Skocz do zawartości
Miguel707

Karty Graficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Leciałem po poradniku a tu nagle AGP... wspomnień czar. Czas płynie a technika prze bez opamiętania. Patrzę na te karty na AGP i trafiam na radeon'a 9800pro. Mała zgrabna z małym wicherkiem. Wtedy miałem, tak jak i teraz konkurencję, wtedy w postaci 5900 ale jak pomyślę, że tam było 8 potoków i far :cry: chodził bardzo przyzwoicie to aż wierzyć mi się nie chce. Taka dygresja mała...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to on jest teraz najlepszym wyborem w tej cenie (zamiast HD4830), lecz update poradnika o kartach jest robiony wcześniej, niż zestawy - dlatego HD4770 się nie znalazło. Update kart robię ok. 23-24 dnia miesiąca (jak jest wpisana późniejsza, to po prostu była drobna poprawka np. w postaci literówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko najmocniejszą obecnie karta jest 295 i wg mnie powinna się znaleźć w najmocniejszym zestawie. Po drugie w AGPnie da się podać cen bo większość jest z odzysku (allegro), ale można napisać ok. xxx zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję karty na agp do 200zł, najlepiej z gwarancją. W wiekszosci sklepow jest sam 64-bitowy zlom.

 

Czy ktos moglby mi cos doradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być nie nowa ale z gwarancją to zajrzyj na allegro. Coś tam powinno jeszcze być. 1950gt wyjdzie trochę drożej ale myślę, że jest sens.

A najlepiej policz ile dostał byś za procesor płytę i ram na allegro i ile by kosztowały nowe podzespoły. Na pewno na pcie kupisz taniej kartę graficzną lepszej jakości dzięki czemu oszczędzisz już parę złotych na dobry początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bym tak zrobił, gdyby chodziło o moj komputer :) Rodzinka ma w planach za 7-8miesiecy kupic nowy, wiec nie chcą teraz wydawac wiecej niz 200zł na kartę graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko najmocniejszą obecnie karta jest 295 i wg mnie powinna się znaleźć w najmocniejszym zestawie. Po drugie w AGPnie da się podać cen bo większość jest z odzysku (allegro), ale można napisać ok. xxx zł

GTX 295 kosztuje ok. 1850 zł, zaś HD4870x2 - 1600 zł. Moim zdaniem nie warto.

 

Co do AGP, to kiedy ceny były jeszcze podawane, to były brane właśnie z Allegro, lecz w późniejszym czasie dostępność kart na AGP mocno spadła, przez co określenie ceny było znacznie trudniejsze. Dlatego jest, jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają obecnie? Może wystarczy 9800pro?

 

9800 pro +3m gwara - 100zł

jakąś zintegorwna grafike intel :]

To jest komputer kupiony chyba w supermarkecie- celeron 2ghz 512 ramu, zasilane wyrobem zasilaczopodobnym.

Chodzi tez o to ze woleliby karte z gwarancja. Imho to ten radeon by styknal(chociaz o kartach medion/msi dobrego zdania nie mam:[), nikt tam crisisa odpalal nie bedzie, dzieciaki graja w gry typu Neverwinter nights i placza ze im sie 'tnie', lecz nie do mnie nalezy ostatnie slowo.

 

Z 'nowych' kart jedyne co sensownego(chyba) znalazlem to HD3650 za 260zl(128bit)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 3650 na AGP były duże problemy ze sterownikami. Wiecznie ktoś narzekał na te karty więc jak to ma być dla dzieciaków, i ma po prostu działać to odradzam, tym bardziej, że za rok mają mieć nowa maszynkę. Wtedy lepiej dorzucić te 160zł do lepszego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać, choć królem opłacalności to to nie jest. Ale ma DX9c OGL2 SM3 SmartShader HD HDR więc na teraz jest to dużo lepsza karta niż 9800 Pro.

Wyniki w smarkach:

3dmark'03 score: 9800

3dmark'05 score: 5500

3dmark'06 score: 2400

 

Dla porównania w 3dm03 9800 Pro ma jeszcze 6000 ale już w 3dm 06 tylko 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 wg mnie warto. Ogólnie akceptowalna cena zakupu jest różna.

Mi na przykład zależy na ciszy i niskim poborze prądu z powodu słabego zasilacza i planowanej zmiany procesora. Dlatego ja gdybym nie czekał jeszcze pół rok mniej więcej to mógł bym dać i 420zł. Ale jak ktoś ma mocny zasilacz a cisza nie jest dla niego takim priorytetem nie powinien za tą kartę dawać więcej niż kosztuje 4850, bo stock 4770 jest słabszy (minimalnie) a po OC jest silniejszy ale też minimalnie, przy czym musimy pamiętać, że nie każda karta podkręci się tak samo.

No te 400zł to na teraz cena całkiem znośna. Ceny w stylu 459zł są wzięte z sufitu i na pewno nie warto tyle za tą kartę dawać.

 

Ale pamiętajmy tez, że ta karta powinna już kosztować 350zł od miesiąca a wszystko ponad to to spekulacja, więc jeżeli możecie to czekajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

 

Lokalizacja INTERNET

Nie brzmi to zachęcająco...

 

Lepiej zrobisz, jak kupisz w jakimś sklepie:

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-873

 

Ewentualnie:

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=44587

 

Albo taniej HD4730 - wydajnościowo blisko 9800GT/HD4830:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=19560

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item713675210_sapphire_r...it_nowa_gw.html

Czy warto kupowac? Bo ona jest dosc duzo tansza od innych co wydaje sie dla mnie dziwne.

Czy jest ona w czyms slabsza?

karta ok ale

poczytaj komentarze o sprzedającym... dosyć sporo negatywów i neutrali

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=17708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...