Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszłym tygodniu w ESC były Pality po 999, skończyły sie, wskoczyło galaxy ale juz po 1199. Dzisiaj pokazały się znowu pality ale już w cenie 1199 a galaxy podskoczyło do 1299.

Kogoś w tym kraju powaliło.

ja właśnie kupiłem tam palita za 999 zł bez problemu tydzien temu, w momencie gdy na forum były płacze i lamenty, że za drogo. A czy teraz tydzien później 1199zł albo 1299zł to za drogo?

 

Znajomi ze sklepów mi odradzali mowili poczekaj poczekaj, a ja kupilem bo przeczuwałem jakoś że bedzie szał. Mam karte w domu gram w najnowsze gry na full detalach i mam gdzieś całe to zamieszanie o ceny. Nie chciało misie czekać do stycznia jak już będą nowe gry i w crysis odechce mi sie grać. A przy klasie tej karty płacze, że o 100 zł za drogo to żenada. 100 w tą czy w drugą uważam, że jest warta każdej złotówki. A jak sie nie ma kasy to kupuje sie używaną 7800GT i po sprawie.

Edytowane przez hellkommander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to moze byc - - - wymienilem chlodzenie na mojej karcie EVGA Superclocked 8800GT na S1 accelero z wiatrakiem 120 i oczywiscie temperatury spadaly o jakies 30 stopni w stresie tylko ze zegary tak jak przy stockowym rdzen max 700/ pamieci standardowo mam na 1000 i mimo wymiany na to accelero wiecej podkrecic sie nie da. Wiesza sie tak samo jak wczesniej jak podkrece rdzen chocby na 710. Temp w stresie 53 stopnie. Jakas blokada na karcie czy jak ?

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prog krytycznty to chyba 120stopni icon_wink3.gif wiec jeszcze długa droga

krytyczny to może i 120 ale, o ile dobrze się orientuję, krzem ulega rozszerzeniu w temperaturach powyżej 90 stopni, nie wróżę zbyt długiej żywotności czemuś z takimi temperaturami

Edytowane przez dakota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to moze byc - - - wymienilem chlodzenie na mojej karcie EVGA Superclocked 8800GT na S1 accelero z wiatrakiem 120 i oczywiscie temperatury spadaly o jakies 30 stopni w stresie tylko ze zegary tak jak przy stockowym rdzen max 700/ pamieci standardowo mam na 1000 i mimo wymiany na to accelero wiecej podkrecic sie nie da. Wiesza sie tak samo jak wczesniej jak podkrece rdzen chocby na 710. Temp w stresie 53 stopnie. Jakas blokada na karcie czy jak ?

Widocznie na większe OC potrzebuje już więcej PAPU---> napięcie.

Ważne, że masz dużo niższe temperatury, i grafa z tego korzysta i resztę podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ryzukuje uszkodzenie karty robiac tego v moda??Chcialbym sie za to zabrac ,ale nie wiem czy dam rade sam to zrobic i czy z karta cos zlego sie nie stanie :?

przyłączam się do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ryzukuje uszkodzenie karty robiac tego v moda??Chcialbym sie za to zabrac ,ale nie wiem czy dam rade sam to zrobic i czy z karta cos zlego sie nie stanie :?

Tak, bo v-mod dla rdzenia oznacza lutowanie i to dość precyzyjne lutowanie w punkcie blisko regulatora. V-mod dla pamięci można zrobić metodą ołówkową od biedy ale i tak raczej nie zalecane. Bez stacji lutowniczej i soczewki ja bym do tego nie podchodził. Ale oczywiście droga wolna, pewnie znajdą się zaraz tacy, którzy robią to z oczami zamkniętymi.

Poza tym gwarancja pryska bo w zasadzie nie można tego zrobić i usunąć bez zostawienia śladów.

