Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Moc pobierana rosnie liniowo ze wzrostem czestotliwosci.

 

ps. @svende: A nie jest tak, ze dynamiczny pobor mocy tranzystora rosnie kwadratowo wraz ze wzrostem napiecia zasilajacego?

a) ze wzrostem częstotliwości rosną straty przełączania - więc jeżeli np tranzystor ciągnie 10W na 100 przełączeniach, to przy 200 będzie brać 20W. Tyle, że tylko niewielka moc przechodząca przez tranzystor naprawdę jest stratami przełączania. Więc o ile prawdą jest, że rośnie liniowo, to też faktem jest, że wzrost ten jest w miarę łagodny.

 

b) wzrost mocy względem napięcia zasilania jest dużo większy, ale dalej prawie liniowy. Tylko na początku charakterystyki tranzystor ma charakterystykę nieliniową, potem jest to bardzo ostra linia (prawie pionowa), zależna w sumie tylko od właściwości materiału.

 

Pomijając jednakże samą sprawę podniesienia napięcia na same straty przewodzenia, to podniesienie napięcia także zwiększa straty przełączania, gdyż wymuszenie szybszej propagacji sygnału wiąże sie ze zwiększeniem tych strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc pobierana rosnie liniowo ze wzrostem czestotliwosci.

 

ps. @svende: A nie jest tak, ze dynamiczny pobor mocy tranzystora rosnie kwadratowo wraz ze wzrostem napiecia zasilajacego?

Powiedzmy :lol2: , idzie do góry , ale napewno nie liniowo.Tranzystor to jest element aktywny , także to ostatnie zdanie jest błędne.

 

@Uzurpator - "ze wzrostem częstotliwości rosną straty przełączania" czy przypadkiem nie powoduje to spadku sprawności?? Czyli przykładowo moc pobierana jest nie wiele większa , ale sprawność wyrażnie niższa i stąd większe straty na ciepło??

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a moze tak skonczymy z offtopem ? Bo troche sie zrobil temat o technice analogowej :D (Ehh, ile sie tego czlowiek naslucha na wykladach a tutaj wchodzi i to samo :D). No więc moze powiecie cos na temat nadchodzących dostaw Radkow ? Na roznych serwisach pisza ze za 1-2 tygodnie beda dostawy takie ze kazdy chetny sobie bedzie mogl pozwolic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 3850 czy 3870 w sumie sam juz nie wiem.

monitor mam max 1280x1024 jak sie podkreci tego 3850 to w sumie bedzie 2900XT oraz prawie jak 3870.

Kurde zeby to jeszcze karty kosztowaly tyle co powinny 560zł 3850/720zl 3870 to nie jest duza roznica ale w tej sytuacji gdzie moze wyrwe gdzies 3850 za 660zł a 3870 900 stow to juz jest sporo.

Czym wiecej czlowiek czeka tym wiecej mysli i zaczyna watpic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 3870: Nächste Woche

Neue ATI-Grafikkarte soll nächste Woche endlich erhältlich sein

Sowohl AMD als auch nVidia haben in letzter Zeit interessante neue Grafikkarten vorgestellt - Radeon HD 3870 und GeForce 8800 GT - aber erhältlich sind diese Modelle derzeit so gut wie gar nicht. Jetzt wird berichtet, dass sich die Lage bei der ATI Radeon HD 3870 nächste Woche entspannen wird. Angeblich lag es nicht an fehlenden RV670 Grafikchips, sondern es musste erst ein Problem mit einem fehlerhaften Widerstand behoben werden. Der Zulieferer konnte wohl zunächst keinen Ersatz besorgen. Demnach wird die ATI Radeon HD 3870 ab nächster Woche in großen Stückzahlen verfügbar sein. Außerdem habe AMD die Produktion etwas umgestellt, so dass das Verhältnis von Radeon HD 3850 und 3870 nun etwa ausgeglichen ist. Zuvor wurden mehr RV670 Grafikchips für die günstigeren Radeon HD 3850 hergestellt.

