Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . W sumie nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale chcialbym sie zapytac czy z tego zestawu Miquela za 3000tys. da sie cos jeszcze wycisnac na tym zasilaczu chodzi mi tutaj oczywiscie o OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor zostaje

Czy da rade zamienić ASRock A780GXH na płyte plus grafike oddzielną nie idąc w góre z ceną więcej niż 100 zł a uzyskując większa wydajność?

Da się. Biostar TA790GX 389zł + grafika oddzielna 3450 i hybridcrossfire z układem 3300.

Inne wyjście (płyty z chipsetem 770 zupełnie bez grafiki) pod phenoma II nie ma sensu, bo najlepszy obecnie chipset pod nowe AMd to 790GX z mostkiem północnym SB750 lub w zubożonej wersji SB710.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HCF się nie opłaca.

Lepiej kupić tańszą płytę i dołożyć do lepszej karty, niż 34x0.

To prawda. Ale napisałem, że się da, bo o to było pytanie. Że się nie opłaca to także prawda. Lepiej brać płytę 790GX + SB 750/710 i do tego taką grafikę na jaką kogo stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tutaj nie ma żadnego zestawu intela za około 2000zł?

Ja bym wolał Intela, ponieważ do niego mam większe zaufanie, ponieważ nigdy nie miałem AMD.

Czy zestawy AMD są naprawde lepsze?

 

Znalazłem taki zestaw Intela:

procek:Intel Core 2 Duo E7500 - 590zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=16842

płyta:Gigabyte EP45-DS3L - 375zł http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13042

ram:OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL5 SpecialOps - 120zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=6135

grafa:Gainward Radeon HD4850 - 549zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=13434

dysk:Samsung Spin Point F1 500GB - 225zł http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=11797

psu:Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S - 199zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=11606

+obudowa

 

cena: 2 058zł

 

Czy ten zestaw podany na pierwszej stronie jest lepszy?

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 515 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 349 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4830 512MB - 439 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 255 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Razem : 2002 zł

 

 

Komputer ma służyć głównie do internetu, multimediów i od czasu do czasu lubie pograć w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tutaj nie ma żadnego zestawu intela za około 2000zł?

Ja bym wolał Intela, ponieważ do niego mam większe zaufanie, ponieważ nigdy nie miałem AMD.

Czy zestawy AMD są naprawde lepsze?

Nie ma intela za 2000zł, ponieważ w tym przedziale cenowym AMD jest lepsze.

Nie ufasz AMD to kupuj intela i nikogo nie obchodzi, że masz zaufanie do intela i nie miałeś AMD.

Są lepsze, w niektórych przedziałach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tutaj nie ma żadnego zestawu intela za około 2000zł?

Ja bym wolał Intela, ponieważ do niego mam większe zaufanie, ponieważ nigdy nie miałem AMD.

Czy zestawy AMD są naprawde lepsze?

Argument zawsze miałem Intela jest raczej mało wyrafinowany...

 

Naprawdę lepsze. I tańsze, ceny są stare a trochę się zmieniło:

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 490 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 299 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 599 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

Razem : 2052 zł

 

W dodatku tu masz 4GB RAM.

 

AMD oferuje najlepszy stosunek wydajności do ceny i dlatego jest polecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedź, przekonaliście mnie do kupna zestawu AMD i w dodatku widze że ceny spadły ostatnio i to mnie cieszy!

Dzięki temu będzie mnie stać na ten zestaw za 2500zł, który teraz kosztuje: 2279 zł brutto.

 

Za te 200zł dopłaty mam lepsza grafike i cichy zasilacz?

Teraz tylko jeszcze ide poszukać nowej myszki :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki kolejnych testów pokazują, że crossfire 4770 jest wydajniejsza od 4890.

Referencyjne ceny 4770 to 425zł za sztukę, nie piszę o tych obecnych to to jakieś żarty są a nie poważne podejście ale za tydzień dwa będzie pewnie normalnie.

Do zestawów gdzie do tej poty polecaliśmy 4890 w takim razie można już śmiało proponować 4770 Cross Fire i płytę z CF.

 

 

3263741[/snapback]

Dzięki wam za odpowiedź, przekonaliście mnie do kupna zestawu AMD i w dodatku widze że ceny spadły ostatnio i to mnie cieszy!

Dzięki temu będzie mnie stać na ten zestaw za 2500zł, który teraz kosztuje: 2279 zł brutto.

 

Za te 200zł dopłaty mam lepsza grafike i cichy zasilacz?

Teraz tylko jeszcze ide poszukać nowej myszki :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

 

Widziałem już cenę 415 więc początkowy pik szybko się skończył i ceny są już atrakcyjne.

