Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

@ saleen

V core 1.4, VTT zostaw. Imho moga juz go temperatury bolec :P Jakie masz chlodzenie? Cep przy 4.5GHz duzo wydziela ciepla...

Nie polecam OCCT :) No ale kazdy testuje czym mu 'pasuje' ;)

Pusc na ORTHOS PRIO9, STRESS SOME RAM (Large FFTs?)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright ultra-120 extreme chłodziwo

 

Ale pasta chyba jakaś lipa, tzn STG-1 ale już lekko przygrzany i nie wiadomo jak nałożony... na nieszczęście zapomniałem zabrać AS5 więc sposobność do dalszego grzebania dopiero w czwartek. Dam AS5 i spr docisk. Bo radiator coś słabo się grzeje a proc pod BurnTestem dobija do ponad 80st.... Orthos prio9 to max 69-71st.

 

Gdy ogarnę to chłodzenie, będę woltował cepa. KUBA_TM, co do Orthosa to tak jak pisałem - zaczyna się robić lekka lipa z nim bo na 4,5GHz przechodzi go ale GTA IV się wywala i powoduje bluescreeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z walniętymi czujnikami temperatury w procach z serii E8000?? proc zasilany napięciem 1.256V a temperatury osiaga jakby miał conajmniej 1.35V. Przy 1.256 w strasie osiaga 3.9 Ghz stabalne tylko że temp skaczę do ponad 80 C. Bez OC w idle ma ok 45 C gdzie płyta ustawia napięcia ok 1.16V po OC ma 48-50 C. Chciałbym kręcić dalej tylko niewiem jak z tymi temperaturami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z walniętymi czujnikami temperatury w procach z serii E8000?? proc zasilany napięciem 1.256V a temperatury osiaga jakby miał conajmniej 1.35V. Przy 1.256 w strasie osiaga 3.9 Ghz stabalne tylko że temp skaczę do ponad 80 C. Bez OC w idle ma ok 45 C gdzie płyta ustawia napięcia ok 1.16V po OC ma 48-50 C. Chciałbym kręcić dalej tylko niewiem jak z tymi temperaturami??

Masz po prostu ciepla sztuke i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury normalne, nie widzę tutaj uszkodzonego czujnika.

No niewiem czy temperatura przy czestotliwości 3906 Mhz i napięciu 1.256V w styrasie oscylująca w oklicach 80 C to normalna temperatura. Bez OC jest ok 15 C mniej w stresie. Dodam że chodzi o sprzęt z sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smiglo ja borykam sie z podobnym problemem.

 

CPU ustawione na 4GHz - 1,35V z biosu temperatury na poziomie 46-73C idle-stress.

Niestety pewnie jak i ja trafiłeś na ciepłą sztukę - chyba, że ktoś ma inne wytłumaczenie.

Dodam, że cpu mam po szlifie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU ustawione na 4GHz - 1,35V z biosu temperatury na poziomie 46-73C idle-stress.

TiGeR5, a mógłbym wiedzieć, co ów 'stress' u Ciebie wywołuje? IBT? Prime? Orthos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna sytacja kiedy udało mi sie zejśc z temperaturami poniżej 70 C w stresie to wtedy kiedy rozebrałem kompa na pajaka wraz z czterema wentylatorami wiejącymi na pełnych obrotach(jeden z nich to słynna delta 3400 RPM). Kawałem czasu temu trafił mi sie E8500. Robił 4 Ghz na stock V a ok 4.5 Ghz na ok 1.25V ale na TR Ultra 120A nie widziałem nigdy 65 C. Był tez w moim posiadaniu E7200, który na 1.4 V robił 4.2 ghz a tam temp sięgały 88 C. Trafił jakiegos allegrowicza, który pożniej mówił mi że śmiga u niego na 3.9 ghz i temperatury ma ok 68 C w stresie. Więc może mobo ma walniety odczyt i tak podaje? Choć poprzednik E5200 ładne temperatury trzymał.

