Skocz do zawartości
Corso

Sony Ericsson K850i

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że brak joy'a jest na plus. Mimo tego, że posiadam go w swoim telefonie i od nowości czyli od roku nie miałem i nie mam z nim problemów to... No trzeba na niego uważać, przynajmniej ja tak robie. Przedmuciach!ę itd. itp. Upierdliwa rzecz.

 

Ja też czekam na niego... Obawiam się tylko ceny. W niemieckim sklepie internetowym kosztuje blisko 470 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super. 5mpix i zero zooma optycznego. aktualnie posiadam k800i i po zmianach widze ze przez najblizszy rok telefonu nie zmienie bo nie ma po co. to co oferuje k800i w zupelnosci mi wystarcza, a za roznice w cenie jaka musialbym zaplacic zeby wymienic go na k850i wole sobie wreszcie kupic pozadna cyfrowke ze sporym zoomem. ale dla gadzeciazy jak znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak zoomu optycznego nie ma, ale który telefon go ma? N93 chyba tylko ale to co akurat oferuje aparat w tym telefonie... Zoom to jego jedyna zaleta.

 

Ja również posiadam K800i i na razie nie będę go zmieniał, aczkolwiek na pewno będę obserwował spadek cen k850i. Jak dojdzie do 1k zł to wtedy zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak zoomu optycznego nie ma, ale który telefon go ma? N93 chyba tylko ale to co akurat oferuje aparat w tym telefonie... Zoom to jego jedyna zaleta.

 

Ja również posiadam K800i i na razie nie będę go zmieniał, aczkolwiek na pewno będę obserwował spadek cen k850i. Jak dojdzie do 1k zł to wtedy zmienię.

Jak bym miał K800i, to też nie zmieniałbym. Natomiast jest jeszcze coś pomiędzy K800i a K850i. Właśnie wszedł na rynek K810i, znacznie ładniejszy od K800i, jest opisany w Smart-cie. Ja i tak czekam na K850i. :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedł na rynek? On jest w sprzedaży już od około 6 miesięcy...

Nie wiem dlaczego sądzisz, że jest on pomiędzy K800 a 850, bo oprócz wyglądu to niczym od K800i się nie różni (ma dodatkowo dwie funkcje: photo fix oraz trackID).

Oczywiście, można wgrać do K800i soft od K810, bo sprzętowo niczym się nie różni i to zrobiłem już dawno temu.

 

A co do wyglądu, no cóż... O gustach się nie dyskutuje, ale te klawisze wyglądające jak łebki od gwoździ mnie nie przekonują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest nowy :)

Nie rozumiem polityki SE momentami. Wprowadza dziwne modele telefonów. Zaczynają się dublować. Bardzo podobnie jest w Nokii tylko że Nokia uprawia tą politykę od dawna.

 

Przykład: SE wprowadza K800i jako następce K750i. Telefon udany. Następnie wprowadza K810i - telefon charakterystyka w żaden sposób nie różniący się od K800.

Nie dawno wszedł K550i (z serii CyberShot). No i co? Telefon oprócz lepszego wyświetlacza i innej obudowy oraz bez joy'a ten sam co K750i...

Jedziemy dalej... K770i telefon taki sam jak K800i/810i ale bez joy'a (chyba) z serii CyberShot ale nie ma xenonowej lampy tylko diody LED (oczywiscie aparat 3,2mpix).

 

Nie wspominając K790i który jest identyczny do K800i ale nie ma UMTSu ale ma EDGE...

 

Ciekawe co będzie dalej. Tak jak K800i jest kamieniem milowym w porównaniu do 750i tak samo 850i do 800i. Tylko pytanie... Ile będzie modeli pobocznych...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolejny raz przerost formy nad treścią.

Telefon o bardzo zbliżonych wymiarach i wadze do k800i.

Jednym słowem klocek, który poza dobrym aparatem nie ma szczególnie czym zachwycić, ot taki telefon z możliwościami wielu innych na rynku.

Jestem zdania, że telefon o takich wymiarach mógłby być nieco bardziej funkcjonalny.

Poza tym od jakiegoś czasu SE lubi sobie wypuścić telefon ze śmiesznymi przyciskami. Dla mnie one niestety są za małe i niewygodne.

Wygląd jest oczywiście kwestią gustu i przede wszystkim wolę oceniać jak zobaczę na żywo, bo o K800i też kiedyś na podstawie zdjęć sądziłem że jest ładny.