CF 4770 - 2*415 + 50zł do droższej płyty głównej 880zł

4890 - 900zł i więcej, głośniej, niższa wydajność, nie można sprzedać połowy karty w razie potrzeby odzyskania kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak świetnie to nie wygląda...

 

1. Wygląda na to, że za tą świetną skalowalność CF odpowiada... Core i7 i HT. Taką teorię wysnuł autor artykułu na IN4, ktoś prywatnie sprawdził i...

 

[...] wynik bez HT bez CF kolejno dla i7-965 extreme : 69 i 68 klatek dla c2q9550 (podaje ten wynik ale i tak tu HT nie ma wkoncu 4jaja tylko bez wsparcia HT ale zeby zobrazowac warto podac )/bez HT i CF 2xHD4870 122 Ci7 oraz jak 112 c2q [...] acha kumpel twierdzi ze jak wylaczyl HT to wydajnosc w Armie z wlaczonym HDR i detalach na maxa stracil 54 klatki przy czym z HT wlaczonym mial ich 107 to dosc sporo ,mozliwe ze silniczek CoD jakims dziwnym sposobem lubi sobie pochulac na HT i CF...

2. CF to też microstuttering, który w wielu grach potrafi być bardzo upierdliwy...

 

3. Dopóki nie pojawią się karty z 1GB pamięci, to można zapomnieć o CF - zazwyczaj w tym segmencie gra się w FullHD, a w tym przypadku w tej rozdzielczości rewelacji nie ma.

 

Zalety to na pewno pobór prądu - w CF karty ciągną tyle, co HD4870. A sama karta po OC (rewelacyjnym, nawiasem mówiąc) wydajnościowo plasuje się pomiędzy HD4850 a HD4870.

 

Właśnie, w ESC pojawił się PH II 955 za 1069 zł. Moim zdaniem różnica w cenie jest za mała - patrząc na średnie OC obu procesorów, to Q9550 jest lepszym wyborem.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w ESC pojawił się PH II 955 za 1069 zł. Moim zdaniem różnica w cenie jest za mała - patrząc na średnie OC obu procesorów, to Q9550 jest lepszym wyborem.

3271031[/snapback]

3. Dopóki nie pojawią się karty z 1GB pamięci, to można zapomnieć o CF - zazwyczaj w tym segmencie gra się w FullHD, a w tym przypadku w tej rozdzielczości rewelacji nie ma.

Już są od XFX bardzo ładne i fabrycznie podkręcane podobno. Tylko w Polsce jeszcze niedostępne.

 

Aż tak świetnie to nie wygląda...

 

1. Wygląda na to, że za tą świetną skalowalność CF odpowiada... Core i7 i HT. Taką teorię wysnuł autor artykułu na IN4, ktoś prywatnie sprawdził i...

 

I expreview też nie wie co pisze? Wyniki są jakie są. Możemy czekać na więcej testów jak nie wierzysz, ale wypada lepiej niż 4890.

 

W gralu pojawiła się na chwilę cena 399zł, ale już podnieśli :D

Jednak pewne jest, że już niebawem taka będzie bo $ znowu podtaniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3271086[/snapback]

Już są od XFX bardzo ładne i fabrycznie podkręcane podobno. Tylko w Polsce jeszcze niedostępne.
Cena też będzie odpowiednio wyższa...

 

I expreview też nie wie co pisze? Wyniki są jakie są. Możemy czekać na więcej testów jak nie wierzysz, ale wypada lepiej niż 4890.

Zobacz sobie, jak był zestaw testowy... Tak, oparty również na i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie, jak był zestaw testowy... Tak, oparty również na i7.

No dobra czekajmy na więcej testów, ale karto robi furorę, a w zestawach jej nie ma.

Dodam, że w esc da się kupić 4830icq za 530zł :D :26: nieźle jadą z klientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czekajmy na więcej testów, ale karto robi furorę, a w zestawach jej nie ma.

Spokojnie, Miguel707 dopiero będzie tworzył zestawy, a ta karta na pewno się tam znajdzie, więc bez nerwów :wink: . Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Oba procesory podkręcisz do podobnych wartości, zaś Q9550 ma znacznie wyższą wydajność zegar w zegar. W zestawach nie dominuje jedna, czy druga firma. Dominuje to, co jest w danej chwili najlepszą opcją.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To pierwszy mój post tutaj. Nie znam się zbytnio na komputerach i mam kilka pytań dotyczących zestawu maj 2009 za cenę 2600.

1. Czy ten 450W zasilacz uciągnie tego kompa czy może lepiej zmienić na jakiś 500W?

2. Jaką Vistę do tego zestawu polecacie ( jaka wersja i ilu bitowa)?

3. Co sądzicie o tej obudowie http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6642 ?Pasowała by do tego wszystkiego?

 

To chyba wszystko z moich pytań. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...