Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pytanko bo moj e8400 dojedzie do mnie w srode a niestety nie ma kapuchy na nowe chlodzenie ;/ jakie tempy srednio sa na stock/owych ustawieniach i ewentualnie przy malym oc rzedu 3.5-3.7 Ghz? intelowski fan da rade jakos ochlodzic to ustrojtwo po srednim oc 24/7 bym ja sam nie dostal bialej goraczki zanim nie kupie nowego chlodzenia?

 

P.S Tak tak wiem ze odp na to pytanie jest w tym temacie jednak nie chce mi sie 130-paru stron wertowac by sie dowiedziec tej 1 rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stockowe chłodzenie spokojnie da radę. Może być problem gdy zaczniesz podnosić Vcore.

Mam E8400 E0, który na boxie bez probemu osiąga 3.9GHz bez podnoszenia napięcia. Dalej mi się płyta kończy.

Tempy - koło 60*C w stresie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być temperatura krzemu... a po drodze jest jakaś blacha na procu, pod nią jakaś pasta intela, że pewne nikt nie wie co w tym siedzi, na tą blache idzie kolejna pasta, a dalej radiator... patrząc od strony wydajności chłodzenia, to jedna warstwa pasty i blacha są zbędne i tylko to utrudniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mierze temperature procka everestem i wychodzi mi 40* bez o/c na BOXowym chłodzeniu, gdy testowałem kompa 3Dmark06 to osiągnął 60* :blink: ale jak przyłoże palec do radiatowa to jest zimny. wiec o co kaman??

 

chciałem podkręcic go do 3,5GHZ conajmniej ale skoro naprawde osiaga takie tempy to nie jest to chyba raczej wskazane??

obudowe mam rozkręconą. fakt w środku jest dośc ciepło GTX280 ma 40* też i od niego temp. wali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak na mój gust to nie ma tragedii z tą temperaturą. Myślę, że takie 66-68C na pewno go nie zajedzie.

Nie wiem jaki masz ten procek ale jeśli to jest np E8200 czy E8400 to spokojnie ci pójdzie na te 3,5GHz i temperatura nie skoczy za specjalnie.

 

Pozdrowionka.

 

BTW ciągle walczę żeby uzyskać stabilną szynę 533 i jakoś się nie udaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak na mój gust to nie ma tragedii z tą temperaturą. Myślę, że takie 66-68C na pewno go nie zajedzie.

Nie wiem jaki masz ten procek ale jeśli to jest np E8200 czy E8400 to spokojnie ci pójdzie na te 3,5GHz i temperatura nie skoczy za specjalnie.

 

Pozdrowionka.

 

BTW ciągle walczę żeby uzyskać stabilną szynę 533 i jakoś się nie udaje :(

mam e8400 i które mam przestawic które zwiększyć żeby go walnac na 3,5??

screena dorzuce

 

mobo mam MSI P45 NEO3

post-164327-1225624432_thumb.jpg

Edytowane przez michuuu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ FSB aż do momentu gdy pojawi się poniżej 3500Hz. Generalnie to prosto policzyć 3500 / 9 = FSB

Jak tak zrobisz to nie wiem czy ram ci wydoli bo zwiększy się jego taktowanie tym samym.

Można jedna ustawić FSB na 400, ram ustawić na 1:1 i wtedy zjechać mnożnikiem żeby uzyskać 3,5GHz - i to by było chyba najrozsądniejsze.

 

Później proponuje odpalić core tempa i orthosa i sprawdzić temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ FSB aż do momentu gdy pojawi się poniżej 3500Hz. Generalnie to prosto policzyć 3500 / 9 = FSB

Jak tak zrobisz to nie wiem czy ram ci wydoli bo zwiększy się jego taktowanie tym samym.

Można jedna ustawić FSB na 400, ram ustawić na 1:1 i wtedy zjechać mnożnikiem żeby uzyskać 3,5GHz - i to by było chyba najrozsądniejsze.

 

Później proponuje odpalić core tempa i orthosa i sprawdzić temperatury.

czyli podkręcić mnożnikiem?? powiedzmy jakbym mnożnik dał 11 to wtedy by proc był 3,66GHZ a na ramy by to nie miało wpływu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten procek ma mnożnik 11 nie wydaje mi się. Dlatego napisałem żebyś podjechał szyną FSB na 400 ustawił ram tak żeby szedł na 800 czyli 1:1 i zmienił mnożnik odpowiednio wtedy.

hmm nie bardzo rozumiem sorry ale jestem ciemny podkręcałem tylko Athlona +2500 :D i tam tylko zmieniłem jedno a reszte zostawiłem :D i nic nie ruszałem a tu już widze to jest bardziej skaplikowane

 

aha mam ramy A-data extreme edition 800MHZ jak zauwazyliście :D

na ile moge je wykręcić nie chodzi mi o extreme tylko o rozsądne taktowania ;)

Edytowane przez michuuu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha mam ramy A-data extreme edition 800MHZ jak zauwazyliście :D

na ile moge je wykręcić nie chodzi mi o extreme tylko o rozsądne taktowania ;)

Nie wiem jakie masz ramy bo nie widzę niestety Twojej stopki. Jeśli to jednak są kości 1gb to pewnie na 900-950 spokojnie pójdą.

