Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam taki sprzęt:

CPU: i5 - 750 2,66GHz

GPU: xfx Radeon HD 6850

RAM: 4x2gb kingston hyperx ddr3 1333 MHz

Płyta główna: Gigabyte GA-P55-UD3

dysk: samsung 500gb sata 2

zasilacz: corsair 450W

 

Zastanawiam się nad wymianą zasilacza bo nie wiem czy ten Corsair da radę do tego zestawu po podkręceniu procesora i karty, po za tym ma on już dobrych parę lat(jeśli coś to robi). Jest w ogóle sens wymieniać? Jeśli tak to na jaki? Sam mam dwa typy:

 

SilentiumPc Deus 500W http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

Thermaltake SMART 550W http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-atx-smart-550w-modular140mm-80-bronze-sp-550mpcbeu-440694/

 

Tylko nie wiem czy ten Deus to jest pewny zasilacz i czy uciągnie? Czy może coś innego jeszcze? Głównie chodzi mi o to, żeby był możliwie najtańszy ale nie kosztem jakości.. Modularny też nie musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz nam miano tego zasilacza? Bo zapewniam że to ROBI różnicę , nawet w granicach marki.

Choć może nie takie wielkie, bo jeżeli zasilacz ma kilka lat to możesz mieć cmpsu-450vx, czyli seasonica s12II na japońskich kondensatorach o mocy realnej 500W - wewnętrznie to samo co Anter Eartwatts 500W, ma tylko lepsze kondensatory(!),

lub cpsu-450hx czyli to samo ale modularne i o większej sprawności i 2 wtyczkach pci-e...

Oba to tak naprawdę zasilacze 500W mogące w wysokiej temperaturze(40-50stopni) oddać 550W więc jak chcesz wymieniać na coś "MOCNIEJSZEGO" to celuj wyżej bo teraz już raczej nie robią zasilaczy w takimi zapasami w tym przedziale.

http://www.hardwaresecrets.com/article/540

 

jeżeli masz zaś coś innego np cx430 czy coś w ten deseń to zmieniaj:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to Corsair vx-450W. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, to jest dobry zasilacz wyciągający nawet do 550W(?), który uciągnie ten zestaw nawet po oc i nie ma sensu go zmieniać?

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że dokładne oznaczenie ma aż takie duże znaczenie.

 

Swoją drogą byłaby to fantastyczna wiadomość :)

Edytowane przez Michal001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zasilacz do dziś jako zapas, bezbłędnie chodził na i5-2500@4ghz+gtx570, a teraz popatrz na pobór mocy mojej karty i Twojej...

Jedyna korzyść z tego Deusa 500W to bardziej stabilna linia 12V bo ma niezależną regulację napięć i większą obciążalność tej linii, więc różnice idle/stress będą mniejsze ale to wszystko.

Jak chcesz to zmieniaj, poczujesz się lepiej:)

Edytowane przez Gerlath
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie tego tematu.

 

Posiadam teraz zasilacz Be Quiet! L8-CM-530W, 80+ Bronze, ponieważ poprzedni mi padł. Jednakże za niedługo będę kupował nowy sprzęt i czy ten zasilacz zaspokoi ten sprzęt:

 

Płyta główna: Asus ROG Crosshair V Formula-Z (AMD 990FX)

Procesor: AMD FX-8350

Karta graficzna: MSI GTX460 Cyclone 1GB

HDD: Seagate Barracuda - 1TB - 7200RPM - 64MB Cache

Ram: Corsair Vengeance LP 2x4GB 1600Mhz

Cooler: Be Quiet! Dark Rock Pro 2

Obudowa: Corsair Carbide Series 500R

 

W przyszłości planuję jakiegoś SSD i HDD oraz dopełnienie slotów ramu oraz jakieś tam wiatraczki. A bardzo dalekiej przyszłości przejście na GTX660 lub GTX670 ew. 680 (Albo jakiś AMD). SLI nie planuje ale wiem, że wtedy bym musiał wymienić na coś co ma więcej złączy PCI-E

 

Jeżeli chodzi o przetaktowywanie procesora to w 100% nie a jak już to tylko użycie opcji "Turbo".

