Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

siemka mam pytanie, kupiłem tą płytę główną, dual core e2160, i 2gb ramu goodram 667mhz i tutaj mam problem wszędzie mi wykrywa 512 mb sprawdzałem różnymi programami i nie wiem co mam robić mniał ktoś z was taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw też tak macie ze CPU fan na początku nie startuje ? Robi trochę obrotu, zatrzymuje się, robi kawałek obrotu, zatrzymuje i tak w kółko (mimo, że system startuje normalnie) i dopiero po pewnym czasie wchodzi na normalne obroty ?

Na początku jak złożyłem kompa to miałem podobne odczucia że cos nieteges jest . Wentyl zaczynał sie kręcić dopiero jak Winda na dobre rozgosciła się na ekranie :huh: Myslałem najpierw że Box jest zjechany , nawet go próbowałem na pych rozkrecic ręką :lol2: .

 

Pomogło wyłączenie CPU Smart Fan Control i włączenie CPU Power Fan Fail Warning z ustawieniem granicznej temperatury.

 

Śmiszna płytka :-| :-|

 

U mnie płyta wróciła z gwarancyjnego RMA. Opis naprawy: "Usterki nie stwierdzono. Towar wymieniono prewencyjnie". Teraz rzeczywiście wystartowała za 1 razem po złożeniu komputera. Czy będzie trzymało ustawienia po O/C - jutro napiszę. Jestem ciekaw, czy skoro nie stwierdzono usterki dostanie tamten egzemplarz ktoś inny :P Jeśli tak, to współczuje mu z całego serca :)

Taka płyta będzie sprzedawana jako tzw. "Wyprzedaż po serwisowa" z 3 miechami gwary :damage_wall: cóż ktos się nieźle nadzieje jak ją kupi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie, kupiłem tą płytę główną, dual core e2160, i 2gb ramu goodram 667mhz i tutaj mam problem wszędzie mi wykrywa 512 mb sprawdzałem różnymi programami i nie wiem co mam robić mniał ktoś z was taki problem?

halo pomoże mi ktoś? dodam jeszcze że ram jest w jednej kości nie w dualu ta płyta główna nie supportuje goodramów? czy może wystarczy jak coś przestawie w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jedyne co mozesz przestawiac...to kosci w slotach..watpie czy zmiana tajmingow pomoze. Przy okazji , one laza na 1.8V wiec zwiekszanie tez nie ma sensu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

512 MB ? To masz 2x1GB czy 4x512MB ?

2GB w dwustronnych powinna mobka widziec , tym bardziej 4x512 bo te sa w jednostronnych przewaznie :? Niech przeklada po slotach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 GB w jednej kości nie wiem czy są dwustronne czy jednostronne myślałem że to rozwiąże problem dokupienia ramu w przyszłości :E a widze że przez to nabawiłem się problemów sprawdze zaraz w cpu-z co mi pikazuje

 

ssy jak to wygląda- Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej tu masz screena z ustawieniem ramu stable na cl 5 taki przykładowy . Wrzuc mi jeszcze raz screena na wzór tego mojego bo tamten nie pokazywał wszystkiego :wink: szczególnie memtest , cpu-z i speedfan z napięciami jest ważny żeby coś tu doradzić. Nie musisz od razu Orthosować ale chocaiż sprawdź czy idzie 10 minutek, nie testuj memtestem spod windy go on g daje zresztą sam masz przykład że coś się chrzani. jak zobaczę memtest to będę mógł cos więcej powiedzieć. Ja bym troche podbił v na prockuz tego co tam widziałem tak żeby było 1.28v . Jakie maja te memki Twoje defaultowe v 1.8 czy 2.0 na cl5??

 

 

Hehe wlasnie sie dziwilem po co ci memtest jak testowalem na memtest86+ A Tobie chyba chodzilo o MemSet ?? :) W kazdym razie mam teraz na probe jakies ramy na A... dedykowane do duala i jak narazie komp wstal i jest gitara (musze zlookac co to jest dokladnie bo nie patrzylem - dopiero co ze sklepu worcilem). Jezeli dalej tak bedzie to bede musial wybrac sobie jakies ramki dual ktore mozna latwo dostac w hurtowniach. Kingstony na elpidach dostac pewnie bedzie problem. Nie chce jakis super drogich ramow. Za te stare mam 140PLN wiec siakies grosze sie dolozy i cos wezmie. Moze kingstony 800mhz cl5 dual ?? Ciekawe jak sie sprawuja. Bo geili chyba nie ma sensu brac. Zreszta sprawdze za ile moga je sprowadzic.

