Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o takiej karcie EAH3850/G/HTDI/512M cena 645 zł czyli nie najgorzej

http://www.allegro.pl/item286675727_asus_e...sklep_wawa.html

Czy ktorys z Was juz ja ma, jak jest z jej kreceniem i czy te chlodzenie jest faktycznie wydajne i czy w miare ciche ???

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Abstraciach!ac od tego,to wszystkie servisy w podsumowaniu pisza ze GT rzadzi i juz, a karty ATI jak zwykle w tyle."

Rządzi? Tylko w czym? OK na obecnych sterownikach jest troszeczkę bardziej wydajny i co z tego ? W to co sobie nie pograsz komfortowo na 3870 to też sobie nie pograsz komfortowo na 8800GT, za mała różnica (żeby nie było że z palca wysysam, to od 3 dni mam GeCube hd3870, a kumpel od tygodnia 8800GT), teraz dalej wyjście TV, skopane w całej serii 8xxx, następnie pobór prądu... może narazie Cię to jeszcze nie interesuje ale chyba od nowego roku będą podwyżki i pewnie w ciągu całego roku też jeszcze wzrosną ceny... Nie jestem fanem Ati, ostatnio miałem Nvidię i na drugim kompie z [brzydkie określenie na linuksa]em nadal mam, na Ati tam na razie nie zamienię ze względu na sterowniki. Także więc raczej Nvidia nie rządzi a co najwyżej jest konkurencyjna z delikatną przewagą wydajności ale ustępując wyjściem TV i prądożernością :P

A właśnie ,że jestem miło zaskoczony wyjściem TV . Od kilku lat preferowałem radki właśnie ze wzgledu na TV . I teraz jestem zaskoczony , dualview na nvidii dziala i to zupelnie dobrze .Trzeba lepszej rekomendacji ?. Pobór pradu ? :) "jechałem" 2 tyg na modecom feel 400 katując grafe crisysem i nic. Cena ? ja kupowałem za 999 . Radek jeszcze wczoraj w esc kosztował 899 . Wydajność ? Nie ma co się oszukiwać ,jest dobrze . Lepiej od 3870 i jeszcze lepiej od 3850 po co te waśnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Problem z "ć" to opisywane już wielokrotnie skróty klawiszowe w CCC. Albo je całkowicie wyłącz albo zmień zbindowany klawisz." nie działa z betami pod Crisisa... ani wyłączenie "Ati Hotkey Poller" w usługach... pomaga tylko zabicie procesu CCC.exe albo ten świetny programik:

http://www.kt.agh.edu.pl/~grzesik/

pierwszy od góry jak sama nazwa wskazuje ;)

Hmm, ja mam stery pod crysisa i po wyłaczeniu hotkeyów normalnie mi działa ć ;)

Chociaż nie jestem pewien co do tego jak długo się te ustawienia trzymają bo 2 razy musiałem je wyłaczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...TV . I teraz jestem zaskoczony , dualview na nvidii dziala i to zupelnie dobrze .Trzeba lepszej rekomendacji ?"

Hmmm... jak mi napiszesz jak odpalasz overscana na jakiejś karcie GF8xxx to będzie to dla mnie dobry powód żeby pomyśleć o zmianie w przyszłości na jakiegoś 8800gts (nowego), i pewnie dla wielu ludzi na oficjalnym forum nvidii którzy bluzgają że na nowych super kartach nvidii mają ramkę na TV zamiast pełnego obrazu (jak na starych gf2mx)... na Ati można sobie obraz ustawić dowolnie, nawet tylko rozciągnąć na boki gdzie na starszych nv można było tylko regulować rozciągnięcie bez zmiany proporcjii...

 

"Cena ? ja kupowałem za 999." ja kupilem za 730 ;) gdzie 8800gt by mnie kosztowal 910...

 

"Wydajność ? Nie ma co się oszukiwać ,jest dobrze . Lepiej od 3870 i jeszcze lepiej od 3850 po co te waśnie ?" no moze lepiej ale nie na tyle żebyś jakoś bardzo to w grach odczuwał...