 

 

BTW, zapraszam do mojej sygnatury :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się nim jeszcze przed zapowiedziami (dobrze mieć brata w SE ? :D) i z wyglądu (przynajmniej dla mnie, wersja czarna) wymiata, przyciski dotykowe pod ekranem na początku wkurzające, ale idzie się przyzwyczaić. Fajnie rozwiązany tryb aparatu, a fotki wiadomo - Cybershoot :)

 

narcyz - rzeczywiście, troszkę klockowaty - ale dla mnie to akurat zaleta (nie lubię lekkich, małych telefonów - nawet bym nie poczuł, że zgubiłem). O ile pamiętam dobrym motywem był też slot baterii i karty SIM (pod telefonem, ale nie pamiętam czy w tym modelu).

 

ten model @ Sony Ericsson

Edytowane przez nappy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE zamierza się wycofać z joysticków jako osobnych elementów ze względu na zauważalną awaryjność. Wprawdzie nie siedzę w kieszeni zarządu czy sekcji planowania tej firmy, ale choćby po K550i można wnioskować, jak to będzie rozwiązane.

 

Choć akurat K550i mnie denerwuje, trzeba mieć takie gejowskie malutkie rączki, żeby to sprawnie obsługiwać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno wszedł K550i (z serii CyberShot). No i co? Telefon oprócz lepszego wyświetlacza i innej obudowy oraz bez joy'a ten sam co K750i...

ma również lepszy procesor, inny rodzaj kart pamięci , ale ogolnie to prawie to samo co k750i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas: Nie wierze bys miał tak wielkie meskie dłonie ;). Moze posiadasz graby jak chłopy z roli, ze zwracasz na to rozwiazanie niepochlebna uwage? W tym telefonie nie wciska sie klawiszy jak w typowych telefonach, dosłownie je wystukujac. Sunie sie po przyciskach palcem, wciskajac kiedy trzeba. Jest to o tyle dobre, ze ciezko jest pomylic sie i nacisnac inny. Samo pisanie odbywa sie szybko, lepiej niz na wielu telefonach z wiekszymi klawiszami, w ktorych nie ciezko jest nacisnac sasiedni...

Do posługiwania sie tym telefonem nie trzeba miec gejowskich, czy raczej dzieciecych dłoni, a dostateczna sprawnosc manualna.

 

k550i to po prostu odswiezony k750i. Mylna jest inf o nizszosci wobec 750, jak mozna by wnioskowac 'po liczbach'.

Nie rozumiem Cie mafia35. Mamy miec za złe SE, ze nie wypuscił modelu "bardziej odnowionego" ktory posiadał by duzo wiecej bajerow..? Gdyby kazdy model miał byc duzo lepszy od poprzednika, wielu z nas powaznie myslała by nad kupnem wyłacznie uzywanych telefonow, bo te nowe były by w kosmicznych cenach(jak np 850). A tak, kiedy wybierałem k550i był w bardzo podobnej cenie do k750i, i co wazne o niebo lepszy od niego, a czesc pozostałych zmian wypisał piotreek.

 

k850i. Ładny, fajny, po prostu ciekawy model.. Ale nawet z 10megapikselowym apararem wciaz nie warty/(nie opłacalny) kupna ;) Atrakcyjna cena dla tego telefonu byłaby cena 800 zł, nawet teraz po niedawnej premierze. Bo nie jest to model z zawartm w sobie kosmicznym kopem technologicznym, wiec nie ma co sie pocic. Wieksze wrazenie robi na mnie ciekawa stylityka, niz te niby nowosci w obudowie. 5 Mpix - oh tak, jak ładno jest podniecic klientele...

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jak chcecie dyskutować o k550i, to może załóżcie nowy temat... :>

I dlatego chciałem założyć temat zbiory o SE...

 

Porównywałem K750i z moim K600i, wszystko prawie takie samo. Menu itd, itp. Nie wiem jak jest teraz w nowszych modelach ale nie spodziewam sie rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie dopisze. Bawiłem się już tym fonikiem i powiem Zajebisty.Foty super, wykonanie super, i jak ktoś narzeka to brak dżojstika też jest plusem.W porównaniu co do wykonania to nokia n95 sie kryje choć ma troche więcej bajerów ale raczej polesam SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego chciałem założyć temat zbiory o SE...

