Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będzie w sprzedaży nowy config 6715b jeszcze ciekawszy niż GC049ES ale ciekawe ile będzie kosztował... ehh... z matrycą WSXGA+

 

GR899EA HP Compaq 6715b AMD Turion64 X2 TL-62 2.1G 15.4 WSXGA+ WVA 2048MB (2x1024) 250GB DVD+/-RW DL BT WLAN Fngrprt R TPM ATI Radeon X1250 Vista Business 32/64 + Office 2007 Ready

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ciekawe dlaczego wcześniej nie wpadłeś na to rozwiązanie :) mój laptop już w serwisie od paru dni. Jutro się zakończą testy więc pewnie mi go odeślą takiego jak ja im wysłałem. Jak go odbiorę to oczywiście sprawdzę to. Pozdrawiam

Wcześniej nie zaglądałem na to forum :D

Ale nie łam się - to jest bankowo to co napisałem - też sie wcześniej nad tym trochę głowiłem i stresowałem wysyłką do serwisu.

 

Teraz mam inny problem.

Dokupiłem 1 GB pamięci do mojego 6715b. Kingston CL 5 - 65zł. Wszystko chodzi ładnie w dualu.... ale

Chciałem zwiększyć ilość pamięci przydzielanej karcie graficznej ze 128 MB na np. 256 MB i tu pojawia się problem...

W BIOSie za cholerę nie ma takiej opcji!!! - w ogóle w tym BIOSie nie ma praktycznie żadnych opcji :mur:

 

Może ktoś wie jak się dostać do tych dodatkowych ustawień (przydzielanie pamięci dla karty graficznej, taktowanie itp.)

Ponoć na niektórych płytach głównych trzeba to jakoś specjalnie włączyć, np. na płytach GIGABYTE trzeba było wcisnąć ctrl + f1.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie zaglądałem na to forum :D

Ale nie łam się - to jest bankowo to co napisałem - też sie wcześniej nad tym trochę głowiłem i stresowałem wysyłką do serwisu.

 

Teraz mam inny problem.

Dokupiłem 1 GB pamięci do mojego 6715b. Kingston CL 5 - 65zł. Wszystko chodzi ładnie w dualu.... ale

Chciałem zwiększyć ilość pamięci przydzielanej karcie graficznej ze 128 MB na np. 256 MB i tu pojawia się problem...

W BIOSie za cholerę nie ma takiej opcji!!! - w ogóle w tym BIOSie nie ma praktycznie żadnych opcji :mur:

 

Może ktoś wie jak się dostać do tych dodatkowych ustawień (przydzielanie pamięci dla karty graficznej, taktowanie itp.)

Ponoć na niektórych płytach głównych trzeba to jakoś specjalnie włączyć, np. na płytach GIGABYTE trzeba było wcisnąć ctrl + f1.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ???

Ktoś tu już napisał że jest to tylko możliwe pod Vistą. Ja się w ten temat nie zagłębiałem więc dokładniej nie mogę się wypowiedzieć.

 

 

czy to prawda że dwu rdzeniowy procek wolniej chodzi z XPkiem ?? widziałem taki wpis na jednym z for że takie procki źle działają (wolniej pracują) z bądź co bądź najlepszym systemem XP

Dobrze działają.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeanx bosz ok przyznaje popelnilem gafe (nie przeczytalem to co burns napisal wczesniej o przydziale .. wielka mi rzecz...) glownie chodzilo mi o to ,ze zazwyczaj ustawia sie taki przydzial w biosie sam nie sprawdzalem a nawet nie czytalem jak to wyglada pod 6715b zreszto nie bede sie tlumaczyl ...

eh na przyszlosc mam prosbe , troche wyluzuj bo strasznie przezywasz doslownie "robisz z igly widly" i niepokoja mnie te twoje wykrzekniki i kolorowanie na czerwono (zwlaszcza ,ze sprawy sa blache..)

tez masz tak na codzien? tzn mowie o wybuchach gniewu ? jezeli tak to moze powinniens sie zglosic do lekarza (mowie serio)

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co AK-105, wymieniles ta piszczaca sztuke, czy na razie odpusciles?

Nie wymieniłem. Trochę się boję wysyłać bo jak nie będą mieli zamiennika to zaczną go rozkręcać i boję się żeby mi go nie porysowali albo coś. Może jak będę w warszawie to skoczę do serwisu pogadać jak by to było. Na razie nie jest to jakoś priorytetowa sprawa.

 

PS: Przyznam że jak włączam laptopa to piszczenia prawie nie słyszę. Albo sam głuchnę, albo się przyzwyczaiłem. Niestety jak wkładam baterię i na niej pracuję to cewki dają o sobie znać i piszczenie staje się słyszalne. W sumie to na baterii pracuję tylko w terenie lub dość głośnych miejscach więc w większości wypadków mi nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem. Trochę się boję wysyłać bo jak nie będą mieli zamiennika to zaczną go rozkręcać i boję się żeby mi go nie porysowali albo coś. Może jak będę w warszawie to skoczę do serwisu pogadać jak by to było. Na razie nie jest to jakoś priorytetowa sprawa.

