Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rowniez problem z podkrecaniem 3850 poniewaz nawet po niewielkim OC w grach komp sie zawiesza, stery od mobo mam P33. Jest juz jakies rozwiazanie na ten problem ?

hehe czyli jednak mobo. Epoxer możę zrezygnuj z zamówienia tej karty przynajmniej na razie. Ja dzisiaj jak wróce z pracy to wrzucę po kolei jak będzie trzeba wszystkie biosy i zobaczymy co się będzie działo. Jak nic nie da to........ kto chce kupić Foxconn P35A:D:D:D:D A tak na poważnie to robi się nieprzyjemnie:/ Oby ktoś znalazł jakieś lekarstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czyli jednak mobo. Epoxer możę zrezygnuj z zamówienia tej karty przynajmniej na razie. Ja dzisiaj jak wróce z pracy to wrzucę po kolei jak będzie trzeba wszystkie biosy i zobaczymy co się będzie działo. Jak nic nie da to........ kto chce kupić Foxconn P35A:D:D:D:D A tak na poważnie to robi się nieprzyjemnie:/ Oby ktoś znalazł jakieś lekarstwo

ja moge kupic :D bo nigdzie jej nie moge znalezc... :((:(:(:(:(

 

Jak tylko dostane mojego ASUS`ka 3870 to dam wam znac jak sie kreci na moim obecnym sprzecie, poniewaz nie moge nigdzie znalezc juz tego foxconna niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że mój 3850 512MB chula bezproblemowo na leciwym Asrock 939 Dual Sata-II. Pci 1.0 oczywiście :)

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że mój 3850 512MB chula bezproblemowo na leciwym Asrock 939 Dual Sata-II.

Na to nie wpadłem;) Sprawdze wieczorkiem też na tej płycie. ALe tak czy siak musi się znaleść rozwiązanie bo porażka na całej lini...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czyli jednak mobo. Epoxer możę zrezygnuj z zamówienia tej karty przynajmniej na razie. Ja dzisiaj jak wróce z pracy to wrzucę po kolei jak będzie trzeba wszystkie biosy i zobaczymy co się będzie działo. Jak nic nie da to........ kto chce kupić Foxconn P35A:D:D:D:D A tak na poważnie to robi się nieprzyjemnie:/ Oby ktoś znalazł jakieś lekarstwo

No nie fajnie się zrobiło. Właśnie jestem w trakcie anulowania zamówienia. Na razie sobie odpuszczę zmianę VGA, zobaczę co się będzie działo na rynku oraz w sprawie Foxconn/3850/70 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P35 u mnie stabilnie 780 /2000 tak naprawde to jest 776/1998 riva Tuner troche zaniża.

COD 4 i WoC stabilnie.

 

Natomiast chciałem zapytać jak to jest z kręceniem na ponad 780. Słyszałem o jakiejś blokadzie przy zegarku ponad 770 dla core (i niby by sie zgadzało bo jużnp 781 i sie sypie, napewno temperatura nie jest winna)

Co ciekawe znajomy wgrywał vmodabiosa i... OC wcale nie ruszyło :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pogoniłem swojego asusa 3870. Biorąc pod uwagę na chwilę obecną nieznaczną różnicę w cenie 3870 a 8800gt (można już wyrwać za 790 i mniej) stwierdziłem, że wolę dopłacić tą 100 i pograć komfortowo np. w Crysisa na high, w końcu na tym silniku powstanie kilka innych gierek. Ogólnie radek nie jest zły ale spodziewałem się troszkę większej wydajności.

Żeby nie być gołosłownym poniżej kilka screenów z gierki, wszystko high - 1360x768, procek c2d e6750 @ 3.6GHz (o graniu w 1280x1024 nie ma mowy, są takie spadki fps'ów, że nie można wycelować w przeciwnika). Takich spadków fps'ów na 8800gt nie ma przy tych samych ustawieniach.

 

Co do chłodzenia polecam Zalmana VF1000, niebo a ziemia w porównaniu ze standardowym chłodzeniem, spadek temp o około 20st C. Przy minimalnych obrotach max temp jaką udało mi się uzyskać to 58st C przy standardowych taktach. W windzie w idle około 29-30 st, do tego jest cicho.

 

No cóż może kiedyś znów kupię ati, ale jeszcze nie teraz ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Anti2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P35 u mnie stabilnie 780 /2000 tak naprawde to jest 776/1998 riva Tuner troche zaniża.

COD 4 i WoC stabilnie.