Ale zawsze można zacząć od bios-modu. 0,05V też czasami robi różnicę.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ryzukuje uszkodzenie karty robiac tego v moda??Chcialbym sie za to zabrac ,ale nie wiem czy dam rade sam to zrobic i czy z karta cos zlego sie nie stanie :?

z takim podejsciem to lepiej nie rób ..

w tych sprawach trzeba wiedziec co sie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to moze byc - - - wymienilem chlodzenie na mojej karcie EVGA Superclocked 8800GT na S1 accelero z wiatrakiem 120 i oczywiscie temperatury spadaly o jakies 30 stopni w stresie tylko ze zegary tak jak przy stockowym rdzen max 700/ pamieci standardowo mam na 1000 i mimo wymiany na to accelero wiecej podkrecic sie nie da. Wiesza sie tak samo jak wczesniej jak podkrece rdzen chocby na 710. Temp w stresie 53 stopnie. Jakas blokada na karcie czy jak ?

jaką masz płytę?

 

ja mam podobny problem z DFI nf4 lanparty. zwiecha w 3dmarku przy ustawieniach 700/1750/999. temperatura normalna na stockowym chlodzeniu sprawdziłem wszystko co było można w weekend dla pewności sprawdzę inny zasilacz ale to najprawdopodniej niewydolność płyty. co w ogóle mnie dziwi bo swego czasu dałem 550 zł za płytę NIBY overclockerską, a tu taki shit. Niestety nie znam się na kręceniu PCI-E, więc czekam ciągle na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz płytę?

 

ja mam podobny problem z DFI nf4 lanparty. zwiecha w 3dmarku przy ustawieniach 700/1750/999. temperatura normalna na stockowym chlodzeniu sprawdziłem wszystko co było można w weekend dla pewności sprawdzę inny zasilacz ale to najprawdopodniej niewydolność płyty. co w ogóle mnie dziwi bo swego czasu dałem 550 zł za płytę NIBY overclockerską, a tu taki shit. Niestety nie znam się na kręceniu PCI-E, więc czekam ciągle na pomoc.

Najprawdopodobniej sie grubo mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz płytę?

 

ja mam podobny problem z DFI nf4 lanparty. zwiecha w 3dmarku przy ustawieniach 700/1750/999. temperatura normalna na stockowym chlodzeniu sprawdziłem wszystko co było można w weekend dla pewności sprawdzę inny zasilacz ale to najprawdopodniej niewydolność płyty. co w ogóle mnie dziwi bo swego czasu dałem 550 zł za płytę NIBY overclockerską, a tu taki shit. Niestety nie znam się na kręceniu PCI-E, więc czekam ciągle na pomoc.

Problemem to tutaj jest za małe napięcie rdzenia/pamięci, a nie płyta główna... To, że ktoś wykręcił kartę na 750Mhz po zmianie chłodzenia, nie znaczy, że każda karta z tej serii będzie się tak kręcić jak się zmieni chłodzenie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze problemem jest wersja PCI-e. PCI-ex w wersji 2.0 jest kompatybilna w dol do 1.1 i 1.0a . Czy przypadkiem na chipsecie Nforce4 nie bylo wersji PCI-e 1.0 . Ktos gdzies pisal ze na 1.0 tez dziala ale moga pojawic sie dziwne problemy.

Moze to wlasnie to.

To moje tylko spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi ze sklepów mi odradzali mowili poczekaj poczekaj, a ja kupilem bo przeczuwałem jakoś że bedzie szał. Mam karte w domu gram w najnowsze gry na full detalach i mam gdzieś całe to zamieszanie o ceny. Nie chciało misie czekać do stycznia jak już będą nowe gry i w crysis odechce mi sie grać. A przy klasie tej karty płacze, że o 100 zł za drogo to żenada. 100 w tą czy w drugą uważam, że jest warta każdej złotówki. A jak sie nie ma kasy to kupuje sie używaną 7800GT i po sprawie.

100 zł różnicy to nie problem ale gdy sklepy podbijają cenę do 400 zł więcej to nie powiesz że to normalne.

 

skup się, różnica miedzy 999 a 1199 to 200zł, na tej samej karcie w ciągu paru dni (palit), nadal uważasz że nie ma o co "płakać"? Nie wspominając o Asus, Galxy itd...

