Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis przyszlo moje MSI 8800 GT, i z miejsca fajna niespodzianka bo dostalem wersje OC z DIRTem, nic nie wspominali o tym na stronie. Na ustawieniach 660/1650/950 w idle mam 50 stres jak narazie max 80. Mark 06 12150pkt. Jak dojdzie do mnie accelero S1 sprawdze OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

a to dla tych ktorzy chca kupic a nie moga:>

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=250270

 

sprzedaje swoja jakos nie wiem nie jestem zadowolony ... wole konsole jednak:P

 

denek pamietam ze ty szukales 8800GT dla siebie:> moze chcesz?

 

T

 

Denek no ludzie maja pica i znajda ciezko jest znalesc:]

Edytowane przez Marcin2826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem maila od bitshop.pl: 26 listopada spora dostawa, która styknie na większość (stan na godzinę ~11 rano) zamówień, kolejność zgłoszeń brana pod uwagę, kolejna dostawa najwcześniej 15 grudnia.

No to dziwne bo mi odpisali

 

Komentarze do twojego zamówienia:

 

niczego nie mogę obiecać, gdyż nie wiem ile kart dostanę, a już jest sporo zamowień

Ciekawe czy sie zalapie na galaxy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja w sumie sam pisałem zapytanie do sklepu...

Dokładna odpowiedź:

"Witam

Acerów mamy dużo zamówionych, więc jest szansa, że większość klientów je dostanie, będą rozprowadzane wg kolejności zamówień, jeżeli w pierwszym terminie ktoś nie dostanie to następna dostawa jest ok.15-20.12."

 

Więc zamówili dużo (chodzi ofkoz o Asusy - pomyliła się firma ...) - więc jak hurtownie zaś nie dostaną zlimitowanych dostaw to będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliby chetni na kilka kart od xfx za jakies 10dni, prosto od producenta? Prosze o PM z cena jaka jestescie w stanie zaproponowac :)

 

Ok nie pisac juz :D. 5 PMek w 20min :D . Jak bede mial fizycznie karty, podam szczegoly i dam znac wszystkim zainteresowanym :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak Chieftec GPS 460W. Jest 450W GPS i to duża różnica. Fakt, że może jest padnięty, o czym Ci już wcześniej pisałem, i wystarczyło, żebyś go sprawdził, po przez wstawienie innego zasilacza na próbę. O ile masz 450W GPS to ten zasilacz pociągnie tego kompa z palcem w d.... Mocy ona ma tyle, że się w pale nie mieści. Wejdzcie sobie na dział o PSU i poczytajcie. Bynajmniej możesz albo sprawdzić napięcia miernikiem i najważniejsze jest to, żeby np. na 12, 5, i 3.3 były zachowane normy +-5%. Ale przy obecnych zasialczach te normy to już taka norma, o której się żadko co wspomina, bo jeśli jakikowliek PSU nie mieści się nawet w tych normach to porażka a nie zasilacz, po prostu do wymiany!! Obecnie najlepiej zmierzyć np. na 12V szynie, jak zmienia się napięcie, jakie są skoki idle-load, pod samym obciązeniem, czy napięcie lata np. 12.05 - 12.35 i takie skoki nonstop czy moze jest około 12.15 - 12. 20... itp. Tak można zobaczyć, jakie są napięcia. I jeśli napięcia są dobre ( jak skała ) to zasilacz jest ok. Ale nie każdy ma mienrik dobry, bynajmniej miernikiem za 10 można zmierzyć coś tylko orientacyjnie. Najlepiej i w sumie najprościej dla każdego wymienić PSU ( pożyczyć od znajomego itp... ) ( Tylko nie jakieś psełdo PSU codeshit itp chłam, tylko dobry zasialcz. ) Obecne zasilacze robione przez Chiefteca są rewelacyjne, jeśli chodzi o moc i stabilność. Mają za to niższą sprawność i są głośne, chociaż te wasze suszarki i tak je zagluszają. PCI-E jest do zasilania kart graficznych i jeśli są takie złącza to się je podpina, a nie kombinuje z przejściówkami! Chyba że coś jest rozwalone, ale tego jeszcze nei wiesz.

