Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kilka godzin temu dostałem mojego radka hd3850 ale dopiero teraz rozpocząłem testy. W np. TDU nie zauważyłem znacznej różnicy między 6600gt a tym radkiem ;/ może to przez sterowniki mam jakieś bety 8.xx dołączone na płycie... 7.11 powinny by lepsze ? A może format pomoże ?

Może po prostu ta gra chodzi ci cały czas super płynnie nawet na tej starej karcie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Dobra sorry za panike :) Wywaliłem jakieś catalyst control center i wgralem ati tray tools i zaczelo smigac jak marzenie ;)

 

Riva tuner 2.06 wywala mi blad ze nie wykrywa sterowników czy jakoś tak (ale nie wiem czy w ogóle riva obsługuje ati) :D Jeśli można to prosiłbym o jakieś podpowiedzi dotyczące sterowników i w ogóle oprogramowania ati, bo nie myślałem nigdy że przejdę na ati i nie interesowało mnie to. A teraz mam problem z ustawieniem nawet telewizora tzn. niby ustawiłem że na TV jest to co na kompie ale czarno białe....Aha jeszcze jedno po zainstalowaniu sterów 7.11 i tak jest napisane, że to 8.432...

Edytowane przez Michu_mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz obsługe TV to bez CCC (to co wywaliłeś) się nie obejdzie. To świetne narzędzie do konfiguracji TVout tyle że mułowato się uruchamia.

Dziwne żeby ograniczało ci wydajność (mało prawdopodobne) - może coś tam poprzestawialeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz obsługe TV to bez CCC (to co wywaliłeś) się nie obejdzie. To świetne narzędzie do konfiguracji TVout tyle że mułowato się uruchamia.

Dziwne żeby ograniczało ci wydajność (mało prawdopodobne) - może coś tam poprzestawialeś?

 

Nie ma jakiegoś zamiennika CCC ? Bo jak to włączone miałem to nie mogłem pisać "ć" ;/ A poza tym nie mam dzwięku. Moj ojciec instalował wszystko co było na płycie i dźwięk zniknął lol... A i wygładzania i anizo nie mogę włączyć ;/ Co do przestawiania to sterowniki te co były na płycie dołączone miałem wtedy wgrane 8.432 beta wgrałem zamiast nich te ze strony ati (7.11) ale i tak pokazuje 8.432 ;/ Ale wydajność sie poprawiła ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć testów 3850 512MB

A ja i ileś tam tysięcy ludzi samego 3850 512MB :D Może to jest powodem braku testów?A swoją drogą to zaczyna mi to wyglądać na danie tyłu przez Ati z tym "cudem średniego segmentu".Za mało ich dali(za wcześnie?) i manipulacje cenowe często równają niemal te karty z 8800GT szybszą jednak wyraźnie i bez "garba" w postaci Catalystów(tfu) wiecznie skopanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć testów 3850 512MB vs 3850 256MB vs 3870. Może ktoś znalazł coś takiego? Chodzi mi zwłaszcza o 3850 512MB, ze względu na cenę.

Tu jest jeden kiedys dawalem tu linka jest sporo wyzej (niestety tyko 3850 512)http://www.hartware.de/review_763_1.html , jest jeszcze jeden link z nowszymi grami anglojezyczny tez go tu dawalem ale spróbuje poszukac to wkleje tu . No prosze i juz mam http://www.guru3d.com/article/Videocards/472/10/

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale kurde dopiero 1 piwo pije i nie mogę znalźc tego ustawienia :mur: . mam normalnie "catalyst control center" klikam i klikam i opcji jak nima tak nima :sad:

dokladnie Ci nie powiem bo nie mam juz ati ale w zaawansowanych ustawieniach powinienes miec trzy rzedy zakladek (nie tylko ccc) i w nich szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiegoś zamiennika CCC ? Bo jak to włączone miałem to nie mogłem pisać "ć" ;/ A poza tym nie mam dzwięku. Moj ojciec instalował wszystko co było na płycie i dźwięk zniknął lol... A i wygładzania i anizo nie mogę włączyć ;/ Co do przestawiania to sterowniki te co były na płycie dołączone miałem wtedy wgrane 8.432 beta wgrałem zamiast nich te ze strony ati (7.11) ale i tak pokazuje 8.432 ;/ Ale wydajność sie poprawiła ;>

Cyżbyś miał Viste? Mozesz omegi zainstalowac albo same stery od ATI+ATT. Problem z "ć" ciagnie sie juz od wieków... Przez 1.5 roku miałem X1900XT, z czego przez rok korzystałem z CCC, aktualizowałem na bieżąco stery i nigdy nie miałem problemów z ć. To juz jakas paranoja jest. Moze przepis ktory podam zadziała - u mnie był niezawodny. W 'hotkeys bla bla bla' zmieniasz z 'c' na 'q', opcjonalnie mozesz wyłaczyc hotkeys ale nie jest to wymagane, restartujesz kompa i wszystko gra. :)

(...) i bez "garba" w postaci Catalystów(tfu) wiecznie skopanych...