 

Pozdro chlopaki :)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec to jest dokladnie Apacer 800mhz CL5 - dual. Zobaczymy czy jutro wstanie bez resetow biosu(po nocy) ale mysle ze bedzie ok. Teraz tylko kwestia wybrania jakis ramow :)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował kręcić na tej płycie Penryna? Widziałem, że pojawił się beta bios zawierający obsługę serii E8xxx. Zastanawiam się jednak co z FSB, skoro karta katalogowa tej płyty (jak i większości płyt na P31/35) zawiera informację, że max. co można wycisnąć to 1333, czyli tyle ile nominalnie ma Penryn? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy będą działać na tej płytce pamięci GoodRAM PRO 800mhz :unsure:

 

pozdro :rolleyes:

witam

U mnie na tej mobo p31-ds3l chodzi na codzien 2x1GB GoodRam 800MHz cl5 przekrecone na 900MHz przy timingach 5 4 4 5-wszystko stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe u mnie dalej jest kolorowo ale juz mniej :P) Tzn jestem teraz na tych zastepczych ramach (apacer - wiec nic gornolotnego) i bios sie juz nie restartuje ale pierwsze wlaczenie kompa po nocy nie dochodzi do skutku. Wczoraj tam gdzie pojawia sie ladowanie windowsa wylaczyl sie monitor wiec podnioslem ramy o 0.1V i procka 1.325 V. Dzis juz sie nie wylaczyl tylko zostal czarny ekran z migajaca kropka :D. Teraz dalem +0.2V na ramy i 1.35V procek. Ciekawy jestem czy jak kupie kingstony 800mhz cl5 bedzie juz wyszstko ok :D Na goodramach bios sie resetowal.

 

Pozdro

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe u mnie dalej jest kolorowo ale juz mniej :P) Tzn jestem teraz na tych zastepczych ramach (apacer - wiec nic gornolotnego) i bios sie juz nie restartuje ale pierwsze wlaczenie kompa po nocy nie dochodzi do skutku. Wczoraj tam gdzie pojawia sie ladowanie windowsa wylaczyl sie monitor wiec podnioslem ramy o 0.1V i procka 1.325 V. Dzis juz sie nie wylaczyl tylko zostal czarny ekran z migajaca kropka :D. Teraz dalem +0.2V na ramy i 1.35V procek. Ciekawy jestem czy jak kupie kingstony 800mhz cl5 bedzie juz wyszstko ok :D Na goodramach bios sie resetowal.

 

Pozdro

Mialem podobny problem, ale wina nie lezala po stronie pamieci tylko po stronie grafiki. Dalem na pci za duze napiecie i objawialo sie to tak jak piszesz. Napiecie zmniejszylem na normal, grafa nadal podkrecona 600/650 800/920 1570/1721 i nic sie nie wiesza i zawsze startuje za pierwszym razem. Pomoglo tez zrobienie profilu ustawien OC w biosie. Proc mam E2180 ktory na codzien chodzi przy 3240MHz (9x360 lub 8x405 na tych dwoch ustawieniach jest stabilny) i komp śmiga az milo bez zwisow i ciezkich startów po nocy czy nawet po weekendzie. Bios F5-ten i tylko ten. Probowalem wszystkie inne wersje dostepne na stronie producenta i tylko ten chodzi stabilnie i pozwala na takie OC.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chodziłem z kumplem po sklepach w celu złożenia kompa, m. in. tej płytki. Sprzedawca w jednym ze sklepów twierdził, że ta płyta, a raczej chipset p31, nie chce działać z 2 Gb modułami pamięci, czy ktoś się spotkał z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chodziłem z kumplem po sklepach w celu złożenia kompa, m. in. tej płytki. Sprzedawca w jednym ze sklepów twierdził, że ta płyta, a raczej chipset p31, nie chce działać z 2 Gb modułami pamięci, czy ktoś się spotkał z czymś takim?

bzdura, mam tą płyte i mam 2gb pamięci. goodramy dokładnie 667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to znaczy 2gb moduły?To znaczy że jedna kość ma 2gb,a nie 2x1gb

Dokładnie :) .

 

Sprawdź faq na pierwszej stronie, to będziesz wiedział jaki ram możesz obsadzić icon_smile3.gif

W FAQ na pierwszej stronie nie ma nic na temat współpracy z 2GB modułami, tylko o współpracy płyty z pamięciami 1 i 2 stronnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie się pająka28 u niego na tej płycie chodził ram 2x 2Gb więc problemu nie widzę , sprzedawca Cie zrobił w [ciach]o

Spoko spoko, nikt mnie nie zrobił, nie ze mną te numery :) . Tą płytkę i tak dla kumpla wezmę, zresztą biorę dla niego 2x1GB, więc nie ma problemu. Chodzi o to, że skoro sprzedawca sprawdzał na kilku kompletach pamięci (a sklep jest dość wiarygodny), to pomyślałem, że zasygnalizuję to na forum i może ktoś kto ma warunki to sprawdzi :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zgryza.

 

Ma ktoś z was założonego Freezera 7Pro lub Pentagrama HP na tego gigusia? Chodzi mi o to czy zasłania on kondensatory na sekcji zasilania . Bo chciałem na nie dać jakieś radiatorki Zalmana, a Box mi przykrywa te dwa u góry płyty :-| i nie wiem czy Fryzjer jest na tyle wysoko nad nimi żeby upchnąć tam jakieś. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...