Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tanio i dobrze, w standardzie B,G (bez N!) jest TP LINK TL-WN350GD TL-WN350GD - ma odkręcaną antenkę, więc zawsze można zamontować coś lepszego. Działa u mnie ponad rok i nie mam z nią problemów :)

 

Ma neta 30Mbps, jak doda do tego router na pełnej N'ce, to zabije tą kartę sieciową ;)

 

Edimax EW-7612PIn (na PCI-E) / Edimax EW-7722In (na zwykłego PCI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie mam router D-link 300, który zakończył żywota - muszę kupić coś -co możecie polecić za 100 -150 zł

Internet 25 mb mam od lokalnego dostawcy poprzez kabel RJ-45 - poprzez router (wifi) będzie podłączony laptop żony.

Zależy mi najbardziej na stabilności łącza - D-Link często się wieszał - lubię popykać w Battlrfielda BC2 a żona siedzi przy lapku i zamula łaczę :P

Fajnie by było jakby się dało podzielić łącze - obsługa oprogramowania alternatywnego typu "Tomato" czy "open wrt" itp.

 

Z góry Wielkie Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router do Netii na łączu tp, obecny tplink często sie rozłącza (TD-W8920G).

Łącze 6mb czasem łapie synchro na 3mb czasem na 5 rzadko 6mb?

Czy to wina łącza czy routera?

W sieci jest 8-12 użytkowników (pc), 8 sztuk dekoderów, cztery ap, 4 switche, czasem telefony po wifi sie łacza 4 sztuki.

Siec dosyć rozbudowa jak na 1 lokal :lol:

Może obecny tplink nie wytrzymuje obciążenia?

 

Jakie propozycje z waszej strony?

Musi być:

ADSL (do neostrady, netii)

z wifi i odkręcaną anteną

stabilny

switch minimum 4 port (najlepiej jak by miał 8 8)

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem router NetGear WNR3500L i nie ogarnąłem, że w nim nie ma modemu (mam neostradę) :(

Czy jest sens kupować osobny modem i jeśli tak to jaki? Czy może lepiej spróbować zwrócić router i kupić inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalnego modemu to ja już dawno nie mam :( Miałem przez kilka lat router linksys ale coś się zaczęło sypać.

A sklep pewnie się na zwrot nie zgodzi bo otworzyłem pudełko i rozpakowałem router z folii :( Może ktoś chce taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalnego modemu to ja już dawno nie mam :( Miałem przez kilka lat router linksys ale coś się zaczęło sypać.

A sklep pewnie się na zwrot nie zgodzi bo otworzyłem pudełko i rozpakowałem router z folii :( Może ktoś chce taki?

 

Dokup sobie SpeedStream'a z Alledrogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalnego modemu to ja już dawno nie mam :( Miałem przez kilka lat router linksys ale coś się zaczęło sypać.

A sklep pewnie się na zwrot nie zgodzi bo otworzyłem pudełko i rozpakowałem router z folii :( Może ktoś chce taki?

 

A jak niby inaczej miałeś sprawdzić produkt bez rozpakowywania? Sklep nie powinien robić żadnych problemów ze zwrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link TL-MR3420 (~110zł na Alledrogo) - ma port USB, do którego po zmianie softa możesz podpiąć np.: dysk/pendrive i na niego załadować klienta emula...

To czarne pudełko z Linksysa (WRT54GH), przy mocniejszym katowaniu emulem/torrentem się dość mocno zmęczy B-) a z tych co wymieniłeś, to TL-WR543G też jest przyzwoitym sprzętem...

 

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/searchString/VEwtV1I1NDNH/category/1/

czyli jest stabilniejszy mimo ceny drugi jest droższy (czyli cena nie przekłada się na niezawodność)

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/searchString/V1JUNTRHSA==/category/1/

Czekam na jakieś tłumaczenie i wybiorę.Jak co to mogę tanio oddać linksysa do neo model linksys WAG 200g annex-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wklejasz linki z Komputronika, to popatrz sobie na zakładkę "Opinie użytkowników" - ile takowych ma jeden model a ile drugich ;)

Linksys jest ok - ale nie w tym segmencie w który Ty celujesz...