 

Natomiast chciałem zapytać jak to jest z kręceniem na ponad 780. Słyszałem o jakiejś blokadzie przy zegarku ponad 770 dla core (i niby by sie zgadzało bo jużnp 781 i sie sypie, napewno temperatura nie jest winna)

Co ciekawe znajomy wgrywał vmodabiosa i... OC wcale nie ruszyło :mur:

Blokada BIOS jest przy 862MHz a HD3850 kręcą sie słabiej raczej z winy niższego vGPU. Sypie sie czyli arty czy resety ?? Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ograniczenie biosu było ale w okolicy 860 ;) sprawdzałem ;) ale nowszy bios od mojej karty (GeCube 3850 512) wystarczył aby tej blokady już nie było :)

 

edit: a czy znajomy sprawdził napięcie dla gpu przed i po wgraniu tego vmodbiosa :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biosa płyty głównej nic nie dało Panowie. Procek na def, karta 740/2000 zwiechy dalej;(;(

Wszyscy podpinają tego molexa w mobo co ma niby VGA wspierać ... może jego wyjęcie coś da :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1 / Paweł666

 

Właśnie resy, nawet ja kapmięć za szybko idzie nie ma przeklamań w grafice tylko freezy. Moze to przez VPU Recower, wyłączyłem w dupe ;)

 

Co do znajomekgo, to zatówno on jak i jeszcze dwie inne osoby sie żaliły na niemożność przekroczenia 780-800mhz na 3850.

Sprawdzał (chyba jakimś softem) i ponoć mu faktycznie podniosło napięcie.

 

Greg_1 po wgraniu biosa moda pszedł ci ten GeCube na 860??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1 / Paweł666

 

Właśnie resy, nawet ja kapmięć za szybko idzie nie ma przeklamań w grafice tylko freezy. Moze to przez VPU Recower, wyłączyłem w dupe ;)

 

Co do znajomekgo, to zatówno on jak i jeszcze dwie inne osoby sie żaliły na niemożność przekroczenia 780-800mhz na 3850.

Sprawdzał (chyba jakimś softem) i ponoć mu faktycznie podniosło napięcie.

Programem powiadasz :lol:

 

Greg_1 po wgraniu biosa moda pszedł ci ten GeCube na 860??!!

Greg ma zdaje sie pencilmoda Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł666

 

Dopytałem co i jak

Dołączona grafika

+

Dołączona grafika

Po modzie maił 1.31V

 

 

Greg_1

Nawaliłeś na oko grafitu czy malowałeś i sprawdzałeś miernikiem opór?

Jakie masz V teraz na rdzeniu i jak z temperaturakarty (na ile obroty?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miernikiem sprawdził te 1.31V ;)

Dokładnie, gdzieś czytałem o tych biosach modowanych (jeśli chodzi o zmiane napięcia) i że to tak naprawde nic nie daje w realu.

TU i tu tematy na XS dotyczący zmiany napięcia przez bios/modowania biosów.

 

Na 99% vGPU def HD3850 - 1,22V/1,28 (naXS różnie piszą wwięc to moze zależy od producenta) , HD3870 1,32V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście woleli: Sapphire 3850 256MB 2 lata gwary czy Asus 3850 512MB bez gwary? Ta sama cena. Wacham się :angry:

Powiedzcie że na 256MB można komortowo grać :-| , albo przynajmniej podajcie kilka argumentów że Asus się nie popsuje :sad:

 

Co jeszcze przemawia za Asusem? Lepsze chłodzenie bo to wersja Glaciator /nie wiem czy inna 512 jest/ ale fakt że narazie na S1 nie mam siana, a zmieniać chłodzenie będę na bank.

 

Zagram sobie w Crysisa albo Assassin's Creed z 256MB? Będzie szarpało? Pytam tak bo to moja ostatnia karta przed studiami, później już nic nie zmieniam, a i gwarka by się przydała, bo napewno karta nie pozostanie na stock.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście woleli: Sapphire 3850 256MB 2 lata gwary czy Asus 3850 512MB bez gwary? Ta sama cena. Wacham się :angry:

Powiedzcie że na 256MB można komortowo grać :-| , albo przynajmniej podajcie kilka argumentów że Asus się nie popsuje :sad:

przejrzyj testy porównujące ver 256 i 512mb np. http://www.guru3d.com/article/Videocards/472/1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu artykułu mogę ztwierdzić że kupowanie Asusa z 512MB bez gwary jest nieopłacalne, bo w DX9 różnica miedzy 256 a 512 jest poprostu znikoma, różnice większe pojawiają się jeżeli chodzi o DX10. Różnica 600 punktów w 3DM06 też rzuca się w oczy, ale kompa do wyścigów nie mam więc tym się nie martwie ;-) A także nie zamierzam u siebie blisko instalować Visty, po to aby w coś pograć, bo wszystkie nowe gry pójdą pod XP, Assassin's Creed również.

 

No i te 2 lata gwarki mam nadzieje sprawią że ręce mi nie będą latać jak coś będę przy karcie robić :rolleyes:

 

Mam racje czy nie? <_< B-)

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - znowu

Już końćzę męczyć tego 3870 i ostatnia gra musiała mi spłatac figla i jestem w plecy przynajmniej 5 godzin. Crysis w DX10. Przegrzebałem chyba cały net i z tego co widzę to NIKT, ale to NIKT nie zrobił testu tych kart w PEŁNEJ wersji Crysisa z detalami na VERY HIGH, a nie na High. Są rózne kombinacje, jak pełny Crysis w DX10, z High, albo demo itd. itd. ale interesującej mnie kombinacji nie ma. Ale do czego piję.

