Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Topower TOP-450 P3 EZ BFS 450W

 

czy

 

Corsair CMPSU-550VX

 

Bo nie chcę się jednak bawić w półśrodki (Fortron). Ten Korsarz ma 100W więcej, a nie ukrywam, ze w razie jakiejś modernizacji wolałbym uniknąć wymiany zasiłki, z drugiej strony ten Topoer, odpinane kable, nówka... Który ma lepszą sprawność? Bo nie ukrywam ma to dla mnie duże znaczenie, chichy nie musi być, tylko w idle, bo w stresie mój Radeon i tak go sprawnie zagłuszy.

 

Dodam, że Corsair jest używany ~5 miesięcy (gwara 2 lata, czyli 1,5 roku pozostało), Topower to nówka. Ceny: 249 Topower, 229 zł Corsair.

 

Jest jeszcze:

 

OCZ ModXStream PRO 500W MODULARNY 14cm SLI 80Plus

 

ale mam mętlik w głowie..

Edytowane przez Ardaenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Corsair i OCZ to też Fortrony tylko z ładnymi i drogimi naklejkami więc gdzie tu półśrodki. :)

Ja Ci polecę Scythe Kamariki póki jest tani. Dla scythe zasilacze produkuje sirtec. Jak popatrzysz na ceny sirteca to się zorientujesz, ze taniocha to nie jest. A Kamariki w cenach całkiem przystępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A OCZ sXs 700W którego aktualnie mam jest mówiąc wprost głosny - szłychać szum powietrza jakby wentyl chodził na full nonstop, co w nocy szczególnie denerwuje. Co jest nie teges? Czy jest na to jakis sposób poza wymianą wentyla? Zasilacz kupiony na Allegro a więc to używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze, producenci dbają żeby zasilacz działał i dlatego w budżetowych modelach jest szybszy wentyl by zadbać o bebechy psu. W końcu na czymś trzeba oszczędzać. Oczywiście możesz zmniejszyć obroty / zmienić wentyl albo żyć z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć obroty to jedynie moge poprzez regulator obrotów ? czy może na inny sposób. Zmiana wentyla to oczywiście fanswap ale nad tym w sumie nie myśle narazie. 

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Czy Tagan U33II 880W Super Rock to dobry zasilacz?

Czy ktoś go widział?

Tutaj piszecie, że to dobra firma, ale może coś się stało i już nie produkuje tak dobrych zasilaczy jak kiedyś?

 

Otóż w zeszłym roku na jesieni zasilacz padł, komputer się podczas pracy wyłączył i koniec.W grudniu z gwarancji otrzymałem nowego Tagana.

W ostatnie dni marca sytuacja znowu się powtórzyła. (ten zasilacz ma z tyłu taką diodę, która pali się na pomarańczowo, jak komputer się włącza to dioda zmienia barwę na zielony, kiedy zasilacz pada to po próbie włączenia komputera dioda zmienia barwę na kolor czerwony)

Aha, w obu użytkowanych przeze mnie taganach było słychać czasami piski cewek, chociaż wyglądały na zalane czymś białym.

 

Wysłałem zasilacz na gwarancję i jutro znowu jedzie do mnie nowy Tagan 880W.

 

Boję się że za 4 miesiące sytuacja się powtórzy.

 

Posiadam: proc i7 920, grafika 8800 GTS 512, 4GB RAM Kingston 1333, dysk WD 400 GB,

płyta Gigabyte GA EX58-UD5, chłodzenie BOX.

 

Zamierzam go sprzedać i kupić jakiś porządny zasilacz, zastanawiam się nad:

 

1) Scythe Kamariki 4 Plug In 650W (429 PLN)

2) Fractal Design Newton R2 650W (399 PLN)

3) Antec TruePower New 650W (439 PLN)

 

Proszę o poradę który będzie najbardziej pasować do mojego sprzętu, dobrze by też było żeby nie był za głośny.

W poradniku polecany jest ten fractal, ale tutaj nie. Czy ktoś wie co to za cudo?

 

P.S.