 

PS. Gdzieś/kiedyś przeleciał mi przed oczami fajny tekst jednego z userów: "Linksys - oddział Cisco dla ubogich" :D ;) ale to już poza tematem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam nową umowę z Netią - THOMSON ST536 zestawia mi około 18 mbitów (zgodnie z parametrami linii z resztą), przy testach wyciągam ponad 15. Za to zauważyłem że raz na jakiś czas (póki co max. raz dziennie) modem "traci synchronizację(?)" z centralą i renegocjuje od zera połączenie DSL - co wcześniej nie miało miejsca. Co dziwne nie dzieje się to pod obciążeniem, tylko ot tak sobie. W logach urządzenia wygląda to jak ciepły reset, aczkolwiek zachowanie routera na to nie wskazuje. Tak czy siak zaczynam się rozglądać się za jakimś nowym routerem - na stanie mam jeszcze starego Speedstreama 4100 do przetestowania, ale może z nowych konstrukcji jest coś godnego polecenia. Musi obsługiwać PPPoA i fajnie jakby miał wbudowany modem. Jako AP używam WRT45G, ale nie obsługuje on PPPoA (przynajmniej na Totmato którego używa) :/

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam nową umowę z Netią - THOMSON ST536 zestawia mi około 18 mbitów (zgodnie z parametrami linii z resztą), przy testach wyciągam ponad 15. Za to zauważyłem że raz na jakiś czas (póki co max. raz dziennie) modem "traci synchronizację(?)" z centralą i renegocjuje od zera połączenie DSL - co wcześniej nie miało miejsca. Co dziwne nie dzieje się to pod obciążeniem, tylko ot tak sobie. W logach urządzenia wygląda to jak ciepły reset, aczkolwiek zachowanie routera na to nie wskazuje. Tak czy siak zaczynam się rozglądać się za jakimś nowym routerem - na stanie mam jeszcze starego Speedstreama 4100 do przetestowania, ale może z nowych konstrukcji jest coś godnego polecenia. Musi obsługiwać PPPoA i fajnie jakby miał wbudowany modem. Jako AP używam WRT45G, ale nie obsługuje on PPPoA (przynajmniej na Totmato którego używa) :/

 

Mam takiego ,ale już nie używam bo teraz net z kablówki ale jak miałem to na 3 lata raz mi się z resetował .

 

LINKSYS WAG 200G ADSL SKLEP POZNAŃ RYNEK JEŻYCKI (1759484384) - Aukcje internetowe Allegro Tanio oddam

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam problem z routerem a dokladnie z zasiegiem wifi, posiadam model D-Link DIR-615 jednym slowem tragedia. Potrzebuje kupic nowy router, posiadam internet z Virgin (Londyn) do 100mb i mam w domu do podlaczenia 3 lapki i 4 telefony. Najwazniejszy jest zasieg wifi

 

Prosze o jakas pomoc bo szukalem testow routerow ale wszystko jest z b.stare. Cena nie gra roli

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wymienic anteny?

 

prosze podajcie mi jakis router z e-bay ktory bedzie mial naprawde dobry zasieg, tak jak mowilem lacze mam 100mb

 

Która masz rewizje routera ? "B" miały wykręcane - więc poprostu kupujesz mocniejsze i wkręcasz w miejsce starych...

 

Szukaj TP-Link'a TL-WR1043ND albo D-Link'a DIR-655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem kompletny laikiem w temacie routerów proszę o pomoc w dobraniu routera WiFi.

 

Do tej pory korzystałem ze zwykłego modemu, ale miejsce na jedno wtyczkę RJ-45 to za mało żebym mógł korzystać z dwóch urządzeń jednocześnie (komputer + konsola). Pomyślałem, że warto również kupić coś, dzięki czemu będę mógł w domu bezpłatnie korzystać z internetu w telefonie.

Proszę o podsunięcie mi jakieś dobrego, sprawdzonego i nieawaryjnego modelu lub przynajmniej wskazanie czym mam się kierować szukając takiego. Router ma służyć do podłączenia trzech urządzeń: komputera i konsoli, oba przez kabel sieciowy, oraz iPhone'a przez WiFi. Internet jaki posiadam to coś około 30/3 Mbit/s.

 

PS. Czy po wymianie modemu na zakupiony we własnym zakresie router muszę skontaktować się z moim dostawcą internetu, czy wystarczy tylko podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...