 

Jak testowałem 2900 XT to w Very High DX10 wyszło mi, że jest to karta porównywalna wydajnościowo do 8800 GT. Relacje na zaasadzie 24 - 25 FPS (ta skala i te wartości),. Zawsze testuję z Anizo -x16 (akurat Crysisa) i testując 3870 zobaczyłem, że w tescie, w którym 2900 XT miał 22,3 FPS, 3870 uzyskuje całe 11 FPS. Zrobiłem wszystko, począwszy od reinstalacji sterowników, sprawdzenia na 7.11, użycia drivercleanera, postawienia systemu na nowo, sprawdzenia ponownie wydajnośći GF'a, sprawdzenia wydajnośći Radeona HD 2900 GT 256 MB i za każdym razem mi wyniki w tych okolicach wychodzą czyli 11, zamiast 22 FPS. Wreszcie wpadłem na pomysł by wyłączyć Anizo i tu zaskoczenie - wynik podskoczył do 23 FPS.

 

Możliwości są zatem dwie:

1. Anizo na 2900 XT się nie włączyło (co na ATi niestety się zdarza i to dość często) i ja tego nie wychwyciłem, co jest jednak dziwne, bo po 10 razy sprawdzam czy anizo jest włączone (przed włączeniem testu i po) jak i patrzę na ekran czy anizo jest włączone i no głowy sobie uciąć nie dam, ale raczej bym zauważył, że nie ma anizo, tym bardziej, że w Crysiie to raczej widać. Jednak musze założyć, że taka sytuacja mogła wystąpić.

2. Jest jakiś błąd sterownika / karty / nie wiem czego i na tych kartach anizo powoduje tak ogromny spadek wydajności. Wątpię jednak by występował on na 2900 GT, a na 2900 XT nie (niestety tego ostatniego nie mam i stąd całe to zamieszanie).

 

Do tego dochdozi kwestia własnie opisana na samym początku czyli zupełna niemożność porównania do jakichkolwiek wyników innych serwisów - po prostu nikt nie testował pełnej wersji w DX10 z Very High. Pomijam kwestię, że co serwis to wyniki są różne i to często dość znacząco, ale generalnie widzę, że w windows Vista GF 8800 gT i Radeon HD 3870 będą prezentować porównywalną wydajność bez aa i bez anizo ze wskazaniem na tego pierwszego - co się zresztą u mnie potwierdza. Problem jest właśnie z tym nieszczęsnym Anizo.

 

Czy zatem mógłbym kogoś prosić o sprawdzenie na karcie ATi w Crysisie fullu z detalami na totalny max czy anizo powoduje mu taki spadek wydajności? Mowa rzecz jasna o Anizo-OFF oraz o trybie Anizo-x16 wymuszonym z poziomu sterowników.

 

Jeśli jedynym błędem w moich testach było nie włączenie się Anizo na 2900 XT to 3870 oberwie i to ostro od 8800 GT. w Crysisie właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jesli temat nie na miejscu

stosownego watku o Radeon HD3870 X2 nie znalazlem

 

pierwsze niby testy

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=16021

 

i gdybania na ten temat

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=223099&page=2

 

Cudow niema karta szybsza od 30% do 50% od 8800GT 650/1900

ale

jesli cena bedzie odpowiednia wracam do rodziny ATI/AMD ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - znowu

....

Crysis przy anizo ustawionym na zależnie od aplikacji w sterowniku, też może mieć swoje własne anizo (gdzieś czytałem, że porównywalne jakością z x8, ale informacja niepewna), a anizo sterownikowe x16 rzeczywiście nienaturalnie wysoko zmniejsza fps'y.

Możesz na GF'ie (dlatego, ponieważ wiesz, że anizo będzie działać) porównać jakość pomiędzy zależne od aplikacji, x4, x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pogoniłem swojego asusa 3870. Biorąc pod uwagę na chwilę obecną nieznaczną różnicę w cenie 3870 a 8800gt (można już wyrwać za 790 i mniej) stwierdziłem, że wolę dopłacić tą 100 i pograć komfortowo np. w Crysisa na high, w końcu na tym silniku powstanie kilka innych gierek.

z powyższym można polemizować

 

Pokaż mi gre, na dowolnym enginie, wypuszczoną rok, 2, lub 3 po premierze danego silnika, która chodzi TAK SAMO SZYBKO, lub szybciej niż oryginał...

?

?

znajdzie się taka?

 

w klocki se pograsz na 8800GT jak wyjdzie cokolwiek na enginie crysis....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...