 

Następny argument... mam intela c2... hmmm... jakoś chipsety nvidii poza zintegrowanym 7050 (ale to do czego innego), nie wydają się specjalnie ciekawe w porównaniu do chipsetów intela... ceny wygląda na to że będą jescze szły w dół więc dla silnika Crisisa dobrze jest pomyslec o drugiej w tandemie... no i dochodzimy do tego ze intelowskie nie obsluguja SLI... a CrossFire jak najbardziej... (przynajmniej oficjalnie)... mój wybór to raczej ciężka analiza za i przeciw niż fanboystwo :) Strasznie mi się nie spodobało to zagranie z overscanem... podobno oficjalne stanowisko nvidia że to ma zapobiegać zgrywaniu zabezpieczonych materiałów przez wyjście TV... ehh... ale czekamy na r700 i g100... :) zobaczymy jak się dalej rozwinie :)

 

"Hmm, ja mam stery pod crysisa i po wyłaczeniu hotkeyów normalnie mi działa ć" u mnie nie, pomógł dopiero ten programik, korzystam z takich: XP32-64_8-43-1-1-071113a-055588E.exe , abstraciach!ąc właśnie chyba pokazały się nowe

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p=xp/radeonx-xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie:

 

ver 1: czy różnica w wydajność pomiędzy 3850 512 OC, a 3870 512 OC jest warta dopłacenia tych ~150 PLN?

 

ver 2: czy różnica w wydajność pomiędzy 3850 256 OC, a 3870 512 OC jest warta dopłacenia tych ~250 PLN?

 

 

max rozdzielka w jakiej będę grał to 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam problem z odświerzaniem mam monitor iiyama 19" wide i jak gram w obojetnie jaka gierke to mi obraz przecvina taki pasek nie wiem co jets grane prosze o rade

karte mam oczywiscie radeon 3850 saphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany...

 

wlacz v-sync

 

pierdlik - warto, ale mozesz na razie sie jeszcze wstrzymac..ceny na pewno jeszcze ciut polecą(no chyba ze ci sie spieszy)

czy zasilac zuciągnie to nie wiem, podejrzewam ze tak, pod warunkiem ze:a- nie krecisz, b-nie krecisz proca(lub max na 80-90W mocy)

 

Ja<<< fanboy ATI :P

 

Kupie se te karte 3850 z 512) tylko sie odbiję od dna troszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie:

 

ver 1: czy różnica w wydajność pomiędzy 3850 512 OC, a 3870 512 OC jest warta dopłacenia tych ~150 PLN?

 

ver 2: czy różnica w wydajność pomiędzy 3850 256 OC, a 3870 512 OC jest warta dopłacenia tych ~250 PLN?

max rozdzielka w jakiej będę grał to 1280x1024.

 

mysle ze na pewno nie, i z tego samego wzgledu wczoraj zamowilem 3850/256 sapphira razem z E2140 i GA-P35-DS3R i czekam na rozwiazanie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...TV . I teraz jestem zaskoczony , dualview na nvidii dziala i to zupelnie dobrze .Trzeba lepszej rekomendacji ?"

Hmmm... jak mi napiszesz jak odpalasz overscana na jakiejś karcie GF8xxx to będzie to dla mnie dobry powód żeby pomyśleć o zmianie w przyszłości na jakiegoś 8800gts (nowego), i pewnie dla wielu ludzi na oficjalnym forum nvidii którzy bluzgają że na nowych super kartach nvidii mają ramkę na TV zamiast pełnego obrazu (jak na starych gf2mx)... na Ati można sobie obraz ustawić dowolnie, nawet tylko rozciągnąć na boki gdzie na starszych nv można było tylko regulować rozciągnięcie bez zmiany proporcjii...

 

"Cena ? ja kupowałem za 999." ja kupilem za 730 ;) gdzie 8800gt by mnie kosztowal 910...

 

"Wydajność ? Nie ma co się oszukiwać ,jest dobrze . Lepiej od 3870 i jeszcze lepiej od 3850 po co te waśnie ?" no moze lepiej ale nie na tyle żebyś jakoś bardzo to w grach odczuwał...

