Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt można kupić za 280 ale na sklepach które 1 raz na oczy widzę i za rękojmią...

Dopiero Proline jest dobrym sklepem i tam kosztuje 350 :)

Więc raczej zdecyduje się na Fractala :)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa dosc nowe zasilacze, ale z tego co widzialem mialy dobre recenzje, wysoka sprawnosc, ciche, dobra jakosc wykonania. Firma ogolnie daje rade, robiac obudowy niezlej jakosci.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem okazyjnie Tagana U33-600W :), Nic nie piska, nic nie swierczy przy max obciazeniu procka i grafiki.

 

Aleeee, czy jest to mozliwe po zmianie zasilacza aby temp na procku byla okolo 5-6 stopni nizsza ? Wczesniej na maxa mialem na najcieplejszym jajku 73*C a teraz max 68*C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mi o jakość i ciszę a nie o waty. Docelowo będzie on napędzał i750 z gtx460 więc 600W max. Za Antec przemawia renoma, Be quiet! z serii Straight Power, też są dobrze oceniane. Oba mają też odpinane kable. Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już kolejnego BQ! i jakość i cisza jest jak najbardziej na wysokim poziomie. Co prawda do DP a nie SP, ale beQuiet dba o produkty, a z dobrego źródła wiem, że SP są na bardzo dobrym poziomie w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jesli chodzi o jakosc to S12D jest lepszy i od antka i od be quieta.

 

Seasonic S12D 750 W Power Supply Review | Hardware Secrets

 

PS. Nie kapuje fenomenu be quieta, ceny z kosmosu, jakosc jak u wiekszosc sredniakow, chyba tylko antec i enermax oferuje gorszy stosunek cena jakosc.od E7 i P8.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każdy wybiera podług siebie, a fenomenu raczej nie ma. Na zasilacz nie patrzy się jak będzie działał tu i teraz, tylko jak będzie za jakiś czas, bo nie kupujesz go na rok. Przynajmniej takie jest moje zdanie. A po tym czasie, różnica pomiędzy Enermaxem czy bQ a Seasoniciem może być znacznie większa. Chociażby ze względu na komponenty, wentylator, który pewnie zacznie buczeć itd itp.

 

Dodatkowo mam okazję pobawić się nowym TACENS Valeo III 600W - taka nowa pół-pasywna kombinacja. I powiem, że jestem miło zaskoczony jak na tą chwilę. Zobaczymy co będzie dalej, pewnie skrobnę info na forum z testowania zasiłki.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale chyba w druga strone niz sugerujesz ;) To seasonic jest producentem stojacym o pol klasy wyzej niz FSP od ktorego bierze Bequiet.

 

Tak BTW to seria antec tpn za ktora jak napisal kolega przemawia renoma pochodzi z fabryki seasonica :D

Oprocz czesci antkow robia tez niektore corsairy, robili stare pcp i pewnie mase innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje się fabrykami, ani kto komu co robi... Prawda jest taka, że Ci producenci, to już wyższa półka i tak na prawdę każdy będzie dobry. Ja od siebie z czystym sercem mogę polecać BQ, bo sam mam i nie jednej osobie montowałem do kompa. Od wielu słyszałem, że są bardzo zadowoleni, czy to zwykły user, czy ten, który bawi się sprzętem na okrągło i kręcą go cyferki na napięciach itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak na prawdę każdy będzie dobry. Ja od siebie z czystym sercem mogę polecać BQ

 

zoabcz co pisał Michaelius, nie mozna ich za bardzo polecać bo są nieopłacalne. Co z tego ze jakiś model jest "dobry"/"bardzo dobry", skoro w danej cenie mozna kupic lepszy...? Gdzie sens, gdzie logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kinslayer Gdzie kupiłeś tego Tagana ?? Bo ja tez sobie go zamówiłem i w poniedziałek kurier przywiezie :D

 

Hej, ja u siebie w miescie zakupilem, bo od razu dostalem go na sprawdzenie i jakby dalej piszczalo, to bym oddal:)

 

Dalem 330 zł za niego. Ale roznica jest, ani jednego piska. Widocznie Tagan poprzedni z tym Asusem sie gryzł, bo sprawdzalem go na 2 innych komuterach i ani jednego popiskiwania. Wiec teoretycznie mam Tagana U-22 580W na sprzedaz :P

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Fortron 350W (GHN, nowy ze sklepu) spokojnie styknie do:

 

Antoś II X2 250 (stock, zero OC)

2GB ram (jedna kość)

GT240 DDR5 (stock, zero OC)

x1 hdd, x1 dvd, zero fanów w budzie

 

?

 

Z góry dziękuje;

Jestem pewny, że tak skoro 400W uciągnie Phenoma/GTX460... ale wolę zapytać (komp nie dla mnie i nie chce potem mieć problemy, że ktoś ognisko w domu ma);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki w sprawach tanich (lub jak najtańszych)zasilaczy, potrzebuję dobrej zasiłki do starego kompa mającego działać jako mediacenter, na mobo socketA KT400, Athlon2400+, GF2MX, i standard po jednym HD, DVD co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie CICHY zasilacz w cenie ~200zł do;

 

e2140 @ 3ghz

4gb ram

Radek 4770 (dosc mocne OC)

2 dyski SATA i 1 SSD

 

a w niedalekiej przyszlosci mam zamiar nabyc jakiegos 3/4rdzeniowca od AMD na AM3, prosze o porade co wybrac

 

Zasilacz do obudowy Bequiet PurePower L7 530W - Zasilacze do obudów - ram.net.pl

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular - Zasilacze do obudów - ram.net.pl

a moze

ZASILACZ 400W CORSAIR CX400W CMPSU-400CXEU FV Wwa (1188270211) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vejita - nie ma na rynku żadnego CICHEGO (=bardzo cichego) zasilacza do 200zeta. Jedyną opcją jest ss-400et i fanswap na coś wolnoobrotowego (gwary nie tracisz bo nie ma plomb, ale musisz skołować nowemu wentylowi małą wtyczke 2pin)

Z tych co podaleś to korsarza bierz, troche drożej (ok.269+kw) jest CICHY fractal design tesla 450W.

 

OCZ StealthXStream 500W, bedzie troche ciszej niz na ModXStream

 

SXS1 była głośna, nie wiem jak rev.2, pooodobno troche wyciszyli.

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...