Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wiedzieć do ilu na tej płycie wykręcaliście ram. Ja swój odpaliłem na 1133 Mhz 2,3v 5-5-5-15 52-15-15-15, RAM ratio 1:2 i chodzi NIESTABILNIE. Po jakim czasie pracy w windowsie wyskakuje mi BSOD. Myśle , że to przez (alpha)timingi lub napięcie. Standard dla moich kości przy 1066 to 2,1v ja używam 2,2v przy tym taktowaniu. Temperatura w normie.

 

z góry dzięki za odp !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie widziałem pare osób które chwaliły się wynikiem OC moich pamięci , który chcę osiągnąć (1133 Mhz cl5) . Ja osobiście też taki osiągnąłem, ale w grach wyskakuje mi BSOD. Problem w tym, że nie wiem jak to ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ubser - zwiększyć V? 2,4V jest jeszcze rozsądną wartoscią.

 

Płyta bardzo dobrze prowadzi pamięci - u mnie osiągniety max na Crucialach to okolice 1300 MHz CL5, czyli płyta nie blokuje w żaden sposób OC RAMu.

 

Obecnie testuję 2x2 GB na różnych BIOSach, narazie jest różnie, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krotka pilka. Czy ta plyta obsluguje E3200 ?? Na stronie producenta nie ma wymienionego tego proca, ale jest E5200. Plytka mi nie chce ruszyc na E3200, zawiesza sie na ekranie POST.

 

Domyślam się, że BIOS najnowszy? Celeron 45nm powinien pójść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ubser - zwiększyć V? 2,4V jest jeszcze rozsądną wartoscią.

 

Płyta bardzo dobrze prowadzi pamięci - u mnie osiągniety max na Crucialach to okolice 1300 MHz CL5, czyli płyta nie blokuje w żaden sposób OC RAMu.

Obecnie testuję 2x2 GB na różnych BIOSach, narazie jest różnie, zobaczymy.

 

 

No dobra Ubser, zwiększ TRFC z 52 na wyższe np 54

 

Nic to nie dało. Już chyba próbowałem wszystkiego. Napięcie od 2,2v do 2,4v. (alpha)timingi na c5 TRFC 52 i 54. Już nie wiem co jeszcze mogę zrobić by chodziło stabilnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie trybi ! Myślałem, że nie będzie z tym większego problemu :blink: a tu takie kredki <_< może później się za to zabiorę na spokojnie.

 

Przy takim taktowaniu jakie mniej więcej powinienem ustawiać timingi itp ? Wysokie ? jest na to jakiś schemat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadarzyla mi sie okazja, ze moge kupic chlodzenie Thermaltake'a BigTyp 120. Na 1 rzut oka no Mugen to nie jest. Interesuja mnie 2 rzeczy, czy brac to chlodzenie od niego biorac pod uwage z jade na boxie, mam tempy max 67st. przy 3Ghz@1.25V, a chce dojsc tak do 3.2-3.4. Druga rzeczy dla tych ktorzy z niego moze korzystali:

- czy wchodzi na plyte bez problemow;

- nie ma drugiej duzej podstawki w ksztalcie litery H, zgubila sie czy nie moze jej odczepic, jako alternatywne mocowanie jest opis zkrecenia podstawki z pozostalych czesci, probowal to ktos, czy zdaje to egzamin

 

Pytam bo cholera zmiana chlodzenia dot. wyciagania wszystkich bebechow wlacznie z plyta.

 

pozdr

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to mozliwe, ze taka padake E3200 trafilem ? Na 3,6Ghz ( 12x300Mhz ) nie ma bata i bez przerwy mi sie wywala w Orthosie, zaczalem od napiecia 1,25V, pozniej 1,3V, 1,35V i caly czas w Orhosie wywala reset prawie odrazu. Ta reakcja sugeruje, ze to moze wcale nie Vcore, ale co ? Reszta napiec to:

 

Ram - 1,95V

VTT - 1,25V

NB - 1,35V

SB - 1,5V

To drugie SB - 1,05V

 

Spread wylaczone, Eisty itp. powylaczane. VID procka CoreTemp najnowszy pokazuje 1,1V. Pamieci 4x1Gb Kingmax 1066Mhz 5-5-5-18 na dzielniku 1.5 to okolo 900Mhz oscyluja, wiec to raczej nie one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1 nie dawaj na kingszajsy 2.2V. To pamięci niskonapięciowe. 1.9/2.0V (max wg producenta 2.1V).

