Skocz do zawartości
Defox

Phenom Czy X2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad wymianą mojego starego, poczciwego athlona 3500+. Posiadam płytę pod AM2 i nie wiem, czy kupić x2 6000+,

czy poczekać aż wyjdzie phenom 9550. Wiem, że płyty AM2 obsługują procki pod AM2+. Czym różni się AM2 od AM2+? Od razu zaznaczam, że nie chciałbym zmieniać płyty głównej.

Co zrobilibyście na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defox

 

Pierwsze to zacznij od napisania Sygnatury

Jak ludzie beda wiedzieli co masz latwiej bedzie doradzic

proste , nie ?

 

To dziala w dwie strony ,

ktos o podobnym sprzecie bedzie mial problem to pisz do ciebie na pm

z zapytaniem itp

 

Co do CPU dla ciebie to poszukaj jakiegos dobrze krecacego sie X2

tak zeby chodzil ponad 3GHz i bedziesz mial luz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturka dodana xD

 

Na moim Asrocku za dużo ne wykręcę:/ Regulacja napięcia dla RAMu na tej płytce to Low, Normal, High, Ultra High. Z tego co udało mi się znaleźć w necie wynika, że Ultra High to tylko 1.9V. Na takim napięciu ramy idą max 840MHz :/ Gdy zmieniam dzielnik, mogę wykręcić procka do 2.6, ale wtedy Ram ma 760.

Dlatego napisałem o X2. Ewentualnie niższy model, tylko taki, który po małym OC osiągałby 3ghz i więcej. Które się dobrze kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie możesz założyć na ten procesor. Sprawdź po prostu jakie ma temp. po założeniu i będziesz już wiedział czy wyrabia czy nie. Co do innego chłodzenia to może zainwestuj w Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite jego zaleta jest taka iż jest tani ok. 50zł i pasuje do każdej podstawki procesora jakie teraz są i były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystko panowie :)

 

Pomyślałem, że zmienię od razu płytę główną... Wielka okazja do zmiany platformy:D tylko czy się opłaca?

Myślałem na początku za jakąś płytką pod AM2 do 250zł i x2 5600+, ktory kosztuje 425zł.

 

Co wybrać za 675 zł? AMD czy INTEL?

Proszę o konkretne przykłady płyt i procesorów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

 

 

Dzieki za wszystko panowie :)

 

Pomyślałem, że zmienię od razu płytę główną... Wielka okazja do zmiany platformy:D tylko czy się opłaca?

Myślałem na początku za jakąś płytką pod AM2 do 250zł i x2 5600+, ktory kosztuje 425zł.

 

Co wybrać za 675 zł? AMD czy INTEL?

Proszę o konkretne przykłady płyt i procesorów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium E2160 1.80 GHz BOX (LGA775, 64bit) - 251zł

DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL (Intel P35) [DDR2, PCI-E] - 395zł lub

MSI P35 Neo2-FR (Intel P35) [DDR2, 2xPCI-E] 362.00

I jeszcze Tobie na piwo zostanie. Pomysł z AMD wydaje się być chybionym, chyba że tylko sam procesor zmienisz. Jeśli dojdzie do tego płyta to tak jakbyś platformę całą zmieniał a wtedy to tylko na Intela się przerzucić. Ceny ze sklepu komputerowego znak.pl. Są to ceny przykładowe więc jeszcze coś skubniesz. Widzę, że ram masz więc jego zakup odpada :) jeśli tego E2160 podkręcisz do 3ghz to AMD padnie :) więc odpowiedź znasz chyba już?? Możesz kupić procka selekta, który ma zagwarantowane 3,2ghz lub nawet 3,4ghz wtedy to już będzie bajka. Więc jak widzisz za tą kasę można już coś ciekawego wybrać.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje MSI P35 Neo2-FR/DFI Infinity P35/ Asus P5K-E lub Pro i do tego E2160 i byle do 3ghz bo powyżej czyli między 3ghz a 3,2ghz czy 3,4ghz nie odczujesz w grach czy codziennym użytkowaniu dużej różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Athlona x2 5600+ i Gigabyte GA-M57SLI-S4.

