Skocz do zawartości
Miguel707

Karty Graficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeczytałem ten temat http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Karty-Gra...8r-t247006.html

i wybrałem Tutaj najlepszym wyborem jest Palit GeForce 7600GS Sonic 256MB DDR3 :

chciałbym ją kupić ale w opise w tym temacie pisze żę wymagany jest procesor Athlon XP @ 2,2Ghz

a ja posiadam słabszy athlon xp 2500+ (1,8 GHz) i stąd moje pytanie czy mogę kupić tę kartę graficzną i co będzie jak kupie ją przy tym słabszym procku. Proszę o odp. dziekuję ;)

Karta graficzna pod AGP moja stara to Ge Force 5700FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że trzeba takiego procka,aby karty nie hamował. Jeśli kupisz to wszystko bedzie działać, ale procesor będzie trochę ograniczał Cię.

 

Jeśli możesz to podkręć trochę.

 

Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że trzeba takiego procka,aby karty nie hamował. Jeśli kupisz to wszystko bedzie działać, ale procesor będzie trochę ograniczał Cię.

 

Jeśli możesz to podkręć trochę.

 

Jaki masz zasilacz?

Modecom 400 W

 

a jak podkręcić procka i na ile żeby się nie spalił ?

w BIOS'ie gdzieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie brak kart HD4350 w segmencie do 150-160zl. Wiem ze oblesny kastrat, 64 bity, ddr2 i tak dalej, ale tak naprawde sprawdzal go ktos? Proces technologiczny zdaje sie ten sam co cala seria radkow HD4xxx, do komputerow low-profil chyba fajna pozycja ze wzgledu na energooszczednosc, a i w gry sie da pograc? Poza tym czego wymagac od kart za 150zl? O ile sie nie myle, wszystkie karty wymienione w tej kategorii to gorace piece zrace megawaty...

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z1ppi, zależy w jakiej rozdziałce grasz. Jak się ograniczasz do 1280x1024 to starczy 512MB.

 

rafluk75, w Twoim wypadku zamiast karty wymień zasilacz puki jeszcze niczego nie spalił. Twój P4 starcza do 6600GT i każda mocniejsza karta nie rozwinie skrzydeł z powodu słabego proca.

 

PS nie ten temat:

 

Karty Graficzne, Opinie i sugestie na temat poradnika

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlsanie sobie przegladalem ten temacik o kartach i mam pytanie odnosnie najmocniejszej karty.

w marcu dostane karte HD4870x2 z tym ze karta bedzie z angli i musze zamowic wczesniej i teraz pytanie jak duza jest roznica miedzy ta karta a GTX295. na kupno karty nie mam ograniczonych srodkow wiec chcialbym wziac njamocniejsza i sprawiajaca najmniej problemow.

i druge pytanie czy do marca jest planowana premiera jakiejs nowej karty ktora moze konkurowac z tymi dwoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"GeForce GTX 295, to obecnie najmocniejsza karta graficzna dostępna w sprzedaży. Karta ta jest trochę wydajniejsza od Radeona HD4870x2 w rozdzielczości 2560x1600. Wraz ze spadkiem rozdzielczości ta różnica rośnie"

 

przecież to totalna bzruda. Akurat jest na odwrót bo to RADEON 4870X2 jest od 7% do 15% szybszy od GTX 295 w rozdzielczości 2560x1600!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczmy:

 

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...rce_gtx_295/20/

 

z tego wynika co innego...

 

zresztą na innych portalach to samo piszą...

 

ze GTX295 dostaje zadyszki w 2560x1600...

 

np. GURU3D, ANADTech

 

 

Do 1920x 1200 Geforce jest szybszy ale wyzej juz nie...

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się opierasz o niemiecki computerbase, to czytaj uważnie. Ten pierwszy rating (performancerating), to jest na wydajność. I jak widać w 2560x1600 wygrywa GTX 295. Poniżej jest ranking w stylu cena/jakość i tam wygrywa Radeon HD4870x2, w czym się zgadzam.

 

Poza tym :

 

http://www.tomshardware.com/reviews/geforc...295,2107-5.html

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się opierasz o niemiecki computerbase, to czytaj uważnie. Ten pierwszy rating (performancerating), to jest na wydajność. I jak widać w 2560x1600 wygrywa GTX 295. Poniżej jest ranking w stylu cena/jakość i tam wygrywa Radeon HD4870x2, w czym się zgadzam.

 

no wlasnie trzeba czytac uwaznie... pierwsze to Performance Rating a drugie to "Quality Performance Rating" a nie tak jak sugerujesz cena/jakosc. o ile bez AA i AF GTX295 wygrywa to z upiekszaczami dostaje BATY.:)

 

http://translate.google.com/translate?prev...l=en&swap=1

 

 

z twojego linka to samo wynika... zobacz sobie Crysisa na tom's hardware:

2560x1600 AAx4

Geforce GTX 295 2,8fps

Radeon HD4870x2 15,32FPS

 

przegrywa co prawda w innych grach na tom's.

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co....

 

Jak do takich zastosowań podstawowych, to lepiej już użyć integry.

 

No i 8600GT, to jakieś 50W...

Sporo osób kupuje komputery low profil z allegro bo są tanie, a do excela bardzo dobre. Jest z nimi taki problem, że nie da się zamontować normalnych grafik i jak później ludzie chcieli by się rozerwać to muszą zakupić grafikę low profil. Także komputery media center często mają niski profil.

Low Profil powinna być osobną kategorią bo ceny do wydajności są gorsze niż w normalnych kartach. Karty jednak nadają się do grania. Ważną zaletą w przypadku low profil jest wsparcie full HD.

Zasilacz w dell gx280 ma 210W. 3450 używa niecałe 20W, 4350 używa 21W, 4550 używa 25W a 8600gt low profil też jest 50W i to już za dużo.

Testowałem gx280 z 3450 przez pół roku i działał poprawnie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...