 

Następny argument... mam intela c2... hmmm... jakoś chipsety nvidii poza zintegrowanym 7050 (ale to do czego innego), nie wydają się specjalnie ciekawe w porównaniu do chipsetów intela... ceny wygląda na to że będą jescze szły w dół więc dla silnika Crisisa dobrze jest pomyslec o drugiej w tandemie... no i dochodzimy do tego ze intelowskie nie obsluguja SLI... a CrossFire jak najbardziej... (przynajmniej oficjalnie)... mój wybór to raczej ciężka analiza za i przeciw niż fanboystwo :) Strasznie mi się nie spodobało to zagranie z overscanem... podobno oficjalne stanowisko nvidia że to ma zapobiegać zgrywaniu zabezpieczonych materiałów przez wyjście TV... ehh... ale czekamy na r700 i g100... :) zobaczymy jak się dalej rozwinie :)

 

"Hmm, ja mam stery pod crysisa i po wyłaczeniu hotkeyów normalnie mi działa ć" u mnie nie, pomógł dopiero ten programik, korzystam z takich: XP32-64_8-43-1-1-071113a-055588E.exe , abstraciach!ąc właśnie chyba pokazały się nowe

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p=xp/radeonx-xp

Warto pomyślęć o 780 Sli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany...

 

wlacz v-sync

 

pierdlik - warto, ale mozesz na razie sie jeszcze wstrzymac..ceny na pewno jeszcze ciut polecą(no chyba ze ci sie spieszy)

czy zasilac zuciągnie to nie wiem, podejrzewam ze tak, pod warunkiem ze:a- nie krecisz, b-nie krecisz proca(lub max na 80-90W mocy)

 

Ja<<< fanboy ATI :P

 

Kupie se te karte 3850 z 512) tylko sie odbiję od dna troszke

 

mysle ze na pewno nie, i z tego samego wzgledu wczoraj zamowilem 3850/256 sapphira razem z E2140 i GA-P35-DS3R i czekam na rozwiazanie :lol2:

 

Narazie nie myślę kupować kupie dopiero po nowym roku aż sie to wszystko uspokoi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie:

 

ver 1: czy różnica w wydajność pomiędzy 3850 512 OC, a 3870 512 OC jest warta dopłacenia tych ~150 PLN?

Raczej nie, jak byś nie kręcił to by się opłaciło, bo 3870 jest kata do nie kręcenia raczej, OC wiele nie daje, chociaż timingi wysoko szczególnie daje się wykręcić DDR4.

ver 2: czy różnica w wydajność pomiędzy 3850 256 OC, a 3870 512 OC jest warta dopłacenia tych ~250 PLN?

max rozdzielka w jakiej będę grał to 1280x1024.

Warto dopłacić wg mnie 70zł do wersji 512mb, chyba, że grasz i będziesz grał w maks 1024*768 to nie ma sensu dopłacać do 512.

Czy warto dopłacać do 3850 512MB :? i czy taki 3580 poszedł by na moim zasilaczu.

Jeżeli to feel 1 to raczej by nie poszedł bo miał 1 linię 12V chyba 18A? Jakoś tak. Jeżeli to Feel III to pójdzie bo ma dwie linie 12V 12 i 14 A i to starczy.

Myślę, że w kategorii cena/jakość 3850 512mb za 620zł (dostępny - link powyżej) jest najbardziej opłacalną kartą obecnie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać tego GeCube. Chodzi znośnie na 770/1000. Ale czasem zacina się na starcie jakby ramu brakowało. Potem jest ok. Karta wystarczy mi do czasu wyjścia G100. Tylko proc teraz dołuje - czas już na penryna :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać tego GeCube. Chodzi znośnie na 770/1000. Ale czasem zacina się na starcie jakby ramu brakowało. Potem jest ok.

Kikas ---> A obniża Ci ta karta częstotliwości w idle? Bo u mnie cały czas jedzie 725/900MHz, nie wiem jak sobie z tym poradzić, a support Gecube nie odpowiada. :angry:

 

I jeszcze jedna prośba, jakbyś mógł sprawdzić w CCC wersję BIOS swojej karty. U mnie to jest:

BIOS Version 010.067.000.000

BIOS Part Number 113-AB37703-100-IT

BIOS Date 2007/11/19

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na Sapphire 3850 512MB ;/ a na PowerColor 256MB było normalnie;/

O teraz samo sie naprawiło ale ATI OverDrive nie działa .... Core 300mhz:)

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2.pl "Warto pomyślęć o 780 Sli" to z tym wielkim wiatrakiem na mostku ? :D chyba jednak nie warto, a do intela to już wogóle, patrząc po jego zagraniach z udostępnianiem specyfikacji dla Nvidii... :) Zresztą co się dziwić, Intel ma swoje całkiem udane chipsety więc po co mu konkurencja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sapphire 256mb ati Overdrive działa bez zarzutu. Taktowania zmianilem na 735/2016. W normalnej pracy karta działa w idle w grach zmienia taktowania na te co podalem wczesniej.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5cd6e48ddf2d6fa.html

 

a moglbys opisac w jakich grach jak sie spisuje?