 

Porównywałem K750i z moim K600i, wszystko prawie takie samo. Menu itd, itp. Nie wiem jak jest teraz w nowszych modelach ale nie spodziewam sie rewelacji.

Ta :P tylko nie zapomnij o braku AF w K600i, co jest , jak dla mnie, dyskfalifikującą różnicą, na korzyść K750i. :P

 

Osobiście mam K750i , ojciec ma K800i , i proponował mi, żebym się zamienił - no way ;] pomimo , że aparat ciut lepszy , to k800i jest niewygodny. Na święta , pod choinkę planuję właśnie K850i. :D 22.12 wygasa mi moja 2 letnia umowa z K750i więc czas na zmiany i to to będzie na bank K850. :) Jak już dostanę, zrobię i wstawię tutaj morderczy test foto | K750 vs. K800 vs. K850 vs. Canon 20D ;) |

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ta :P tylko nie zapomnij o braku AF w K600i, co jest , jak dla mnie, dyskfalifikującą różnicą, na korzyść K750i. :P

AF to rzeczywiście duży minus (wczoraj kumpel chciał zrobić foto tekstu i ciężko było). Wszedłem na strone SE i tam jest opcja wypróbuj telefon, wziąłem to i... Wygląd menu taki sam jak w K600i więc "obraziłem" sie na SE i kolejnym moim telefonem będzie Nokia. Wiem że tak "wirtualnie" to nie tak jak w realu ale zawsze daje jakiś pogląd na to. Jestem na nie i nawet ten aparat 5mpx nie zmieni mojego zdania. Proszę mi wymienić 10 opcji których nie ma K600i a ma K850i i używa sie ich na co dzień. Nie sądzę żeby jakieś były. Proszę nie uwzględniać pamięci i karty pamięci w K850i. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF to rzeczywiście duży minus (wczoraj kumpel chciał zrobić foto tekstu i ciężko było). Wszedłem na strone SE i tam jest opcja wypróbuj telefon, wziąłem to i... Wygląd menu taki sam jak w K600i więc "obraziłem" sie na SE i kolejnym moim telefonem będzie Nokia. Wiem że tak "wirtualnie" to nie tak jak w realu ale zawsze daje jakiś pogląd na to. Jestem na nie i nawet ten aparat 5mpx nie zmieni mojego zdania. Proszę mi wymienić 10 opcji których nie ma K600i a ma K850i i używa sie ich na co dzień. Nie sądzę żeby jakieś były. Proszę nie uwzględniać pamięci i karty pamięci w K850i.

 

To teraz wymień taką "dziesiątkę" z Nokii :] śmiało. :-P Prawda jest taka, że telefony zaszły już tak daleko, że teraz ciężko jest znaleźć dziesięć opcji, których nie ma a które używamy. :) Myślę , że 10 opcji to Ty nawet w k600i nie używasz. :P

 

Topowe modele : N95 vs. K850i ... hmm już potwierdzone testowo , że K850 daje lepsze zdjątka. :) na korzyść Nokii jest kilka rzeczy, takich jak GPS czy Symbian, ale nie przesadzajmy. ;) Zostaję wierny ! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dobra z 10 to przesadziłem ;) Co do N95 wszystko fajna ale baterie skopali :> Chyba nic nie zmieni mojego zdania/podejście do SE, no chyba że coś pozmieniają z wyglądem menu, przydało by sie odświeżyć to.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że coś pozmieniają z wyglądem menu, przydało by sie odświeżyć to.

Co Ci w tym przeszkadza, mogę wiedzieć ? Pozatym już w K850i jest lekko pozmieniane (brak bezpośrednio menadżera plików :( ) itp. Ja uważam interface za przejrzysty i bardzo czytelny, czego chcesz od niego ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Co mi przeszkadza? Znudził mi sie. Przeniesienie menadżera plików akurat traktuje też na minus. Ale powiedz mi tak szczerze, co wejdziesz w menu widzisz ciągle to samo, zawsze to samo, cały czas to samo. To już sie nudzi. Tobie by sie nie znudziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, a teraz pomyśl że znacznie więcej ludzi uważa to menu za duży plus, w szczególności porównując do takich telefonów jak Samsung, gdzie trzeba się na prawdę mocno naklikać.

Nie wiem po co zmieniać coś co jest imho dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...