Skocz do zawartości
liechmaster

Szukam Ochotnika Do Udziału W Internetowym Projekcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam chętnego do wzięcia udziału w internetowym projekcie..

 

"Wsparcie jest wirtualną organizacją, która łączy działania wielu ludzi. Zasady i motywy jej funkcjonowania wynikają z prostej prawdy: w pojedynkę człowiek potrafi niewiele. Możliwości człowieka tkwią w możliwościach jego organizacji. Większość złożonych rzeczy, jakie wytwarza ludzkość, jest możliwa wyłącznie dzięki ludzkim organizacjom."

 

projekt zapowiada się dość ciekawie, i do dalszego rozwoju potrzebuję teraz jednego chętnego - oczywiście jest to zupełnie niezobowiązujące, komuś się nie spodoba to może przestać się "bawić".

 

jeśli ktoś jest zainteresowany i chce się "pobawić" w coś nowego to niech da znać a podam szczegóły.

 

pozdrawiam i zachęcam.. wsparcie nie gryzie ; ).

Edytowane przez liechmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam i zachęcam.. wsparcie nie gryzie ; ).

A właśnie że gryzie. Nie napisałeś nawet do czego ów osoby potrzebujesz. :)

 

 

Być może pierwsza lepsza osoba jest też tą odpowiednią.

Cześć Agnes! :)

Nigdy pierwsza lepsza osoba nie jest odpowiednia,

a kolega zapewne wybierze najlepszą po nadesłaniu zdjęć i listów motywacyjnych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!,

kilka informacji (prawie parafialnych):

 

nawiązując do waszych wypowiedzi, to przychylam się do postu Agnes, gdyż nie mam zamiaru precyzować kogo szukam - powód jest prosty, każdy kto jest w stanie czytać te informacje się nadaje ; ) (tak, nie mam specjalnych wymagań wobec takiej osoby, poza umiejętnością posługiwania się przeglądarką internetową ; ). No dodałbym jeszcze, że taka osoba powinna z owej przeglądarki korzystać przynajmniej raz na dwa dni - co chyba nie jest jakimś wygórowanym wymogiem).

 

kolejna kwestia to niewłaściwy dobór słów z mojej strony. hmm słowo "projekt" powinienem zastąpić słowem "gra". w końcu nie zamierzam kogoś wykorzystywać do nieludzkich wysiłków fizyczno-psychicznych ; ) takich jak projektowanie (projekt jest gotowy).

 

odnośnie samego projektu, fakt nie pisałem zbyt wiele ale też nie chciałem robić czegoś na wzór reklamy. Ale jakieś informację się należą. Ponieważ (jak się okazało kilka postów wyżej ; ) ) mój przekaz nie zawsze jest jasny to zwyczajnie zapraszam na stronę wsparcie.net i wybranie prezentacji (która powinna ciekawym przybliżyć cechy i cele projektu).

 

Więc jak ktoś chce zostać swego rodzaju beta-testerem i "pobawić się" to zapraszam - wsparcie.net

(na chwilę obecną potrzeba jednej osoby, więc nie odpowiadam za los "nadwyżek" ; ) ).

 

uff.. a teraz idę spać ; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze w tle uzyles obrazka z Londynskiego City :]

 

Potwierdz lub zaprzecz czy dobrze rozumiem.

 

Dolaczam teraz do projektu i staje sie menadzerem. rekrutuje sobie podwladnych i czytam jakis wasz ebook jak zostac dobrym menadzerem.

Oni tez rekrutuja ludzi pod siebie i wszyscy czekamy az uzbiera sie odpowiednia ilosc ludzi aby uruchomic comamrobic.

 

Jak juz uruchomiona zostanie satelita to za pomoca netu/forum odpowiadamy na pytania zdesperowanych nastolatkow w stylu "czy moj skrzywiony penis sie wyprostuje, jak bede go masowal lewa ręką" :-)

 

Pomysl jest swietny. Ciekaw jestem jak zareaguje na niego "rynek".

 

Rozumiem tez, ze przy duzej ilosci osob dochodzi do autoreklamy i ludzie zaczynaja zadawac pytania.

 

Sa pytania, sa odpowiedzi, jest reklama, jest kasa.