 

PS: Przyznam że jak włączam laptopa to piszczenia prawie nie słyszę. Albo sam głuchnę, albo się przyzwyczaiłem. Niestety jak wkładam baterię i na niej pracuję to cewki dają o sobie znać i piszczenie staje się słyszalne. W sumie to na baterii pracuję tylko w terenie lub dość głośnych miejscach więc w większości wypadków mi nie przeszkadza.

No ja tez sie chyba powoli przyzwyczajam :-) Na baterii mnie irytuje piszczenie, za to jak jade na samym zasilaczu to go nie odczuwam prawie wcale.

 

Ja podobnie jak ty - boje sie go wysylac do serwisu z takich samych powodow... A dodatkowym jest to, ze nie wiem czy oni uslysza te piski - np. moj ociec i mama w ogole nie slysza a dziewczyna musi przlozyc ucho do samej klawiatury... Mamy chyba za dobry sluch :-(

 

Jakbys juz byl w tej Wawie to daj znac co ci w serwisie powiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeanx bosz ok przyznaje popelnilem gafe (nie przeczytalem to co burns napisal wczesniej o przydziale .. wielka mi rzecz...) glownie chodzilo mi o to ,ze zazwyczaj ustawia sie taki przydzial w biosie sam nie sprawdzalem a nawet nie czytalem jak to wyglada pod 6715b zreszto nie bede sie tlumaczyl ...

eh na przyszlosc mam prosbe , troche wyluzuj bo strasznie przezywasz doslownie "robisz z igly widly" i niepokoja mnie te twoje wykrzekniki i kolorowanie na czerwono (zwlaszcza ,ze sprawy sa blache..)

tez masz tak na codzien? tzn mowie o wybuchach gniewu ? jezeli tak to moze powinniens sie zglosic do lekarza (mowie serio)

a jednak wielka Ci rzecz - jakieś kilkadziesiąt dobrych MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANIE PROBLEMU "Czarnego ekranu"

 

Też maiłem ten problem u siebie i po jakimś miesiącu znalazłem rozwiązanie.

Problem tkwi w sterowniku karty graficznej który z niewiadomych powodów resetuje procesor graficzny, ale wychodzi to ostatecznie tak, że komputer zwisa i pomaga tylko twardy reset.

 

Otóż w opcjach CCC (ATI Catalyst Control Center) jest taka opcja jak VPU Recover.

Powinna ona pomagać, ale jak widać tak się nie dzieje.

 

WYŁĄCZAMY funkcję VPU Recover i problem "czarnego ekranu" znika.

 

post-154077-1196793360_thumb.jpg

 

Nie wiem czy problem występuje po zainstalowaniu innej wersji sterownika - nie próbowałem, ale ten patent działa na 100%.

Wcześniej problem pojawiał się u mnie kilka razy w tygodniu, po wyłączeniu VPU Recower nie pojawił się już nigdy od ponad 2 miesięcy.

 

Jeśli komuś pomogło to rozwiązanie to proszę o potwierdzenie, że tak się stało.

 

Acha - jeszcze jedno - po wyłączenu VPU Recover podczas uruchamiania windowsa (w końcowej fazie) ekran gaśnie na ok 1 sek. i zapala się z powrotem, przy czym położenie wskaźnika myszy wraca do pozycji środkowej ekranu bez względu na to, gdzie było wcześniej - tak samo dzieje się po zamknięciu klapy LCD i jej ponownym otwarciu (jeśli mamy ustawione "nic nie rób" podczas zamykania klapy LCD)

Z włączoną funkcją VPU recover tak się nie dzieje.

Hmm widzę, że sprawa nie jest chyba taka łatwa jak się wydaje. Ja mojego laptopa wysłałem do serwisu jest u nich już ponad tydzień od 3 dni trwają nieustanne testy. Koleś z Jagiellońskiej przed sekundą do mnie dzwonił, że laptop się im zawiesił po 3 dniach :) i że będzie wymieniał płytę główną na nową (nie wiem czy to coś im da, nie lepiej nowego lapka wysłać? ja bym tak wolał) ale ok. Ma mi jeszcze formata zrobić postawić system na nowo i na weekend znów testy zapuścić jeżeli wszystko będzie ok to w poniedziałek mają mi go odesłać. Więc do końca nie wiadomo co z nim jest. Jak na razie to więcej on jest u nich niż u mnie w domu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącze się z Tobą w bólu

straszna rzecz miec rozkręconego i w połowie wymienionego laptopa.

może cos spartaczą to bedziesz mógł się domagać zwrotu kasy lub wymiany jeśli takowe mają.