Mozesz rozwinac. Bo jak narazie po miesiacu korzystania z karty nvidii mam wiecej problemów ze sterami do niej anizeli z CCC przez rok... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac. Bo jak narazie po miesiacu korzystania z karty nvidii mam wiecej problemów ze sterami do niej anizeli z CCC przez rok... :mur:

A co tu rozwijać?Każdy słyszał chyba o problemach ze sterownikami Ati w grach.Sam w poście piszesz o kłopotach dziwacznych choć dla mnie akurat nieistotnych("Problem z "ć" ciagnie sie juz od wieków...").Wdrażanie u niech(Ati) poprawek trwa miesiącami -krew mnie zalała jak dostałem w prezencie kiedyś(na początku sprzedaży serii) x1650 , a potem zmieniłem je na x1900....Wystarczy poszperać co sie działo wówczas z np.teksturami wody(lub jej brakiem czy zamarzaniem) ,kwadratowym dymem, kolorem nieba ,ble ble ble -w zależności od gry.Sam piszesz o tej karcie u siebie to powinieneś pamiętać(i tak offowo zabawę z Cold Fear hehe).Ile to poprawiali?Ponad cholerny rok...No i popatrz jeszcze ile jest Ati fixów do gier -i nie chodzi mi tu tylko o Crysis.Miałem i NV ,miałem i ATi.Nie bawię się w fanboystwo ,bo mnie nie stać na durne wspieranie wydumanej strony w wydumanej "wojnie".Staram sie kupić zawsze w miarę rozsądną kartę do gry ,a jak granie to i sterowniki prawda?Poza pojedynczymi kłopotami z wersjami beta sterowników NV nie miałem z nimi najmniejszych kłopotów.I nie bardzo pamiętam jakieś NV fixy do gier(może po prostu nie spotkałem)Fakt -nie podpinam już ze dwa lata karty do TV, bo mam to gdzieś -nie jest mi to do niczego potrzebne,.Ale jak podpinałem dawniej to tez było ok.Czytałem zresztą wiele na temat sterowników obu firm i chyba jasne jest o których były mniej pochlebne opinie.Niektórzy pisali nawet o jawnym...sabotażu w Ati :lol: .Ostatnio miałem kilka NV(oczywiście zero kłopotu ze sterownikami ,a poprawki wprowadzane naprawdę szybko).Teraz szukam Ati 38xx ale już mnie trzęsie jak pomyślę co sie może dziać i jaka będzie "szybkość" ich reakcji na błędy...Niemniej stosunek wydajność/cena(teoretyczna!) mnie przekonał gdyż krezusem nie jestem.Tyle ,że jak tak dalej pójdzie....

Piszesz ,że masz miesiąc NV -bez urazy ale może jeszcze nie zdążyłeś się wdrożyć lub żądasz od nich czegoś co potrafią tylko Catalysty.Czasami przecież byle błahostka potrafi cały plan zniweczyć.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mamy zupełnie inne zdanie na ten temat. Zaden problem o ktorym napisałes mnie nie spotkał. O zrabanych teksturach na kartach ATi nie słyszałem. Predzej o problemach NV w Crysisie i GoW. :D Moze za młody jestem i nie pamietam co sie działo w czasach dinozaurów. Nie wiem jak mozna miec problem z 'ć'. Dla mnie to jest smieszne. Dziesiatki razy aktualizowalem stery i ani razu nie miałem z tym 'problemu'. Za to na XPeku po instalacji sterów od NV kiedy zminimalizuje sie gre Rundll32.exe zre jeden rdzen. :mur: Panel contorlny ładuje sie tak samo wolno jak CCC.

Niedługo powinienem miec hd 3870 i jestem pełen optymizmu co do działania karty oraz sterów. :D X1900XT dzielnie słuzył mi przez 1.5roku ciagnac wiekszosc gier(nie mowi tu o cryzysie i WiC :lol2: ) na full.

Jak komus sie nie podoba CCC to zawsze mozna zainstalowac Omegi albo ATT. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejesz się, że fixy wydają. A z drugiej strony, że za rzadko. A te bety, co NV co chwilę wypluwa, to niby co to jest? Jedno i drugie to reakacja na zapotrzebowanie pieszczochów developreów. Co gra to jakiś "profil" trzeba dołożyć.

Jedno trzeba przyznać, NV ma dobry kontakt z producentami gier i szybko reaguje na takie zapotrzebowanie. Tylko to nie jest szlifowanie sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mamy zupełnie inne zdanie na ten temat. Zaden problem o ktorym napisałes mnie nie spotkał. O zrabanych teksturach na kartach ATi nie słyszałem. Predzej o problemach NV w Crysisie i GoW. :D Moze za młody jestem i nie pamietam co sie działo w czasach dinozaurów.

