Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz wydaje się to jasne

dzięki za wyjaśnienie

a tak przy okazji się zapytam: jak korzystniej jest, kiedy pozostawi się def.mnożnik, czy da sie większe fsb zmniejszając mnożnik tak jak w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wydaje się to jasne

dzięki za wyjaśnienie

a tak przy okazji się zapytam: jak korzystniej jest, kiedy pozostawi się def.mnożnik, czy da sie większe fsb zmniejszając mnożnik tak jak w moim przypadku?

niema to znaczenia w wydajnosci, ale ja preferuje default mnoznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyzsze fsb i nizszy mnoznik to wyzsza wydajnosc (zwlaszcza w SPI) tyle ze do tego trzeba juz mocniej woltowac i miec fajniejsze klocki ;)

no nie tylko w PI ...

Fsb 500 i memki 1:1 to dla mnie bardzo fajne ustawienie 24/7 przy grach chocby

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch: to już jest lekki hardzior, zwlaszcza w taka pogode ;D

Memy moga tego nie przezyć ;)

no coTy.pl ;)

dziadźka wyrwał tanio OCZ FlexII 2x2 GB , zeby było smieszniej po podłączeniu do węża od WC Vmem dla tych 600 to 2,1 z BIOS-a ,i sobie tak śmiga już 3-ci tydzień

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady w wyborze płyty głównej pod E8400, płytę jak i procesor z czasem będę podkręcać. Płyta tak do 300zł chyba że warto dorzucić pare zł na coś dużo lepszego.

Zastanawiam się nad dwoma płytami ASUSA

 

1)Asus P5K SE Intel P35 242zł

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,42848/

 

2)Asus P5K Intel P35 303 zł

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,39571/

 

Czy będzie to dobry wybór i czy śmignie mi procek 45nm na takich płytach bo słyszałem że nie wyszystkie wykrywają je poprawnie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem sobie mojego nowego e8200. Włączam core temp i szok 62 stopnie dla obu rdzeni w idle... W stresie to już lepiej nie mówić doszło do 85 stopni, a potem komp się wyłączył.

 

3 razy zdejmowałem boxowy radiator i nakładałem pastę na różne sposoby... bez efektu. Pewnie trafiła mi się sztuka z walniętym czujnikiem, dziwne bo mam procka z tych nowszych (Q814A525). Macie jakieś pomysły/rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam <_< duza jest roznica miedzy 2180 wykreconym na zegar 3ghz a e8500 z 3ghz bo przy wlaczonym win media player 11 i gg,uzycie proca mam 80-90% :sad: a pamiec zadeklarowana ponad 600mb czy to wina ze ma tylko 1mb cache czy 6mb cache duzo daje????za odp z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim nieszczęsnym e8200 max obciążenie przy oglądaniu filmów wmv to 10%. Różnica między e2180 a e8500 nie powinna być wielka. Coś jest u ciebie nie tak z systemem skoro filmy tak obciążają procka...

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam <_< duza jest roznica miedzy 2180 wykreconym na zegar 3ghz a e8500 z 3ghz bo przy wlaczonym win media player 11 i gg,uzycie proca mam 80-90% :sad: a pamiec zadeklarowana ponad 600mb czy to wina ze ma tylko 1mb cache czy 6mb cache duzo daje????za odp z gory dzieki

Wyłącz GG :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem sobie mojego nowego e8200. Włączam core temp i szok 62 stopnie dla obu rdzeni w idle... W stresie to już lepiej nie mówić doszło do 85 stopni, a potem komp się wyłączył. (...)

Chyba trzeba wykluczyć złe czujniki procesora. Płyta mówi że w idle jest temperatura 52 stopnie :blink:, a radiator z boku jest chłodny, u podstawy ciepły. Porównując go do radiatora NB czy pamięci to tam powinna być lodówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia nie ruszałeś napewno ? Zmień może bios na nowszy, podkręć obroty coolera i dotknij go jak CPU ma niby 85*

Możliwe też, że proc ma krzywą czapę i box zle dolega do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler to chodzi na maksa przez cały czas. Bios najnowszy. Podgrzeje go w stressie i go dotknę, jeśli by było te 85 to powinno mnie troszkę sparzyć :wink:. Obawiam się że to może być właśnie krzywy IHS. Coś takiego podlega gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler to chodzi na maksa przez cały czas. Bios najnowszy. Podgrzeje go w stressie i go dotknę, jeśli by było te 85 to powinno mnie troszkę sparzyć :wink: . Obawiam się że to może być właśnie krzywy IHS. Coś takiego podlega gwarancji?

 

he he ... papier ścierny i wio. No ale wiadomo - gwarę tracisz.

Ja swojego tak potraktowałem bo miał strasznie rogaty beret :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamontowałem E8400 i zdziwiły mnei temperatury jakie pokazał Everest

 

Procesor 21

rdzeń 1 49st

rdzeń 2 42st

dziwne troche zważywszy, że mam chłodxzenie wodne, no vhyba, że płyta przekłamuje, bo w to jestem skłonny uwierzyć

 

BIOS pokazywał 21-22st :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Bios pokazuje temperature proca i pewnie taka jest mniej wiecej.

Jezeli masz wsio na def to temperatury faktycznie troche za duze,zakladajac,ze czujka jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamontowałem E8400 i zdziwiły mnei temperatury jakie pokazał Everest

 

Procesor 21

rdzeń 1 49st

rdzeń 2 42st

dziwne troche zważywszy, że mam chłodxzenie wodne, no vhyba, że płyta przekłamuje, bo w to jestem skłonny uwierzyć

 

BIOS pokazywał 21-22st :)

No to masz 21* na CPU.

Poniżej tych 49/42 rdzenie nie zejdą - takie są czujki w 45nm...

 

Na DI przy -60* na kontenerze CT też u mnie pokazuje 42/49* dla CPU ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios w mobo dzisiaj uaktualniłem i jest najnowszy, ale stawiam na czujnik

 

zresztą niedługo wszystko będe ładował do nowej budy i jeszcze raz przesmaruje procka i ułoże blok, i zobacze co będzie :)

 

aha, był jakiś prosty programik, który pokazywał dokladnie temperatury, tylko nie moge sobie przypomnieć jego nazwy (nie speedfan, nie MBM5 ...)

 

Lanc dzięki za info :)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...