Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy w kazdym z wariantow czy to cfg#1 NV / ATI czy cfg#2 NV / ATI bede musial zmienic zasilke, jak uwazacie?

moj cały konfig podkręcony ciągnie 213W max z sieci podczas grania więc ten tagan o ile ma dobre 12V to starczy z zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pewnie lamerskie pytanie. Gdzie mogę znaleźć Gamer Hud i VGO dla karty Gigabyte 8800GT Heat Pipe Rev 1.0? Dostałem 2 płyty - jedna ze sterownikami (bez tych programów) , druga z NWN2... W necie nie mogę znaleźć tych utilsów do ściągnięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to karty na Vobisie się skończyły -> już nawet w cenniku nie ma,

 

 

ehhh :?

 

 

Oczywiście chodzi o 8800GT Gigabyte z Zalmanem

Edytowane przez sn3jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to karty na Vobisie się skończyły -> już nawet w cenniku nie ma,

ehhh :?

Oczywiście chodzi o 8800GT Gigabyte z Zalmanem

 

Galaxy nie jest wcale dużo gorszy ,ale GB miał świetną cenę.Może pojawią się jeszcze gdzieś na allegro.

 

Krysti@n było już o tym w temacie. Bierz to drugie heat pipe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dotarł do mnie gigabyte z vobisu i kurde jest problem :(

idle temp: 60 st. jak odpaliłem 3dsmarka to było 90 st. !

 

stery najnowsze jakie były nvidia - ale nie podobno żeby to od tego

chyba że zalman źle założony.... ehhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dotarł do mnie gigabyte z vobisu i kurde jest problem :(

idle temp: 60 st. jak odpaliłem 3dsmarka to było 90 st. !

a czym sprawdzane bo ja tez odebrałem swojego gigabajta i w idle 46 stress 70C ale na spowolnionym wentylatorze :)

 

temp sprawdzałem rivatunerem 2.0.6, everestem ultimate i gpuz 1.0.6 , mam też termometr elektroniczny wsadzony w 'ziobro" GPU i on pokazuje 35 idle 47 stress

 

temp w pokoju 23.5C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to karty na Vobisie się skończyły -> już nawet w cenniku nie ma,

ehhh :?

Oczywiście chodzi o 8800GT Gigabyte z Zalmanem

weź nie strasz ;] byłem około 15 w vobisie w arkadii (Warszawa) ale karty nie mieli na stanie, powiedział ze na targówku są dwie to pojechałem, ale okazały sie zarezerwowane :/ sprzedawca nawet skłonny był mi 1 sprzedać ale chwile wczesniej dzwonił do gościa, że karty już dojechały... Zostawiłem 50 zł zaliczki i ma mi sprowadzić na sobotę(liczę na to)/poniedziałek. Trochę się zawiodłem bo jutro przyjeżdża nowy kompik i będę musiał czekać na uruchomienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W związku z brakiem asortymentu w wybranym salonie firmowym, zostanie on

niezwłocznie wysłany z magazynu centralnego, spodziewany termin odbioru

11-12.02, o możliwości odbioru poinformujemy drogą mailową lub telefoniczną."

 

Moglem ja Ci zabrac ;p z Wawy do Wroclawia mi przywioza i bedzie ok ;p

Edytowane przez grondo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czy was też w przypadku tego tematu ikona "go to last unread" przenosi do ostatniego posta wogóle, a nie do pierwszego nieprzeczytanego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym sprawdzane bo ja tez odebrałem swojego gigabajta i w idle 46 stress 70C ale na spowolnionym wentylatorze

wszystkim :? riva tuner, everest , gamer hud

 

Zdejmij. Zmień pastę i załóż ponownie. Innego wyjścia nie ma...

hmmm macie na to jakis czarodziejski sposób bo zalman strasznie mocno siedzi jak przyklejony :mur:

 

no cos jest nie tak bo zalman zimny a chip i pcb z driugiej strony gorące ... by to schlag !

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasta całkowicie zaschła pod radiatorem i zrobił się z tego kleisty glut. Może pomóc podgrzanie ciepłym strumieniem (np. suszarka) powietrza radiatora i okolic rdzenia. Może w końcu puści. Oczywiście najpierw upewnij się czy rzeczywiście odkręciłeś całkowicie to chłodzenie. Może o czymś zapomniałeś.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdejmowałem z brata Palita 8800Gt paste z wentylka i chipsetu i powiem jedno ta karta ma zaledwie tydzień a pasta była twarda i trzeba było ja moczyć w alkoholu a potem zdrapywać czymś delikatnym tak mocno siedziała :/.Tragedią można nazwać to co producenci dają standardowo jako pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem informacji na temat problemu z rtemperaturami i wiatrakiem i... nic nie znalazłem, kilka osób ma taki problem lecz nikt sobie z nim nie poradził. Napisałem maila do palita w niemczech i zobaczę co mi odpowiedzą (o ile w ogóle). Jak nic nie zrobią - jadę oddać kartę na serwis i postaram się o wymianę na nową, którą poproszę o przetestowanie w salonie. Dobrze, że jeszcze nie sprzedałem GTS'a to może jak mi ją zabiorą to będę miał chociaż co wsadzić do środka ;d

 

Dla tych co mają problemy z Palitem 8800GT.