 

zresztą nieważne, EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/1

Co do bios moda

- czy on jest w pełni odwracalny?

tzn jak wgram i coś pójdzie nie tak to można przywrócić fabryczny bios GPU?

i czy warto tego moda robić? czy rzeczywiście da mi to przyspieszenie?

 

2/

Jak na razie to nie mogę pójść dalej z OC mojej GPU niż ustawienia z mojego siga

Pytanie w zw. z tym: czy zasiłka jest wystarczająca?

Mam podpięty tylko 1 HDD i 1X DVD-R

 

3/

ps- a'propos pkt. 2. zakladajac ze zasiłka jest ok, to czy nadal bedzie wystarczać (do OC procka, GPU) oraz po zakupie kolejnego HDD, który planuje?

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy mozna zostawic pamiatki bez chlodzenia ?? Mam S1 Accelero ale klej niestety jest zbyt kiepski wlasnie zamowilem inny . Niestety do tego czasu bede mial bez radiatorkow . Z tego co widze nie powinno byc problemu ale jaka jest wasza opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dia8el

 

ad 1. www.wrozka.pl

 

ad. 2. www.szklanakula.pl

 

ad. 3. jeden z powyższych linków

co do pierwszej odpowiedzi - nie do konca, na pierwsze pytanie jest odpowiedz i brzmi ona - mozna, zgrywasz BIOSa do siebie, najlepiej przygotowujesz sobie czysta dyskietke/plyte startowa tak, zeby w razie czego flashowac z powrotem "w ciemno" i jestes hepi, poza tym zawsze zostaje karta na PCI... co do przyrostu - zrob, sprawdz i podziel sie wrazeniami :)

 

2 i 3 to wrozenie, tak jak napisal suchyjastrzab

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kupiłem tam palita za 999 zł bez problemu tydzien temu, w momencie gdy na forum były płacze i lamenty, że za drogo. A czy teraz tydzien później 1199zł albo 1299zł to za drogo?

 

Znajomi dobrze ci mówili. Tym swoim "dobrze że kupiłem" przyczyniasz się do sztucznego windowania cen tej karty. Powinna kosztować 800 zł ale zawsze znajdą się frajerzy-preorderzy, którzy biorą nawet za 1200 dając tym samym aprobatę takiej podwyżce. To jest chore i tyle. Powinien się tym zająć UOKiK - tak samo jak sztucznym windowaniem cen paliw kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi dobrze ci mówili. Tym swoim "dobrze że kupiłem" przyczyniasz się do sztucznego windowania cen tej karty. Powinna kosztować 800 zł ale zawsze znajdą się frajerzy-preorderzy, którzy biorą nawet za 1200 dając tym samym aprobatę takiej podwyżce. To jest chore i tyle. Powinien się tym zająć UOKiK - tak samo jak sztucznym windowaniem cen paliw kiedyś.

No jasne, a najlepiej IRCHa? Nie wiem, czy masz tyle latek, zeby pamietac co to takiego bylo. No to wkleje linke Inspekcja_Robotniczo-Chłopska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie nie przesadzajmy ten bequiet powinien pociągnąć ten config z palcem w końskim zadzie dia8el możesz posprawdzać napięcia oczywiście miernikiem i już będziesz miał jakikolwiek pogląd na sytuacje

Edytowane przez Velocity120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto policzy ile jest stron samego biadolenia odnośnie cen tych kart ma u mnie flache. :lol:

Ceny są jakie są.

Kto chce ten kupuje, kto chce czekać na spadek cen ten czeka i tyle.

 

Żeby i ten post nie był bezwartościowy dodam, że dzisiaj postaram sie przerobić Thermalright HR-03 plus tak żeby pasował na GT. Z tego co widze wystarczy dorobić 4 otwory w zapince i zmienić śrubki mocujące.

