Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Sorka, ale po czym wnioskujesz ze te karty biora 100W w idle?

Pewnie człek zobaczył TDP 100W i nie wiedząc o co chodzi zaczął rozszerzać swoje obawy. Na podobnej zasadzie co jakiś czas pytaja w dziale zasilaczy czy jak kupie zasilacz o mocy 600W to cały czas bedzie pobierał tyle z gniazdka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze nowy GTS tez sie kreci a po oc moze urosnac roznica miedy nim a 8800GT.

Btw. moim zdaniem porownania tego drugiego do HD3870 sa nieco nie na miejscu - to nie ta polka cenowa.

Nowego GTS to raczej trzebaby porownywac z dwoma 3850 512 w CF ;)

W sumie cena w proline jak sie utrzyma to jest znosna te 660 zeta za 3850 z NWN2 mozna dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy mi zasilacz na 3850 przy takim sprzecie jak mam podpisie ?:)

A ile masz amper na linii 12V i czy jest jedna cy dwie?

TY to wyliczyłes! :mur: I po co taki głupoty gadasz? Ja tez kupuje radka ale nie szukam na siłe wad 88GT. Moze musisz sie dowartosciowac...

Boże ale emocje! Dlaczego tak się tym przejmujesz? Nie ja napisałem, ze 6 zł miesięcznie, ja pisałem, ze 10-20 zł na miesiąc, ale to maksymalne różnice, nie ma co ich brać na średnią dlatego przyjął wyliczenia kilku innych osób że będzie ok 6zł różnicy miesięcznie.

Jedno jest pewne, w idle radeony zużywają 30 i 32W a GForce ok. 50W.

Jakby ktos 10% czasu grał to na pewno nie kupowałby karty za 700-1000zł i nie kazdy ma kompa włączonego 24h na dobe - niektorzy kupuja gry... w nocy chca spac, a w dzien pracuja/ucza sie i tylko wieczorem maja czas pograc. Wiec liczac, ze komp przecietnie u gracza Kowlaskiego jest właczony 12h w tym 4h idzie na granie(nie kazdego stac na kupno kompa dla wszystkich członków rodziny, a pograc chce kazde dziecko) to granie stanowi 33% pracy komputera. W stresie obie karty potrzebuja podobnej enrgii, zas w idle radek bierze 30W mniej niz 88GT.

cena za kWh 0.4 gr

czas pracy w idle w ciagu dnia - 8h

0.03(kwh)*0.4*8=0.096 tyle mniej zapłacisz za prad w caigu dnia

0.096*365=35.04 - tyle w ciagu roku

Ok, tak może to wyglądać, ale u większości użytkowników, którzy poza graniem jeszcze coś innego na kompie robią to będzie 90% idle 10% stres lub jeszcze bartdziej i po pracy jak masz godzinę na pogranie to uwierz mi, że chciał byś, aby w tym czasie się grało dobrze :)

Tak na prawdę, to trzeba by przeprowadzić poważne testy w realu porównywawcze dla zużycia a nie tak sobie wróżyć z kart.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Znacie może jakieś sklepy komputerowe z belgi , ukrainy i Uk W których są dostępne Karty ATI RADEON HD3870

 

 

z góry dziękuje :D :D :D :D :D :D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :wink: Albo dajcie jakieś Namiary na goodle jak szukać :D:D

Edytowane przez kefir001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tak zastanawiam czy by tak nie zrobic : sprzedaje swojego 7600GS za jakies 200zl , dokladam 150zl i mam 8600GT Sonica+ , przeczekuje okres brakow nowych kart HD i powiedzmy GT, w jakims lutym sprzedaje Sonica i pewnie kupie 3850 512MB za jakies 600zł... Tylko czy jest sens takiego żonglowania kartami ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tak zastanawiam czy by tak nie zrobic : sprzedaje swojego 7600GS za jakies 200zl , dokladam 150zl i mam 8600GT Sonica+ , przeczekuje okres brakow nowych kart HD i powiedzmy GT, w jakims lutym sprzedaje Sonica i pewnie kupie 3850 512MB za jakies 600zł... Tylko czy jest sens takiego żonglowania kartami ? :/

Moim zdaniem to nieoplacalne.

Trzeba pozniej spylic z stratami do tego dochodza koszta wysylki jesli zakup z netu itp.

Wes sobie jakies placebo ;) na wstrzymanie i odrazu zakup 3850 na allegro juz za 635zł widzialem dobra cena a napewno drozej cie wyniesie kombinacja gdyz mysle ze raptownie segment kart 8600/2600 raptownie spadnie bo juz amd oglosilo ze seria 38xx cena o 20$ spada w dol.

Karty w przeciagu tygodnia powinny byc dostepne w ilosciach normalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 3870 w CF na x38 Maximus.

Mam panel Zalmana co pokazuje ile Wat komp ciagnie. Widzialem testy tego panela i mowili ze pokazuje on rzeczywisty pobor mocy. Pokazuje mi ze w idle komp cianie mi 173 Waty.

