Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie co do mojego E8400. Czy wszystko z nim w porządku.

 

E8400@3.0 GHz(333x9)1,20v(real 1,19v), stress Orthos temp. rdzeni 56-58 stopni.

 

E8400@3.6 GHz(400x9)1,25v(real 1,23v), stress Orthos temp. rdzeni 61-62 stopni.

 

E8400@4.0 GHz(446x9)1,35v(real 1,33v), stress Orthos temp. rdzeni 73-75 stopni.

 

Wyniki na boxowym zestawie, w budzie jeden wentyl wtłaczający i jeden wyciągowy.

Wszystko z tą sztuką OK ? Opłaca się do niego kupować NH-U12P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, szybka i wyczerpująca odpowiedź. Ale może masz rację. Trochę się boję, że przekracza 70 stopni, w jakiejś recenzji czytałem, że ponad 70 jest już nie dobrze dla tego proca. Ciekawe o ile te tempy spadną jak założę jakieś konkretne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, szybka i wyczerpująca odpowiedź. Ale może masz rację. Trochę się boję, że przekracza 70 stopni, w jakiejś recenzji czytałem, że ponad 70 jest już nie dobrze dla tego proca. Ciekawe o ile te tempy spadną jak założę jakieś konkretne chłodzenie.

Okolo ~10*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo ~10*.

To by było chyba ok, jeszcze spróbuję zejść poniżej 1.3v to może go troszkę ochłodzi, oby się nie zadławił. A tak Waszym zdaniem to przy jakiej tempie powinienem się bać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że na moją karte graficzną robi się bloczek postanowiłem pobawić się z napięciami i zejść jak najniżej.

Oto efekty:

NB - 1,41V

CPU - 1,36V

CPU PL - 1,52V

FSB - 1,24V

RAM - 2,2V obecnie działam na Crucialach PC2-5300 wyłącznie ponieważ 6GB mi nie potrzeba ;)

 

Proszę o opinie co myślicie o odczytach z everesta i o temperaturkach - wszystkie widać na screenie poniżej w gadżecie everesta.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że na moją karte graficzną robi się bloczek postanowiłem pobawić się z napięciami i zejść jak najniżej.

Oto efekty:

NB - 1,41V

CPU - 1,36V

CPU PL - 1,52V

FSB - 1,24V

RAM - 2,2V obecnie działam na Crucialach PC2-5300 wyłącznie ponieważ 6GB mi nie potrzeba ;)

Proszę o opinie co myślicie o odczytach z everesta i o temperaturkach - wszystkie widać na screenie poniżej w gadżecie everesta.

Wszystko cacy. spróbuj PLL=1.5V. Powinno być OK.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższego PL już nie da rady - nie wstanie komp. A pulle na enabled jeśli chodzi o to ustawione w biosie to mi na enable komp nie wstaje :(

Nie wiem dlaczego.

Przy PL=8 wstaje przy pullach przy PL=7 już nie.

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyjdzie to samo ale może być niestabilne albo ciemność.

proponuję pl=7 i próbować włączać po kolei PULL-IN. Zapewne trzeba bedzie podnieść VNB.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Na PL=6 nie ma szans. Pisałem że nie warto ustawiać PL=8 aby włączyć pulle. Lepiej myślę pozostać przy PL=7.

W sumie miałem teraz kłopot aby system się znowu obudził przy PL=7 coś mu nie pasowało musiałem małymi kroczkami dobić do fsb=500 ale udało się.

Jakieś jeszcze propozycje co by więcej pocisnąć?? A i ustawiłem pamięci na STRONG i chodzą póki co - zobaczymy jak będzie ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem poczatkujacy jesli chodzi o oc i mam pewne pytanie.

Posiadam C2D E8200 i przed aktualizacja biosa (Asus p5k pro) mialem podkreconego do okolo 3 ghz, kolega mi to usatwiam ale pamietal ze przy katowaniu orthosem temperatury nie przekraczaly 65 stopni napewno. Teraz sam chcialem sobie poustawiac i aktualnie mam 2,9 ghz przy napieciu 1,275 a temperatury osiagaja ponad 90 stopni:/ bez zadnego podkrecania na 2,66 tez bylo nieciekawie bo kolo 80. Slyszalem ze te modele lubia miec wadliwe czujniki temp, ale czy to mozliwe ze dwa siadly w jakies pol roku? chlodzenie boxowe ale z tego co mi sie wydaje to dziala sam procek tez nie wydaje sie byc az tak goracy.

A jesli myslicie ze to czujnik to jest moze jakas taka w miare uniwersalna i bezpieczna konfiguracja tego procka, nie musza to byc jakies super wyniki.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@walczi

Być może pasta wyschnęła czy coś... No i pół roku temu to temperatury w pokojach panowały nieco niższe.. ;)

Temperatury wbrew pozorom mialem wyzsze, mieszkalem w bloku gdzie byl ryczalt wiec ogrzewalem ile sie dalo ;)

A jesli chodzi o paste to czy tylko z jej powodu moga temparatury roznic sie az o 30 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam plakal, ze nie pokazalem orthos stable small FFTs tylko large...

Dluzej juz mi sie nie chcialo bo czasu nie mam...

 

Prosze bardzo:

 

Dołączona grafika

 

 

4.5GHz @ 1.38V

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...