Później (jak się uda) zamieszcze fotki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dia8el

 

ad 1. www.wrozka.pl

 

ad. 2. www.szklanakula.pl

 

ad. 3. jeden z powyższych linków

hmmm

Wrzuciłem podane przez Ciebie adresy ale 1to sa jakies horoskopy- 2. -strona nie istnieje, wiec chyba cos Ci sie pomylilo :/

Chyba ze zle przepisalem adresy

moze mogłbys dla mnie to tam sprawdzic i tu wpisac odpowiedzi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B-) :lol:

a tak na serio - świetna odpowiedź :) hyyhyhyhy

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krytyczny to może i 120 ale, o ile dobrze się orientuję, krzem ulega rozszerzeniu w temperaturach powyżej 90 stopni, nie wróżę zbyt długiej żywotności czemuś z takimi temperaturami

Współczynnik rozszerzalności cieplnej: ok.7,3x10-6 K-1;

http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/maria/pdf/MF9_06_10.pdf

Radze poczytac pierw nie [ciach!]ly pisac.

Faktycznie rzesze inzynierow, naukowcow projektujace nowe uklady dla nvidii sa na tyle glupie i nie uwzglednily rozszerzalnosci cieplnej :) dakota zatrudnij sie u nich;]

Sorki za forme, ale jak ktos cos gdzies slyszal i potem takie herezje biegaja po forum..

wysoka temperatura powoduje wieksza dyfuzje atomow i tyle, przez co moze dojsc do bledow w strukturze. ZADNA ROZSZERZALNOSC cieplna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byly jeszcze dwa inne gt ale poszly w mig

hehe

niesamowite co robi ten pęd na 88GT.

Nawet jak się do nich dzwoni, to PIERWSZE co można usłyszeć od automatu zgłoszzeniowego to:

"PRzepraszamy, ale obecnie mamy zajęte wszystkie linie, gdyż jest dużo zapytań, ale jeśli dzownisz w sprawie 8800GT, to zapraszamy na naszą stronę www... jeśli w innej sprawie to dzwoń pod nr..."

 

:lol:

 

ps - ciekawe ile jeszcze mają tych Asusów. Niby 10 szt. Ale czy na pewno?

Może skrypt www je pokazuje, ale już mają w preorderze?

Dodzwonił się ktoś? Ja próbowałem wiele razy i wciaż zajęte :/

 

 

:)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabełku masz na GG skarbnicę wiedzy i się nie zapytasz swego druha o pomoc w OC? No nie ładnie. :D

 

V-Mod dla 8800GT polega przede wszystkim na zmianie w napięcia w BIOS karty. Z 1.05 na 1.1v. Zmiana niewielka, ale przy stockowym coolerze po prostu wręcz niezalecana.

 

Tak się zstanawiam, dlaczego tak wszyscy chcą dusić Megaherce z tych biednych kart. Dajcie sobie rdzeń @ 680/1700/2000 i go... wydajność lepsza od GTXa. Ale nie... Trzeba zrobić VModa, żeby ewndualnie uwalić kartę, później płakać na forum, że to i tamto. Smieszy mnie to osobiście. :) Mnie 700/1750/2100 w zupełności wystarcza @ 45%. Może jak będzie więcej kart 8800GT założę sobie Accelero, ale jak narazie ryzyko straty unikatowej karty za około 1000 zł mi się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

niesamowite co robi ten pęd na 88GT.

Nawet jak się do nich dzwoni, to PIERWSZE co można usłyszeć od automatu zgłoszzeniowego to:

"PRzepraszamy, ale obecnie mamy zajęte wszystkie linie, gdyż jest dużo zapytań, ale jeśli dzownisz w sprawie 8800GT, to zapraszamy na naszą stronę www... jeśli w innej sprawie to dzwoń pod nr..."

 

:lol:

 

ps - ciekawe ile jeszcze mają tych Asusów. Niby 10 szt. Ale czy na pewno?

Może skrypt www je pokazuje, ale już mają w preorderze?

Dodzwonił się ktoś? Ja próbowałem wiele razy i wciaż zajęte :/

:)

jesli zamowisz to znika sztuka z cennika, raczej dobrze

 

wiec pewnie jeszcze sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...