Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie można się bawić jak się chce :) Najlepszy ogólny schemat to dla buforów zimne opampy i dla wyjściowego możliwie neutralny/lekko analogowy. Chociaż jak ktoś lubi szczegółowość ponad wszystko to takie 3x OPA2604 gra też ciekawie :)

 

Co do podstawki

http://allegro.pl/item560174295_adapter_dip8_na_so8.html

jedyna dostępna obecnie na allegro (poza tymi za 12zł/sztukę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki :) A czy to całe lutowanie jest jakieś skomplikowane? Ważne jest w jakim położeniu przylutuje się opampa? Czy mógłbyś mi coś takiego wykonać, gdybym podesłał Ci to wszystko? :D Oczywiście zapłaciłbym Ci za to.

 

Aha, i jeszcze jedno. Które opampy są zimne, a które neutralne? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by ci polutował ktoś z twojej okolicy. Nie jest to zbyt trudne - wystarczy zwykła lutownica oporowa z cienkim grotem (transformatorówką oczywiście też się da, ale wymaga większej wprawy)... Akurat te stoliki nie mają oznaczonego położenia (oznaczeniem jest kwadratowe pole lutownicze nóżki nr 1 w DIP8, nie jak w podstawkach jakie kiedyś stosowałem nadruk) op'ampa - po włożeniu w podstawkę góra lutowanego op'ampa SMD (czyli nóżki 5-8) powinna być włożona od strony tego wcięcia w podstawce DIP8.

Osobiście nie polutuję bo miałem ostatnio kilka nieprzyjemnych zajść z pocztą (zginęło kilka listów poleconych) i nie chcę nikogo narażać na koszty. Możliwe, że będę miał polutowanego jednego AD8022 ale muszę to jeszcze przemyśleć (kupiony do innego projektu, ale płytki pod niego zginęły i nie wiem czy w końcu je dostanę czy nie, jeśli nie to będzie wolny).

 

Włożyłem dziś jako bufory AD8397 - też tylko w obudowie SOIC. Grają dość ciekawie - to raczej dość analityczny op'amp. Wydaje mi się, że jest lepiej niż z OPA2604 - bardziej aksamitnie i z ciekawszą sceną - nie szerszą ale bardziej namacalne instrumenty z taką otoczką ciekawą, jak by wybrzmiewały naturalniej. Ktoś jeszcze musi posłuchać bo opinia jednej osoby jest niemiarodajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakiś posiadacz HD2 mógłby sprawdzić AD8397 jako bufory byłoby ciekawie. Moja ocena na temat tych opków się wyrabia, ale fajnie by było, jak by ktoś jeszcze je sprawdził. Są tylko w obudowie DIP8 i trzeba lutować w podstawki, ale nie są jeszcze strasznie drogie, tylko z dostępnością ciężko odkąd Alfine przestało sprzedawać detalicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś w miare sensowny test, który porównuje obecnie dostępny karty z górnej półki? Szczególnie pełne X-Fi, Audiotracki tańsze, i inne? Chciałbym się zorientować, ktory z nich oferuje jaką jaką jakość dźwięku, czy któryś się znacznie wybija, czy któryś jest totalną klapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testami na tego typu portalach raczej bym się nie sugerował :) W szczególności nie w przypadku dźwięku - gdzie od pewnego poziomu większość jest zależna od gustu słuchacza.

Ciekawe jak by się miała HD2 do M-Audio Audiophile 24/96

 

PS: Jeśli ktoś byłby zainteresowany kompletem op'ampów do HD2 to patrz sygnaturka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy również macie problem ze skypem?

Jak rozmawiam przez telefon skype to działa dzwiek tylko z niego. Dźwięków systemowych nie ma winamp milczy i wyświetla błedy.

Po zakończeniu rozmowy problem ustaje.

Macie tak? Jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia przyzwoitej karty. Udało mi się bardzo okazyjnie kupić słuchawki Grado SR 60 i muszę je do czegoś podpiąć :) Nie chcę wydawać dużo kasy (np. na wzmacniacz słuchawkowy) więc najchętniej kupiłbym po prostu dobrą kartę (może być z drugiej ręki) z dobrym dźwiękiem na wyjściu słuchawkowym, przeznaczoną tylko do słuchania muzyki (gry, filmy itp mnie nie interesują). Zastanawiam się nad Prodigy HiFi i Prodigy HD2. Przewertowałem oczywiście topiki dotyczące obu kart (kopalnia informacji :) ) i wciąż mam wątpliwości.

 

HiFi: z opinii wynika, że jest to karta grająca trochę gorzej niż HD2 ale za to można wymienić bez problemu wzmacniacz operacyjny dla wyjścia słuchawkowego czyli będę miał jakieś pole manewru gdyby okazało się, że dźwięk ze standardowego wzmacniacza mi nie pasuje. Zalety tupu obsługa 7.1 są dla mnie nieistotne.

HD2: moje wątpliwości budzi tylko to wyjście słuchawkowe a konkretnie wzmacniacze operacyjne które są wlutowane. Zastanawiam się czy ewentualnie nie dało by się podłączyć tych Grado do wyjść RCA przez przejściówkę (i tu pytanie o straty powodowane przez przejściówkę).

 

Co do muzyki to słucham bardzo różnej, począwszy od jazzu a skończywszy na techno, chociaż przeważa rock :)

Którą wybrać ???