 

Tak, czy nie ? :-)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djsilence

 

Cóż.. powinienem napisać "ja tu tylko sprzątam" , szczegóły techniczno koncepcyjne interesują mnie zdecydowanie mniej ( projekt jest moich znajomych, a że jakoś trzeba go "rozkręcić" - to zaczyna się od znajomych ; ) ). Jak sam zauważyłeś pomysł jest całkiem ciekawy, hmm interesujące jest jak się takie wsparcie będzie zachowywać przy dużej licznie osób (to jak badanie społeczeństwa) w końcu prawie "wszystkie chwyty dozwolone". Jednak po jakimś czasie to się powinno stabilizować (przynajmniej mam takie przeświadczenie). odnośnie serwisu comamrobic.pl - hmm też jest ciekawe.. jakie problemy będą zgłaszane i jak będziemy sobie z nimi radzić jako wsparcie. Wiadomo że pojawią się i bzdury typu cytowanego "krzywego penisa", jednak mogą też być naprawdę "fajne" problemy, z rozwiązań których można wynieść ciekawe doświadczenia.

Aby jednak comamrobic.pl zaczęło jakoś działać, to jak słusznie zauważyłeś - potrzebna jest już w miarę liczna grupa osób (chociaż bardziej liczy się stabilność i chęć działania tej grupy), a jak zyskać ochotników? - fora internetowe są dość dobrym miejscem. (moim zdaniem lepsze niż jakieś czaty i irce) zwłaszcza jak jakieś forum się już trochę zna.. i wie jacy ludzie tutaj zaglądają, z resztą nikt nikogo nie zmusza ; ) (a przynajmniej ja nie mam zamiaru). Jakiś pretensjonalnych i natarczywych reklam też nie mam zamiaru pisać bo jak coś takiego czytam to mój poziom tolerancji i spokoju gwałtownie spada ; ).

Jedynie mogę zachęcić chociażby do przejrzenia prezentacji.. dołączenie też nic nie kosztuje.. więc nic nie stoi na przeszkodzie by się trochę rozejrzeć po wsparciu i podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojzmy na to tak.

purepc.pl wydawac by sie moglo ze tu mozna znalez info o wszystkim, ja jednak traktuje to jako zrodlo wiedzy (wsparcie w potrzebach i problemach) dotyczace sprzetu komputerowego i oprogramowania.

Sa tu owszem tematy o silowni, o kulinariach, o wojsku polskim, o motoryzacji.....zdazaly sie tez tematy o gazach i innych problemach medycznych...ale pomimo iz jako forum komputerowe purepc.pl BARDZO cenie, to jednak w kwesti informacji dotyczacych chodzby wymienionych przezemnie zagadnien korzystam z porad na innych forach.

sfd.pl

http://forum.wojsko-polskie.pl/

kulinaria.pl

www.biomedical.pl

http://www.forumsamochodowe.pl/

Jak pewnie nie trudno zauwazyc na kazdym z for, jest dzial w ktorym odchodzi sie od glownego zagadnienia ktorego dotyczy tematyka forum.

Tak tez jest i u nas. Lecz jesli ktos chce FACHOWEJ, ŻETELNEJ wiedzy np o siłowni to raczej tu nie ma czego szukac. Reasumujac jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, owszem dzialy moga byc! wiadomo jest loozniej, widzimy wspolne zainteresowania poznajemy sie no i poza tym ile mozna o kompach gadac;)

 

Ale jesli otworzysz wsparcie dotyczace WSZYSTKIEGO imho bedzie troche nietenteges...no chyba ze beda tam nastolatki same siedziec i zglaszac problemy krzywych penisow:) Owszem ma to sens jesli zbierzecie (strzelam) 100 osob wsrod ktorych beda wykwalfikowani:

pediatrzy

ginekolodzy

psychologowie

kierowcy zawodowi

żołnierze

informatycy

policjanci

prawnicy

księża...

itd itd.