Jeśli jednak nigdy nie kręciłeś takiego sprzętu to nie wiem czy sobie poradzisz tak bez problemów.

 

Proponuje ustawić FSB 400 mnożnika nie zmieniać. Dzielnika pamięci też nie - daj trochę więcej papu na ram i zobacz czy komp wstanie.

Jeśli nie to zmień dzielnik pamięci na 1:1 i wtedy nie powinno być kłopotu - będzie procek śmigał na 3,6GHz.

 

Pamiętaj żeby później sprawdzić stabilność i tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz ramy bo nie widzę niestety Twojej stopki. Jeśli to jednak są kości 1gb to pewnie na 900-950 spokojnie pójdą.

Jeśli jednak nigdy nie kręciłeś takiego sprzętu to nie wiem czy sobie poradzisz tak bez problemów.

 

Proponuje ustawić FSB 400 mnożnika nie zmieniać. Dzielnika pamięci też nie - daj trochę więcej papu na ram i zobacz czy komp wstanie.

Jeśli nie to zmień dzielnik pamięci na 1:1 i wtedy nie powinno być kłopotu - będzie procek śmigał na 3,6GHz.

 

Pamiętaj żeby później sprawdzić stabilność i tempy.

mam 2x2GB

 

a co to jest to pierwsze w biosie jakies zabezpieczenie z tego co czytałem własnie przed tym żeby komp wstał, zmienia na OC dopiero pod winda a nie od razu. czy to jest bezpieczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam proca E8400 ze steppingu e0, działa na płycie DFI LP P45 T2RS. Chiałbym podkręcić go do 4.0 Ghz lub więcej, mam już coolera pentagram karakorum, pamiec to OCZ REAPER OCZ DDR2 2x2048MB PC1066. Próbowałem ustawić FSB na 445 prz seryjnym mnożniku. Procesor niestety nie wstaje mimo podwyższenia napięcia o +200mV , maksymalnie wyciskam stabilne 3,6 GHz przy napięciu +100mV i FSB 400. Zmieniałem mnożniki pamięci, dawałem im też więcej prądu, zasilacz też mam dobry. Co moge robić źle?

Ta płyta ma wiele dziwnych ustawień jeśli chodzi o napięcie procesora, może ktoś wytłumaczy do czego one służą i powie jak wyciągnąć chociaż te 4 Ghz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam proca E8400 ze steppingu e0, działa na płycie DFI LP P45 T2RS. Chiałbym podkręcić go do 4.0 Ghz lub więcej, mam już coolera pentagram karakorum, pamiec to OCZ REAPER OCZ DDR2 2x2048MB PC1066. Próbowałem ustawić FSB na 445 prz seryjnym mnożniku. Procesor niestety nie wstaje mimo podwyższenia napięcia o +200mV , maksymalnie wyciskam stabilne 3,6 GHz przy napięciu +100mV i FSB 400. Zmieniałem mnożniki pamięci, dawałem im też więcej prądu, zasilacz też mam dobry. Co moge robić źle?

Ta płyta ma wiele dziwnych ustawień jeśli chodzi o napięcie procesora, może ktoś wytłumaczy do czego one służą i powie jak wyciągnąć chociaż te 4 Ghz.

 

Pozdrawiam

czasem zaglądaj w google :mad:

cyt:

7. Podkręcanie

Procesor Core 2 Duo E6320 udało nam się podkręcić do wartości 555x7 = 3885 MHz. Napięcie procesora wynosiło 1,6V i nie było do końca stabilne, jak napisaliśmy we wstępie Vdrop wynosił około 0,04V. Trzeba było także dość mocno podnieść napięcie mostka MCH (ponad 1,5V). Co ciekawe mieliśmy problemy z częstotliwościami FSB wokół 400 MHz, oraz wokół 450 MHz. Płyta po prostu odmawiała działania.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-43

:wink:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2x2GB

a co to jest to pierwsze w biosie jakies zabezpieczenie z tego co czytałem własnie przed tym żeby komp wstał, zmienia na OC dopiero pod winda a nie od razu. czy to jest bezpieczne??

