Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz mnie szlag trafi. Przed chwilą zawitał u mnie kurier z Galaxy 8800GT z Apollo i okazało się że to ta sama karta którą dostał Devil tzn. cała zabudowana wielkim niebieskim chłodzeniem przypominającym referencyjne. Nie przyjąłem przesyłki, zamówię gdzie indziej. To już moje trzecie zamówienie na 8800GT ciekawe ile jeszcze się będę męczył ze znalezieniem właściwego modelu.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też niestety 8800GT nie dojechało z chłodzeniem dwuslotowym z Action. Jako, że będę je i tak zmieniał nie ma dla mnie znaczenia ale...karta ma zworkę przy gniazdach zasilania. Ta zworka właśnie reguluję napięcie GPU tylko jest inaczej położona? Jest jeszcze druga zworka przy śledziu 2 pinowa. Do czego ona służy?

Nie wiem czy czekać na wersję Cm bo nie wiadomo kiedy się pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja nawet nie patrzyłem czy była ta zworka u mnie bo od razu zwróciłem ale raczej była. Nie wiem co się dzieje z tymi wersjami CM ale z tego co widzę są zastępowane przez to niebieskie chłodzenie. Ja niestety nie mam możliwości wymiany chłodzenia ponieważ nie posiadam żadnego pod ręką i musiał bym się męczyć z tym cholernym wiatrakiem co chodzi non-stop na 100% a wiem jaki to hałas bo mój Palit przez tydzień serwował mi ten dźwięk.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przemyśleniach oddałem gigabyte 8800GT do vobis (jak ktoś chce to powinna być moja sztuka w VOBIS carrefour Kraków Czyżyny)

 

Niby cena niska ale musiał bym dokupywać radiatory, taśmy do ich przyklejenia itd, chłodzenie NV5 na które liczyłem nie pasowało, na dodatek ten gigabyte strasznie prądożerny i pobór mocy przez kompa wzrósł o 50W w porównaniu do obecnego 7900GS palit ...

 

poczekam na karte która będzie miała wydajność 8800GT ale pobór mocy nie większy niż 40W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie szlag trafi. Przed chwilą zawitał u mnie kurier z Galaxy 8800GT z Apollo i okazało się że to ta sama karta którą dostał Devil tzn. cała zabudowana wielkim niebieskim chłodzeniem przypominającym referencyjne. Nie przyjąłem przesyłki, zamówię gdzie indziej. To już moje trzecie zamówienie na 8800GT ciekawe ile jeszcze się będę męczył ze znalezieniem właściwego modelu.

 

A to można było zajrzeć do paczki ? Nie wiedziałem o tym :/ W każdym razie ja olewam to i zmieniam chłodzenie. Karta widać ma potencjał O/C ,ale chłodzenie nie wyrabia. Tamto CM i tak bym wymienił ,więc wychodzi na to samo.

 

 

BTW pamięci spokojnie idą na 2000 tylko rdzeń nie idzie wyżej niż ~680.

 

P.S. Jakie stery polecacie do tej karty? Dodam ,że to mój pierwszy GeForce od czasów GF2.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przemyśleniach oddałem gigabyte 8800GT do vobis (jak ktoś chce to powinna być moja sztuka w VOBIS carrefour Kraków Czyżyny)

 

Niby cena niska ale musiał bym dokupywać radiatory, taśmy do ich przyklejenia itd, chłodzenie NV5 na które liczyłem nie pasowało, na dodatek ten gigabyte strasznie prądożerny i pobór mocy przez kompa wzrósł o 50W w porównaniu do obecnego 7900GS palit ...

 

poczekam na karte która będzie miała wydajność 8800GT ale pobór mocy nie większy niż 40W :)

No to będziesz musiał troche poczekać ale nie spodziewaj się zbyt wiele, cudów nie ma i praw fizyki nie zmienisz nawet jak wejdą z kośćmi w technologi 45nm, wystarczy spojrzeć na porównanie poboru prądu na na wych C2D i starych w technologii 65 lub w moich pomiarach na 3870 (55nm) vis 8800GT. Chyba, że znowu z rozwiązaniem takim jak już miałeś w rękach na Gigabyte (specjalny chip VGO - Voltage Gear Override). ciekawe czy używałeś Gamer Hud jak robiłeś pomiary?

 

Po co ta mitologia o radiatorkach na pamięciach? Na gigabyte są chłodniejsze niż na innych z radiatorkami, a na nowej to samsungi nie słyszałem aby miały te problemy co qimondy, Gigabyte to technologia ultra durable lepsze komponenty i wszystko o wiele mniej się grzeje niż na zwykłych 8800GT. Wcześniej zapodałem obrazek na ten temat.