Jeżeli post w złym wątku to proszę przenieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe jest bardzo cichy, mam co prawda 450W ale 650W nie jest wiele głośniejszy. Ma równe napięcia co wykazały także testy i jest produkowany w fabrykach Sirtec czyli bardzo dobrych. Antec tez ma świetne opinie.

 

2) Fractal Design Newton R2 650W (399 PLN)

tego nie znam.

 

Ale skoro padły Ci już dwa dobre zasilacze to możliwe, że przyczyną jest wada komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szybkie pytanie: potrzebuję cichego zasilacza z odpinanymi kablami w cenie do 250 zł do konfigu z podpisu. Czy OCZ ModXStream Pro 500W to najlepszy wybór, czy powinienem zwrócić uwagę jeszcze na jakieś inne modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz ciszy to nie OCZ... Przynajmniej SxS do cichych nie należy. Ja kupiłem niedawno Corsair HX520 używkę za 250zl, na gwarancji jeszcze ponad 4 lata. Nie dość że praktycznie niesłyszalny to napięcia trzyma sporo lepiej od OCZta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

myślę ze akurat ten jest dobry ale osobiście poleciłbym Ci coś od Be Quiet , oni tam mają naprawdę ogromny wybór zasilaczy , napewno znajdziesz na allegro coś dla siebie , a i nawet lekko używany be quiet to jak nowy. a najlepiej, to zajrzyj na ich stronkę, nawet znalazłem tam kalkulator mocy , a tak pzy okazji to pamiętać należy że najefetywniejsza sprawność zasilacza jest przy połowe jego znamionowej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacens RADIX III 520W Smart imponuje pod względem ciszy :)

 

Tacens RADIX III  520W Smart - 255zł : Esc.pl

 

 

 

Jak szukasz ciszy to nie OCZ... Przynajmniej SxS do cichych nie należy. Ja kupiłem niedawno Corsair HX520 używkę za 250zl, na gwarancji jeszcze ponad 4 lata. Nie dość że praktycznie niesłyszalny to napięcia trzyma sporo lepiej od OCZta.

 

Mam teraz akurat u siebie model OCZ sXs 700W. Głośny to fakt - nawet bardzo. Ale napięcia 3ma wzorcowo więc nie jest aż tak gorszy od Corsaira.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

a jak z "cichością" innych be quietów? - tych mocniejszych , bo podobno są rewelacyjne , wyczytasłem że przy 75% mocy pobieranej prawie nie słychać niczego . ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

faktycznie wraz ze wzrostem pobieranej mocy wzrasta ilość wydzielanego ciepła. Przy dobrych konstrukcjach sam zasilacz reguluje prędkością obrotowa wentylatora chłodzącego. A wiadomo że im wieksze obroty tym wiekszy hałas. Sa konstrukcje wentylatorów o specjalnie wyprofilowanych łopatkach , zapobiegających bocznym zawirowaniam powietrza. Na przykład Silent Wings (be quiet). Rowniez zastosowanie wiekszych wentylatorów chłodzących zasilacz na bardzo duże znaczenie. Wiekszy wentylator 120mm potrzebuje mniejszą prędkość obrotową do przedmuchania takiej samej ilości powietrza co np wentylator 80mm. Konstrukcja wewnętrzna radiatorów w zasilaczu nie powinna powodować niepotrzebnych zawirowań powietrza a co za tym idzie powstawania szumów tzw poswistu. Zasilacze większej mocy (od 700W )np Bequiet DarkPower P8-750W przy poborze mocy w granicach 75% tj 560W pracuje z "głośnościa" 27db. Jest to absolutnie w normie. Prawie nie słyszalny z odległości 1.5m , bo mniej wiecej w takiej odległści stoi komputer od uszu człowieka. A pod biurkiem to juz na pewno. Z całą pewnością mogę polecić serie produktów Be quiet z rodziny Dark Power Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

