Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

@boxer

fryzjer jest wyższy niż box,tzn. podstawa jest normalnie i ma heatpipe które idą kilka cm do góry i tam są dopiero finy alu.Na moje oko powinno być ok ale może jeszcze ktoś się wypowie.

Ja mam HP100 AlCu+120mm wentylator-wszystko sie miesci i jest jeszcze troche miejsca;)a i dzieki temu jest nawiew na mostek;)

rano pomierze dokladnie ile nad kondensatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boxer

fryzjer jest wyższy niż box,tzn. podstawa jest normalnie i ma heatpipe które idą kilka cm do góry i tam są dopiero finy alu.Na moje oko powinno być ok ale może jeszcze ktoś się wypowie.

Na oko to mi też sie wydaje że styknie, ale chciałem się upewnić u uzytkowników. Jesli Pentak nie wadzi to Fryzer też nie będzie bo jest ciut wyzszy chyba na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pentagramem jest jeszcze prawie 1cm luzu, zalezy jeszcze jak sie zalozy ten radiator,bo konfiguracja jest dowolna-mozna go obrocic i wtedy miejsca z jednej strony jest jeszcze wiecej-kosztem przeciwnej...

Edytowane przez rider143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pentagramem jest jeszcze prawie 1cm luzu, zalezy jeszcze jak sie zalozy ten radiator,bo konfiguracja jest dowolna-mozna go obrocic i wtedy miejsca z jednej strony jest jeszcze wiecej-kosztem przeciwnej...

dzięki a przy jakim ustawieniu jest ten 1cm luzu (wentyl z przodu wieje do tyłu)

 

btw 1cm nad naed sekcja zasilania to neiwiele :-|

 

@michalx jest blokowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki a przy jakim ustawieniu jest ten 1cm luzu (wentyl z przodu wieje do tyłu)

 

dokladnie tak jak napisales, u mnie wiekszy wentyl zapewnil calkowicie zimny radiator cpu, ledwo cieply chipset, chlodne kosci ram-same plusy;)

orginalny wentyl 90mm jest malo wydajny i glosny, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem z ustawieniami biosu na tej plycie.

 

Po ustawnieniu odpowiedniego fsb i napiecia dla procesora bios potrafi sie zabootowac z takimi ustawieniami i byc stabilnym (testowane Othosem), by po wylaczeniu komputera i ponownym wlaczeniu zdefault'owac te ustawienia. Dzieje sie to na roznych ustawieniach. Co zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac - tesowane na f2 i f5, przy jakichkolwiek zmianach timingow rowniez jest reset ustawien procesora/pamieci.

Lepiej zrób sobie profil za pomoca klawisza F12, mi to rozwiazalo ten problem ktory Ty masz. U mnie nie zalezalo to wogole od timingów i od ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem z ustawieniami biosu na tej plycie.

 

Po ustawnieniu odpowiedniego fsb i napiecia dla procesora bios potrafi sie zabootowac z takimi ustawieniami i byc stabilnym (testowane Othosem), by po wylaczeniu komputera i ponownym wlaczeniu zdefault'owac te ustawienia. Dzieje sie to na roznych ustawieniach. Co zrobic ?

heh sam sie z tym mecze ... mi pomoglo jak puscilem pamieci 667 i cl6 (goodramy). Na apacerach (dual) chodzilo duzo stabilniej - tylko 2 razy mi zresetowalo. Teraz mam kingstony hyperX KHX6000D2K2/2G - to chyba nie sa 800mhz ? Bo w spd pisze 667 ? Zobacze jak na nich bedzie chodzic bo dopiero co je wrzucilem. Napisz jaka masz rewizje plyty. Bo nie wiem czy jest sens reklamowac ja mam 1.0 ... Pozdro

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, regulował ktoś PWM dla SYSTEM FAN ? Jest wogóle taka opcja ? Kupiłem 2x120-tki 4pin z PWM i nie wiem jak to będzie wyglądało :D

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, regulował ktoś PWM dla SYSTEM FAN ? Jest wogóle taka opcja ? Kupiłem 2x120-tki 4pin z PWM i nie wiem jak to będzie wyglądało :D

może nie zaszkodzi sprawdzic samemu skoro juz kupiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu tego gb. Przerzuciłem kilka stron z początku i kilka z końca tematu (z 70%), ale nie znalazłem odpowiedzi, czy da sie ją zabootować z pendrive'a i czy ma problemy z dyskami sata (partycje porobione), bo mam plan zainstalować viste business, albo xp sp2 z dysku. Działającej stacji dyskietek nie posiadam :D Kombinuje z instalowaniem systemu z dysku, bo xp wypalałem już na 4 różne sposoby i system nie chciał się z płytki zabootować :huh: (żeby nie było to zarówno xp sp2 jak i vista są oryginalne, pochodzą z programu microsoftu msdn aa, jako student jestem nim objęty)

 

ps. czy na czipset wejdzie niebieski zalman i czy warto go zakładać? bo jeśli różnicy w temperaturach nie ma to go pchnę dalej razem z moim asusem (jakoś nie przekonuje mnie ten radiatorek od gigabyte'a, z drugiej strony budę mam dobrze wentylowaną, więc może wystarczy)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...