No chyba ze zamierzacie sami szukac dalej odpowiedzi (jesli w srod was nie znajdzie sie kompetentna osoba do danego PROBLEMU) na innych forach:) i dopiero delikwentowi pomagac...dla mnie osoba ktora liczy na to ze w jednym miejscu moze zglosic KAZDY problem jest głupia;]

Wiec jak dla mnie powinniscie raczej sprecyzowac ZAKRES WSPARCIA

PS. ostatnio zauwazylem ze duzo ludzi chce przez neta zarobic... na reklamach, sprzedajac domeny ostatnio to jakis szał..

Jak ktos chce zarobic niech weznie 3000zl i sie na http://www.xtb.pl/ zacznie bawic....

No chyba ze WSPARCIE ma byc z pobudek ALTRUISTYCZNO HUMANITARNYCH

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Właśnie się zarejestrowałem, tak spodobały mi się Wasze pytania za ich zawartość konstruktywną. Chyba chcemy się przyjaźnić :) (bez podtekstów)

 

Chcemy użyć ten temat i link do niego jako informację dla innych - na innych forach itp. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko i nie jest to sprzeczne z regułami Waszego forum. Zwłaszcza że służy zarówno naszej, jak i - Waszej promocji w necie (przychodzące linki z różnych źródeł). Ok?

 

Moje odpowiedzi to głównie powtórka z prezentacji Wsparcia (link podawał liechmaster), ale tu i teraz można wdać się w większe szczegóły :)

 

 

1. Co z "krzywymi penisami"? Oczywiście Wsparcie będzie wybierać "problemy" w pewnym sensie ciekawe, tzn. takie, które najlepiej nadają się do rozwiązania w ramach wirtualnej organizacji, a nie np. poprzez google czy pytanie na konkretnym forum. Przede wszystkim mam na myśli sprawy niewykonalne dla jednej osoby.

 

2. Jakie to są sprawy? Dokładnie nie wiemy i chcemy, by samo życie pokazało nam, do czego Wsparcie nadaje się najlepiej - można to traktować jako eksperymentalny mechanizm. Ale zakres (jak zauważył słusznie HeatheN) powinien być zdefiniowany, chociażby w zarysie. Zatem główną specjalizacją Wsparcia będą masowe akcje i przedsięwzięcia. Istnieje nieskończenie wiele rzeczy, które są dość proste do zrobienia dla wielu ludzi, lecz trudne lub niewykonalne dla jednego człowieka. Będziemy te rzeczy znajdować i wykonywać z pożytkiem. Akcje będą mieć charakter publiczny, zatem otwarta społeczność będzie czuwać nad moralnością działań Wsparcia.

 

3. Co do zgodności z prawem, mamy doradcę prawnego specjalizującego się w tego typu zagadnieniach, który nie pozwoli nam wykroczyć poza literę prawa :)

 

 

Na razie tyle, na inne ciekawe pytania chętnie odpowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Twiggy

późno było jak pisałem temat ; ), ale już poprawiłem! - trzeba walczyć o poprawną polszczyznę! ; )

 

@clockwork_orange - avonem? jakim avonem?! jedynie co kojarzy mi się z avonem to mój szalik, który kiedyś dostałem w prezencie ; ) (a oni chyba w branży kosmetycznej siedzą, nie?).

 

Odnośnie piramidy, generalnie w piramidę inwestujesz pieniądze (czyli coś tracisz, aby coś potem zyskać - teoretycznie ; ) ), w wsparcie nie inwestujesz grosza - a jak ci się nie podoba to w każdej chwili możesz z niego wyjść (a na twoje miejsce wskoczy ktoś inny -ale to już jest w interesie osób bezpośrednio nad tobą) więc porównanie wydaję sie co najmniej.. nieadekwatne ; ).

 

ps. witam roota ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clockwork_orange - avonem? jakim avonem?! jedynie co kojarzy mi się z avonem to mój szalik, który kiedyś dostałem w prezencie ; ) (a oni chyba w branży kosmetycznej siedzą, nie?).