No teraz widzę Twoją stopkę. To pierwsze jest do podkręcania automatem w windzie. Raczej nie proponuje włączać.

Stary zrób jak mówiłem post wcześniej i nie podejrzewam żeby komp Ci nie wstał. To naprawdę nie duży skok szyny wiec luz.

I raczej nie proponuje podkręcać za pomocą Dual Core - znaczy niby w teorii się da ale jakoś po moich doświadczeniach z tym programem

muszę powiedzieć, że stabilności nie uzyskałem. Green Power generalnie jakieś dziwne napięcia mi pokazuje.

 

No ale to już jak Ty sobie życzysz - chcesz próbować w windzie uzyskać stabilność możesz kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz widzę Twoją stopkę. To pierwsze jest do podkręcania automatem w windzie. Raczej nie proponuje włączać.

Stary zrób jak mówiłem post wcześniej i nie podejrzewam żeby komp Ci nie wstał. To naprawdę nie duży skok szyny wiec luz.

I raczej nie proponuje podkręcać za pomocą Dual Core - znaczy niby w teorii się da ale jakoś po moich doświadczeniach z tym programem

muszę powiedzieć, że stabilności nie uzyskałem. Green Power generalnie jakieś dziwne napięcia mi pokazuje.

 

No ale to już jak Ty sobie życzysz - chcesz próbować w windzie uzyskać stabilność możesz kombinować ;)

dzisiaj jakos wieczorem bede kręcił proc na 3,5 i ramy na 900MHZ w biosie oczywiście

zobaczymy jak to bedzie ;)

 

EDIT:

a wiec podniodłem szyne do 400mhz czyli wyszło 3600 i komp nie wstaje przy 388mhz było podobnie nie wiem o co kaman, przeciesz tyle powinna udzwignac nawet lipna plyta gł :(

 

jakie dać napiecie na 3,6Ghz dla E8400??

 

mam kompa tydz i nie chciał bym zwalic kompa.

Edytowane przez michuuu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależne jest od proca 1.1-1.35V :D musisz sam potestowac ile będzie potrzebował do 3.6 :)

 

sprobuj dla 400x9 Napiecie Cepa ustawic na auto =] powinien te 3.6Ghz zrobic spokojnie bez wiekszych tweakow =] moj tak robi a nie jest jakas nadzwyczajna sztuka =]

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... Mam takie pytanie bo nie wiem czy wszystko gra... Ustawiłem mnożnik x8 i FSB 458mHz tym samym pamięci na 1145mHz . Moje pytanie czy wartość RATED FSB wskazywana przez FSB nie jest za wysoka ? (gdzieś czytałem tego rzędu wartości znacznie skracają żywotność płyty) Stąd moje pytanie czy to prawda, jak tą wartość liczyć i jaka jest wartość graniczna (płyta Asus P5K Pro) .

Drugie pytanie czy zmniejszenie mnożnika np do x7 i zwiększenie FSB do ~550+mHz niesie ze sobą jakieś negatywne skutki ? Dzięki za pomoc.

 

post-101143-1225925225_thumb.jpg

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... Mam takie pytanie bo nie wiem czy wszystko gra... Ustawiłem mnożnik x8 i FSB 458mHz tym samym pamięci na 1145mHz . Moje pytanie czy wartość RATED FSB wskazywana przez FSB nie jest za wysoka ? (gdzieś czytałem tego rzędu wartości znacznie skracają żywotność płyty) Stąd moje pytanie czy to prawda, jak tą wartość liczyć i jaka jest wartość graniczna (płyta Asus P5K Pro) .

Z pewnoscia nie masz sie czego bac w temacie Rated FSB (czyli FSBx4 bla, bla).

Co do wartosci granicznej - znajdz taka, ktora bedzie jak najwyzsza i wciaz bedzie stabilna :idea: :)

Drugie pytanie czy zmniejszenie mnożnika np do x7 i zwiększenie FSB do ~550+mHz niesie ze sobą jakieś negatywne skutki ? Dzięki za pomoc.

Generalnie - im wyzej z FSB tym lepiej ALE zawsze musisz to sprytnie parowac z taktami pamieci, zeby miec mozliwy max z CPU i MEM.

Musisz tez liczyc sie z potrzeba podbicia niektorych napiec (NB i zabawa w GTLe)

U mnie na co dzien wyglada to tak jak w podpisie:

post-2275-1225929418_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wiem ze bylo to juz poruszane 1000x w tym topicu, ale niektorzy pisza tak niektorzy inaczej. Jakie TjMax ustawic w najnowszym Core Temp, 95 czy 100? Niby dla e8400 jest 100 ale spotkalem sie tez z opiniami ze powinno byc 95 i juz zglupialem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...