Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

S1 a S3 - z moich doświadczeń przestawianie tej opcji nic nie pomaga na resety ustawień, teraz mam ustawione na S1

 

Natomiast ostatnio... już przez ponad dwa tygodnie nie miałem żadnego!

I co najdziwniejsze nie zrobiłem nic szczególnego... No może jedynie obniżyłem napięcia na FSB i MCH do standardowych (wcześniej podnosiłem z nadzieją, że pomoże to na resety). Napiszę jak mam teraz ustawione, możecie przetestować:

 

Bios F4

9x333

Dzielnik 2.5 (833)

Ta opcja dotycząca ustawień timingów - Option 2

Timingi: 5-5-5-15-12-12-12-38-Auto-Auto-Auto

GTLREF 0.67

Napięcia na Normal oprócz:

Ram +0.3V

Proc 1.35V

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

u mnie od dłuższego czasu problemy z wstawaniem na def nie występują, męczyłem się z nimi podobnie jak większość posiadaczy tego mobo a potem nagle płycie się odwidziało i przestała się sypać :blink:

 

ogólnie przy 8x400 MHz i pamięciach 800 MHz problem nie występuje...(odpukać ;) )

 

btw po sesji się muszę wziąć za jakieś konkretniejsze o/c, jak z tymi biosami w końcu ? f5 najlepszy ?...bo na f1 jadę :D

 

a i jeszcze jedno... próbował ktoś 4x1GB SpecOps'ów na tym mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f5 wydaje sie nie zwalony a w miare nowy.

Na f8 chodziło jak chciało a nawet zaczęło się freezować w idle i nie chciało wstać na timingach na których chodziło wcześniej (również na f8 orthos memtest86 gry) :c

Na f5 wstało na 44 5 15 38 i ósemki. Nie wiem już co o tym myśleć - kapryśna **$**.

raven_88 - jak są jednostronne to powinny lazić.

ps. f5 z kolei gorzej steruje wentylkiem **$** :/

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to te resety ustawień to jedyna poważna wada płyty oprócz ograniczonej ilości 2 stronnego ramu. Ciekawe czy na p35-ds3l też to nietrybi te resy ( w sumie mobas bliźniaczy do p31 oprócz ich9 )

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie dostałem Corsair 1111 Mhz Cl4 ,ale przed OC wole monitorowac tem. chipa mobo bo nie chce zajechać kolejny raz płyty. Ostatnio poszło mi na 3600 Mhz ( 8x450 ) - ale z problemami i no i płyta DEAD. Jakim programikiem najlepiej monitorować tem. i jaka max jest dopuszczalna ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KuBaB dzieki :)

 

Swoja droga przed chwila tez mi sie zresetowal na 667mhz ... Zamieniam jeszcze miejscami ramy ... jak cos z tego wyjdzie dam znac ... ale cos mi sie wydaje ze bedzie trza mobosa zmienic na p35-ds3 tylko czy z nia nie bedzie takich problemow ?? Od dawna smigam tylko na dobrych abitach ... i chyba zle zrobilem ze sie pchalem w gigabyte ...

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My to wiemy kocie [; to była najtańsza sensowna i 1. tania płyta pod pentium na rynku.

Nic nie wskazywało na jakieś cuda więc nie ma sie co dołować - po prostu tak wyszło.

Proponuję bios f5 - stabilniejszy niż f8 jeśli chodzi o ustawienia pamięci.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się spytać czy nie będą się "gryźć"/działać z tą płytą pamięci 1x1GB GoodRam 800mhz CL5? :unsure: Chcę być na 100% pewny bo nie chcę mieć żadnych problemów i później się okaże, że w ogóle komp nie wystartuje itd. :wink: :?

 

 

Proszę o szybką odpowiedź B-) :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się spytać czy nie będą się "gryźć"/działać z tą płytą pamięci 1x1GB GoodRam 800mhz CL5? :unsure: Chcę być na 100% pewny bo nie chcę mieć żadnych problemów i później się okaże, że w ogóle komp nie wystartuje itd. :wink: :?