Aktuell werden Radeon HD 3870 diverser Hersteller ab rund 190 Euro angeboten. Die Radeon HD 3850 liegt dagegen bei ca. 170 Euro. Mit der Verfügbarkeit der (etwas teureren) GeForce 8800 GT sieht es schlechter aus. Nach Berichten aus den letzten Tagen wird es wohl noch bis mindestens Mitte Dezember dauern, bis diese Grafikkarten wieder erhältlich sind.

Może ktoś przetłumaczyć na polski? Bo z niemieckiego to łajza jestem :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mniej więcej:

nowe radki będą będą w następnym tygodniu

I amd i nvidia ma nowe ciekawe grafy (8800gt i 3870) które są niedostępne. Radeony będą w przyszłym tygodniu. Opóźnienie nie jest spowodowane brakami rv670 tylko problemem z nie właściwym ??? (mit einem fehlerhaften Widerstand behoben werden) i nie było można alternatywy znaleźć? I znowu że od przyszłego tygodnia będą i że będzie ich dużo. Ilość produkowanych chipów jest zrównoważona. (na początku więcej chipów było do 3850) 3870 za ok 190 euro mają być, 3850 za 170. Z dostępnością 88gt jest gorsza sytuacja, prawdopodobnie do połowy grudnia ich nie będzie

 

wybaczcie jeżeli jest źle/łopatologicznie/bez ładu, składu ale kiedy ja po niemiecku szprechałem.... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłumaczenie w miare ok. poza tym: Większe problemy jak dotąd były z hd3970, dopiero teraz ich produkcja została zrównana z 3850. 3870 będzie w znacznej liczbie od przyszlego tygodnia. 88gt mozna sie spodziewać rzutu dopiero w połowie grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie meczy ten 3870. cale szczescie ze teraz nie mam czasu na granie. poczekam do 2008 roku to moze wyrwe za normalna kaske. to co sie dzieje na rynku to farsa. odkad pamietam to z nowosciami byly jajeczka. jednak oferowanie produktu w cenie 620zl a potem podnoszenie ceny z dnia na dzien (allegro) uwazam za nieetyczne.

 

zreszta wchodzi nowy gts ciekawy ile bedzie kosztowac. mam nadzieje ze wskoczy w polke gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze w tej cenie sprzedaja sie jak cieple buleczki.... nie rozumiem polskich sprzedawcow. dali by normalna cene, bez zylowania, opylil by zapas w 5 dni, a uzyskana kasa obracali by przez nastepne 30 dni (kredyt kupiecki), a tak potrzymaja przez 10 dni za 800zl potem im sie rynek skisi i beda musieli obnizac ceny. potem sie okaze ze konkurencja juz duza i ze kredyt kupiecki sie konczy i ze trzeba za karty zaplacic. tego tym naszym handlowcom zycze. chcialem kupic na allegrosach tego 3850 + mobo dfi. teraz bede czekac do stycznia. zobacze jak sie ceny uloza. moze pojawia sie kart sprowadzone z bardziej cywilizowanych panstw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rynek ma teraz takie ssanie - fakt swieta ida...mozna opylic wszystko. nie wiedzialem ze 3850 za 700zl ktos kupi. w sumie niesprawdzona konstrukcja. poprzednicy to raczej kiszka. 2900pro to hmmm fakt sklepy sprzedaja... na papierze nowe ati wygladaja ekstra w testach tez calkiem calkiem. czekam na nowe gf-y zoabczymy jak nv zaatakuje cenowo. moze nowe gt sie pojawia przy tej okazji w wiekszych ilosciach. ja zastanawialem sie jeszcze nad nv 8800 gts.

 

jednak gdy by ati postawilo sprawe jasno jesli chodzi o ceny - inaczej wycenilo karty to nie irytowalbym sie ta polityka cenowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam1004a

 

Ati karty dobrze wyceniło.

 

HD2900 mozna powiedziec powoli juz znika wiec zostaje 8800GT/GTS albo nowe radki, 8800GT praktycznie niema, a 8800GTS kosztuje sporo drozej niz sugerowana cena HD38XX wiec gdzie tu logika sprzedawac radki za 700zł jak mamy w magazynie wolniejsze geforcy za 1100...