 

Coś na jednej płycie może się lepiej, na drugiej gorzej kręcić, ale o ile pamiętam, to u Ciebie Hellkommander one były całkiem skopane, więc wątpię, żeby aż tyle powodowała płyta. Tzn w jakimś tam stopniu to ok, ale nie aż takie duże różnice. Chyba, że faktycznie są jakieś straszne odchyły, tyle że miałem DFI LP s939 i teraz Abit KN9 am2, obie na nf4 i jakoś ani na jednej, ani na drugiej problemu nie było i pierwszy raz o czymś takim slyszę...

 

Sprawdz ten PSU, bo to najprostrza rzecz do sprawdzenia, 4 śrubki i kilka złącz, po prostu banał.

DZIĘKI wielkie za info. Czy napiecia sprawdzac na obciązonym zasilaczu? Na przyklad podczas dzialania 3dmarka czy normalnie wystarczy winda odpalona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Juz sobie poradzilem. Testy dziś wieczorem/ jutro.

Z tego co tylko wczoraj zdążyłem sprawdzić, to poszedł mi bez problemów i zero zwisów i artów na chłodzeniu stockowym (ref) na

core: 700

mem: 2000

shader: 1750

3dm06: 11847

 

Przeszedłem tak z ciekawości kilka etapów w Crysis, bo na DX10 jeszcze w życiu nie grałem i...

powiem krótko: jest ładnie:)

I niech mi ktoś powie, że nie ma różnicy między dx9 a dx10.

Cienie, mgły, wszechogarniające efekty słońca i t d...

Ta gra jes w ogóle doskonale zrobiona, bo nawet jak schodzi do 20 fps , to i tak tego nie widać, tzn nie czuje się dyskomfortu w grze. Mocno zauważalne zwolnienia na 2 godziny gry zdarzały mi sie 2-3 razy chwilowo , gdy było bardzo dużo ruchu, trawy, drzew i była gęsta mgła...)

Ustawienia - AAx2, verry-high , tylko woda i cienie + fizyka na high. rozdzialka 1024x768 (gram na razie na 17", w styczniu dopiero przesiadam sie na 19")

 

Tu macie kilka screenow. Jak dla mnie to rewelacja :)

Crysis 1024x768 VH/H AAx2

http://www.mediafire.com/?8dq14zyoggn

http://www.mediafire.com/?1lxdjftxzmp

 

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj sie jeszcze a kupisz za 900 zł coraz wiecej wiekszych dostaw jest wiec juz konczy sie czas cen 1300 :)

Zdecydowanie masz racje ale mimo wszystko to 900 moge dac :) Moze i przeplace 100 zeta ale to juz nie jest takie straszne jak 1300 :) To dopiero jest rzeznictwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiemy już dlaczego w sklepach nadal brakuje kart opartych o układ GeForce 8800GT. Według nieoficjalnych komentarzy, NVIDIA wyprodukowała wystarczającą liczbę chipów, a problemem jest jeden z układów zasilania, który dostarczany jest wszystkim producentom kart graficznych przez jedną firmę. Niestety producent, którego nazwy nie podano nie nadąża z produkcją i stąd też nowe karty oparte o G92 nie mogą powstawać w takim tempie jak życzyliby sobie tego potencjalni nabywcy. Do tego dochodzi również ogromny popyt na ten produkt, który przyczynił się do powstania obecnej sytuacji." FrazPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić w sterownikach Forceware 169.09 100Hz @ np. 1600x1200? Męczę się z tym niemiłosiernie... ;/

Poszukaj na google: Refresh Force

To jest taki sprytny program do wymuszania odświeżania, musisz tylko mieć pewność ze twój monitor to pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Przeszedłem tak z ciekawości kilka etapów w Crysis, bo na DX10 jeszcze w życiu nie grałem i...

powiem krótko: jest ładnie:)

I niech mi ktoś powie, że nie ma różnicy między dx9 a dx10.

Cienie, mgły, wszechogarniające efekty słońca i t d...[...]

A porównywałeś dx9 na VH z dx10 na VH ? I widzisz różnicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na google: Refresh Force

To jest taki sprytny program do wymuszania odświeżania, musisz tylko mieć pewność ze twój monitor to pociągnie.

