Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę jednak przeczytać, bo Twoje pytanie jest tak skonstruowane, że nie wynika z niego nic, co pozwoliłoby na jakąkolwiek podpowiedź. :?

Moje pytanie rzeczywiscie nie bylo najlepiej postawione, bo sam sobie zaprzeczylem. Sa modele kart, ktore roznia sie tylko naklejka, ale widze, ze nie w tym wypadku. A wiec, ktore seryjne chlodzeniew 8800gt jest lepsze? Widzialem 2 wersje cala zabudowa oraz z duzym wentylatorem? Oraz jaka firme polecacie, mniej sie grzeje, lepiej kreci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el
no wlasnie wjechal do mnie na plyte 8800GT -Palita, jeszcze nic z nia nie robilem bo nie bylo czasu, ale juz sobie w RT sprawdzalem wentyl - JA PIER****** (odrzutowiec) - na pewno leci w z niego chlodzenie bo sie nie da wytrzymac. I teraz mam pytanie, nastawialem sie na HR03-GT (jednak cena kosmos) , postawilem na S1 + 120 Scythe S-Flex (ale to tez jest ok 110 PLN). Niby nic ale ostatnio w ciula kasy wydalem na sprzet (Thermalright120 Extreme + 120 Scythe S-FLex, dodatkowe 2 GB ramu, 8800GT, Pedrak 2GB) no i tak sie zastanawiam, pisalem o tym wczesniej ale nikt nie odpowiedzial a pytanie brzmialo:

 

Czy moge wjechac na 8800GT z Zalmanem VF700Cu-B?

 

Generalnie nie wierze zeby to chlodzenie bylo gorsze od stockowego i przypuszczam ze jest lepsze od Silencera. W koncu troche miedzi na tego Zalmana wrzucili. Mam wlasnie tego Zalman'a z 8 niebieskimi radiatorkami z kompletu (i dokupilem jeszcze 8 szt. zeby wrzucic na sekcje zasilania).

 

@dia8el - przez przypadek przez google znalazlem na fotosik.pl Twoj montaz S1+120 mm na 8800GT. Przyda sie juz przynamniej bede wiedzial jak okleic sekcje zasilania :)

 

 

 

@disaster3

AD STOCK COOL

-heheh - a nie mówiłem - będzie rakieta! :) Tylko zmiana chłodzenia może uratować ciszę

 

AD S1+120

- opłaca się wydać ta 100. jeden -nie wierzę, żeby ten Zalman działał dużo ciszej, dwa - 120 fan będzie dmuchał także na całe pcb, a to też nie jest bez znaczenia, bo ta karta bardzo się grzeje, trzy - temp. na tym zalmanie nie będą też rewelacyjne. Pomijam już wątek czy to w ogóle będzie pasować (bo tego nie wiem)...

 

AD montażu S1+120

Polecam zajrzeć tutaj :) Jest tam więcej fotek, niż byś się mógł spodziewać, zwłaszcza pod linkiem do mediafire ;)

2841379[/snapback]

Moje pytanie rzeczywiscie nie bylo najlepiej postawione, bo sam sobie zaprzeczylem. Sa modele kart, ktore roznia sie tylko naklejka, ale widze, ze nie w tym wypadku. A wiec, ktore seryjne chlodzeniew 8800gt jest lepsze? Widzialem 2 wersje cala zabudowa oraz z duzym wentylatorem? Oraz jaka firme polecacie, mniej sie grzeje, lepiej kreci ...

 

Oczywiste jest, że ten z większym otworem (wiekszy wiatrak, mniej halasu itd )- to wszystko było na tym forum, wystarczy poczytać. Co do kręcenia to też nikt za Ciebie nie wybierze i nie zdecyduje. Kart jest jak na lekarstwo, chyba że masz do wydania >1000zł na Allegro.

Te karty GENERALNIE dobrze się kręcą.

Na Palicie pojedziesz spokojnie tak, jak mam w sigu (po bios-mod) wiec bierz np

http://www.allegro.pl/item280692016_galaxy..._600_1800_.html

http://www.allegro.pl/item282255374_palit_..._24m_sklep.html

lub juz fabrycznie podkręconą:

http://www.allegro.pl/item282266987_nowy_z..._gw24_wawa.html

 

Jeśli znajdziesz teraz od ręki w ww cenie 8800GT z chłodzeniem rev2 (wiekszy cooler), to chyba jesteś David Copperfield. ;p

 

Acha - i jeszcze jedno: NIE KRĘCI SIĘ TEJ KARTY NA STOCKOWYM CHŁODZENIU! chyba że lubisz dźwięk odrzutowca!

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster3

AD STOCK COOL

-heheh - a nie mówiłem - będzie rakieta! :) Tylko zmiana chłodzenia może uratować ciszę

 

AD S1+120

- opłaca się wydać ta 100. jeden -nie wierzę, żeby ten Zalman działał dużo ciszej, dwa - 120 fan będzie dmuchał także na całe pcb, a to też nie jest bez znaczenia, bo ta karta bardzo się grzeje, trzy - temp. na tym zalmanie nie będą też rewelacyjne. Pomijam już wątek czy to w ogóle będzie pasować (bo tego nie wiem)...