THX

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w rekach dwie sztuki 3850 256MB od Szafirka:

 

1) 740/750 na rdzeniu realnie w grach przez dluzszy czas. Bo 3Dmarki i ATITool dawaly rade i po godzinie, a w grach blad sterownika juz po 10 minutach. Pamieci troche ponad 2000MHz.

 

2) 725/730 realnie w grach, pamiec tez troche ponad 2000MHz.

 

 

Wiec IMO bez modow bedzie cizko dobic na wiekszosci 3850 do taktowan 3870, ale z drugiej strony roznica w wydajnosci ine jest na tyle duza zeby to mialo jakies wieksze znaczenie.

 

PS. test zegarow z OverDrive mozna sobei w buty wsadzic, bo obie karty na 770 /maks z overdrive/ przechodzily poprawnie, a w ATIToolu sypalo jak sniegiem w zimie. "Auto-Tune" spisuje sie troche lepiej, ale i tak znalazlo max zegary duzo wieksze niz te pozwalajace spokojnie grac.

Edytowane przez eubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki - nowe problemy ;/ Zainstalowałem te nowe stery i wydajnośc spadła o jakieś 60% a w niektórych obraz jest rozmazany ;/ a NFS;PS sie nie włącza nawet bo jakiś błąd z pamięcią wywala, że nie może byc "read" czy coś takiego(ale to chyba wina jakiejś łatki do windy;/).Reinstalka sterów nic nie pomaga a nawet przeciwnie...Coraz gorzej chodzi... Sprawdzałem riva tuner'em częstotliwości i prawie cały czas chodzi z gpu 297 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w rekach dwie sztuki 3850 256MB od Szafirka:

 

1) 740/750 na rdzeniu realnie w grach przez dluzszy czas. Bo 3Dmarki i ATITool dawaly rade i po godzinie, a w grach blad sterownika juz po 10 minutach. Pamieci troche ponad 2000MHz.

 

2) 725/730 realnie w grach, pamiec tez troche ponad 2000MHz.

Wiec IMO bez modow bedzie cizko dobic na wiekszosci 3850 do taktowan 3870, ale z drugiej strony roznica w wydajnosci ine jest na tyle duza zeby to mialo jakies wieksze znaczenie.

 

PS. test zegarow z OverDrive mozna sobei w buty wsadzic, bo obie karty na 770 /maks z overdrive/ przechodzily poprawnie, a w ATIToolu sypalo jak sniegiem w zimie. "Auto-Tune" spisuje sie troche lepiej, ale i tak znalazlo max zegary duzo wieksze niz te pozwalajace spokojnie grac.

czyli czego uzywac do O/C? riva tuner nie zadziala :P a ostatni radek jakiego mialem to byl 9550 i juz nie pamietam jak ja to robilem :)

 

a w razie przegrzewania bede probowal przelozyc chlodzenie od leadteka 6800GT - a moze sie uda ;)

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ;)

1.Zwracam się do Was o pomoc bo nie jestem zbyt doświadczony w tych sprawach;) Gościu złożył mi kompa lecz były problemy ze sterownikami do płytki głownej podobno jakiś błąd wyskakiwał ;) Ale po sciagnieciu SP3.0 mowil ze jest juz ok ;) Czy to prawda??

2. Dziś będę miał tego kompa :) Jego konfig to :

Asus P5K

Intel Q6600

Patrioty 2x1GB 800MHz LLk CL4

Ati Radeon HD3870 MSI OC Edition

Corsair HX520W

 

I teraz pytanie jakie stery mam wgrac do tej grafy ;) Gosciu co mi skladal tego kompa wgral mi te co dala firma ;) Ale niewiem czy to starczy czy cos jeszcze?

P.S. Będę używał TV-Out ;)

 

Z góry bardzo dziękuję za odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3850 256mb nigdy nie wyciągniesz do 3870 bo ma mniej ramu i to go zawsze będzie blokowało

bardziej tu chodzi o pamieci moim zdaniem GDRR4 w 3870, a ram blokuje go tylko powyzej 1280x1024 co dla mnie jest bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...