 

Na dzień dzisiejszy Gigabyte to najmniej prądożerna z 8800GT (w idle ale to zazwyczaj 70% pracy kompa) w idle nie będzie się różniła zbytnio od kart poprzedniej generacji bo sprawdzałem z 7950. W 3D load będzie więcej ale to cena za wydajność i myslę, że warto bo we wszystko się jakby co pogra. Mniej wydajne gry (stare) oczywiście nie będą brały tyle prądu bo dla tej karty to bedzie prawie idle, pomyśl o tym. Tylko np. taka gra jak Crysis zmusza ją do max wysiłku i wtedy bierze max ilość prądu. Na 7900GS choćby się zesr.... zapomnij aby wogóle osiągnąć to co zrobisz z 8800GT. Podkręcona 7900Gs będzie żarła o wiele więcej prądu a nie zbliży sie nawet do cienia 8800GT. To co max dla 7900GS to 8800GT zrobi przysypiając, a wtedy nie bierze max prądu i różnica nie będzie 50W, może kilka-kilkanaście.

 

Może kogoś to zainteresuje:

 

Moje pomiary poboru prądu urządzeniem angielskiej firmy Paget. Mierzony cały system z monitorem Dell 20", UPS, DualCore Pentium E2160@3000, 4x1GB Twinmos Twister 6400, DVD Samsung SH-S203N, dysk 500Gb Samsung HD501LJ, 2 wiatraki (92mm i 120mm), Pentagram HP-100 AlCu Lite. Obudowa Chieftec BG-02-BBB i zasilacz Chieftec CFT-750-14C.

 

Sam monitor około 40W czyli sam system odejmujemy 40W. Wyniki średnie.

 

To co znajdzie się na rachunku za prąd (w nawiasie sam komp bez monitora):

 

Palit 8600GT Sonic+

Idle - 135W (95W)

3DMark06 - 190W maks 200W (150-160W)

 

temp idle - 45 C

temp load - 55 C

temp pokój - 24,5 C

 

 

PowerColor HD3870 PCS

Idle - 135W (95W)

3DMark06 - 210W maks 220W (170-180W)

 

temp idle - 35 C

temp load - 49 C

temp pokój - 24,5 C

 

 

Palit 8800GT Super

Idle - 147W (107W)

3DMark06 - 220W maks 230W (180-190W)

 

temp idle - 48 C

temp load - 62 C

temp pokój - 24,5 C

 

Gigabyte 8800GT rev 1.0 Zalman VF830

Idle - 132W (92W)

3DMark06 - 220W maks 230W (180-190W)

 

temp idle - 42 C

temp load - 58 C

temp pokój - 24,5 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tweakforce.com/index.php?option...8&Itemid=41

tu są moim zdaniem najlepsze stery no i zapodawac najnowsze

tylko nie beta

 

zastanawiam sie czy pomoze zmiana chłodzenia z tym ~680

przepiołem zworke podniosłem takty i wieszało a tempy 85 ok stopni

wysokie ale niewiem czy stabilnosc niepowinna zostac zachowana jeszcze przy nich

szukam chłodzenia :

http://www.frazpc.pl/artykuly/579/THERMALT.../czy/efektywnie

 

ktos jeszcze moze cos powiedziec o tym douorb?

 

i czy przyrost 3 klatek do 5ciu za 150pln czy warto...

 

a teraz dowcip:

wchodze do apollo i pytam o duoorba .

gosc poszedł na zaplecze po 5 minutach wraca i mowi :

tak za ok. 2 miesiące....

:-P :-P :-P

 

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2722

apropo żarcia prądu -link stresujący :-P

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy Gigabyte to najmniej prądożerna z 8800GT (w idle ale to zazwyczaj 70% pracy kompa) w idle nie będzie się różniła zbytnio od kart poprzedniej generacji bo sprawdzałem z 7950.

....

 

Może kogoś to zainteresuje:

 

Moje pomiary poboru prądu urządzeniem angielskiej firmy Paget. Mierzony cały system z monitorem Dell 20", UPS, DualCore Pentium E2160@3000, 4x1GB Twinmos Twister 6400, DVD Samsung SH-S203N, dysk 500Gb Samsung HD501LJ, 2 wiatraki (92mm i 120mm), Pentagram HP-100 AlCu Lite. Obudowa Chieftec BG-02-BBB i zasilacz Chieftec CFT-750-14C.

Ja mierzyłem pobór swojego kompa i 167W Max w stresie na 7900GS a gigabyte 8800GT 215W Max w stresie, ale temperatury rózne - obie karty miały spowolniony wentyl na 7V i 7900GS=50C a 8800GT=70C. Wiem ze między kartami jest duża różnica wydajnościowa.