 

AD montażu S1+120

Polecam zajrzeć tutaj :) Jest tam więcej fotek, niż byś się mógł spodziewać, zwłaszcza pod linkiem do mediafire ;)

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2835976

PS - czy Ty także nie miałeś plomb na swoim Palicie?

Dobra przekonales mnie. Juz zamowilem w sklepie obok bloku. Wracam z pracy, odbieram, zakladam i krece :)

Nie wiem, nie mialem czasu jej dokladnie obejrzec ale chyba nie. Zreszta leje na to. Przy takim halasie to jeszcze odszkodowanie od nich bede chcial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... A nie można by przy pomocy takiej narzynki zmniejszyć samą końcówkę długiej śruby M3 do M2. Tak naprawdę to mi jest potrzebny z 1 cm gwintu M2 tylko że na końcu czegoś dłuższego. Długie M3 są bez problemu do dostania.

Nie znam się na obróbce metali więc nie krzyczcie na mnie.

Wszystko się da tyle że nie wszystko się opłaca jak np to co proponujesz. Przegwintowanie śruby będzie jeszcze bardziej czaso i praco chłonne niż zrobienie nowej. Musisz zeszlifować stary gwint bo po nim ci nażynkanie pójdzie, i musisz to zrobić równo bo jak nie to przy gwintowaniu wszystko się schrzani i jeszcze narzynke możesz zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedl do mnie asus en8800gt (512), i wyglada na to ze asusu zmienil chlodzenie w swoich kartach (nie jest to wersja TOP)

 

Karta wyglada dokladnie jak w tym >>link<<u.

 

Co mnie jednak martwi, to brak radiatorow na pamieciach i teraz pytanie do uzytkownikow, jak te pamiatkie sie grzeja, jest sens dokupywac radiatorki (max wysokosc jaka by weszla pod chlodzenie to tak na oko 5mm). Z drugiej strony skoro sprzedaja to tez z wersja top gdzie pamieci smigaja na 2.0 to moze daje rade?

 

Niestety nie mam mozliwosci przetstowania karty przez najlbizszy tydzien (nawet jej uruchomienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

Dołączona grafika

co to? a raczej do czego to. bo wyglada ze mozna tam zalozyc zworke

Edytowane przez Monolith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dobra przekonales mnie. Juz zamowilem w sklepie obok bloku. Wracam z pracy, odbieram, zakladam i krece :)

Nie wiem, nie mialem czasu jej dokladnie obejrzec ale chyba nie. Zreszta leje na to. Przy takim halasie to jeszcze odszkodowanie od nich bede chcial :)

No odszkodowanie by się należało za ten chłodzący złom ;)

 

Dzisiaj przyszedl do mnie asus en8800gt (512), i wyglada na to ze asusu zmienil chlodzenie w swoich kartach (nie jest to wersja TOP)

Karta wyglada dokladnie jak w tym 2841524[/snapback]

Nie no radiaxy musza byc,pamieci faktycznie nie grzeja sie mocna,ale bez radiaxow troche dziwnie :)
Brak radiatorów = spalenizna, a w najlepszym razie freezy już w Pasjansie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś założony na 8800GT zestaw S1 plus arctic cooling turbo module - jak z hałasem, temp., chyba zajmuje mniej miejsca niż s1 i 12cm wiatrak? Może lepiej założyć zwykły wiatrak 120 mm?

Edytowane przez flood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszla do mnie EVGA 8800GT SSC 7000/2000 i w 3dmarku sypie artami :mur: Podkrecilem na max wiatrak i jest to samo :mur: Zmienilem chlodzenie na termalright GT i to samo.Zmniejszylem w riva tuner taktowania i nadal pojawiaja sie artefakty :mur: Czy ktos wie co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ci pokaże,seka

 

edit

ok, 1 zajmuje to jeszcze nie tragedia, ale bez tego duzego wentyla mozna tam upchnąć jedną karte.

patrzalem na zdiecie wczesniej i z kata wydawalo sie jakby siegalo do samego dolu :)

przy deficycie pci, kazdy slot jest wazny

 

Dołączona grafika

 

ale

woda pójdzie na 8800

na proca, jeszcze nie wiem, ale leży Ac fryzjer to może sie go odkurzy.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dzis przyszla do mnie EVGA 8800GT SSC 7000/2000 i w 3dmarku sypie artami :mur: Podkrecilem na max wiatrak i jest to samo :mur: Zmienilem chlodzenie na termalright GT i to samo.Zmniejszylem w riva tuner taktowania i nadal pojawiaja sie artefakty :mur: Czy ktos wie co jest grane??