Proszę o szybką odpowiedź B-) :oops:

 

No ja mam wlasnie problem z restartami ale tylko przy o/c :F Wszystko sie zaczelo gdy dokupilem 2 kosc 1GB goodram 800mhz cl5

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wlasnie problem z restartami ale tylko przy o/c :F Wszystko sie zaczelo gdy dokupilem 2 kosc 1GB goodram 800mhz cl5

 

AHA <_< Ale problemu z włączeniem komputera nie miałeś (czarny ekran znasz to :unsure: :razz: )

 

 

wielkie dzieki za odp. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHA <_< Ale problemu z włączeniem komputera nie miałeś (czarny ekran znasz to :unsure: :razz: )

wielkie dzieki za odp. :wink:

Oj nie czegos takiego nie bylo ... poprostu sie wlaczal ... i kilka razy obracal dyskiem ... restart biosu i def ustawienia ... start kompa ... ale to tylko na zimnym rozruchu np po nocy.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

UPDATE:

 

Zanim zaczne chodzic za zmiana mobosa chce sie upewnic na 100% ze nic z tym nie zrobie. Jak narazie mi sie nie udalo. Probuje procka troche dowoltowac narazie doszedlem do 1,375V i dalej restart tyle ze cos sie zmienilo. Plyta wstala (zimny start) i pokazal sie poczatkowy ekran gdzie wykrywa mi grafe po czym restart i wstaje na def. Teraz dalem 1.38V Zobaczymy co bedzie

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam GA-P31-DS3L + Intel E2160 + 2 x 1Gb PATRIOT LLK DUAL CL4, Chieftec 450W, ASUS GF 8600GTS TOP.

 

Mam 2 problemy. Komp bez problemu rusza przy 3000Mhz (9x333) poza zmiana FSB wszystkie ustawienia standardowe.

Krece go do 3200 (9x356), RAM 890MHz CL 4 4 4 12 (reszta bez zmian), PCI-E zostawiam AUTO, napiecia VCore 1.47500, VRAM +0.3, reszte napiec jest NORMAL poza jednym nad VCore ale ono bylo standardowo tak ustawione. Komp dziala stabilnie SuperPrime 2004 meczył oba rdzenie przed 1H, temp max 68 stopni, ale npewno moze byc mniej tylko obecnie mam kijowa obudowe bez wentylacji. Stwierdzilem ze wszystko oka. Płyta trzyma ustawienia bez problemu. Problem polega na tym ze moj karta graficzna jest juz podkrecona przez producenta i SpeedFan pokazuje temp 51 w spoczynku. Kiedy odpalam gre odrazu slysze jak komp glosniej szumi a temp. na karcie jest 69 stopni !! Czy to wogole mozliwe? Dlatego pomyslalem zeby utawic sztywne taktowanie PCI-E na 100, ale wtedy plyta za kazdym razem startuje z defaultowymi ustawieniami. To samo jest na FSB PCI-E 105. Dodam jeszcze ze zwiekszenie timingow na 5 5 5 16 nie pomoglo, zmniejszenie RAM freq na 854 tez nie.

 

Cos jest nie tak z tym PCI-E freq. Co moge zmienić jeszcze zeby trzymalo ustawienia. I jakie jest FSB PCI-E kiedy ustawione jest na AUTO, a FSB procesora na 356 ?

 

No a druga sprawa to maks na tej plycie wykrecam 3300MHz (9x367). Kiedy ustwiam wieksze FSB np. 378 dla 3,4Ghz, tym samym zwiekszam napiecie, plyta wraca do def. po restarcie. Tak jest za kazdym razem, probowalem roznych ustawien (zmiana RAM freq. timingow, napiecia na RAM, na proc. dalem max 1.55000 wiecej nie probowalem) nic nie pomoglo. Gdzies tutaj wyczytalem zeby ustawic PCI-E freq na 105. To tez nie pomoglo bo jak pisalem wczesniej proba jakiego kolwiek sztywnego ustawienia PCI-E sprawia ze plyta wraca do def. zreszta tak samo jak proba wydobycia wiecej niz 3.3GHz co pisalem przed chwila. Czy te marne 3.3GHz ;) to koniec ? :/ Czytalem ze mozna nawet FSB 400MHz wycisnac. Takie cos wlasnie mnie interesuje.