 

Zastanawiam sie czy uwzględniając moje potrzeby nie lepszy był by 8800GS ? zauważyłem ciekawy model gainwarda(palit) z wyjściem HDMI i dobrym chłodzeniem za 484zł

http://www.sirius.pl/komputery/towar_karta...t_PCI-E_TV.html

 

tylko ile toto żre prądu czy więcej od mojego palita 7900GS kręconego na 600x1500

 

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2722

apropo żarcia prądu -link stresujący icon_razz2.gif

OMG! nigdy!

 

CZY TDP 8800GT to 110W ????

wie ktoś ile wynosi dla 8800GS 9600GT ?

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie panowie... po przeczytaniu postu Feniks007

widze, ze duzej roznicy nie ma miedzy 8600GTS a 8800GT w poborze pradu

 

to czy jest szansa, aby 8800GT chodzil na tym co w podpisie (zasilacz Seasonic 350 W, 17A na 12V) bez problemow? zalozmy jeszcze, ze proc by byl na 3GHz

 

ew. tez rozwazam kupno 8800GS/9600GT no ale wlasnie nie jestem pewien czy zasilacz da rade...

 

 

teraz wszystko chodzi sprawnie, ostatnio testowalem jeszcze 79GS 600/1600 i tez nie bylo problemow

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(zasilacz Seasonic 350 W, 17A na 12V) bez problemow? zalozmy jeszcze, ze proc by byl na 3GHz

ja bym miał wątpliwości, moj seasonic 400W ma 348W z samego 12V, natomiast Twój tylko 204W

8600GTS vs 8800GT to lekko +30W z 12V (ja twierdziłbym ze więcej bo testy Feniks są z 3dsmarka)

 

Jak podkręciłem procka na max co potrafię 3.2GHz to skoki poboru energii były do 250W (przez cały komp) a nie ruszałem DVD czy innych urządzeń które stały idle.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przemyśleniach oddałem gigabyte 8800GT do vobis (jak ktoś chce to powinna być moja sztuka w VOBIS carrefour Kraków Czyżyny)

 

Niby cena niska ale musiał bym dokupywać radiatory, taśmy do ich przyklejenia itd, chłodzenie NV5 na które liczyłem nie pasowało, na dodatek ten gigabyte strasznie prądożerny i pobór mocy przez kompa wzrósł o 50W w porównaniu do obecnego 7900GS palit ...

 

poczekam na karte która będzie miała wydajność 8800GT ale pobór mocy nie większy niż 40W :)

Silencer mowisz nei pasuje ?? A co jest nie tak ? Inny rozstaw otworow, czy co ? Czy moze poprostu za dlugi i wystarczy przyciac ze 2cm ? Napisz prosze, co jest nie tak, bo ja mysle o Silencerku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencer mowisz nei pasuje ?? A co jest nie tak ? Inny rozstaw otworow, czy co ? Czy moze poprostu za dlugi i wystarczy przyciac ze 2cm ? Napisz prosze, co jest nie tak, bo ja mysle o Silencerku.

przymierzałem tylko na oko bo szkoda było mi rozpakowywać silencerka - idzie na sprzedaż na allegro :D

 

był za długi i wystawał, moze po przycięciu jakoś by spasował, widziałem rozne kombinacje z tymi silencerami, ale brak owiewu na sekcję zasilania po ewentualnym założeniu NV5 tez mnie zniechęcił do dalszych prób

 

zdjęcia karty 8800GT gigabyte z vobis jak komuś sie przyda:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten Zalman to akurat tez gow... wiele na sekcje zasilania :) Jak go jeszcze skrecilem na minimum to i na pamieci nic juz praktycznie nie leci. Poza tym, to czy naprawde tutaj te mosfety sie tak mocno grzeja ? To nie sa te normalnie stosowane w innych 8800GT, tylko jakies inne (nie pamietam nazwy), podobno duzo mniej sie grzeja. Identyczne mialem w sekcji zasilania proca na EVGA 650i i nie grzaly sie one jakos specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten Zalman to akurat tez gow... wiele na sekcje zasilania :) Jak go jeszcze skrecilem na minimum to i na pamieci nic juz praktycznie nie leci.

wieje wieje, miałem karte w ręce i podłączyłem sam wentylator do 12V sporo dmuchał nawet na tą pamięć znajdującą sie na skraju(najblizej slotu PCIE),

 