Wszystko wskazuje na to, że to tzw "przyroda". To smutne, ale chyba trafiła Ci się sypnięta :sad:

 

 

Dobra mój 8800gt przybędzie do mnie dokładnie w jeden dzień po Wigilii ;) a co najważniejsze za cenę 670zł XFX z USandA

Nic tylko skakać z radości :) Cenę masz jak w lumpexie :D

 

 

...

przy deficycie pci, kazdy slot jest wazny

Zakładając, że ma się deficyt, to rzeczywiście lekko ciasno, ale lepsze to niż ta odrzutowa grzłka

 

 

Jakby ktoś chciał to zamieszczam fotki z dzisiaj jak montowałem silencera na 8800GT:

http://www.sendmefile.com/00600666

No dr@jw3r szacuneczek! :D

Montaż i zdjęcia na piątkę!

A co szczególnie chcę podkreślić - rozmieszczenie oraz obróbka radiatorów na sekcji zasilania to - pokuszę się o to stwierdzenie - wręcz WZORZEC! :lol2:

Witaj w klubie "anty-referencyjnym" :wink:

 

 

Takie małe OT:

Nie polecam używać SendMeFile to takich rzeczy jak dzielenie się np. paczkami fotek w rar itp. Najlpeszy i najszybszy jest www.Mediafire.com

Też darmowy, szybki fajny uploader i nie ma tego durnego czekania jak chcesz ściągać, a jak już zaczniesz zasysać z mediafire to od razu leci na pełnym Twoim DL, a nie tak jak na SMF- rozpędza się

;)

koniec OT

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el, oczywiście zauważyłeś że wzorowałem się na Twoim projekcie chłodzenia zasilania ;) Mam nadzieję że nie masz za złe :P U ciebie radiatorki też tak słąbo trzymią?? Te mosfety z jakiegoś hu******, śliskiego materiału sa i taśma się za bardzo ich nie trzyma :|

 

Dołączona grafika

 

Jaką ty masz temp. w idle na S1??

 

A co do ilości zajętych slotów PCI to u mnie nie zmarnowałem ani jednego, bo abit nie umieszcza slotu PCI zaraz pod PCIE, jest tam pustka ;)

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak uważacie... Czy gdybym wymieniał kartę na 8800GT to musiałbym zmienić też zasilacz?

Posiadam Chiefteca GPS-400AA-101A, który zaopatruje w prąd to co mam w sygnaturce (dochodzi jeszcze nagrywarka dvdrw). Teraz chodzi wszystko super stabilnie, no ale 8600GT chyba małe ilości prądu pożera w porównaniu 88GT.

Może ktoś odpalał kartę na podobnym sprzęcie z takim zasilaczem?

Zastanawiam się, bo planuję po nowym roku jak jeszcze trochę ceny spadną zapolować na jakąś 88-kę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba żrą podobną ilośc prądu, ale moge sie mylić...

nawet musisz

z tego co pamiętam teoretyczny pobór:

8800GT ~ 110W

8600GTS ~ 71W

8600GT ~ 43W

 

jak dobrze poszukasz to gdzieś w temacie był link z obcojęzycznymi testami w których są odpowiednie wykresiki z dokładnymi pomiarami dla 8800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam wszystki pci wolne więc nie robi to do mnie różnicy, może nawet dotykać dna budy ;)

 

No i silencer działą jak ma, temperatura w idle spadła z ok 60* do poniżej 40 ;)

Nie wiem czy dobrze widze bo takie ujecie i to niewyrazne jest jedno. Ale czy nie powinienes sledzia wylamac na wysokosci silencera? Teraz to tak wyglada jak by powietrze wewnatrz budy zostawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet musisz

z tego co pamiętam teoretyczny pobór:

8800GT ~ 110W

8600GTS ~ 71W

8600GT ~ 43W

 

jak dobrze poszukasz to gdzieś w temacie był link z obcojęzycznymi testami w których są odpowiednie wykresiki z dokładnymi pomiarami dla 8800GT

Też takie dane gdzieś widziałem... Myślę, że moja karta podchodzi bardziej pod 8600GTS po oc, ale to i tak jest jeszcze 40W różnicy. No cóż... pewnie trzeba będzie spróbować, a jak nie pójdzie to szukać mocniejszej zasiłki. Ten chief chyba taki całkiem zły nie jest, może podoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

@ dr@jw3r

dia8el, oczywiście zauważyłeś że wzorowałem się na Twoim projekcie chłodzenia zasilania ;) Mam nadzieję że nie masz za złe

 

-No coś Ty - zdjęcia robiłem dla pożytku publicznego ;P

Jak już pisałem - zadanie domowe odrobiłeś na pięć :)

 

 

:P U ciebie radiatorki też tak słąbo trzymią?? Te mosfety z jakiegoś hu******, śliskiego materiału sa i taśma się za bardzo ich nie trzyma :|

 

-U mnie radiatorki trzymają się bez zarzutu

 

 

Jaką ty masz temp. w idle na S1??

 

- przed bios-mod

idle=39<40

stres=53<54

po bios-mod (1.1V na core)

idle=40<41

stres=<55

przy czym tesy max temp zawsze robiłem na maksymalnym OC (patrz sig)

 

 

PS - ad fota pulpitu:

-wzorowy zestaw linków do gier

-niezgorsza niunia na tapecie

-schludnie i czysto (nie to co u mnie :lol2:

:wink:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...