 

To polscy dystrybutorzy zobaczyli za stare modele sa nadal produkowane a nowe sa sporo tansze i porównywalne wydajnosciowo lub szybsze wiec po co maja je sprzedawac taniej jak moga drozej :) Sklepy tak samo.

 

I nie mówice ze to tylko polska bo w pozostalych zakatkach swiata tez tak jest, zagladalem do cenników dystrybutorów zagranicznych.. nawet w USA potrafia juz sobie wolac 300$ za HD3870...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie mówice ze to tylko polska bo w pozostalych zakatkach swiata tez tak jest, zagladalem do cenników dystrybutorów zagranicznych.. nawet w USA potrafia juz sobie wolac 300$ za HD3870...

Tylko roznica jest taka , ze w USA mozna kupic 3870 za sugerowana cene, a u nas wszedzie jest zawyzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA potrafia juz sobie wolac 300$ za HD3870...

 

nawet sam to zacytowales wyzej...

 

W niemczech tez czesto wolaja sobie ponad 230 Euro a nawet ponad 300 niekiedy wiec nie mówice ze to tylko w polsce tak jest..

 

 

http://www.preis.de/?AKT=search&bVollt...p;search=HD3870

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wyniki GPU Benchmark w Crysis w rozdzielczościach 1024x768 i 1280x1024 na kartach 8800GTS 320/640 oraz na 2900xt ?:) Oczywiście all HIGH ustawienia.

Komp jak w sigu

 

DX9 1680x1050, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen

Demo Loops=1, Time Of Day= 9

Global Game Quality: High

Play Time: 94.42s, Average FPS: 21.18

Min FPS: 8.89 at frame 138, Max FPS: 27.97 at frame 990

 

W 1280x1024 bylo ok 27 average a w 1024x768 33 ( niestety przez zasrane ati tool res na koniec testu i nie zapisalo sie :/ )

 

Aha tej latki bodaj co wyszla do sterow nie mam , tzn stery 7.11 z latka sa a mam jeszcze 7.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie meczy ten 3870. cale szczescie ze teraz nie mam czasu na granie. poczekam do 2008 roku to moze wyrwe za normalna kaske. to co sie dzieje na rynku to farsa. odkad pamietam to z nowosciami byly jajeczka. jednak oferowanie produktu w cenie 620zl a potem podnoszenie ceny z dnia na dzien (allegro) uwazam za nieetyczne.

 

zreszta wchodzi nowy gts ciekawy ile bedzie kosztowac. mam nadzieje ze wskoczy w polke gt.

Będzie proporcja mniej więcej taka jaka była między 8600GT i 8600GTS, czyli 400 to 500 ze spadkiem cen proporcja będzie się utrzymywać. Więc jeżeli na poczatku roku da się wyrwać 8800GT za 750pln to 8800GTS 65nm będzie dostępny za 950pln o ile produkcja nadąży :)

W tym samym czasie 3850 będzie już kosztował 500pln 3850 512mb 550, a 3870 600pln.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ludzie czemu wy sie dziwicie to jest zwykła mentalonosc ludzi po co zarobic mniej skoro mozna zarobić wiecej jak ktos bedzie chciał to kupi nie to znajdzie sie nastepny który kupi :D .Moim zdaniem jedynym sensownym terminem na kupno grafy i zreszta wiekszosci podzespołów będzie okres po świętach bo ceny na święta napewno sie utrzymja takie jakie sa bo wiadomo ze to świeta dlatego ja czkeam z wymina mojego 8600GE do stycznia 2008 :D :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strone czy dwie pisali o tym sklepie także troszke wysiłku i bys wszystko wiedział z tego co tam użytkownicy piali to opini za dobrej nie ma ale ile w tym prawdy to ja juz nie wiem bo osobiście w tym sklepie nigdy nie kupowałem :D :D

 

Fishu byłes szybszy hehehe

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...