I o dziwo komp z 2 x 3870 ciagnie w Idle o 20 Wat mniej nie 1 x 8800GTX.

 

Tak na poczatek wlaczylem 3dmarka 2006 i mam 17250 punktow na procku q6600 @3,2.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.overclockers.co.uk

maja hd3850 i hd3870 ale tylko od hisa, reszta pre-order.

www.scan.co.uk

tylko hd3850.

Jeszcze

www.komplett.co.uk

www.specialtech.co.uk

 

I o dziwo komp z 2 x 3870 ciagnie w Idle o 20 Wat mniej nie 1 x 8800GTX

To ja bym zyskał jeszcze więcej :D i chłodniejszą wode w układzie! Nie do pogardzenia ;) Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tak zastanawiam czy by tak nie zrobic : sprzedaje swojego 7600GS za jakies 200zl , dokladam 150zl i mam 8600GT Sonica+ , przeczekuje okres brakow nowych kart HD i powiedzmy GT, w jakims lutym sprzedaje Sonica i pewnie kupie 3850 512MB za jakies 600zł... Tylko czy jest sens takiego żonglowania kartami ? :/

Jak juz kombinowac to uzywke 8600gt bez sonica imho. No ale generalnie 7600 to nie jest jakas straszna padlina w styly PCI 4mb ramu, wiec mozna ten miesiac dwa na niej posiedziec. Ja sobie dalem do wstrzymanie i zamiast tego kombinuje jakie tanie dobre mobo z crossfire by zadzialalo. W sumie interesujace jest DFI na RD600 , tylko ciekawe czy da sie na nim zapuscic 3 karty w CF albo np 3870 w konfiguracji 2x1+ 1x2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy i jeszcze zostanie

Kupiłem dziś szafirka 3850 i jak wół stoi napisane na pudełku - zalecane 450W i 30A na linii 12 V. A dla CF 550W i 38A.

Jak dla mnie to jakaś kompletna bzdura :blink: Rozumiem 30A dla 2 linii, ale dla jednej :mur:

Jutro sprawdzę kartę na dwóch zasilaczach - CHIEFTEC HPC-420-302-DF i Taganie 480 W. Zobaczymy jak sobie kompy poradzą.

 

A dla zainteresowanych prądożernością polecam ten link: http://pclab.pl/art29726-8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś szafirka 3850 i jak wół stoi napisane na pudełku - zalecane 450W i 30A na linii 12 V. A dla CF 550W i 38A.

Jak dla mnie to jakaś kompletna bzdura :blink: Rozumiem 30A dla 2 linii, ale dla jednej :mur:

Jutro sprawdzę kartę na dwóch zasilaczach - CHIEFTEC HPC-420-302-DF i Taganie 480 W. Zobaczymy jak sobie kompy poradzą.

 

A dla zainteresowanych prądożernością polecam ten link: http://pclab.pl/art29726-8.html

A tak z ciekawosci za ile? nabyles cudenko a jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem 30A dla 2 linii, ale dla jednej :mur:

A co ma do rzeczy ilość linii? :blink: Przecież to tylko norma bezpieczeństwa bodajże intelowska.No i do tego często nie ma xx linii tylko np.jedna "udająca" dwie.W zasadzie dla sprzętu to nieistotne czy są dwie czy dziesięć linii ,czy jedna...I tak ciągnie on z całego nazwijmy to potencjału 12V.Tak, że czasem jak pisze 32A dla dwóch linii to i tak jest to jedna.A jak dwie to i tak nic nie zmienia.Jak nie ma zasilacz określonej obciążalności na 12V to nic ilość linii nie zmieni.Kiedyś mi koleś wyjechał :"jedna dla karty ,druga dla procka".Nie umiał odpowiedzieć co jest z zasilaczami o 4 liniach...te linie to nieco jak PFC -"o rany!masz pasywne!ja bym tego nie kupił -to padaka! :wink: "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś szafirka 3850 i jak wół stoi napisane na pudełku - zalecane 450W i 30A na linii 12 V. A dla CF 550W i 38A.

Jak sam producent podaje aby miec druga karte w CF musimy miec dodatkowe 8A na +12 czyli 96 WAT karta ssie po +12.

 

Oczywiscie te zalozenie producenta jest bardzo pesymistyczne, na dobra sprawe wystarczy zasilacz z linia 20-25A

 

100Wat dla proca i 100Wat dla grafy to juz jest 17A.. Doliczajac, dyski, napedy te 20-25A w zupelnosci wystarczy bez jakiegos mega OC na quadzie oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, juz przestancie z tym poborem pradu. Kiedys czytalem (jakis zagraniczny serwis) ze moja zasiłka pociągła Quada i 2xGTX w SLI. A co dopiero takie dwa HD. Napewno byla wykorzystywana w prawie 100% ale dała rade, wiec nie wiem co by trzeba podlaczyc zeby te 530W powiedzmy pobrac. Hmm, na allegro juz ceny sie normuja, oby tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...