Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Pentagram Silent Force CAV 620W ktoś wie w jaki sposób ma przymocowany wentylator ? Wlutowany czy może wtyczka jest ?

 

Jeszcze drugie pytanie co będzie lepsze do fan swapa i pracy (C2D 8400, GF9600GT) ten pentagram czy Corsair 620HXEU. Da się zrobić fan swap bez inwazyjnie na 620HXEU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piórko: epsilon jest cichy i chłodny, [...]

Oops, lozysko wentylatora strasznie glosno terkocze, nie ma co sie oszukiwac, epsilonek do cichych nie nalezy.

Jesli w ciagu miesiaca nie padnie mi nowy nabytek, bede zmuszony zrobic "odpustowego" fan swap'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wink: . Jeśli jest mowa o zasilaczach to czy moglibyście Mi polecić jakiś dobry mocny zasilacz ? ( minimum 500 W ) . Już wyjaśniam dlaczego . Otóż złożyłem se komputer , który będzie służył głownie do gier.

Parametry :

 

- Płyta gł. - Asus M2N32-SLI D AM2

- Proc - AMD Athlon 64 X2 6000+ Box AM2 89W 65nm

- Ram - DDR2 Geil 4GB PC800 2x2 GB CL5 Black Dragon

- Grafika - Radeon Palit HD4870 512MB DDR5 775/4000 PCIe

- HDD - Dysk SATA II Seagate 500GB ST3500320AS 32MB

- Nagrywarka DVD Pioneer DVR-216BK SATA Czarna OEM ( jesli ma to pomóc jakoś :razz: )

 

Dobra. Więc jest jeszcze obudowa z zasilaczem 400W . Zasilacz to jakiś szajs ( już szajs :razz: ) , gdy przy postawianiu systemu podczas restartu komputera zasilacz zrobił dwa razy " dup! dup! " i wszystko zostało wyłączone. I teraz pojawia się to pytanie :

Jaki możecie polecić mi zasilacz Który będzie miał :

 

ZASILACZ ATX

500W minimum.

2 wtyczki zasilania PCIe 6-pin (musi być do tego radka :razz: )

duży wentylator silent

 

? Dodam jeszcze , że dysponuje budżetem w okolicach 250 zł .

 

Na koniec chciałbym przeprosić , że tyle nasmarowałem tego txt , chciałem być bardziej szczegółowy :razz:

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Gigabyte MA78G-DS3H z Ath 4850e, jedną kartą PCI, powiedzmy dwoma dyskami i dvd na ide jest bardzo wymagający na 12V?

Dysponuję zasiłką Top-420NF, z max 22A na 12V. Czy wystarczy to do zasilenia proca i dysków/napędów?

A gdybym szarpnął się na Phenoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - który zasilacz będzie lepszy do konfigu poniżej:

 

Gigabyte P31 DS3L

E2160 @ 3,0

KingMax 2x2gb 800mhz

8800GT

320GB Samsung SataII

DVD Samsung

 

Zasilacz be quiet! Straight Power BQT E6-400W ATX 80+

czy

Zasilacz be quiet! Straight Power BQT E5-450W ATX

 

Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam doradzić koledze tani i dobry zasilacz, wydaję mi się, że forton będzie ok.

Mam na myśli :

http://www.allegro.pl/item465398547_fortro...ss_wroclaw.html

A czym się różni HLN od GLN, w tej cenie chyba nic innego się nie dostanie ciekawego.

Zasilacz ma obsłużyć:

Abita AX78

2 gb ramm ddr2 800

procek jakiś 2 jajka amd małe oc. ( 3600-4200+)

radka x600

dysk 80 i napęd dwd

Da radę ten fortonik.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten FSP400-60GLN(80+) da rade z :

Ax2 5000+

2gb ram ddr2

radzio hd4850

2dyski po 160

dvd

 

Proszę o porady, bo Amperaż ma podobny do modecoma mc500w i nie wiem na co sie zdecydowac do 200zl

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego zasilacza do mojego starożytnego kompa którego katuję 25 godzin na dobę: Celeron Willamette 1,7Ghz, 640MB RAM, GF FX5500, Barracuda 160GB & 2x DVD. Obecnie zestaw stoi na, uwaga, Codegenie 300W aka Iskrowniko-Fajerwerek z 2002 roku (chyba mało kto jest tak odważny jak ja, haha :D ). Tak więc, priorytetem jest dla mnie jak najniższa cena (szkoda pakować pieniądze w tak stary komp) i względnie cisza, chciałbym jak najciszej.