faktycznie wraz ze wzrostem pobieranej mocy wzrasta ilość wydzielanego ciepła. Przy dobrych konstrukcjach sam zasilacz reguluje prędkością obrotowa wentylatora chłodzącego. A wiadomo że im wieksze obroty tym wiekszy hałas. Sa konstrukcje wentylatorów o specjalnie wyprofilowanych łopatkach , zapobiegających bocznym zawirowaniam powietrza. Na przykład Silent Wings (be quiet). Rowniez zastosowanie wiekszych wentylatorów chłodzących zasilacz na bardzo duże znaczenie. Wiekszy wentylator 120mm potrzebuje mniejszą prędkość obrotową do przedmuchania takiej samej ilości powietrza co np wentylator 80mm. Konstrukcja wewnętrzna radiatorów w zasilaczu nie powinna powodować niepotrzebnych zawirowań powietrza a co za tym idzie powstawania szumów tzw poswistu. Zasilacze większej mocy (od 700W )np Bequiet DarkPower P8-750W przy poborze mocy w granicach 75% tj 560W pracuje z "głośnościa" 27db. Jest to absolutnie w normie. Prawie nie słyszalny z odległości 1.5m , bo mniej wiecej w takiej odległści stoi komputer od uszu człowieka. A pod biurkiem to juz na pewno. Z całą pewnością mogę polecić serie produktów Be quiet z rodziny Dark Power Pro.

 

Nie ma to jak marketing :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

faktycznie wraz ze wzrostem pobieranej mocy wzrasta ilość wydzielanego ciepła. Przy dobrych konstrukcjach sam zasilacz reguluje prędkością obrotowa wentylatora chłodzącego. A wiadomo że im wieksze obroty tym wiekszy hałas. Sa konstrukcje wentylatorów o specjalnie wyprofilowanych łopatkach , zapobiegających bocznym zawirowaniam powietrza. Na przykład Silent Wings (be quiet). Rowniez zastosowanie wiekszych wentylatorów chłodzących zasilacz na bardzo duże znaczenie. Wiekszy wentylator 120mm potrzebuje mniejszą prędkość obrotową do przedmuchania takiej samej ilości powietrza co np wentylator 80mm. Konstrukcja wewnętrzna radiatorów w zasilaczu nie powinna powodować niepotrzebnych zawirowań powietrza a co za tym idzie powstawania szumów tzw poswistu. Zasilacze większej mocy (od 700W )np Bequiet DarkPower P8-750W przy poborze mocy w granicach 75% tj 560W pracuje z "głośnościa" 27db. Jest to absolutnie w normie. Prawie nie słyszalny z odległości 1.5m , bo mniej wiecej w takiej odległści stoi komputer od uszu człowieka. A pod biurkiem to juz na pewno. Z całą pewnością mogę polecić serie produktów Be quiet z rodziny Dark Power Pro.

Ja również witam pracownika be quiet ? Ładna papka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gdzieś już było więc nie chce otwierać nowego tematu:

Jaką zasiłkę wybrać pod Prescotta, SiS 661FX/964L i grafe AGPx8?

1) Fortron FSP350-60MDN

2) Delta DPS-350PB-2 C

 

Na obie zasiłki dają dość długą gwarancję (12/24 miechy) - czy to oznacza że są to nowe, nieużywane zasilacze?

 

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli masz problem z wyborem , zajrzyj do wnętrza tych podanych przez ciebie zasilaczy, zwróc uwagę na rozkład radiatorów w delcie , przez taki "durszlak" (a jeszcze jak się przykurzy) z czasem bedziesz słyszał niezły świst jakie wydaje powietrze przedzierające sie przez ten gąszcz . Istnieją konstrukcje lepiej dopracowane niż te podane przez ciebie , Wiele zdjęć wnetrza zasilaczy napewno znajdziesz w sieci. (i nie wiem czy tu można podawać) A są niewiele drozsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

wyczytałem gdzieś że ta zasilacze mają system sterowania wentylatorami jak to działa?

 

Jeżeli chodzi o ten zamontowany w zasilaczu, to w zależności od obciążenia - kontrolowane są jego obroty. Przypuszczam, że tak samo ma się to do wentylatorów podłączonych do tych gniazd zamontowanych specjalnie na wentylatory, gdy obciążenie rośnie, zwiększa się obroty. No ale nie testowałem tego jak to działa, więc nie mogę powiedzieć jak to się zachowuje, jakie napięcia podaje itd. choć właśnie podrzuciłeś mi kolejny punkt do przetestowania w zasilaczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...