Mialem ten sam problem i znalazlem tylko jedno rozwiazanie. Refresh Force jest ok ale niektore gry sie sypaly - dawaly tylko 3 rozdzielczosci do wyboru po wymuszeniu refresha. Najlepszy i jedyny dobrze jak na razie dzialajacy jaki znalazlem to Refresh Lock. Chyba tego samego tworcy co Refresh Force ;) Powodzenia. Kiedys nerwy juz nad tym tracilem bo sie pytalem i nikt nie mogl mi pomoc :D Teraz moze mi sie uda komus ulzyc ;) Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś dx9 na VH z dx10 na VH ? I widzisz różnicę ?

Już niedługo to porównam. Ale widziałem w necie wcześniej filmiki (oficjalne nvidia) z porównaniem dx9 dx10 np las i tam bylo wlasnie widać taką różnicę... Ale oczywiście sprawdzę jeszcze sam na xp jak tylko znów przeinstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić w sterownikach Forceware 169.09 100Hz @ np. 1600x1200? Męczę się z tym niemiłosiernie... ;/

A zarządzanie dostosowanymi rozdzielczościami w panelu sterowania nv próbowałeś? Ja dzięki temu mam dodane 1440x900 i 1280x800 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo to porównam. Ale widziałem w necie wcześniej filmiki (oficjalne nvidia) z porównaniem dx9 dx10 np las i tam bylo wlasnie widać taką różnicę... Ale oczywiście sprawdzę jeszcze sam na xp jak tylko znów przeinstaluje.

No to ci powiem że różnicy raczej nie zobaczysz. Już dawno wyszło na jaw że dx10 w crysis to ściema (pewnie cicha umowa z M$) i niewielka modyfikacja plików konfiguracyjnych pozwala cieszyć się najwyższymi detalami pod DX9 i XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ci powiem że różnicy raczej nie zobaczysz. Już dawno wyszło na jaw że dx10 w crysis to ściema (pewnie cicha umowa z M$) i niewielka modyfikacja plików konfiguracyjnych pozwala cieszyć się najwyższymi detalami pod DX9 i XP.

:-P

wobec tego serdecznie poproszę o info co i gdzie zmienić lub linka, bo w sumie wolę XP od VISTA

i zainstalowalem Viste TYLKO z ciekwosci jak to bedzie na DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el nie bądź straszny ;) i zajrzyj do tematu o crysis

:) - ok- nie ma co offtopowac, ale dlaczego uzyles pojecia "straszny" to nie wiem ;P

hyhy

 

 

W temacie 88GT

 

 

Co do chlodzenia, to może wezme S1...

 

"As everyone who has a 8800GT knows that the stock cooler SUCKS @zz! I decided to mount my S1 to my 8800GT.

Well the stock cooler is quite, I give it that, but as for cooling it's crape.

Stock Temps

55 idle

89 Load.

AFTER USING S1:

41 Idle (Thats a 14 degress diffrence)

63 Load. (Thats a 26 degree diffrence, holy shizzer)

To top it off, its running fanless!!!! "

http://www.overclock.net/nvidia-cooling/25...s1-fanless.html

:D

 

lub Zalman VF1000

http://www.pc-cooler.pl/?action=showprod&&id=1130

 

plus dokupie radiatorki z miedzi i git

 

Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na to jak na lato... Czekam na ten sam zestaw, S1 + miedziane radiatorki. Powinienem miec je juz wczoraj gdyby nie bledne informacje na stronie sklepu. Mysle ze ten zestaw bedzie sie dobrze spisywal, chce go wspomoc wiatrakiem 12.

Btw. Wogole mam jakiegos pecha bo na Crisisa+CoD4 z ultimy czekam juz ponad tydzien (przesylka zagraniczna) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my na to, że zestaw ZM-RHS88 (konieczny dla kart 8800) nie pasuje na 8800GT. Tyle ode mnie. :(

 

Moja karta dźwiga Crysis @ 730 MHz, ale dlaczego nie chce dźwignąć takiego CoDa 4? No nie wiem. Pewnie inaczej owe gry wykorzystują rdzeń. :)

 

Na co dzień zostaje 675/1700/2100. Cooler na 30% - czyli w zasadzie go nie słychać. :)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...