 

Odnośnie piramidy, generalnie w piramidę inwestujesz pieniądze (czyli coś tracisz, aby coś potem zyskać - teoretycznie ; ) ), w wsparcie nie inwestujesz grosza - a jak ci się nie podoba to w każdej chwili możesz z niego wyjść (a na twoje miejsce wskoczy ktoś inny -ale to już jest w interesie osób bezpośrednio nad tobą) więc porównanie wydaję sie co najmniej.. nieadekwatne ; ).

ano siedza i dlatego tak 'pachna' :P

 

mnie nie chodzi o pieniadze... bo te z czasem przyjda, nieprawdaz ?

dla mnie to, wybacz, mieszanie w glowie - zaczyna sie od dobrych rad, a konczy na praniu... mozgu - vide kosciol scientologiczny - przyjdz, za darmo dostaniesz rady, ktore uszczesliwia ciebie, a jak juz bedziesz szczesliwy, to oddasz nam cala swoja kase... w koncu, to tak mala cena za szczescie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to mocno smierdzi jakas dziwna piramidka.

Chcemy użyć ten temat i link do niego jako informację dla innych - na innych forach itp. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko i nie jest to sprzeczne z regułami Waszego forum. Zwłaszcza że służy zarówno naszej, jak i - Waszej promocji w necie (przychodzące linki z różnych źródeł). Ok?

Po pierwsze - takie rzeczy do romka albo marco.

Po drugie - o ile wiem, to Osla Laczka jest niewidoczna dla niezalogowanych uzytkownikow, wiec srednio widze ten plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Ośla Łączka, ale ten temat jest dobrze widoczny "na zewnątrz" :)

 

Witam ponownie, zatem kolejne dwa pytania!

 

4. Dlaczego Wsparcia nie można porównywać do piramidy? Tu liechmaster dobrze opisał istotne różnice. Dodam tylko, że w odróżnieniu od zwykłej piramidy, gdzie każdy stara się o największy zysk własny (tzw. zachowanie egoistyczne), we Wsparciu każdy dąży do budowania wspólnej organizacji spełniającej swoją misję. To jest jak w gra ch komputerowych poświęconych budowaniu (SimCity, UFO), tyle że załoga w grze jest wieloosobowa, a gra dzieje się w rzeczywistości internetowej.

 

5. Dlaczego Wsparcie to nie jakieś sekciarstwo? Kilka powodów:

Po pierwsze, Wsparcie jest organizacją kompletnie przezroczystą. To znaczy, znajdując się w organizacji, możesz zawsze sprawdzić, co się dzieje w dowolnym innym zakątku organizacji, włącznie z samym jej wierzchołkiem. W ten sposób wszystkie decyzje podejmowane na szczeblach i przekazywane między szczeblami - są otwarte do przejrzenia dla każdego zarejestrowanego użytkownika. A dołączyć, przynajmniej na razie, może każdy.

 

Po drugie, to menadżerowie-użytkownicy tworzą organizację, jej sposób zachowania i wybierają kierunek działań. Rola wierzchołka, czyli roota, sprowadza się jedynie do nadania pędu całemu procesowi, zwłaszcza że po etapie osiągnięcia stabilności Wsparcie przejdzie do trybu demokratycznych wyborów wierzchołka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Ośla Łączka, ale ten temat jest dobrze widoczny "na zewnątrz" :)

 

Witam ponownie, zatem kolejne dwa pytania!

 

4. Dlaczego Wsparcia nie można porównywać do piramidy? Tu liechmaster dobrze opisał istotne różnice. Dodam tylko, że w odróżnieniu od zwykłej piramidy, gdzie każdy stara się o największy zysk własny (tzw. zachowanie egoistyczne), we Wsparciu każdy dąży do budowania wspólnej organizacji spełniającej swoją misję. To jest jak w gra ch komputerowych poświęconych budowaniu (SimCity, UFO), tyle że załoga w grze jest wieloosobowa, a gra dzieje się w rzeczywistości internetowej.

cos sie zapetliliscie, bo

(...)

Odnośnie piramidy, generalnie w piramidę inwestujesz pieniądze (czyli coś tracisz, aby coś potem zyskać - teoretycznie ; ) ), w wsparcie nie inwestujesz grosza - a jak ci się nie podoba to w każdej chwili możesz z niego wyjść (a na twoje miejsce wskoczy ktoś inny -ale to już jest w interesie osób bezpośrednio nad tobą) (..)

czyli maslo maslane, moim zdaniem :)

odnosnie budowania wspolnoty... ta zawsze opiera sie na jasnych celach i idealach, vide gry komputerowe - maja zasady i cele wyznaczone na poczatku gry - we 'wsparciu' ich nie widac, jakies bajania o pomocy - komu, jak i dlaczego, a nade wszyskto... po co ?

