal info jak z seriami E8300/E8400

ktore by na wodzie szly spoko 4.2GHz

Napewno odczujesz... Sam odczuwam różnice przy obróbce zdjęć, renderingu którymi się zajmuję na codzień... Co do serii to najlepiej patrz na rewizję "E0" (niższe V , i niby się mniej grzeje) - gdzieś tutaj był link jak rozpoznać po opakowaniu jaka to rewizja itd. Swoją drogą mam starszą rewizję C0 i też huuulaaa

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem (chyba) szczęśliwym posiadaczem 8400 ze steppingu E0. Kompa bym chciał złożyć jeszcze dzisiaj i troszkę pokręcić. Także wybaczcie za te lamerskie pytania jakie zaraz zadam ;) Mam na razie Boxowe chłodzenie. Czy da radę jakby mi się udało wykręcić procka do tych 4.0 ghz ? No i jakie napięcie jest bezpieczne przy takim chłodzeniu ? Dopiero w środę będę mógł wziąć jakieś porządne chłodzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem (chyba) szczęśliwym posiadaczem 8400 ze steppingu E0. Kompa bym chciał złożyć jeszcze dzisiaj i troszkę pokręcić. Także wybaczcie za te lamerskie pytania jakie zaraz zadam ;) Mam na razie Boxowe chłodzenie. Czy da radę jakby mi się udało wykręcić procka do tych 4.0 ghz ? No i jakie napięcie jest bezpieczne przy takim chłodzeniu ? Dopiero w środę będę mógł wziąć jakieś porządne chłodzenie ;)

Patrz jakie masz tempy i tyle... Większe V --> Więcej ciepła. Tak więc głównym wyznacznikiem powinny być temperatury . Wyposaż się w RealTemp 2.75 (ustaw TjMax na 100) i zarzuć coś obciążającego CPU i obserwuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musze napisac zejestem pod wrazeniem procka co kupilem a jeszcze bardziej pod wrazeniem ze mam tak wiekowa plyte i stabilnie hula jak ponizej na screenie :) , procka kupilem pierwszego lepszego w sklepie pod domem w rewizji E0

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...