Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do mojego pytania: na dzień dzisiejszy 2x 4770 czy 1x 5850 do Milki?

 

Z wcześniejszych postów domyślam się, że 5770 nie nadaje się do liczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Odradzam 1000HX, bo to 2x500 i stosunkowo słabe parametry.

to nie tak źle - bo mając 2x 5970 raczej na cpu nic nie bedziesz liczył - można dowolnie podpiąć grafy czyli np. pod pierwsze 500w wpinamy radka, wentyle, dyski, pod drugi obwód radek + cpu

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do mojego pytania: na dzień dzisiejszy 2x 4770 czy 1x 5850 do Milki?

 

Z wcześniejszych postów domyślam się, że 5770 nie nadaje się do liczenia.

5770 odpada bo nie ma podwójnej precyzji - tylko CC policzysz na nim

 

5850 teoretycznie lepszy ale praktycznie nie do dostania dzisiaj w rozsądnej cenie (czekam już miesiąc), chłodzenie przy 24/7 @ 940MHz/1.175V słychać znacznie, nie mówie już o taktach >1000MHz/1.25V

 

4770 mało sie grzeje/cisza i + za cene

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R4770 na standardowym ustawieniu 750 robi jedną milkę w ok. 3:54. Niech ktoś poda czas dla R5850.

 

A patrząc z GFlopsów, to:

R4770 = _960, _80W

R5850 = 2088, 151W

resztę dasz radę sam policzyć.

 

R4770 jest tańsza w zakupie, a R5850 tańsza w eksploatacji.

 

PS: Raptor, wejdź na corsair.com i spójrz na charakterystyki sprawności i głośności 750/850HX a 1000HX - ten największy to wg mnie nieporozumienie. Już wolałbym model 950TX.

 

PS2: Równolegle liczę na 4CPU, bo zawsze to +10k dziennie z boxa. A ja strasznie pazerny na punkty jestem, bo muszę jeszcze dwóch wyprzedzić. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znajdzie sie lepszy, ale w konkurencji piękności dla mnie number one:

http://www.angela.pl/p5065,enermax-revolution85-1250w.html

 

Obciążenie łączne linii 12V = 1248W, więc trochę uciągnie.

Nawet bym go sobie sprawił + jakąś płytkę 4xPEG i takie tam inne, ale przy obecnych (a szczególnie zapowiadanych na przyszły rok) cenach prądu zaczynam wymiękać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszystko pięknie i nawet szłoby przeboleć moment wydania gotówki podczas zakupu, ale większym problemem są comiesięczne rachunki za prąd. A to może być bolesne. :wink:

 

----------

 

BTW, gdzie warto kupować zasiłki, żeby w razie gwarancji wszystko szło sprawnie i bez zgrzytów? Chyba Zenfist nie jest zły?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę informacji do posiadaczy słabszych gforce...

Bardziej opłaca się collatz od gpugrida. Za collatza na gf9600gso można dostać ok 800p/h w porównaniu do radeonów to może mało ale w porównaniu do mocniejszych gforców nieźle bo niewiele słabiej. Gpugrid dałby na gf9600gso ok 200p/h gdyby tylko udało mi się skończyć choć jedną próbkę. Na cpu puściłem aqua, które daje ok 120p/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, gdzie warto kupować zasiłki, żeby w razie gwarancji wszystko szło sprawnie i bez zgrzytów? Chyba Zenfist nie jest zły?

Z wszystkich opinii jakie widziałem tu na forum to zenfist jest najbardziej do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było tu żadnego głupiego pytania..., odpowiedź miałem przed nosem...

Edytowane przez Adu82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zdecydować się na coś takiego:

[...]

Oczywiście docelowo będzie taka zasiłka w okolicach 700-750W, ale w tej chwili chcę uruchomić chociaż jedną 4770.

 

powinna dać rade bez problemu - 4850 na 350W odpalałem i działa a 4770 ma mniejszy pobór energii

 

Ponoć tdp dla 4770 to 80W, więc jakby tyle realnie ciągła to chyba się nie ufajczy. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu wyjeżdżam z Komputronikiem, ale na Corsairy mają często dobre ceny, a ten jest dostępny:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...0HXEU_650W.html

 

HX650W, nowy model, z tego co widzę okablowanie jak w 520/620W ale 4xPEG 6+2 i pojedyncza linia 12V - 52A, czyli tylko 10 mniej niż w 750W. Gdyby był w lecie to pewnie bym go kupił zamiast 750-tki, bo ma mniejszą obudowę, a 650W starcza do konfiguracji z 2 kartami (po 1 GPU).

Nawiasem mówiąc to nawet mój poprzedni HX520W ciągnął konfigurację i7 920C1 + 2xGTX260 wszystko kręcone - były przejściówki, było trochę głośniej ale dawał radę. Corsairy HX są naprawdę udane.

Edytowane przez ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znacie jakies 4770 z chlodzneiem na jeden slot ?

Lub jakies niekoncjonalne chlodzenie ktore mozna zaaplikowac na to ??

pomozcie, bo trzeba wpakowac takie 4 do jednego mobo :P

Z tego co widziałem na allegro, to wszystkie dostępne 4770 są dwuslotowe. W Twoim przypadku, to chyba tylko woda by dała radę, bo powietrze na jednym slocie się nie zmieści.

 

----------

 

No to jeszcze pytanie odnośnie modelu. Czy wziąć XFX ( dwuslotowy ) który wyrzuca ciepełko na zewnątrz: klik

 

czy może jakiś inny coolerek ( też 2 sloty ):

klik

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item845943705_revoltec_v...olkow_55mm.html

hmmmmmm ? :/

woda zdecydowanie odpada, szczegolnie ze te karty chlodzic woda to chyba przerost formy nad trescia :D

to z linka, kaby jeszcze przewiac 2x120 z boku.....

 

nastepne

http://allegro.pl/item845271028_acutake_da...n_promocja.html

 

HA! :

http://allegro.pl/item846680284_aerocool_v...od_bestfan.html

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejść wejdą, ale bez dodatkowego nawiewu raczej nie dadzą rady schłodzić.

 

----------

 

No ten ostatni niezły, ale dla 4 sztuk zabraknie Ci możliwości wyginania. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jakby Majkel posiadał jeszcze ciekawą ofertę zasilaczy, to czemu nie. :)

 

Jak 1300W za jakieś 600zł to jest ciekawie to tak, posiada... :-P

 

A karta TP jako jedyna z czterech została sprzedana w zasadzie bez marży - ku chwale ojczyzny, znaczy drużyny :-D Już prawie dobiliśmy do ceny sugerowanej :-D

 

W każdym razie 4szt 5970 i na pniu poszły.

 

BTW: 4830 ostatnio mi się trochę spociła :-D

Dołączona grafika

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...