 

BIOS F6 i F8

 

Z gory dzieki za porade.

Edytowane przez rastakrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega kupil ta plyte i wszystko gra, oprucz jednego problemu - nie mozna zainstalowac sterownika do zintegrowanej sieciowki (wyskakuje informacj, ze instalacja sterownika nie powiodla sie), natomiast w menadzerze urzadzen widnieje urzadzenie hd audio... z ikona wykrzyknika, ze sterownik nie zostal zaladowany. proba skozystania z opcji odinstaluj konczy sie komunikatem, ze odinstalowanie tego urzadzenia nie jest mozliwe, gdyz jest ono konieczne do rozruchu komputera.

system to xp home, reszta sprzetu e2180, 2x1gb goodram 800, palit 8600gt, chieftec 350, barka 7200.10 250gb, jakas stara nagrywarka samsunga i tuner tv leadteca na pci-e 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1,4V proc i 0,3V znow wstalo na defaulcie (bios F9b). Malo tego pare razy mialem freezy raz nawet w firefoxie ... P31-Ds3L rev 1.0 ... Zastanawiam sie czy revizje cos zmieniaja w kwestii resetow biosu ... a z tymi wieszaniami to juz kompletnie nie wiem ocb :) Wiem tylko jedne ze z jedna koscia ramu chodzilo ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios beta? ja pamietam jak do starego gigabyte jeszcze na S478 wmontowałem f6b - resety, blue screeny i inne dziwne rzeczy na czystym [dosłownie - 2 minuty po instalacji] windowsie xp. teraz trzymam się z daleka :P myślałem, że płyta siada, na szczęście zjazd do f5 pomógł ;]

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rastakrolik

Bios weź f5 - stabilniejszy niż późniejsze.

Skończyć sie mógł po prostu proc (mój na 340) - zmniejsz mnożnik i poszukaj fsb walla.

Pcie na auto bo wtedy (wg. manuala) płyta trzyma równo 100.

Karta graficzna wyje bo wchodzi w 3d i zwiększa obroty - pomóc na to może właściwie tylko zmiana chłodzenia skoro temperatury masz wysokie - ja sobie w karcie wyedytowałem w biosie obroty 2d/3d (i parę innych rzeczy) i przestała wyć [;

można programowo ustawić od jakich temp ma się wiatrak od grafy przyspieszać ale po co jak wyje to znaczy że działa :)

Nie chce robic offtopicu wiec odpowiadam w poście w góre: nie bawiło mnie zupełnie, gdy wentyl wskakiwał na 40% przy oglądaniu zdjęć lub włączaniu filmu wiec to naprawiłem edytując bios karty - fikusne programiki lazące bez potrzeby w tle rowniez mnie nie bawią :wink2:

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic

 

Zmieniles te ustawienia na takiej samej karcie ktora mam ja ?

A pozatym chodzi o to ze odglosy karty nie tyle co poprostu sie zwiekszaja tylko wiatrak poprostu wyje, jak by mial zaraz sie urwac :]. No a jesli chodzi o ten procek to sproboje na innych biosach jeszcze, sporo znalazlem na temat roznych wersji biosu ale ogolnie kazdy ma i poz. i neg. opinie.

 

q8ic

THX za info o PCIE. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co wy na to jakby zaczac masowo pytac Gigabyte o co chodzi z tymi restartami biosu i co z tym zrobia ? Ewentualnie czy da sie cos zrobic. Moze jakis nowy bios ? Niech zajma jakies stanowisko. Mi narazie nic nie odpowiedzieli ale wiem ze ktos czytal moj problem. Byc moze znaja temat i mnie olali. Ale moze warto aby wiecej osob sie do nich o to upominalo ? Ewentyualne problemy mozna zglaszac tu http://www.gigabyte.com.tw/Support/ServiceCenter.aspx

 

 

Pzdr

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraw

 

Trzeba zainstalowac sterowniki do dzwieku z plyty czyli Realtek HD AUDIO Driver. Uruchomic ponownie kompa po tym wlasnie powinnien sie pojawic problem oraz ten zolty wykrzyknik na uzadzeniu.