 

Procek będzie kręcony... Czy moj Chieftec (patrz sygnatura) pociągnie taki zestaw? Pytam jeszcze raz bo wcześniej wypowiedziała się tylko jedna osoba.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spokojnie uciągnie taki konfig. Ja mam to co w podpisie proc puszczony na 1,5V i napięcie mierzone na zasilaczu to 12,1V w stresie. A ja zadam Tobie pytanie. Skoro już wybrałeś to po co się pytałeś co wybrać, AMD czy Intela??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spokojnie uciągnie taki konfig. Ja mam to co w podpisie proc puszczony na 1,5V i napięcie mierzone na zasilaczu to 12,1V w stresie. A ja zadam Tobie pytanie. Skoro już wybrałeś to po co się pytałeś co wybrać, AMD czy Intela??

Ja tylko chciałem przeczytać propozycje... Od tego jest chyba forum, co nie? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, poczytaj sobie konkurecyjny portal komputerowy (adres podam ci na PW jak chcesz) gdzie został przeprowadzony AMD Phenom 9900 pomiędzy Core 2 Quad.

Intel bije większości testach tego Twojego Phenoma

Sory za OT

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wiesz ze cena INTELA raczej troszke wyższa :P Jak PHENOM będzie za 4-5 stów to będzie lepszy względem cena/jakość i to dużo lepszy od intela no i oczywiście jak wprowadzą poprawioną wersje

Gdyby babcia wąsy miała to by dziadkiem była <_<

 

Na razie w sprzedaży są tylko kulawe Phenomy praktycznie bez OC a kiedy będą poprawione wersje nie wiadomo , nie wiadomo też w jakiej cenie i jak na to zareaguje Intel. Na chwile obecną Quady od Intela kosztują 700zł a AMD 800zł (więc gdzie ta wyższa cena :lol2: ) w dodatku te pierwsze mają duży potencjał OC więc na chwile obecną wybór jest prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że narazie lepszy jest intel to się zgodzę i jeśli Phenomy będo kosztować tyle samo co Quady to teżsię zgodzę że sięnie opłaca! Ale jeśli bedąmiały dużo niższą cenę np: na poziomie 500zł to będą nie do pobicia :)

Bo testy pokazują że wcale aż tak do [gluteus maximus] nie są i mała różnica w stosunku co do wydajności względem intela im nie przeszkodzi! Tylko aby AMD poprowadziło dobrą politykę cenowąi będzie HIT!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem przeczytać propozycje... Od tego jest chyba forum, co nie? <_<

 

 

Zgadza się. Tylko, że najpierw piszesz co wybrać AMD czy Intela a za "chwilę" piszesz, że wybrałeś AMD o to mi tylko chodziło :) Twój wybór i nikt nie zamierza się z Ciebie nabijać. Dobra koniec z tym.

 

Phenony bedą już niedługo tanie więc wtedy sobie taki kupie i będziecie w tyle :) HAHAHAH z waszymi dualcorami i DEFOX zrobi to samo :)

Tak tylko chyba zapomniałeś, że Core2Duo jak i Quad są na rynku już od ponad 1,5roku więc jak na nowość, którą AMD wypuszcza to kiepsko się phenom prezentuje.

 

To ja też coś napiszę żeby się pośmiać, kup sobie phenoma nawet najbardziej wypaśnego jaki będzie na rynku, do tego kup sobie super wypas płytę złóż to i jak w czwartym kwartale 2008r. wyjdzie nowy procek od Intela ze zintegrowanym kontrolerem pamięci w procku (Nehalem) to się wogóle nie będziesz przyznawał do tego co masz HAHAHAHA. I jak?? Zadowolony?? :lol2:

 

Jak widzisz nie należy się naśmiewać z tego co ludzie kupują i co mają. Pozdrawiam :wink:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...