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Gdyby ktoś chciał się pozbyć którejś z wymienionych kart to jestem zainteresowany zakupem :)

 

Edit: nieaktualne, Grado SR 60 zamieniłem na SR 125i, a zamiast Audiotraka kupiłem E-MU 0202 :)

Edytowane przez chivay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka

 

Czy audiotrak hd2 będzie najlepszym wyborem do 500zł ? Interesuje mnie tylko i wyłącznie stereo bez żadnych wynalazków typu 4.1. 5.1 50.1

Zastosowanie 95% to muzyka od Vivaldiego, Depeszów po Tiesto a na Metallice kończąc ;) będę wdzięczny za pomoc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka

 

Czy audiotrak hd2 będzie najlepszym wyborem do 500zł ? Interesuje mnie tylko i wyłącznie stereo bez żadnych wynalazków typu 4.1. 5.1 50.1

Zastosowanie 95% to muzyka od Vivaldiego, Depeszów po Tiesto a na Metallice kończąc ;) będę wdzięczny za pomoc

pzdr

Według mnie nie. Mam tą kartę i aktualnie próbuje sprzedać. Jakość dźwięku moim zdaniem bardzo dobra, ale są problemy ze sterownikami.

Dla Vista x64 oraz XP x64 nie działa większość opcji z panelu sterowania karty (chociaż to akurat mi nie przeszkadza, nie korzystam z rzeczy typu EQ)

Jednak podobno na Win7 ta karta w ogóle nie działa. Co do Visty x64 to nie spodobał mi się również ten BSOD sprzed miesiąca od sterownika Prodigy :D

Podsumowując: nie polecam i czuje się oszukany (sterowniki europejskie cały czas mają status beta)

 

Może ktoś przeprogramował HD2 pod te koreańskie sterowniki i może powiedzieć jak na nich chodzi ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co kupa? brak sterowników do 7 można jakoś wytłumaczyć ale niesprawne pod Vistą to kupa... co prawda obecnie używam xp ale we wrześniu zmiana platformy i sys się szykuje więc mam problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak podobno na Win7 ta karta w ogóle nie działa.

Ludzie, nie rozsiewac plotek... Na win7 chodzi lepiej niz na xp (nie ma problemow ze "zwalniajacym" dzwiekiem). Korzysta ze sterownikow do visty wiec sadze, ze tam jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisałem: "podobno", po drugie przeczytałem o tym na forum audiotraka, czyli jednak ktoś miał z tym problem.

 

 

Co do tego co mi jeszcze nie pasuje w Prodigy HD2 to jej nieprzydatność przy nagraniach.

Nagrany dźwięk jest świetny jak na warunki domowe, jednak zdarza się, że karta przestaje rejestrować dźwięk. Czasami pomaga restart, czasami zmiana częstotliwości nagrywania i powrót do pierwotnej (ale też nie zawsze).

 

Myślałem początkowo, że to wina systemu (jednak pod XP x32 jest to samo - mam kilka systemów na jednym komputerze) lub wina softu (tutaj też jednak okazało się to błędnym założeniem). Wszystkie inne karty działają (a mam studio domowe już od ponad 8 lat, więc trochę sprzętu przetestowałem).

 

Oczywiście szukałem na czym może polegać mój problem. Znalazłem tylko podobne zgłoszenia problemu, ale nikt nie podał gotowego rozwiązania. Swoją drogą może tutaj ktoś wie w czym leży problem.

 

Ale jeśli ktoś nadal uważa, że karta jest świetna (ale jej niestety nie posiada) to zapraszam do mnie. Sprzedam po dobrej cenie pełen komplet włącznie z naklejką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam jej na Windows7, różne buildy i sprawuje się znakomicie (stery do Visty);

Używam jej tylko do amatorskiego odsłuchu utworów muzycznych... więc co z resztą to nie wiem.

A tak to jak dla mnie jedna z ciekawszych propozycji w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioras ile ? Pw podeślij ;)

 

a reszcie zainteresowanych powiem że

dzisiaj chciałem zamówić w FabryceDzwięku hd2 i dowiedziałem się że karta nie jest produkowana od zeszłego roku a ma wyjść nowy model

 

pewnie dlatego audiotrakowi nieśpieszno ze sterami do czegoś co nie jest produkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekaliśmy się nowych sterowników do Audiotrak Prodigy HD2 w wersji 1.08 bez oznaczenia BETA (http://download.audiotrak.net/?w=at&p=...mp;g=1&l=en)

Wydawałoby się, że jest to wersja finalna.

Nareszcie panel działa pod Vistą. Niestety po instalacji sterowników nie mogę zmienić głośności za pomocą systemowego paska głośności, czy też z przycisków multimedialnych na klawiaturze.

Ktoś doszedł jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioras ile ? Pw podeślij ;)

 

a reszcie zainteresowanych powiem że

dzisiaj chciałem zamówić w FabryceDzwięku hd2 i dowiedziałem się że karta nie jest produkowana od zeszłego roku a ma wyjść nowy model

 

pewnie dlatego audiotrakowi nieśpieszno ze sterami do czegoś co nie jest produkowane

Odradzam zakupy w fabryce dźwięku - przy zwrocie (10 dni) uszkodzili mechanicznie obudowę sprzętu (porysowali zarówno minitory jak i DAC) i do mnie że nie przyjmą bo uszkodzony. Wystawili następnie ten sprzęt na allegro bez informacji w opisie że coś z nim nie tak - to już dowud że kręcą. ... ogólnie kanciarze bezgraniczni i bez interwencji Rzecznika Praw Konsumenta olewka z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na stronie audiotraka wyszły nowe stery nie beta pewnie wiecie. Nie działa w ogóle ustawianie systemowe co za tym idzie wszystko trzeba przez sterownik... Wkurza mnie to bo przez to nie działają na klawiaturze G15 przyciski mute i głośności :/ Wie ktoś jak to naprawić?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...