Poza tym, to czy naprawde tutaj te mosfety sie tak mocno grzeja ? To nie sa te normalnie stosowane w innych 8800GT, tylko jakies inne (nie pamietam nazwy), podobno duzo mniej sie grzeja. Identyczne mialem w sekcji zasilania proca na EVGA 650i i nie grzaly sie one jakos specjalnie.

właśnie w tym rzecz że nie miałem czasu na bawienie się, musiał bym spędzić sporo dni na modyfikowaniu testowaniu i kombinowaniu, tymczasem stwierdziłem że taki palit 8800GS fabrycznie powinien śmigać i wystarczy do moich potrzeb (+200zł w kieszeni)

 

Po co ta mitologia o radiatorkach na pamięciach? Na gigabyte są chłodniejsze niż na innych z radiatorkami

przy spowolnionym wentylatorze na 7V GPU nie przekraczało 70C a dotknąłem kości pamięci podczas grania i parzyły

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kartę dziś zwodowałem i mam ponad 30 stopni po zaokrągleniu(na "moją" niekorzyść) mniej.Ale po próbie samego bloczku i radiatorów na pamięciach po dotknięciu sekcji zasilania zawyłem...pierwszy raz od czasu chyba jakiegoś radka po vmodzie sprzed 4 czy 5 lat.Założyłem na bloczek wentyl sam i teraz jest pięknie.Można nawet językiem dotykać jak ktoś lubi.Zworka "na maxa" i wstępnie 740/18xx/940.Prze4chodzi Sanctuary Unigine gładko i marki.Nie podaję wyników -bez sensu z moim procesorem....

CoolerMaster nie przylega do 100% chipu -kto ściągał to wie o co chodzi.O śrubki i wklęśnięcia wokół nich na...spodzie elementu Heat Pipa.Nie to aby coś to zmieniało -i tak cooler nie nadąża ciepła wydalać po OC i tak.Teraz jest naprawdę cichutki -bez żeberek hehe.To dwuslotowe lepsze sporo ale sąsiad w rury się tłucze u kumpla jak gramy ;).Żartuję ale jest faktycznie głośne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kupiłem od awq z tego forum pasywnego Sparkla 8800 GT, i niestety kolega nie pochwalił się że cewki pod obciążeniem napierdzielają jak nienormalne. Ktoś miał styczność z tą kartą? Da się coś z tym zrobić?

A może powinni to uznać na gware?

Niekiedy to nie da się wytrzymać, nie wiem jaki sens ma pasywne chłodzenie na tej karcie skoro wentylatory bywają cichsze i mniej wkurzające, chyba ktoś nie pomyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przemyśleniach oddałem gigabyte 8800GT do vobis (jak ktoś chce to powinna być moja sztuka w VOBIS carrefour Kraków Czyżyny)

 

Niby cena niska ale musiał bym dokupywać radiatory, taśmy do ich przyklejenia itd, chłodzenie NV5 na które liczyłem nie pasowało, na dodatek ten gigabyte strasznie prądożerny i pobór mocy przez kompa wzrósł o 50W w porównaniu do obecnego 7900GS palit ...

 

poczekam na karte która będzie miała wydajność 8800GT ale pobór mocy nie większy niż 40W :)

50W wiecej

8h dziennie

365dni w roku

365x8x50=146kW=80zl NA ROK czyli 6,666zl na miesiac ( 2 piwa) a wydajnosc w grach kilkukrotnie wieksza:) Nie przesadzasz?:> no chyba ze karta siedzi w serwerze 24h na dobe:)

MOCNIEJSZA KARTA=wiecej tranzystorow=wiecej pradu

Chyba nie liczysz na te glodne texty o miniaturyzacji mniejszym poborze pradu i mniejszych temperaturach:)

Prawo Moora juz dawno przestalo obowiazywac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50W wiecej

8h dziennie

365dni w roku

365x8x50=146kW=80zl NA ROK czyli 6,666zl na miesiac ( 2 piwa) a wydajnosc w grach kilkukrotnie wieksza:) Nie przesadzasz?:> no chyba ze karta siedzi w serwerze 24h na dobe:)

MOCNIEJSZA KARTA=wiecej tranzystorow=wiecej pradu

Chyba nie liczysz na te glodne texty o miniaturyzacji mniejszym poborze pradu i mniejszych temperaturach:)

Prawo Moora juz dawno przestalo obowiazywac:D

50 watów to w graniu i grzaniu a kto gra 24/7? Poza tym gracz liczyłby FPS-y a nie waty. :D

 

W idle (serwer) to w 3870 i gigabyte 8800GT (z Gamer Hud) nie ma różnicy z 7900gs a "zwykła" 8800GT to raptem 15W więcej. :wink: a i pograć można.

