Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad małą modernizacją sprzętu, jak wyjdzie HD 5870 i okaże się opłacalny to mam zamiar wymienić na niego swojego HD 4870, więc i sprawa ma się podobnie z prockiem.

Jest według Was sens wchodzić w Quada? (I7 nie jest jeszcze wg. mnie opłacalny)

Procka spokojnie gonię na 4500 mhz ale na co dzień używam go na 4000 mhz (mniejsze napięcie) więc ewentualnie mogę go podgonić a i sprzedać za dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad małą modernizacją sprzętu, jak wyjdzie HD 5870 i okaże się opłacalny to mam zamiar wymienić na niego swojego HD 4870, więc i sprawa ma się podobnie z prockiem.

Jest według Was sens wchodzić w Quada? (I7 nie jest jeszcze wg. mnie opłacalny)

Procka spokojnie gonię na 4500 mhz ale na co dzień używam go na 4000 mhz (mniejsze napięcie) więc ewentualnie mogę go podgonić a i sprzedać za dobrą cenę.

IMHO nie oplaca sie. Wole taktowanego na 4.5GHz C2D niz 4GHz Quada.

BTW pokaz jak go 'gonisz' ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nosze sie z zamiarem kupna e8400. W zwiazku z tym 2 pytania:

1. Czy jest sens w mojej konfiguracji? Czy mocny bedzie wzrost wydajnosci w grach ofkoz?

2. Czy jest szansa, ze ceny tego proca do konca roku spadna jakos odczuwalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak ale zastanów się może nad C2Q, np Q9400. Nowsze gry np GTA4, Crysis potrafią korzystać już z ponad 2 rdzeni. Aplikacje też już zaczynają. Choć oczywiście e8400 też będzie dobry.

2. Trudno powiedzieć, może napiszę tak, nowe E8400 są obecnie droższe niż rok temu.... można mówić że E8xxx pójdą w dół wraz z zadomowieniem się i5... ale nie jest to oczywiste. Nie nastawiałbym sie na jakieś duże spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie straszne alphy?

Nie wiem dziwne jest to , wcześniej nie mogłem 4ghz osiągając 3.8ghzghz stabilnie teraz nagle 4,1ghz na tym samym napięciu.Mch coś się bawiłem itp ? wcześniej 4.75ghz a teraz 5ghz :) mugen II rules

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie ma sprawy zaraz coś zarzucę czekajcie 1h :)

Dołączona grafika gigabyte ep45-ds3 strasznie vdropi pyzatym mam slaby zasilacz tracer która nie ma wtyczke 4pin 2x ,ale jestem zadowolony z wyniku :)

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyrób zasilaczo podobny bo kasy mi nie starczyło. Do sprzętu mam szczęście, ponoć podkręcanie na zasilaczu podobnym grozi wybuchem jak na razie spełnia swoje zadanie. Ktoś chciał kupić( nie na sprzedaż) do kupie hd5870x2lub5870 jak Myślice ociągnie go? nie będzie go ograniczał? bo hd4870 go ogranicza juz przy 4.2 nie ma wielkich zysków chcioaz

gothic 3 na 4.2 lubi się przycinać a na 4.6 już nie ma takich spadków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dziwne jest to , wcześniej nie mogłem 4ghz osiągając 3.8ghzghz stabilnie teraz nagle 4,1ghz na tym samym napięciu.Mch coś się bawiłem itp ? wcześniej 4.75ghz a teraz 5ghz :) mugen II rules

http://obrazki.elektroda.net/57_1252610611.jpg

chętnie bym obejżał max valid z 1,5V ale z tym zasilaczem to nie mam sumienia cie prosić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja chciałem pokazać co wycisnąłem na co dzień i spytać jak uważacie czy lepiej tak jak widać na screenie: kilk

Tutaj pamięci lecą na 1:1 PL=9

 

Czy może bardziej opłacalne będzie zjechanie z fsb tak by powiedzmy ustawić ram na podobnej częstotliwości ale przy innym dzielniku dzięki czemu możliwe by było uzyskanie niższego PL myślę że PL=7 dało by radę.

Proszę o sugestie.

Ogólnie co myślicie o takim fsb na co dzień nie męczy to płytki za bardzo??

Napięcia:

CPU - 1,36V

NB - 1,45V

CPU PL - 1,52-1,54

RAM - 2,24V (Tu pytanie czy takie napięcie nie zaszkodzi Crucialą - na pamięci dmucha enermax cluster 80mm)

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...