Skocz do zawartości
GRANDMASTER

[telefon] Nokia 6300

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/46785_6300.html?id=46785...w=gtext&p=0

witam, mam zamiar <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w erze nokię 6300 za 400zł w abonamencie za 40zł (2 lata). oferta raczej się opłaca, w sumie dostaje się 160min (25gr za 1 min, 1 min=4smsy).

interesuje mnie ten telefon, może ktoś się nim bawił? w necie można poczytać różne opinie ale nie wiadomo czy pisze to jakiś dzieciak czy jakiś oszołom co chwali wszystko co jego.

Jak ta Nokia prezentuje się do SE K750i którego właśnie posiadam i mogę sprzedać za XXXzł i wziąć Nokię?

1- ciekawi mnie jak ma rozłożone menu? ( Czy można wybrać dwa rodzaje (Nokia 6610 lub małe obrazeczki)

2- bateria. Ile tak naprawdę trzyma?

3- ekran, powalający? Ogromny? Czytelny?

4- pisanie smsmów? Wygodne?

5- Wykonanie obudowy? Aluminium?

6- ogólne wrażenia.

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOTKALEM SIE Z TAKIM PROBLEMEM, WIE KTOS JAK GO ROZWIĄZAC?

 

W telefonie jest malo wolnej pamieci,

przy przesylaniu pliku przez bluetooth np. 8MB wyskakuje komunikat o braku pamieci w telefonie. W komorce znajduje sie karta 1GB.

 

Czy da sie jakos przestawic by pliki z bluetooth byly zapisywane na karcie, poniewaz nie znalazlem tej funckji.

 

Czytalem gdzies ze powinno automatycznie przenosic(niemieszczące sie pliki), ale tego nie robi i ze nie ma takiej opcji. A jeszcze ktos inny powiedzial, ze przestawil to, ale nie pammieta jak.

 

GRANDMASTER forum o 6300 http://www.nokia6300.pl/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

wziąć

 

Do telefonu sam się przymierzałem, na zdjęciach wyglądał ładnie, zdecydowałem się na M600i. Jak zobaczyłem 6300 na żywo to nie żałuję - na żywo strasznie babski :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmm masz k750i.Ja miałem k700 zmieniłem i jestem w 100% zadowolony ze zmiany.W ofercie ery dopasowałem abonament i telefon nie był gł.wyznacznikiem .Jednak zastanawiałem sie miedzy w810 a 6300.Potem doczytałem ze w810 to tosamo co k750 tylko gorsze słuchawki i soft do słuchania muzyki słabszy.Wiec było wybierac k750 vs. 6300.Kumpel ma k750 wiec mam porownanie.Mysle ze dobrze wybrałem a teraz konkrety.

nokia :

plusem jest napewno rozmiary telefonu i obudowa jak wezmiesz do reki to przyznasz racje.Nastepnie wyswietlacz kolory 16mln! true color to nie bajer.Kolory wyswietlanie porownywałem ze znajomym n73.Jakosc mp3 b.d.b.menu łudząco przypominające symbiana mozna dac ikonki liste i liste ze szczegółami rewelka.menu noki bije se na łeb.(do xsiążeczki obsł.wogóle nie zaglądałem a wszystkie f-kcje rozpracowane)

MINUSY najwiekszym minusem jest oczywiscie batewria to nie sciema tyle trzyma co pisza mozna go rozładowac w dzien.Niestety to wina 16mln kolorow(a wsadzenie jeszcze 860ki i to nie polimerówki to kpina.Nastepnie aparat robi nieco gorsze od k750 ,kolory raczej mdłe i na dalszych planach szumy matrycy jak Xuj.Ja osobiscie dałem te folie weglowa na obiektyw i na drugi dzien zdjąłem :D jest lepiej ale to nieto na co liczyłe.2mpx to jakas sciema.Nie ma umts jak to kogoś interesuje.Ostatni minus to zaslepka usb jest to twarda guma nie rozciągnie sie jak w k700 ale otworzyc ja narazie to istny cud paznokiec juz zapuszczaj!

format do filmow to 3gp i nic wiecej niby mp4 ale to jak zkonwertoałem nokia cos tam to odczytał a tak to lipa.Co tam jeszcze.A kupiłem 1g karte pamieci telefon sie nie wiesza nie zwalnia .Teraz załuje ze 2g nie kupiłem.

Kabla nie dają to podłączyłem od mp3 mini usb bez problemu.Blututh tez bez problemu.

odp1 j/w

odp2 jak pisałem mozna w 1dzien ja osobiscie pobawiłem sie w formowanie choc traktuje to jako hokus pokus.około2 dni bez męczenia go moze3 ale to górna góra.

odp3ekran mniejszy od n73 wiekszy od k750 i powalajacy:d

odp4tak pi razy oko sprawdzałem ten t9 nie mylił mi sie a pamietam to na k700 wyłaczyłem go wpizdziec.Przyciski troche mniejsze niz np nokia3110 ale jeszcze sie nie pomyliłem wciskając choc nie mam syndromu kciuka i jak tylko moge to dzwonie.

odp5 jak odepniesz klapke to jak upuscisz na blat to dzwiek jakbys jakies zelastwo spuscił:D polerowany stop nierdzewny:d na bank co do klawiszy to niejestem pewny ale chyba tez ramka na bank tez.Ja kupiłem ten fąn własnie za obódowe!

