Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Amacrox Warrior AX450-PNF pociągnie taki conifg bez OC:

MSI Neo2, E8200, 2x1GB, HDD 320GB, 8800GTS 640MB do tego napęd i ze 2 wiatraki

pozdr,

Jasne że tak.A moze jesteś zainteresowany Seasonic s12 380W :D w podobnej cenie.Zasilacz niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję zmianę mojego procesowa na E8400 (bedzie oc tak powiedzmy do 4Ghz) oraz grafikę na Radka 4870 i mam pewne obawy co do tego czy moj topowerek to pociągnie. Ogólnie jest cichy i jestem diabelnie zadowolony, ale to może nie wystarczyć, jesli nie da rady to polecicie mi coś ?? Ciche i tak samo bezawearyjne jak moj TP :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMACROX WARRIOR 400W BOX AX450-PNF

CoolerMaster - eXtreme Power Plus 460W (RS-460-PCAP-A3)

 

który z nich ? coolerM o 10zł droższy (135zł i 145zł)

 

amacrox ATX 2.01

CoolerMaster ATX V2.3 (2x 4pin ATX) i ogólnie więcej wtyczek ;]

 

oba 2x 18A na 12V max 29A

to te same bebechy ? tylko obudowa i kable inne ?

 

dodam że mam na mobo złącze ATX 8pin ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ten Pentagram ma na znamieniówce 380W na 12V, co jak na swoją cenę jest dobrym wynikiem. Czy nie jest głośny ? Czy nadawałby się do mojego komputera, ale z HD4850 ?

 

A może jednak tego Chiefa zostawić ? Ew. co w tej cenie (chciałbym przeznaczyć jak najmniej).

 

PS. Na Waszej stronie jest błąd przy zasiłkach OCZ (patrzyłem 500 i 600W) :

 

http://zenfist.pl/foto.php?products_id=2052&fID=06

 

Wg. mnie to 580W jest to 3,3V + 5V + 12V. Tak więc 12V wychodzi 580W - 150W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

 

Takie małe pytanko:

 

Jaki zasilacz do 200 zł (+- 10 zł) - bo ten szajs co miałem w obudowie zakończył swój żywot

 

- posiadam dwa dyski 2x200 GB

- GIGABYTE GA-945PL-S3

- 7900 GT galaxy ( jak chcę pograć to często podkręcam grafikę )

- procek P4 520 2.8 GHz HT ( podkręcam czasami do 3.5 GHz )

- 2 x napęd optyczny

- FDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekrutowi:

Jak ma być tani i dobry, to proponuję Fortron PNR 400W, mam dostęp po 90zł

Jak ma być najlepszy w cenie do 200zł to Enermax Pro82+ 385W mam dostęp po 200zł

 

Cypherowi:

Pociągnie bez problemu, mam dostęp do wersji Pro82+ 425W po 230zł, najtaniej w PL, nówki z gwarą i paragonem.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być najlepszy w cenie do 200zł to Enermax Pro82+ 385W mam dostęp po 200zł

myslalem nad fortron'em epsilon 500W [link], teraz widze ze sie trend zmienil na enermax'y...

ktory wybrac?, cena tak jak wyzej 200-220zl, moze byc z modularnymi kablami jak sie jakis dobry znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że nie będę oryginalny ale potrzebuję pomocy przy wyborze zasilacza... Przeczytałem już mnóstwo forów i mam mętlik w głowie :damage_wall: Ale do rzeczy Obecnie mam codegena, który zastąpił zasiłkę oryginalną z obudowy, która po 2 latach zaczęła wieszać kompa. Codegena się boję :rolleyes: Potrzebuję zasilacza pewnego, CICHEGO i taniego do sprzętu nieco archaicznego ale więcej nie potrzebuję:

Płyta gł.: MSI 865 PE Neo2-P Link

Proc. Celeron D 2,26 ale planuję zmienić go na P4 ok 3 GHz i może małe O/C

grafika Gf 6200

DVD i CD

HDD 250 GB

2x512 MB RAM

flop

Wiem, że zbyt dużej mocy nie potrzebuję i myślę że zasiłka ok 350 W wystarczy w zupełności. Od kilku dni czytam to i inne fora i przymierzam się do :

Fortrona 350 -hln link tylko on ma złącze na 24 pin a ja na płycie 20 więc konieczna przejściówka

delta: link czytałem juz o nim dobre opinie

lub inna delta ta ma 12 cm wentyl

Ewentualnie jakieś inne wasze propozycje zasilaczy. Ważne by były ciche, jak najcichsze;-)) i tanie. Który z wymienionych będzie najcichszy?

 

Przepraszam za tak długi opis sprawy.

Z góry dzięki za porady

Edytowane przez pilers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilers: Delte 300W bierz, spełnia wymagania i jest najtańsza

profundis: jak sie troche juz dowiesz o zasilaczach to sie odzywaj, ale nie wcześniej, doradzasz niewłaściwy zasilacz do tego zestawu, moze przeczytaj pierwszy post? :mur:

piórko: epsilon jest cichy i chłodny, Pentagram głosny i ciepły, zimą to może jest zaleta

Miguel707: jak jeszcze nie kupiłeś tego Pentaka sie wstrzymaj, dziś w nocy poświece troche czasu i napiszę conieco do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pentek nie jest taki zły jak piszesz, svende ;) moze jakieś nieprzyjemne 'przejścia' miałeś?

 

Owszem, ciepły jest. Głośny - bywały głośniejsze. Linia +12V całkiem stabilna, trochę się piątki i trójki czepiać można, ale i tak w granicach.

 

Zawsze można wymienić wentyla, jeśli za głośno będzie ;)

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tanią zasiłkę Pentagrama to tylko CAV-500-A12S, mam osobiście od 3 miesięcy i bardzo sobie chwalę. Generalnie zapomniałem że mam zasilacz. Kiedyś schodząc po schodach do piwnicy (tam mam kompa) to już zdala wiedziałem ze komputer jest włączony (zasilacz Chieftec GPS 400W) a teraz to nawet 2 metry obok i muszę patrzeć czy malutki ekranik LCD na obudowie się świeci czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie moze jak wyglada w srodku zasilacz chieftec1200w , mam taki i zastanaiwam sie nad zmiana w nim wentyli na cichsze takie aby ich slychac nie bylo, bo teraz wentyl w nim mi sie kreci 3000obr/min a wiec dosc sporo i slychac go znacznie. czy wentyle sa zwykle podlaczeniowe na 3pin czy moze inaczej podlaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj zakupilem sobie taki oto sprzecik:

plyta: Gigabyte GA-MA790GP-DS4H (zintegrowana grafika)

procek: Athlon 5000

ram: Geil 2 GB (1066)

 

Potrzebuje nowy zasilacz, ktorego jedna z glownych cech ma byc CICHA praca. Po przewertowaniu killkunastu topicow wybor padl na zasilacz firmy ENERMAX tylko teraz, ktory?

Zastanawiam sie miedzy PRO82+ 425W a Modu82+ 425W. Chcialbym oczywiscie zeby zasilacz starczyl mi na dlugo, w niedalekiej przyszlosci (przy zmianie lepszego chlodzenia procesora) planuje oc na tyle na ile sie da, maniakiem gier komputerowych nie jestem totez nawet za 3 lata nie bede mial u siebie 2 jakichs bardzo wydajnych radeonow itp. Tylko jedna karta graficzna. Czy lepiej w takim razie kupic tego Enermaxa PRO82+ czy jednak jest cos co przmawia za Enermaxem Modu82+ co moze sie w przyszlosci przydac itp??

 

P.S. A zapomnialem dodac: nie chodzi mi o szastanie kasa a roznica miedzy obydwoma zasilaczami to jakies 80 zl.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz(i).

Pozdrawiam

Edytowane przez Redzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...