Naszła mnie pewna myśl. Czy jest mozliwośc że chłodzenie które nabyłem juz nie wyrabia i nie jest w stanie odprowadzxic takich ilości ciepła jakie wytwara E8400 na napięciu 1.256 V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KapitanHoshi - Przy jakim napięciu robisz 4.4ghz i jakie temperatury masz? ,

przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje.

1.4v temperatura max. to jakies 58* chlodzenie Noctua C12P i pasta AS5.

Edytowane przez KapitanHoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje.

1.4v temperatura max. to jakies 58* chlodzenie Noctua C12P i pasta AS5.

; )

 

Ten max 73C widzialem przy testowaniu LINXem - przy occt czy orthosie nie przekraczam 66C.

 

Pozdrawiam

Dzięki.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się też tak wydaje - ale ni cholery nie mogę zbić nic a nic.

Już sam nie wiem czego to wina.

Po prostu czujnik moze byc zrypany albo ciepla sztuka :)

 

przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje.

1.4v temperatura max. to jakies 58* chlodzenie Noctua C12P i pasta AS5.

Chlodnawo jak na takie GHz przy 1.4V :) U mnie przy 1.35V jest wiecej :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo jak na wode....

Linx tak własnie wygrzewa. Sprawdź sam.

 

przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje.

1.4v temperatura max. to jakies 58* chlodzenie Noctua C12P i pasta AS5.

IMO niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO niemożliwe.

Cos za nisko tez mi sie wydalo... :|

Przy 4.4GHz cep juz sporo wydziela ciepla, do tego jeszcze 1.4V... Hmmm, grubo ponad 70 stopni....

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Linx tak własnie wygrzewa. Sprawdź sam.

 

 

Dokładnie Linx mocno wygrzewa.

Obecnie po małych zmianach w układzie leci orthos już 40 minut i mam 58C max było 60C

Także w sumie chyba w normie panowie??

Poczekamy jak przyjdą jeszcze mocniejsze wentyle na chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z wc nie mam żadnego doświadczenia, to myślę, że Twoje obecne max 58'C jest teraz ok, przynajmniej przy tych ustawieniach które masz w cfg'u. U mnie w niezbyt wentylowanej budzie na Ultrze 120A z Fanderem 1400 rpm w Linx'ie dobijam do 87/88'C max [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

nie wiem jak inaczej mam sprawdzic. w idle tamperatura wynosi 33*

chetnie zrobie inne testy jak macie jakies propozycje.

 

http://www.4shared.com/file/121556966/2a62...21h34-CPU1.html

http://www.4shared.com/file/121557163/eca7...21h34-CPU2.html

Edytowane przez KapitanHoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, Linx rzeczywiście ma jakiś problem na Win 7 [32 bit], właśnie z ciekawości sprawdziłem i ok. 5 min. wywalił error, ale żadnego resetu nie miałem, za to IntelBurnTest przeszedł całe 20 powtórzeń testu i "Success!" ; ) więc spróbuj IBT [ :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Linx na win7 chodzi bez kłopotu. Znaczy przywiesza aplikacje inne ale sam zasuwa.

Generalnie u mnie jest taki przypadek że na standardowych taktach mam na cpu w idle 43C a w stresie max 50C.

Czyli chyba ciepła sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś spostrzegłem pewną rzecz. Moje chłodzenie(sygnaturka) jest w stanie utrzymac temperatury w okolicach 65 C na E2160 wykręconym na 3.3 Ghz na napięciu 1.35 V. Dlaczego nie wyrabia na E8400 3.9 ghz 1.256 V?? Na E8400 stock tempy wynoszą 46,49 - 60,62 (idle - stres). A po OC na 3.9 Ghz temperatura w stresie skacze do 98 C. CZy wzrost temperatury nie jest za wysoki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...