odp6 od włączenia 1go na chacie po kupnie ok 6godzin nie wypusciłem go z ręki :D wiem wiem powinienem isc do lekarza

ps. co do bertolda15 to ziorne bo ładuje sie.jak zjaze to napisze

 

Jaki ten m600I męski:d:d

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Crosis, ziom z Krakowa ale sie z nim nie zgodze :P Telefon wcale a wcale nie wyglada na babski. Mam tego fona od tygodnia. Mysle, że najwiekszym jego plusem jest wyświetlacz i wysokiej klasy wykonanie, całość wygląda bardzo solidnie. Bardzo trafnie zrecenzowal nokijke pool80 :rolleyes: Zgadzam sie z przedmówcą w całej rozciągłości : )

Do minusów dopisze jeszcze brak mozliwosci wyswietlania filmików w rozdzielczosci 320x240, w tym fonie nie wiedziec czemu wprowadzili ograniczenie do 176x144. Troche szkoda bo filmy 320x240 na takim wyswietlaczu wygladałyby nieziemsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo do minusów można zaliczyć cene simlocka. Tylko ten problem trzyma mój telefon w szufladzie.

 

Slyszalem duzo o rysujacej sie obudowie, moze ktos to potwierdzic?

 

A wlasnie, telefon nie wiem czy babski, ale kupilem go mamie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Crosis, ziom z Krakowa ale sie z nim nie zgodze :P Telefon wcale a wcale nie wyglada na babski. Mam tego fona od tygodnia. Mysle, że najwiekszym jego plusem jest wyświetlacz i wysokiej klasy wykonanie, całość wygląda bardzo solidnie. Bardzo trafnie zrecenzowal nokijke pool80 :rolleyes: Zgadzam sie z przedmówcą w całej rozciągłości : )

Do minusów dopisze jeszcze brak mozliwosci wyswietlania filmików w rozdzielczosci 320x240, w tym fonie nie wiedziec czemu wprowadzili ograniczenie do 176x144. Troche szkoda bo filmy 320x240 na takim wyswietlaczu wygladałyby nieziemsko.

To prawda, filmy 320x240 na wyswietlaczu ~2 cale wygladaja zabójczo.

I faktycznie probowales wgrac skonwertowany pliczek w rozdz 320x240 i nie odczytuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczytuje :( Próbowalem z róznymi kodekami i rozdziałkami powyzej 176x144 i nie dało rady. Przeszukiwalem zagraniczne fora internetowe i tam tez nie znalezli rozwiazania tego problemu.

Ale czekam na jakiegos video playera w javie na platforme S40, przeciez cholera musi sie jakos dac; mam nadzieje ze to tylko kwestia czasu i bede mogl ogladac filmy w super jakosci na swym fonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za reckę i opinie. jest jedna lipa. nie mają tego fona u mnie w wiosce :-( miał być w poniedziałek i.....[gluteus maximus] nie ma! ma być w środę/czwartek. jak będzie odrazu biorę. abonament 50zł /80min, nie opyla się ale.....mi starczy. K750 sprzedam.... MOŻE KTOŚ CHĘTNY :-] albo oddam dziewczynie.

 

wie ktoś może czy SE łączy się bez problemu z nokią przez blututa? zależy mi na wysyłaniu obrazków, muzyki, wiadomości txt.

 

 

ps. do filmów polezam ZUNE, ekran 3" 265k kolorków (320x240). to jest dopiero wygląd :-)

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam 6300 od czerwca, jestem mega zadowolony poza czasem czowania na baterii, ktory w przypadku mojego sposobu uzytkowania wynosi tylko 4 dni, ale 6310i uzaleznia ;) jak biore telefon do reki to wiem, ze trzymam telefon a nie jakas plastikowa zabawke, wyswietlacz jest mega choc w sloncu jest raczej slabo czytelny. filmy wygladaja oblednie choc na e61 brata wygladaja lepiej. aparat foci niezle jak na wbodowane gowienko. WWW z wykorzystaniem opery tez sie komfortowo przeglada choc boli brak umts. no i na bega plus nalezy zaliczyc najprostszy jak sie da interfejs podlaczenia koma do PC: USB => mini USB, prosciej sie nie da.

 

w sumie fajny fon za niezla kase, choc ja chce lepsza baterie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok idę po ta nokię może dziś będzie, jednak znając moją wioskę to jej nie będzie już nigdy :-( niedługo będę w olsztynie, tam może znajdę w jakimś salonie.

 

mam. kosztował 169zł. ściągam oprogramowanie do kompa. chciałbym pozdrowić zaślepkę usb :]

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wreszcie da się jakosustawic pliki z bluetooth byly zapisywane na karcie?

hm da czy nie da, nie wiem, nie sprawdzałem, ale mniejsza z tym, telefon jest dla mnie boski. zakochałem się w nim.

u mnie bateria bez grania w gry trzyma 5 dni. jak gram to...1-3 (zależy)

telefon można rozładować w 12h jak sie dużo gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak 6280 nieco mniej wygodny przycisk centralny, wolniejsze działanie przy dużej ilości stuffu, aparat spoko, klawiaturka spoko, obsługa menu nokii jest bardzo intuicyjna, a wyswietlacz bardzo wyrazisty

 

4 przciski mogłyby być nieco większe

 

Wahałem się między nią a k550i ale wybrałem SE.

 

mimo wszystko lepiej dołożyć 100zł i kupić 6120 na allegro jeden gosc ma je bardzo tanio (700zł) i nówki bez simlocków to już jst kombajn z symbianem i procesorem 360MHz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...