Skocz do zawartości
wegorz91

Liquid Cooling By Wegorz91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako że nadchodzi koniec wakacji chciałem się pochwalić moim Chłodzeniem Wodnym które zostało zbudowane właśnie przez te wakacje. Jest to już moja trzecia rewizja, czyli jak każda jest inna i ma coś w sobie :razz:

 

Mój skład podzespołów wodnych :wink:

 

BLOKI - CUBE PRO CPU I GPU @ sk 8/10

CHŁODNICA - BIP2 @ 2x Qoltec 120mm (light mod)

POMPA - Cooliver rev.2

REZ - Swiftech MCRES-MICRO

WĘŻE - Innovatec (przeźroczyste) @ sprężynki Swiftech SmartCoils Green

CHŁODZIWO - DYNAGEL

DODATKI - Thermaltake Flow TX

 

Kilka Fotek :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Chyba tyle jeśli chodzi o komponenty wc . Chłodzony sprzęt taki jak w sygnaturce.

 

Żeby to wszystko ładnie pomieścić i wydać małą sumkę kupiłem obudowę Sharkoon Rebel 9 Silver ( coś ala Stacker za mniejsze pieniądze ). Obudowę wygłuszyłem matami.

 

Dołączona grafika

 

Żeby prace zaczęły jakoś wyglądać zabrałem się za montowanie chłodnicy na front budy i reza .

Pierwsze przerobiłem wentylatory na świecące ponieważ front obudowy jest prześwitujący :P Następnie zamocowałem je na chłodnice i przykręciłem stelaż żeby się to jakoś trzymało na froncie ( gratis dodany do obudowy tylko na jeden wentylator ). Na drugi wenty dorobiłem sobie grill żeby ładniej wyglądało. Następnie zrobienie dziur na rezik. Po zamontowaniu chłodnicy i reza jakoś już szło, najpierw montaż cd, potem mat, pompy, oświetlania ( uv ) itp....

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Później montaż bloków, najbardziej ryzykowne zadanie ( złe wspomnienia jak ukruszyłem GPU :P )

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po założeniu bloków montaż do budy.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Montaż urządzeń pci i zamaskowanie ich za rezem :unsure:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wsadzenie zasilacza, zawsze z nim kłopot bo za dużo kabli ma :mad: Ale też się udało . Potem disk :P

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Uzbrojenie dodatkowego bajeru jakim był przepływomierz :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

No i to co lubię zakładanie węży i zalewanie układu i robienie porządku w kablach.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Oto Zdjęcia jak układ prezentuję się w dzień, w nocy , z UV, bez UV

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Temperatury :

 

CPU ( @ 3100 mhz ) idle ~30, stres ~45

GPU idle ~39 stres ~50

 

Podsumowanie.

 

Dołączona grafika

Z Wc jestem bardzo zadowolony jak i z całej reszty ( gdyby nie upgrate sprzętu to nici były by z wc rev.3 :sad: )

Moje plany to dorobienie boku z plexi na wymiar żeby nie ciąć boczku obudowy i myślę że to będzie na tyle. Mam skromną nadzieje że ta rewizja będzie chłodzić jak najdłużej

 

Proszę o wyrażenie swojego zdania na temat tego wc :P Wszelkie wskazówki mile widziane .

 

 

 

Pozdrawiam Wegorz91

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko klozet. Tak jak Kszonek powiedział, wiele zmieniać nie ma sensu. Rez rzeczywiście w dość dziwnym miejscu.

Można sie jedynie przyczepić do kolorystyki. W świetle dziennym to aż zęby bolą jak sie patrzy na wnętrze tego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik style ;) .

 

Kolorostyka mocno kuleje, do pewnego momentu było bardzo dobrze. Gdyby maty były czarne, a sprezynki i ciecz niebieskie to by wygladalo super :) . Poza tym ciezko sie do czegos przyczepić.