Na to wychodzi.Ty nie miałeś/nie dostrzegłeś tych problemów nie znaczy ,że nie istniały.Kwestia jeszcze w co grasz/grałeś i co chcesz widzieć.Niemniej bez sensu ten OT.Ty lubisz Ati?Ok.Ja natomiast zdania nie zmienię ,a przewalcowałem u siebie tych kart już sporo z obu firm.Co do problemów z Crysisem i GoW(rany -to przecież Billa gra.Słyszałeś by wydał coś bez problemów? :D ) to nie mów ,że piszesz o "słynnym" porównaniu niby tych samych klatek z obu gier i o wielkim "oszustwie" NV :rolleyes: .Z tego to już się dawno znudziło mi śmiać...Coś tam było w sterach skopane chyba ale poprawili w kilka dni, a nie miesięcy."Afera" była przeokrutna hihi.No i znowu -to nie do NV jest ATi fix dla Crysis, który zresztą na NV skończyłem(łeeee -co za nuda.Odsprzedane już...).Z serią 38xx też jestem jak ty optymistą -może wreszcie dadzą radę(pewnie o kłopotach z AA kiedyś/obecnie i z cieniami DST też nie słyszałeś).Czas ,by NV miało prawdziwą konkurencję.

Dajmy spokój -ta dyskusja do niczego nie prowadzi ,a na dodatek jest nie na temat, wtórna i...dla mnie przez to nudna(na każdym forum w wielu "egzemplarzach" :wink: ).

Masz tu na osłodę coś co spreparowałem kiedyś używając wpisów zamieszczonych gdzieś w sieci.Dodasz potem coolbits 2.0 i może lepiej ci sie spodoba panel NV w jego rozsądniejszej IMO postaci.

http://rapidshare.com/files/27276991/Retro_panel.reg.html

@MariuszDW -ja się śmieję ,że tyle tych fixów potrzeba.A raczej mnie to smutkiem napawa...

Tylko to nie jest szlifowanie sterowników.

No i co choćby nawet(a optymalizacja dla danej gry to chyba też sterowników szlifowanie)?Jak ci lepiej gra chodzi to jakie to ma znaczenie co to jest?Liczy się efekt i szybkość zmian. Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ni cholery nie dam rady ustawić normalnie tv ;/ Jak ustawiam żeby na tv było to samo co na monitorze to jest czarno-białe. Jak co to nie mam tej beznadziejnej visty i wszystkie próby ustawienia kolorów w tv na CCC robię.

 

PS. Strasznie sie grzeją te nowe karty ;/ mój hd3850 256mb w spoczynku ma kolo 68*C a po chwili grania dochodzi do 91*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MariuszDW -ja się śmieję ,że tyle tych fixów potrzeba.A raczej mnie to smutkiem napawa...

Chodziło mi to, że bety NV to też fixy. Inaczej nie wypuszczaliby ich tak często.

No ale dla klienta liczy się końcowy rezultat, a nie podłoże problemów. Teraz kupuję 2x3870. Będzie szybciej niż nowy GTS, czy GTX. A jak z powodu braku jakiegoś fixa będzie wolniej, to niewiele. ATI stawia na multi GPU więc pewnie bardziej będzie włazić w d.. producentom.

A po nowym roku się zobaczy. Może ten nowy monster od NV się kupi.

Albo 2x X2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką 3850 czekam - 512 RAM, zegary 670/1660@735/1960, ale na pewno nie za cenę z TEGO newsa. To już bliżej "normalnemu" 3870.

TUTAJ już bardziej ludzka cena. Tylko kiedy w Polsce?

Sliczny jest ;) Chociaz chyba wolalbym takiego samego Ice-Q , ale w wersji 3870 z podkreconym ramem i rdzeniem ;)

 

Chociaz z drugiej strony to gigabyte wypuszcza 8800gt z Zalmanem i taktami podniesionymi z 600 na 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ni cholery nie dam rady ustawić normalnie tv ;/ Jak ustawiam żeby na tv było to samo co na monitorze to jest czarno-białe. Jak co to nie mam tej beznadziejnej visty i wszystkie próby ustawienia kolorów w tv na CCC robię.

 

PS. Strasznie sie grzeją te nowe karty ;/ mój hd3850 256mb w spoczynku ma kolo 68*C a po chwili grania dochodzi do 91*C.