 

Celuję w to, Delta 300W:

 

http://www.allegro.pl/item457925854_nowy_d...zestochowa.html

 

Dobry wybór? Może polecacie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Witam

 

Wczoraj zakupilem sobie taki oto sprzecik:

plyta: Gigabyte GA-MA790GP-DS4H (zintegrowana grafika)

procek: Athlon 5000

ram: Geil 2 GB (1066)

 

Potrzebuje nowy zasilacz, ktorego jedna z glownych cech ma byc CICHA praca. Po przewertowaniu killkunastu topicow wybor padl na zasilacz firmy ENERMAX tylko teraz, ktory?

Zastanawiam sie miedzy PRO82+ 425W a Modu82+ 425W. Chcialbym oczywiscie zeby zasilacz starczyl mi na dlugo, w niedalekiej przyszlosci (przy zmianie lepszego chlodzenia procesora) planuje oc na tyle na ile sie da, maniakiem gier komputerowych nie jestem totez nawet za 3 lata nie bede mial u siebie 2 jakichs bardzo wydajnych radeonow itp. Tylko jedna karta graficzna. Czy lepiej w takim razie kupic tego Enermaxa PRO82+ czy jednak jest cos co przmawia za Enermaxem Modu82+ co moze sie w przyszlosci przydac itp??

 

P.S. A zapomnialem dodac: nie chodzi mi o szastanie kasa a roznica miedzy obydwoma zasilaczami to jakies 80 zl.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz(i).

Pozdrawiam

Zasilacze różnią się tylko odpinanymi kablami :)

Więc jest to kwestia czy chcesz dopłacać tę różnicę 80 zł do odpinanych kabli, czy też nie.

Twój wybór.

 

ps. zasiłka jest bardzo cicha, i ma 33A na 12v - więc spokojnie powinna Ci wystarczyć na przyszłość (tym bardziej, że jak sam napisałeś SLI ani CF nie masz w planach).

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Czy Enermax Pro82+ 425W da sobie radę z HD4850? Jaki maksymalny konfig pociągnie?

Bez problemu.

 

Myślę że max konfig (przy założeniu średniej sprawności 80% i przy nie przekraczaniu całkowitej wydajności prądowej zasilacza powyżej 80%) to będzie coś w stylu mocno kręconego c2q 2,4 (w stresie ok max. 160-180W - oczywiście przy podbiciu napięcia) - karta pokroju GTX 260/280.

 

witam,

Mam doradzić koledze tani i dobry zasilacz, wydaję mi się, że forton będzie ok.

Mam na myśli :

http://www.allegro.pl/item465398547_fortro...ss_wroclaw.html

A czym się różni HLN od GLN, w tej cenie chyba nic innego się nie dostanie ciekawego.

Zasilacz ma obsłużyć:

Abita AX78

2 gb ramm ddr2 800

procek jakiś 2 jajka amd małe oc. ( 3600-4200+)

radka x600

dysk 80 i napęd dwd

Da radę ten fortonik.

Da radę.

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

a HLN od GLN czym się różni w tych forton.ach.

Myślałem jeszcze nad:

http://allegro.pl/item458597388_bezglosny_...4_gw_od_ss.html

HLN nie spełnia norm EU, dlatego nie jest już produkowane.

Seria GLN jest właśnie następcą HLN (w prostej linii), spełnia wszystkie "normy" UE, jest Green itp.