 

BTW Jak imprezke wspominasz ;) http://i53.photobucket.com/albums/g69/wego...03/DSC00619.jpg

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik bardzo fajny, nie podoba mi się jedynie ten "przepływomierz". Jak dla mnie to taka zabawka, trzyma (niezbyt wysoki) poziom innych produktów Tt :wink:

 

No i jak poprzednicy wspomnieli, miejsce na rez niezbyt szczęśliwe, nie próbowałeś upchnąć go w okolicy chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik bardzo fajny, nie podoba mi się jedynie ten "przepływomierz". Jak dla mnie to taka zabawka, trzyma (niezbyt wysoki) poziom innych produktów Tt :wink:

 

No i jak poprzednicy wspomnieli, miejsce na rez niezbyt szczęśliwe, nie próbowałeś upchnąć go w okolicy chłodnicy?

co jest złego w tak umieszonym rezie ?

dla mnie to rozwiązanie dobre, bez sztucznego kombinowania z wężami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kszonek dzięki za miłe słowa o wc :)

 

@ miazga co do rezika i kolorystyki wypowiem się za chwile

 

@ yotomeczek ram dopięty dzięki :) Co do obudowy i chłodnicy to w zestawie jest coś takiego : KLIK co pozwala montaż 1 wentylatora 120mm .

 

@ Bartolomius przepływomierz to bajer :P ale mi się podoba

 

@ MaSell Malik style hmmm tak jakby lecz do malika to jeszcze duuużo mi brakuje.

 

Co do kolorystyki :

 

Gdyby węże były niebieskie ( testowałem inno niebieskie ) to zlewa się to z mobo i gpu ponieważ są też niebieskie. Dlatego kolorystyka jest taka a nie inna.

 

Maty miały być ciemne ale tam gdzie kupowałem były takie :(

 

Rezik: Podoba mi się i chciałem żeby był na widoku a urządzeń pci nie zmieniam często prawie w ogolę .

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się z powodów:

1. kolor maty ;) sam mam taką w domu ale nie przyszło mi do głowy żeby z niej korzystać i zrobiłem jednak czarną

2. Laminaty akurat fajnie się dopasowały :)

1. Mata miała być czarna ale nie było :P i jest jak jest i nawet jest ok.

2. Dziwnym trafem :twisted2: lecz to nie był priorytet ( żeby wyjadacze z różnych działów nie rzucali się :) )

 

fajnie fajnie wyszło nobajer ładny :D kurde super

wazne ze WC spełnia zadnaie !! GRATY Wegorz

Dziękuje :oops: B-)

 

Jest jeden pomysł na upgrate ale czy warto. Czyli 5 bloków, zastąpić HP klockami, koszt nie wchodzi w grę ponieważ 2/3 bloków mam i ten trzeci to żaden problem dla mnie dokupić tylko rodzą się 2 pytania :

 

1. Czy jest taka potrzeba (Radiatorki są gorące ok 40 stopni) ?

2. Bip2 i Kulriver (pompował z 4 bloki i chłodnice) sobie poradzą ?

 

Jak myślicie jest sens się bawić w takie coś i czy to nie będzie sie np wiązało z zakupem drugiej chłodnicy albo nowej mocniejszej pompki ?

 

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad masz te gabeczki, ktorymi wylozyles obudowe?

Tajne przez poufne :P

a tak poważnie to od znajomego ze sklepu z metra trochę takich gąbek mam :P

 

Jak Ktoś chce to mogę takie załatwić, co do kolorów to teraz jest mały wybór czyli tylko takie jak ja mam, za nie długi okres czasu może pojawią się czarne.

 

Zapraszam na pw jak coś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie wspomniał o prządku jaki w budzie panuje ;) A jest naprawdę warty uwagi i godny podziwu zarazem ;) Świetne WC, wszystko bardzo ładnie upchane = mobilność tego zestawu

Ja daje 5+/5 :P

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kibelek. Ale widze kilka [ciach!]lek ktore bym poprawil.

- kabelki mozna wrzucic w fajny oplocik (link)

-nie podoabaja mi sie te kable od USB/Firewire schowane za rezem. Nie wyglada to za bardzo estetycznie. Moze zrobilbys je na zaslepce i dal na front panelu na budzie

-brak bloku na NB :P

 

 

A teraz plusiki:

-umieszczenie all inside

-fajnie ze wygluszone gabkami/matami fajnie to wyglada

-malo kabelkow widocznych

-kolorystyka w miare

 

 

BTW gdzie dostales i po ile te zlaczki z mozliwoscia instalacji weza po obu stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jetsem pod wrazeniem... bardzo ladnie wszystko wykonane :)...