 

Ile potrzebujesz do 3.5GHz? Jak trzyma stabilne 3.5 to odpuść 3.6. Te 100MHz nie zrobi ci różnicy ;)

 

Tak samo nie wierzę by trza było zaraz dawać 1.5V na MCH czy 1.3V VTT. Przy mnożniku 12 są za małe częstotliwości FSB by to aż tak wysoko windować. Ja na e5200 przy 3.5GHz i nastawach 333*10.5 nie ruszałem nic poza VCore ;) No i pamięci odpowiednie napięcie by trzymały 1066 ;)

 

Także gdzieś indziej musi być problem. Jakie temp?

 

Edit:

A pamięci daj na 1:1.66. Będzie 1000MHz :) Ja przez jakiś czas e5200 trzymałem tak że 300*12 i odpowiednie napięcie na cepa + 1:1.66 dla pamięci i odpowiednie napięcie na RAM. Reszta na defie ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No NB wiecej jak 1.35V raczej nie ma sensu. Na E2140 na 1,35V NB robilem 400FSB z palcem w pupie, a tutaj przypominam jest 12x300, wiec tym bardziej. Tempy max jakies 63C.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dalem troszeczke wieksze 1,375V i w koncu sie cos ruszylo. Ale nie wiem czy to dzieki temu, bo mam inna koncepcje, zmniejszylem VCore, a tu Orthos leci, a roznica jest taka, ze teraz CoreTempa nie wlaczam, bo kiedys mi tez cos swirowala jakas wersja. Nie wiem czy to przypadkiem wlasnie nie ten CoreTemp mi tu jakis gnoj robil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z kumplem bawiliśmy się e8400 na Abicie IP35 i wszystko super ładnie przekładamy go do mojej MSI i nie startuje- wszystkie diody czerwone czyli niby problem z CPU. Proc wraca na abita- działa. Na moją płyte wlatuje e2160 i e2140 i działaja obydwa. Bios 1.11B1. On też ma MSI taką samą i ten e8400 leci docelowo na nią. Reset Biosu był i przestawialiśmy te zworki od HW OC.

Ktoś wie co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zworki na auto czy strapa 333? Kurczę dziwne bo od 1A powinien e8400 łykać. Pozostaje jeszcze spróbować z 1C.

 

Edyta: A jak C0 to jeszcze wcześniejszy BIOS wystarczy. Spróbowałbym jeszcze raz cepa włożyć. Może jakiś foch strzeliła płyta główna.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verter wspomniał o moim cepie (e8400) zakupionym na TEJ aukcji.

Przywiozłem procesor wymontowany z płytki do siebie (też mam MSI P35 Neo2-FR). Miałem BIOS 1.9 na którym chyba procek powinien zastartować... jednak 4 czerwone diodki - procka nie widać. Włożyłem e2160, wgrałem BIOS 1.C, wkładam cepa... i dalej 4 czerwone diody - proca ni ma... Ktoś poradzi o co lata?

Wydaje się jakoby procesor mógł być uszkodzony, ale jakim cudem śmiga na tym Abicie?

Sprawdzę w najbliższym czasie na Abicie IP35-Pro kumpla czy procek wstanie. Jeśli tak to będzie to bardzo dziwne...

Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł niech da znać.

 

Procek to rewizja E0 tak nawiasem, kręcił się na tym Abicie przyzwoicie więc jeśli nic nie wymyślicie to najwyżej włożę go do mojego kompa z tamtą płytką i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dosyć nietypowy problem z podkręcaniem.

Konfiguracja jak w sigu, plus do tego:

VCORE: 1.2750 (bios), 1.24-1.25 (real)

VTT: 1.250

VMEM: 2.1V

NB: 1.5V

SB na defach

Memki: 5-5-5-15-48

 

Niby komputer działa, przechodzi wszystkie testy przez godzinę na różnych programach (Prime95, SuperPI, OCCT) i przeróżnych ustawieniach. Temperatura proca w stresie nie przekracza 62°C.

 

Ale potrafi czasami losowo wywalić blue screenem (nawet podczas zwykłego oglądania filmu na YT), zawieszać się (szczególnie w grach: Dirt2, BFBC2, CoH).

Ktoś wie w czym tkwi problem?

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...