 

cytat.:

 

"Rodzina HLN w kręgu zainteresowanych znaczy jedno: Sprawność. Są to po prostu świetne zasilacze od FSP/Source i w zasadzie mógłbym pisać o nich w samych superlatywach, ale to zostawię sobie na deser dla bliźniaczego modelu :) .

Podobnie jak THA-P teraźniejsze/obecne/na czasie zasilacze. Dwie linie +12v, Aktywne PFC, Dwunasto centymetrowy wentylator. Do tego ORT: jeszcze sprawność w granicach 80%(minimalna) i mamy piękną mieszankę.

Zasilacze nie są o ani pół ampera mocniejsze niż ich bracia THA-P czy też MDN? jednak są bezwzglednie lepsze.

Sądzę, ze ciągłe obciążenie łączne w granicach 370-380W nie byłoby dla tych zasilaczy problemem.

W zasadzie produkt klasy MDN? nie ma się co równać z tym zasilaczem. Niestety - zasilacze te są niezgodne z jakimiś tam normami UE i przez to ich produkcja została wstrzymana. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - zapraszam niżej :) "

 

źródło.: http://www.egielda.com.pl/forum/lofiversio....php/t5717.html

 

O tym qoltecu się nie wypowiem.

(ja bym osobiście jednak "wziął" FSP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

@Darth Sidious,

 

Widzę że siedzisz w zasilaczach - masz może coś do powiedzenia nt. tej Delty którą rozważam parę postów wyżej? Czy to dobra zasiłka i faktycznie cicha, czy może jednak brać coś innego? :)

Ja nie "siedzę" w zasilaczach :)

Od tego mamy między innymi kolegę Benito (który wiele zasilaczy testował, rozkęcał itd.)

 

Ja tylko miałem parę zasilaczy w swoim życiu i po prostu wszystko staram się brać na "zdrowy chłopski rozum" jak to mówią ;)

 

A co do Twojego zapytania, to proszę .:

 

"Przedwczoraj zadałem pytanie o zasialcz marki Delta Electronics http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=63059

Wczoraj je uruchomiłem i powiem że jestem bardzo zadowolony, po prostu stabilne jak skała. Mój stary megabajt 300w wymieka. Przy konfiguracji Athlon XP @2250 , Radeon 9100 300/480, 512 DDr, 2 x Barracuda 40, Cd-rw + Cd-rom, SB live!

napięcia w stresie 3,3 - min 3,28 ; 5v - min 4,92, 4,95 ;12v - max 12,16;

co przy moim starym 3,3 - 3,12 ; 5 - 4,70 ; 12 - 12,72 -, jest szczytem marzeń

model Delta Electronics DPS-300 MB B rev.00

"Moc" max - 290W - 3,3 + 5 + 12;

przy 3,3 + 5 - max 200w;

3,3 - 26A ; 5v - 30v ; 12v - 15A. "

 

źródło.: http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f...nia-t63345.html

Myślę że do takiego celerona 1,7 to spokojnie wystarczy. (jeszcze będzie zapas).

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj doszedł do mnie pentagram CAV-620 i chciałbym zdementować nieprawdziwe opinie na temat jego (bez)głośności.

 

Zasilacz jak dla mnie jest głośny - chwilę po uruchomieniu wentyl kręci się około 800 rpm i jest naprawdę bezgłośny. Niestety po 10 minutach obroty stabilizują się na około 1000-1050 rpm w idle - zasilacz jest cichy, ale już jest najgłośniejszy z moich elementów w pc.

Przy obciążeniu jednego jajka obroty skaczą do około 1250 rpm :/ - jest już głośno. Przy maksymalnym obciążeniu obroty to około 1450 rpm i dla mnie ten poziom głośności jest już nieakceptowalny. Zamówiłem w komputroniku scythe slip stream 1200 rpm i będę go dzisiaj (o ile będzie do odbioru) podmieniał a jeżeli będzie jeszcze głośno to spowalniał ;).

Jeżeli chodzi o napięcia to jak wiadomo jest to sirtec i trzyma je bardzo dobrze.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...