 

Te oploty na wezach troche mi sie nie podobaja... (ale to kwestia gustu)... ps obudowa jest swietna do wc za 150zl po prostu lux :) (az chce mis ie zmontowac spowrotem wc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drozda, wicja500pincet, mikan10, Sector19 Dzięki za miłe słowa :)

 

@mib oplocik nie potrzebny , przecież fortron ma już oplot na kablach . A z tymi od śledzia z usb zacząłem się interesować i mam w planie to zmienić.

Co do bloku na NB to komplikuje heatPipe :unsure: i albo 3x blok albo heatPipe :D ( Wyżej poruszałem ten problem i nikt nie chciał pomóc :( )

 

Chodzi ci o kolanka pod i nad wskaźnikiem przepływu ? w ogóle jak chodzi o złączki to zaopatruję się w jednym Krakowskim sklepie, ceny też są przyjemne ....

 

 

@rafwlkp dokładnie :D Myślałem o stackerze ale stwierdziłem że droga obudowa nie ma sensu w moim przypadku :D

 

Co do bloków to jak ktoś może pomóc to proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz te zdjęcia i jedyne co mi się nie podoba to kolor oplotu węży - wszystko pasuje, i nagle taka 'niespodzianka' ;) Może jakieś podchodzące pod kolor miedzi ? :> albo białe ? Ale tu chyba w grę wchodzi tylko malowanie, chociaż widziałem że i tak ktoś sobie poradził..

 

A co do bloków - zawsze możesz uciąć heatpipy, i zostawić same radiatory na mosfetach i SB. Innego rozwiązania chyba nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz te zdjęcia i jedyne co mi się nie podoba to kolor oplotu węży - wszystko pasuje, i nagle taka 'niespodzianka' ;) Może jakieś podchodzące pod kolor miedzi ? :> albo białe ? Ale tu chyba w grę wchodzi tylko malowanie, chociaż widziałem że i tak ktoś sobie poradził..

 

A co do bloków - zawsze możesz uciąć heatpipy, i zostawić same radiatory na mosfetach i SB. Innego rozwiązania chyba nie ma ;)

Mi się kolorek podoba :D na żywo to całkiem inaczej wygląda niż na foto :D Może kupie czerwone albo niebieskie oploty i porównam. bez sprężynek kompletnie nie pasuje, ponieważ za cienkie węże są :-P :-P

 

uciąć... Gwarancja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś dobrą płytę, to chyba nie sądzisz że Ci nagle sama padnie ? ;)

Ja z tego samego założenia wyszedłem przy przekładaniu wentyla w nowiutkim zasilaczu Corsair ;)

Ale łatwiej sprzedać z gwarancją itp :) Jak by mobo była bardzo tania to nawet bym się nie zastanawiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloz bloki na wszystko i tyle.

 

Napisz do Misia moze zrobic bloczki na mofy. Ta mobo jest dosc popularna wiec na pewno sie znajdzie kilka osob co tez by chcialo takie cos.

Reszta blokow to kwestia tylko kasy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloz bloki na wszystko i tyle.

 

Napisz do Misia moze zrobic bloczki na mofy. Ta mobo jest dosc popularna wiec na pewno sie znajdzie kilka osob co tez by chcialo takie cos.

Reszta blokow to kwestia tylko kasy :P

Nie jestem tutejszy - jak wyglądają te bloki na zamówienie ? ;) Też chętnie bym coś na mosfety założył, ale na razie chyba zostane przy radiatorach od ramu. Właśnie, węgorz91 - jak nie chcesz bloków na wszystko, to zdejmij to z heatpipami i załóż zwykłe radiatory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawa wygląda tak: blok na NB i SB już są które pasują idealnie tam gdzie mają pasować i marnują się na półce ( pozostałości ze wcześniejszych wc ) Blok na mosy to żaden problem już wiem kto mi taki by wykonał i wszystko jest prawie zapięte na ostatni guzik :P tylko trzeba trochę poczekać ( nie jest to misio :D )

 

Boję się nad pompką i chłodnicą :D to mnie tylko ogranicza bo bloki to nie problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...