 

5. Dlaczego Wsparcie to nie jakieś sekciarstwo? Kilka powodów:

Po pierwsze, Wsparcie jest organizacją kompletnie przezroczystą. To znaczy, znajdując się w organizacji, możesz zawsze sprawdzić, co się dzieje w dowolnym innym zakątku organizacji, włącznie z samym jej wierzchołkiem. W ten sposób wszystkie decyzje podejmowane na szczeblach i przekazywane między szczeblami - są otwarte do przejrzenia dla każdego zarejestrowanego użytkownika. A dołączyć, przynajmniej na razie, może każdy.

 

Po drugie, to menadżerowie-użytkownicy tworzą organizację, jej sposób zachowania i wybierają kierunek działań. Rola wierzchołka, czyli roota, sprowadza się jedynie do nadania pędu całemu procesowi, zwłaszcza że po etapie osiągnięcia stabilności Wsparcie przejdzie do trybu demokratycznych wyborów wierzchołka.

i tu znowu zacytuje... mastera

a jak ci się nie podoba to w każdej chwili możesz z niego wyjść (a na twoje miejsce wskoczy ktoś inny -ale to już jest w interesie osób bezpośrednio nad tobą)

jakos malo 'demokracji' w tym widze, bo przeciez pionki sie nie licza...

 

'przezroczystosc' piramidy, polega tez i na tym, ze wszyscy niby wiedza wszystko, ale tylko kilka osob, ze szczytu zgarnia kase - reszta ma zludzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej nasuwa mi sie na mysl slowa sekta/scientologia :]

 

Sorry chlopaki, ale widze jak rozpoczyna sie pranie mozgu w tekscie, a mozliwosc wyboru wierzcholka oraz odejscia w kazdej chwili to tez nie demokracja. Ba, to takze w sektach wystepuje.

 

I'm out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na nowy dzień i pora na nowe odpowiedzi :)

 

clockwork_orange, mam nadzieję, że dokładnie przestudiowałeś prezentację Wsparcia, bo połowa moich odpowiedzi będą powtórkami :)

 

6. Komu pomaga Wsparcie? Przede wszystkim tym, kto zgłosi "problem" w serwisie CoMamRobic.pl. Kto to może być? Na przykład, artyści, studenci, biznesmeni, naukowcy - każdy, kto w jakimś momencie życia mógłby potrzebować pomocy wielu osób.

 

7. Jak pomaga Wsparcie? Proces wygląda następująco: Najpierw problem przechodzi selekcję, odrzucany jest "spam" oraz problemy, za które Wsparcie z jakichś powodów nie może się brać. Zaakceptowany problem trafia na rozpatrzenie organizacji, jest formułowane rozwiązanie oraz w razie potrzeby - przeprowadzana realizacja, czyli wykonanie. Wykonanie rozwiązania problemu odbywa się również w zorganizowany sposób.

 

8. Po co pomaga Wsparcie? No cóż, pewnie dlatego, że pomaganie to frajda. A już możliwość pomóc w sposób wyjątkowy, tak, jak nikt nie jest w stanie pomóc - to może przynosić nawet poczucie spełnienia.

 

9. Dlaczego we Wsparciu jest mało "demokracji"? Dlatego, że do zgrania działań wielu osób jest potrzebna ścisła subordynacja. Można zauważyć, że w każdy dużym i zgranym zespole są "szefowie" i "podwładni". Dlatego też nie istnieją "demokratyczne firmy", w których każdy by decydował za siebie. Demokratyczne wybory roota służą jedynie samokontroli organizacji.

 

Oraz, clockwork_orange, specjalnie dla Ciebie nienumerowana odpowiedź na pytanie: Czy "zysk" i "pieniądze" - to jest to samo? Oczywiście, że nie, słowo "zysk" znaczeniowo jest bliższe słowu "korzyść", a pojęcia "zysk własny" i "zysk wspólny" pozwalają opisać różnice między zachowaniem egoistycznym i zachowaniem kooperatywnym. Mam nadzieję, że to rozjaśnia nieco sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...