 

Mam od paru dni tą kartę (Super z niebieskim chłodzeniem) i zero problemów. Temperatury wszędzie czyta, regulacja wiatraka działa, normalnie na 33% w stresie 55% więc cicho. Karta wykręciła się stabilnie na 740/1836/2016. Na 756 czasem się zacina ale to wszystko bez vmodów i bez ruszania biosu. Nic nie piszczy, cewki i reszta więc cicha.

 

W lecie też raczej da radę bo max mam 60 C minimum 45 C, w pokoju 26 C.

 

Z tego co wszędzie czytam ludzie nieraz mają kłopoty z czytaniem temperatury lub wiatrakiem na 100% ale z Palitami, które mają malowane chłodzenie na złoto. Czyli jak to mówią nie wszystko złoto co się świeci. :-P

Kolejny "przypadek" wiatraka na 100%, cooler niebieski, zakupiony w esc.

Wygląda,że dopóki nie wyjdzie nowy bios nic sie nie da zrobić :(

 

Btw "nowego" biosu, to nie widziałem aby ktoś probował tutaj podmienić bios nieszczęsnego palita na ten od ssc. Skoro naprawia bug z wiatrakiem na 29% to może sobie poradzi ze 100% ???

Może ktoś już próbował, to niech napisze. Sam nie mam już niestety możliwości sprawdzenia tego.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to oddaj tego Palita i zakup coś innego np. Galaxy bo na rozwiązanie problemu możesz się nie doczekać. A powiedz czy działa ci odczytywanie temperatury? Coraz bardziej się przekonuje że to jednak jest wina BIOSu.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911 chyba wspominasz o tym biosie co ja dawalem, evga wprowadzilo w nim kilka zmian co do kontroli obrotow i ladnie zwieksza obroty z tych 29% jak karta jest obciazona. Bios bedzie pasowal na pewno na kazda referencyjna karte, na inne nie mam pojecia ale mozesz sprawdzic. Wczesniej zrob sobie awaryjna dyskietke z org biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasta całkowicie zaschła pod radiatorem i zrobił się z tego kleisty glut. Może pomóc podgrzanie ciepłym strumieniem (np. suszarka) powietrza radiatora i okolic rdzenia. Może w końcu puści. Oczywiście najpierw upewnij się czy rzeczywiście odkręciłeś całkowicie to chłodzenie. Może o czymś zapomniałeś.

:D nie o niczym nie zapomniałem.

włączyłem na 5 min COD4 i temp 110 stopni :twisted2: i radiator lekko się odkleił

 

fachowo wyczyściłem pastę (taka zła nie była, żaden glut tylko srebrna pasta) z zalmana i chipa. pokryłem rdzeń nową arcitc silver 5, zmontowałem wszystko (fachowo ma się rozumieć :lol2: ) iiiiiiiiiiiiiii

IDLE 50stopni COD4 PO 5 MINUTACH 105 STOPNI :mur: :mur: :mur: :mur:

 

radiator jest chłodny, rurki dość ciepłe, pcb gorące, śrubki gorące........ może zalman jest jakimś cudem zrąbany hmmm ??. no nic trzeba odesłać do vobisu.

 

jednym słowem [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "przypadek" wiatraka na 100%, cooler niebieski, zakupiony w esc.

Wygląda,że dopóki nie wyjdzie nowy bios nic sie nie da zrobić :(

 

Btw "nowego" biosu, to nie widziałem aby ktoś probował tutaj podmienić bios nieszczęsnego palita na ten od ssc. Skoro naprawia bug z wiatrakiem na 29% to może sobie poradzi ze 100% ???

Może ktoś już próbował, to niech napisze. Sam nie mam już niestety możliwości sprawdzenia tego.

pzd

Po lewej na obrazku jest fanspeed IC z Palit 8800GT niebieskiego z działającą regulacją wiatraka. Można porównać z tymi co nie działają. Może tu jest coś na rzeczy.

 

Po prawej stronie jest fanspeed IC z Gigabyte 8800GT i ciekawe czy zmiana na ustawienia z Palita uruchomiła by regulację wiatraka?

 

Może TMin za wysoko jest?

 

Sam nie będę sprawdzał bo jak dla mnie w Gigabyte wszystko jest OK i wiatrak na CPU i tak głośniejszy no i dla mnie jeszcze trochę za nowa karta na takie zabawy jak zmiana biosu czy kręcenie do maxa. Ale może komuś się będzie chciało. :D

 

post-154682-1202407879_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie niezły wał jest z tymi Galaxy. Właśnie co nawiedził mnie kurier. Otwieram paczkę... a tam Galaxy z referencyjnym chłodzeniem.. Ale co najlepsze ta karta jest nieco inna niż ta co podał cm812 kilka stron wcześniej. Nie zdejmowałem jeszcze chłodzenia ,ale już teraz widzę ,że ma żółtą zworkę do zmiany napięcia ,do tego 3 fazowa sekcja zasilania ,a radiator po prawej (ten taki wąski ) jest miedziany. Karta dokładnie przypomina tą co ma Dziobak. To samo PCB. Ten sam układ kondensatorów. To samo położenie żółtej zworki zaraz pod wejściami do zasilania PCI-E. Nie wiem czy mam reklamować tą kartę czy olać i zmienić chłodzenie na jakieś inne. IMO to ta sama karta co ma Dziobak tylko chłodzenie referencyjne...

 

Idę testować kartę

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupowałeś w Apollo??? Jeżeli tak to niezły zonk. Ale ja mam pecha z tymi 8800GT.

 

OT

Jeżeli nie przyjmę przesyłki to i tak będę musiał zapłacić za kuriera?

EOT

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...