Skocz do zawartości
kfgz

Galeria Użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początek odrobina statystyki:

 

Strona - Objętość

 

98 - 9.7MB

99 - 6.5MB

100 - 2.6MB

101 - 3.4MB

102 - 7.3MB

 

Nie każdy ma do dyspozycji łącze o prędkości co najmniej 2Mbit/s. Może w tym wątku dać limit np 10 postów na stronę (teraz jest 30) lub jakieś ograniczenia co do wagi/ilości zamieszczanych zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczysz wszystkich uzywac załączników na forum lub tworzenia miniatur do wstawianych zdjęc to problem zniknie...

Napisz FAQ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak przejzalem pobieznie galerie - w lo-fi 50 postow to nie tragednia. Tak, wiem - mam 1mbit wiec moge sobie tak pisac. Chociaz jest ciekawe wyjscie - w operze zaznaczasz Pobrane obrazki i pozniej tylko odswiezasz konkretny obrazek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MD sieknie raz albo dwa 12h ZPP za brak miniatur tylko pelnowymiarowe kolosy i git.

O ile sam nie daje pełnych fotek. :lol:

 

Dobra, według mnie sprawa wygląda tak : Nie przesadzajmy, już mało kto ma modemy i może jakoś przeżyje. Mi tam lepiej jak widzę fotki w rozdzielczości, którą zresztą nasze forum ma wbudowane "przeskalowanie". Nie da się w opcji zmienić do np 450pix zamiast 700 ? (chyba 700jest w skalowaniu forumowym ? ) I byłby problem z głowy. To są fotki, zdjęcia w formie artystycznej a nie fotki sprzętu, czy innych rzeczy. Według mnie jest ok, a jak większość zechce to ja jestem za tym żeby forumową "skalarkę" ustawić na mniejszy rozmiar. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj chciał przez to powiedzieć, ze najpierw wczytuje sie i tak cale zdjecie (czyli dokladnie tyle ile waży), by dopiero po zaladowaniu ulec przeskalowaniu.

Ooo, fipuś, widzę, że się stałeś forumowym tłumaczem z polskiego na nasze. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi

:wink: Zrob ankiete czy maja wrzucac miniatury czy pelno wymiarowe zdjecia... No dobra - gorna granica ile ? 300kb @ 800 pixeli?

300kb to za dużo. ;) 225kb będzie odpowiednie. :) (fotka 200kb starcza +/- 25kb na "kaprysy" przy zapisie fotki ;) ). Rozmiar wzięty z Onephoto.net i tam spisuje się rewelacyjnie. :)

 

a ograniczenie rozdzielczości uważam, że nie ma większego sensu, czemu ? Już mówię - Przy panoramach to nie wyjdzie, prawda jest taka, że przy niektórych zdjęciach MUSI być widać jakość-wielkość, która dopiero robi końcowe wrażenie. :) Jedynym ograniczeniem proponuję żeby był rozmiar, forumowa skalarka już się zajmie "nie rozjeżdżaniem" forum. :)

 

 

EDIT : ANKIETA ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem **** skalowania zdjec przez forum poruszalem pol roku temu, bez echa

dosyc, ze to nic nie daje jezeli chodzi o wage to jeszcze niesamowicie **** skutecznie uniemozliwiajac przegladanie strony poprzez regularne jej przesuwanie, az do wczytania ostatniego zdjecia :-|

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest skuteczny sposób zeby zmniejszalo zdjęcia bez obecnych problemów z tym ze:

1. Nie dziala w IE6

2. Brak mozliwosci powiększenia do oryginalnych rozmiarów bezposrednio w poscie(wymaga np. ppm > pokaz obrazek)

3. Tak samo jak obecnie zmniejsza tylko wymiary a nie rozmiar pliku.

 

Dodatkowo daje sie zastosowac nie tylko po stronie forum ale w firefoksie i operze równiez po stronie uzytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ - ty jesteś mózg więc pytam, istnieje możliwość całkowitego wywalenia obsługi obrazków przez forum, tak aby userzy byli zmuszeni wkładania miniaturek z imageshack i tak aby akceptowało tylko ten sposób? jak sie komus nie będzie chciało upnąć na imageshack to jego problem, nie będzie trzeba uczyć ludzi regulaminu bo się zdjęcia po prostu inaczej wstawić nie będzie dało

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniaturki z imageshacka to zwykle obrazki. Blokując jedno blokowane są i te drugie.

 

Ja tak tylko kolejny raz przypomnę ze na forum mozna dodawać załaczniki.

Lecz denerwujące jest to, że jak mamy już gdzieś zdjęcia to trzeba je na nowo uploadować (a w przypadku kilkunastu zdjęc jest to uciążliwe).

 

Ja nie rozumiem tylko jednego - kiedyś miniaturki wyglądały DUŻO lepiej, można było wstawić zwyczajne zdjęcie a one zmniejszało się do rozmiarów takich jak te z załącznika. To było dobre, lecz jakoś zostało zastąpione tym co jest teraz.

 

dodatkowo denerwujące jest to, że jak jest wstawione zdjęcie, które dodatkowo jest linkiem (do imageshacka lub innego fotosika) to po kliknięciu na belkę otwiera się w nowej karcie ta strona. Żeby powiększyć (i zmniejszyć później) obrazek trzeba to kliknąć dwa razy. Mająć 10 screenów, trzeba zamknąć tą pieprzoną kartę 20 razy. to jest cholernie denerwujące.... Jeżeli dałoby się tak zrobić, żeby link się uaktywniał TYLKO po kliknięciu na obrazek byłbym wdzięczny (czyli po kliknięciu na belkę cisza). Kiedyś już o tym pisałem, odpowiedź była "raportuj takie posty" - wysłałem pare raportów, ale nikt tego nie zmienił, więc może da się jednak jakoś to zrobić programowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo denerwujące jest to, że jak jest wstawione zdjęcie, które dodatkowo jest linkiem (do imageshacka lub innego fotosika) to po kliknięciu na belkę otwiera się w nowej karcie ta strona. Żeby powiększyć (i zmniejszyć później) obrazek trzeba to kliknąć dwa razy. Mająć 10 screenów, trzeba zamknąć tą pieprzoną kartę 20 razy. to jest cholernie denerwujące.... Jeżeli dałoby się tak zrobić, żeby link się uaktywniał TYLKO po kliknięciu na obrazek byłbym wdzięczny (czyli po kliknięciu na belkę cisza). Kiedyś już o tym pisałem, odpowiedź była "raportuj takie posty" - wysłałem pare raportów, ale nikt tego nie zmienił, więc może da się jednak jakoś to zrobić programowo?

a myślałem, że tylko ja tak mam :-| to najbardziej denerwująca rzecz na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...