Fakt problemow z ustawieniem TV to moge jakos przebolec. Ale martwi mnie to ze coraz wieksza rzesza uzytkownikow skarzy sie na temperatury tych Radkow. W 8800GT bylo podobnie, tyle ze tam w sterach sie przestawialo zeby w czasie wiekszego zuzycia karty wentyl pracowal powiedzmy na 80%. A czy w ATI tez jest cos takiego ? Oczywiscie zamierzam zmienic chlodzenie po kupnie grafy ale na poczatku moze to irytowac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość XFX_Graphic

Ja jestem właśnie po zmianie fabrycznej suszarki na Accelero S1/radiatorki na pamieci + 120mm nawiew.

Temperatur na fabrycznym nie znam, potem pomęczę grafe i dam znać jak temperaturki.

 

Wygląda to sobie tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiegoś zamiennika CCC ? Bo jak to włączone miałem to nie mogłem pisać "ć" ;/ A poza tym nie mam dzwięku. Moj ojciec instalował wszystko co było na płycie i dźwięk zniknął lol... A i wygładzania i anizo nie mogę włączyć ;/ Co do przestawiania to sterowniki te co były na płycie dołączone miałem wtedy wgrane 8.432 beta wgrałem zamiast nich te ze strony ati (7.11) ale i tak pokazuje 8.432 ;/ Ale wydajność sie poprawiła ;>

Widać że to Twoje pierwsze ATi :rolleyes:

Wyłącz klawisze dostępu (hotkeys) albo zmień na inne i po restarcie "ć" powróci.

Dźwięk jest tylko po instalacji sterów zmienił się na wyjście HDMI. W panelu sterowania w dźwiękach przywróć wyjście z karty dźwiękowej.

Wygładzanie włączysz w CCC. A jak zostawisz domyślne to będziesz to mógł robić z poziomy każdej gry osobno.

Sterowników używaj ze strony ATi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawiające wyniki testów

 

Radeon HD3870 a HD3850, nová krev pro střední třídu vs Dva Radeony HD3850 v CrossFire - má to význam?

Bioshock i UT lepiej na AMD o około 10FPS :blink: - zakałdam że metodologie testu mają taką samą :rolleyes:

WiC - nieco słabiej - pewnie procesor nie dawał rady

Reszta inne rozdziałki, filtry, wygładania.

 

Wyniki CF nieciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Zwykle jak pojawia się nowy produkt (czy to nowa seria jak np HD 3XXX) początkowe sterowniki nie są w pełni dopracowane i po pewnym czasie można liczyć na wzrost wydajności karty. Jak myślicie czy podobnie może być z 3850/3870 czy jednak nie gdyż ich architektura jest zbliżona do dawno wydanej serii 2XXX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Zwykle jak pojawia się nowy produkt (czy to nowa seria jak np HD 3XXX) początkowe sterowniki nie są w pełni dopracowane i po pewnym czasie można liczyć na wzrost wydajności karty. Jak myślicie czy podobnie może być z 3850/3870 czy jednak nie gdyż ich architektura jest zbliżona do dawno wydanej serii 2XXX.

Nie liczyłbym na to w 2900 nowe stery to co najwyżej poprawiały błędy w wyświetlaniu obrazu, wydajność raczej nigdy mimo iż pisali o jakimś niesamowitym wzroście czasami o 30% dla pojedynczej karty to ja takiej sytuacji nie zaobserwowałem, a jeśli nawet to były one marginalne rzędu 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj bo były wzrosty wydajności w kilku tytułach i to dość widoczne np WIC, Stalker.

Ale jednak nie ma co tego przeceniać bo jak architektura jest nie dokońca udana to cudów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj bo były wzrosty wydajności w kilku tytułach i to dość widoczne np WIC, Stalker.

Ale jednak nie ma co tego przeceniać bo jak architektura jest nie dokońca udana to cudów nie będzie.

Fakt w WiC był wzrost wydajności spory, ale nie taki jaki pisali w changelog'u no i sporo też dodały i naprawiły same patche do WiC, a STALKER to była porażka na całej linii i musieli coś z tym zrobić, ale jak czytam np. w changelog'u wzrost wydajności na pojedynczej karcie w Company of Heroes o 25% to nie wiem czy płakać czy się śmiać. Ogólnie może w paru (3-4) grach coś tam wydajność wzrosła, ale takie rzeczy jakie piszą w changelog to chyba tylko w erze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ogranicza się to do naprawienia błędów. Architektury już nikt nie zmieni :)

 

Ogólnie to żałuje że ATi nie ma nic z górnej półki. Za kilka miesięcy zmienie monitor i chyba trzeba będzie się rozstać z ATi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana chłodzenia ze standardowego, na domyslnych obrotach na Accelero S1 z wentylatorem 120mm 1100obr spowodowała spadek temperatury na rdzeniu o 50*C :legal: Opcja Overdrive mojego hd3850 dojechala z 668 do 759MHz na rdzeniu i z 829 do 1104MHz na pamieciach po czym sie zawiesiło. Jutro bardziej szczególowo pomęczę kartę.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...