 

7900GS ma podobny pobór prądu jak 8600GTS więc w moim poście powyżej widać co i jak.

 

post-154682-1202506329_thumb.jpg

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://xbitlabs.com/articles/video/display...0_13.html#sect0

 

Na tym gigabajcie o zmniejszonym poborze w 2d , jakie napiecie jest w idlu??? Bo jak 1.0v to tyle samo co w referencie i można jeszcze zejść do 0.95v.

Gamer Hud na pewno niżej daje volty niż bez niego.

 

Na samych obniżonych taktach tez spada pobór prądu ale jak włączy się Gamer Hud spada jeszcze bardziej czyli definitywnie obniża volty bardziej niż są w samym biosie.

 

Na pewno niżej niż na Palit 8800GT Super bo tam obniżałem takty i nie miałem takiej oszczędności jak z Gamer Hud ale owszem taka była jak na Gigabycie bez Gamera.

 

Jak ktoś zna volty w Palicie to Gamer Hud na pewno obniża o oczko niżej.

 

Niestety nie mam miernika i się nie doczytałem jeszcze na necie. Sam jestem ciekaw do ilu obniża. Z tego co piszesz pewnie do 0,95v.

 

Edit: MAM PYTANIE.

 

Czy ktoś uzywa tego programu? Orthos dla kart graficznych?

 

Plus benchmark.

 

Orthos dla GPU???

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy pomoze zmiana chłodzenia z tym ~680

przepiołem zworke podniosłem takty i wieszało a tempy 85 ok stopni

wysokie ale niewiem czy stabilnosc niepowinna zostac zachowana jeszcze przy nich

szukam chłodzenia :

http://www.frazpc.pl/artykuly/579/THERMALT.../czy/efektywnie

 

ktos jeszcze moze cos powiedziec o tym douorb?

Przyłączam się do pytania, czy ktoś testował tego Duorba?

 

Z tego co piszą w recenzji to możliwe, że ci pomoże, ale pewności nie można mieć nigdy :) poza tym temperatury na nim rewelacyjne, tylko nie wiem jak z głośnością w porównaniu do tego Zalmana na Gigabyte. Może ma ktoś porównanie, bo wg mnie ten Zalman strasznie hałasuje i zastanawiam się nad jego zmianą i w grę wchodzi ten Duorb i ten:Revoltec

Czy ktoś używa Revolteca? Jak z głośnością i temperaturami gdy skręcony jest na minimum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko tą aplikacją dołączoną do GigaByte-ów mam wersje z Vobisu zmienia się napięcie GPU czy na pamięci ?

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uzywa tego programu? Orthos dla kart graficznych?

 

Plus benchmark.

 

Orthos dla GPU???

No programik fajny, tylko mi na niekręconej karcie (660/1600/900) wyskakuje

Dołączona grafika

 

Coś z kartą nie tak ??

 

Karta to referencyjny zotac, chłodzony s1 + acutake fan 120mm + acutake fan 80mm

Edytowane przez fafowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko tą aplikacją dołączoną do GigaByte-ów mam wersje z Vobisu zmienia się napięcie GPU czy na pamięci ?

 

A to chyba nie po polsku ? :lol2:

Pytasz sie czy ten suwak w programi jest od zmieny napiecia rdzenia? TAK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No programik fajny, tylko mi na niekręconej karcie (660/1600/900) wyskakuje

Dołączona grafika

 

Coś z kartą nie tak ??

 

Karta to referencyjny zotac, chłodzony s1 + acutake fan 120mm + acutake fan 80mm

Może coś wyczaił. Tak jak z Orthosem niby wszędzie dobrze a w nim wywala się komp. Znaczy działa ale niestabilny.

 

Stare Gigabyte 8800GT trzeba było taktowac w dół bo się sypały pamięci (qimondy) a po obniżeniu taktowań śmigało wszystko ludziom.

 

Obniż taktowanie pamięci i zobacz czy przechodzi test. Potem zobacz jak z rdzeniem i shaderami.

 

Z pamięciami na karcie to tak jak to z pamięciami na płycie, wszystko niby działa a memtest i Orthos wywalały błędy.

 

To jest test stabilności tu wywala szybko, a w grach czasem musisz poczekac aż ci wywali jeżeli karta tylko trochę niestabilna.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko o tego Gamer Hud. Czy jesli chce, zeby obnizal napiecie w 2D, to wystarczy, ze go sobie zainstalowalem i smiga sobie w tle ? Czy musze sam mu ustawic zmniejszenie napiecia, bo standardowo tego nie ma i zmniesjza tylko takty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...