Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego core temp cały czas pokazuję mi temp. rdzeni 39C i drugi 35C ?? Po dwóch godzinach orthosa temp pierwsza podskoczyła do 42C. Procesor E8200 nie podkręcony. Czy te temperatury są w porządku?

 

Odnośnie tego wcześniejszego postu to nawet jak orthos był włączony to miałem 1,99ghz i za nic nie rosło, dodatkowo system na tym nowym biosie chodzi nie stabilnie i za każdym razem gdy uruchomie kompa każe wejść do biosu i coś ustawić ale nie wiem co.

 

Zamiast okienka wczytywania windowsa wyskakuje czarny ekran i prosi, żeby wejść do biosu za pomocą klawisza F1 albo przywrócić optymalne ustawienia za pomocą F2. Co to może być?? Proszę o pomoc!!

 

EDIT: Ten post na 3 stronie nic mi nie mówi... sorry ale nie chcę czegoś uszkodzić. Czy przy zmianie tych timingów mam dać większe napięcie czy coś??

Edytowane przez Bazyl-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Core Temp'a to 0.96.1, everest UE pokazuje to samo... Czy podczas zmiany biosu z 1.4 na 1.83 trzeba zmienić napięcie procesora (E8200 nie podkręcony), bo system działa nie stabilnie i w dodatku dzieje się to co opisane zostało w poście wyżej. Proszę pomóżcie!!

 

PS: Timingi ustawiłem. Dzięki Mesti!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego core temp cały czas pokazuję mi temp. rdzeni 39C i drugi 35C ?? Po dwóch godzinach orthosa temp pierwsza podskoczyła do 42C. Procesor E8200 nie podkręcony. Czy te temperatury są w porządku?

 

Odnośnie tego wcześniejszego postu to nawet jak orthos był włączony to miałem 1,99ghz i za nic nie rosło, dodatkowo system na tym nowym biosie chodzi nie stabilnie i za każdym razem gdy uruchomie kompa każe wejść do biosu i coś ustawić ale nie wiem co.

 

Zamiast okienka wczytywania windowsa wyskakuje czarny ekran i prosi, żeby wejść do biosu za pomocą klawisza F1 albo przywrócić optymalne ustawienia za pomocą F2. Co to może być?? Proszę o pomoc!!

 

EDIT: Ten post na 3 stronie nic mi nie mówi... sorry ale nie chcę czegoś uszkodzić. Czy przy zmianie tych timingów mam dać większe napięcie czy coś??

Mnie kiedyś po jakiejś nieudanej zabawie dyskami Bios wywalił, że overlocking is failed. Jak tam wszedłem, to okazało się, że były tam cuda. CPU FSB na 200, a zworkę mam na 333. Pamięć na 1:1. I przede wszystkim napięcia poustawiał na jakieś kilerskie maxima. Więc lepiej tam wejdż i zobacz co się stało. Twój proc ma 8x333 (to E8200?) i sprawdż czy napięcia nie są na czerwono. Jak są, to zjedź do szarego. To, o czym mówię masz w zakładce Cell Menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaktualizowałem ponownie tego biosa, ustawiłem napięcie i timingi pamięci i teraz już działa poprawnie. Jedynym mankamentem są temperatury jakie pokazuje Core Temp 0.96.1 oraz Everest Ultimate (przypominam - cały czas 39C i 35C) natomiast speedfan pokazuje normalne temp1 25C i temp2 23C co wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do temp jakie pokazują mi programy w stersie.

 

Dołączona grafika

 

Czym tu sie sugerować... Jeżeli chodzi o wymianę proca, to pewno bym 2 tyg musiał czekać... i dodatkowo płacić za przesyłkę...

Edytowane przez Bazyl-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem boot sector protection nastepnie zmienialem bios z 1.2 na 1.7 przez AFUWIN. Wylaczylem kompa. Wlaczylem nie wstal. zresetowalem coms > nie wstal. Wyjelem jedna pamiec z duala > Wstal. Takie info dla tych co moga miec ten sam problem :)

 

Obecnie wlozylem spowrotem druga kosc komp chodzi

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI ostatnio też nie wstał po flashu z 1.4 na 1.6.

Tzn wstał ale było ciemno na monitorze po restarcie.Odczekałem chwilę tradycyjnie się przeżegnałem i wyłączyłem go z prądu.Np i zadziałał i jest ok-pierwszy raz takie coś miałem. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do temp jakie pokazują mi programy w stersie.

speedfanem akurat najmniej bym sie przejmował. Sciagnij sobie Coretemp 0.96 włącz orthosa - priorytet 9, small ftt a nie blend wtedy go wygrzejesz troche :D Bedziesz mial realne temperatury no chyba ze dioda jest uszkodzona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bete 1.84, działa wszystko bezproblemowo, aczkolwiek żadnych nowych funkcji sie nie dopatrzyłem, DziubekR1 na mojej msi też cewki skwierczą pod obciążeniem, nie mocno ale je słychać, ale porównaniu do 8800gt to nic, jak odpalę grę to słyszę z końca pokoju jak syczy, w pogoni za taniochą coraz gorsze podzespoły montują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tą przedłużkę, czyli ma rex. 1.2?

 

Ale nie o tym chciałem, na razie zworka poszła na fsb 333, procek E2160 (wersja z małym wentylkiem) leci na 3GHz na def napięciu. W biosie (v. 1.3) to jest 1.275V, w CPU-Z 1.313V, nie wiem czemu bardziej ufać.

Temp na rdzeniach to 56 na ninji. Ponoć core temp 0.96 pokazuje z 15 stopni więcej, ale nie wierzę żeby było 70 stopni, skoro radiator ledwo ciepły jest.

 

I pytanko.

Mam kabelek do panelu przedniego audio. Jest tak jak by rozgałęziony na 2 końcówki - AC'97 i HD'coś tam. Którą podłączam? Pytam bo kiedyś przez złe podłączenie zepsułem sobie dźwiękówkę na asrocku ;).

 

I czy ten EIST może działać na OC'niętej maszynie?

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy ten EIST może działać na OC'niętej maszynie?

Jasne ze moze :) ale to zalezy jak krecisz procka ja np ustawilem go na 340x10(mnoznik nie ruszany) i w Idle mnoznik spada do 6 i proc chodzi na 2GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...