Dlatego trzeba jeszcze zainstalowac z DVD pakiet Microsoft UAA Bus driver for High Definition Audio.

Urucomic ponownie kompa i system sam powinien po starcie wykryc wszystkie uzadzenia audio a odpowienim skonfugurowaniu programu z glosnikami owinien poplynac dzwiek.

 

U mnie tak bylo :)

 

Najlepiej wszystko z DVD instalowac wszystko po kolei a nie przy uzyciu XPressInstall. Dla mnie to kicha. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic

Zmienilem bios na F5. I probowalem dajej. Z prob wyszlo mi tyle ze FSB nie konczy sie na 367 co daje 3.3GHz przy mnozniki 9x, bo jak ustawilem mniejszy mnoznik na 8x do ustawilem magistrale 413 co daje ten sam wynik w Ghz. Wynika z teogo ze przy mnozniku 9x powinno sie dac ustawic wiecej niz 3.3Ghz no bo FSB na to pozwala, no ale ciagle powyzej 3.3 resetuje sie bios na def, na mnozniki 8x jak proboje podnisc FSB zeby uzyskac wiecej niz 3.3 to rowniez wywala sie bios. Czy to mozliwe ze proc jest zablokowany na czestotliwosci ? No bo FSB po zmniejszeniu mnoznika mozna jeszcze w gore poniesc. No i jeszcze jedno pytanie ale to juz do wszystkich. Czy lepiej ustawic mniejszy mnoznik i wieksza magistrale mimo tego ze wynik w GHz jest taki sam ? Prawda ? :) No i jakie napiecie jest maks dla tego procesora (Intel E2160) No bo nie wiem gdzie jest ten prog palenia sie. Maks ustawilem 1.55. Wiecej sie balem. I moze dlatego nie rusza wieksza czestotliwosc. Ale balem sie bo na 3.3 dziala juz na 1.46250V.

Wiec to juz duza roznica w napieci a tylko 100Mhz wydajnosci. Moze powinienem znmienic takze inne napecia ? (np Nort Bridge), jesli tak to ktore i jak zmienic, lub poprosze o link do takich informacji. Z gory THX.

Edytowane przez rastakrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie co jest smieszne ustawilem ramy na 667mhz i CL6 - po godzinie komp wstal normalnie ... o co kaman ? Wiem ze ostatnio goodram wypuszcza badziew ale jesli po wymuszeniu dziala w windzie 800mhz i cl5 to chyba nie wina ramow ? Choc fakt ze po zimnym starcie jak sie restartuje bios czesto laduje cl6 i 800mhz ...

 

Ps. zmienilem bios na F5

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W najbliższym czasie chciałbym się zabrać za niewielki OC (na początek). Chciałbym się tylko zapytać czy mój zasilacz to wytrzyma?

Info:

http://www.aukcjoner.net/gallery/142231-ZA...HIEFTEC.html#I4 - Tutaj są jego szczegółowe parametry

 

Czy przy podkręcaniu będę musiał coś zmieniać w ustawieniach pamięci?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W najbliższym czasie chciałbym się zabrać za niewielki OC (na początek). Chciałbym się tylko zapytać czy mój zasilacz to wytrzyma?

Info:

http://www.aukcjoner.net/gallery/142231-ZA...HIEFTEC.html#I4 - Tutaj są jego szczegółowe parametry

 

Czy przy podkręcaniu będę musiał coś zmieniać w ustawieniach pamięci?

Pozdrawiam

 

To stary zasilacz z mocnym 5V a na 12V - 17A w sumie mysle ze styknie do lekkiego o/c tym bardziej ze to dobry zasilacz - ale niech sie ktos jeszcze wypowie. Wiadomo najlepiej miec ze 30A na 12V :P A co do pamieci to musisz testowac na czym beda stabilne. W sensie kiedy bedziesz jechal z FSB patrz na mhz pamieci zebys ni9e zapisal na 1000mhz czy cos :D Bo wtedy nie beda stabilne :) Mozesz im troche napiecia podniesc

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...