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę, że sprawa nie jest chyba taka łatwa jak się wydaje. Ja mojego laptopa wysłałem do serwisu jest u nich już ponad tydzień od 3 dni trwają nieustanne testy. Koleś z Jagiellońskiej przed sekundą do mnie dzwonił, że laptop się im zawiesił po 3 dniach :) i że będzie wymieniał płytę główną na nową (nie wiem czy to coś im da, nie lepiej nowego lapka wysłać? ja bym tak wolał) ale ok. Ma mi jeszcze formata zrobić postawić system na nowo i na weekend znów testy zapuścić jeżeli wszystko będzie ok to w poniedziałek mają mi go odesłać. Więc do końca nie wiadomo co z nim jest. Jak na razie to więcej on jest u nich niż u mnie w domu. Pozdrawiam.

Albo rzeczywiście poważny problem albo po prostu nie chce im się robić/mają coś ważniejszego do roboty i na zwłokę grają hehe... Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wyslaniem robi się raport nr seryjnych sandrą/everestem albo czymś innym i po powrocie z serwisu widzimy co wymienili

jeżeli wymienią płytę główną - sami to wpiszą do karty gwarancyjnej.

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wyslaniem robi się raport nr seryjnych sandrą/everestem albo czymś innym i po powrocie z serwisu widzimy co wymienili

jeżeli wymienią płytę główną - sami to wpiszą do karty gwarancyjnej.

Tak tylko że oryginalną kartę gwarancyjną mam ja, oni mają tylko jej ksero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój 1 post na tym forum to witam wszystkich.

Posiadam tego laptopa(wersja z dosem) od ok 3 miesięcy i sprzęt naprawdę dobrze sie sprawuje. Jednak mój zasilacz odmówił mi posłuszeństwa... a już myślałem ze trafił mi sie dobry egzemplarz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu calego watku widze ze napotkaliscie jakies problemy z postawieniem i konfiguracja linuksa na tej maszynie. Mi to sie udalo bez problemow prawie jedyne czego nie wiem czy dziala to czytnik linii/3D guard i wyjsc wideo oraz modem. Dystrybucja to gentoo i w razie jakis problemow chetnie pomoge jednak z powodu braku zasilacza wrzucenia jakis plikow konfiguracyjnych moze byc chwilowo niemozliwe

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty sklepów internetowych znalazłem kilka dziwnych opisów tego modelu laptopa. Np. że posiada procek 1.9 w innych sklepach opis że 1.8, dysk 120GB inne opisy podają 160 GB

czy HP 6715b GC049ES dzieli się jeszcze na jakieś "podmodele" czy poprostu ludzie w tych sklepech źle opisy wykonują ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące piszczenia, pojawia się od razu, czy po jakimś czasie używania lapa?

 

soltys87: A jak działa chłodzenie? Czytałem, że 6715s po hibernacji pod linuksem lubi się przegrzewać, bo są problemy z odpaleniem wiatraka, a Tobie to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty sklepów internetowych znalazłem kilka dziwnych opisów tego modelu laptopa. Np. że posiada procek 1.9 w innych sklepach opis że 1.8, dysk 120GB inne opisy podają 160 GB

czy HP 6715b GC049ES dzieli się jeszcze na jakieś "podmodele" czy poprostu ludzie w tych sklepech źle opisy wykonują ??

HP 6715b GC049ES to konkretny model o konkretnej konfiguracji. Tą konfigurację masz podaną w recenzji. 6715b są też w innych konfiguracjach i różnią się tylko oznaczeniem (zamiast GC049ES masz coś innego). Tak więc opisy w sklepach internetowych są jak najbardziej poprawne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 6715b GC049ES to konkretny model o konkretnej konfiguracji. Tą konfigurację masz podaną w recenzji. 6715b są też w innych konfiguracjach i różnią się tylko oznaczeniem (zamiast GC049ES masz coś innego). Tak więc opisy w sklepach internetowych są jak najbardziej poprawne.

 

Pozdrawiam

 

No właśnie też tak myślałem ale sprawdzając na skąpcu i wchodząc w 3 sklepy zauważyłem kilka różnic w opisie:

 

http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfrowe-produkt-4370.html

http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=224814

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,455147,0.html

 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślałem ale sprawdzając na skąpcu i wchodząc w 3 sklepy zauważyłem kilka różnic w opisie:

 

http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfrowe-produkt-4370.html

http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=224814

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,455147,0.html

 

???

W pierwszym nie zgadza się pojemność dysku.

Drugi ma błąd w opisie procesora. TL-56 ma 1,8 a nie 1,9 GHz

Ostatni jest ok.

 

Ja jak kupowałem to też te błędy zauważyłem. Nie chciało mi się wyjaśniać sytuacji, ponieważ akurat te sklepy które miały błędne opisy, nie posiadały tego laptopa "na stanie". Z tego co zauważyłem to w większości jest to towar wirtualny. Najlepiej znajdź taki sklep w którym opis jest poprawny, a potem dowiedz czy na pewno go mają. Ja musiałem czekać miesiąc bo nie mieli, ale za to cena była niska :wink: .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@n kwadrat: nie ma za co ;)

 

@WPJoker: polecam www.notebooki.pl sam tam kupowałem i jestem zadowolony i czekałem cale 3 dni od momentu złożenia zamówienia na ich stronie do telefonu ze mogę odebrać lapka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...