 

Dziękuję za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponieważ na chwilę obecną nie orientuje się w rynku zasilaczy, proszę o pomoc w wyborze PSU do takiego zestawu (ważniejsze info):

 

mobo: Asus P8Z77-M PRO (mATX)

procek: Intel i7-3770K (przyszłościowo planowane OC, w granicach na jakie pozwala chłodzenie powietrzem)

grafika: brak, będę korzystał ze zintegrowanej i raczej nie mam planów tego zmieniać w przyszłości

dysk: 1*ssd, ale tutaj bardzo możliwe, że będę chciał w przyszłości dorzucić jakieś dodatkowe hdd/sdd

z ewentualnych peryferii na chwilę obecną jedynie jakaś karta wifi pci-e

chłodzenie: powietrze, obudowa ma 6 slotów na wentylatory (nie wiem czy wszystkie wykorzystam, ale załóżmy że tak), no i oczywiście jakieś porządne chłodzenie dla procka

 

Oczywiście jakiś zapas mocy chce mieć, po pierwsze żeby zasilacz nie grzał się nadmiernie pracując na granicy swojej mocy, a po drugie nie wiadomo czy nie zechcę kiedyś wsadzić coś więcej do kompa.

 

Najbardziej zależy mi na stabilności/jakości/wysokiej sprawności, potem na cichej pracy, a w ostatniej kolejności na niskiej cenie. Załóżmy, że budżet jest do 500zł, ale jeżeli wystarczy mi tańszy zasilacz to nie czuję presji żeby koniecznie wydawać więcej :)

 

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie da radę .

 

A co do sprzętu to nie bierz FX-8350 .

 

Zamiast tego bierz MSI B75A-G43 + I5 3470 , dużo taniej , chłodniej i równie szybko co na tym FX-ie a nawet szybciej .

 

Płyta - 257 zł ( vs. 884 zł za tego Asusa ) .

 

CPU : - 699 zł ( vs. 731 zł ) .

 

Oszczędzasz ponad 600 zł .

 

Do tego zmieniasz ram na Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 za 149 zł .

 

Kartę możesz brać już teraz , wystarczy że skombinujesz ~180 i możesz brać Vertex3D HD7870 Black ( okrojony HD7950 ) za 869 zł .Ceny z morele.net .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie da radę .

 

A co do sprzętu to nie bierz FX-8350 .

 

Zamiast tego bierz MSI B75A-G43 + I5 3470 , dużo taniej , chłodniej i równie szybko co na tym FX-ie a nawet szybciej .

 

Płyta - 257 zł ( vs. 884 zł za tego Asusa ) .

 

CPU : - 699 zł ( vs. 731 zł ) .

 

Oszczędzasz ponad 600 zł .

 

Do tego zmieniasz ram na Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 za 149 zł .

 

Kartę możesz brać już teraz , wystarczy że skombinujesz ~180 i możesz brać Vertex3D HD7870 Black ( okrojony HD7950 ) za 869 zł .Ceny z morele.net .

 

Dzięki za odpowiedź :) To dobrze, że zasilacz ogarnie :)

Nie będę brał intela ze względu na to, że komputer będzie mi służył również do pracy i do grania w międzyczasie a różnice między tymi dwoma procesorami w grach jest niewielka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę wymienić w końcu zasilacz, byłem napalony na Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W ze styczniowych zestawów, ale niestety zniknął z ofert sklepów :( Jest jeszcze do kupienia na Allegro, jednak cena średnio korzystna. Zależy mi naprawdę na ciszy dlatego polecany w lutym Corsair CP-9020060-EU średnio mi leży, bo czuję w moczu, że nie będzie cichy. Reasumując, doliczając trzeci typ co lepiej wziąć:

 

- Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W z Allegro,

- Corsair CP-9020060-EU,

- czy dopłacić do Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-500W z 80PLUS Gold? Tutaj pytanie, czy nie będzie problemów z zasileniem HD7950, który będzie prawdopodobnie moim następnym zakupem?

 

Skłaniam się ku ostatniej opcji, nie ma komentarza, w którym by nie zauważono, że jest niesłyszalny, no i te 80+ Gold ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo będę zmieniać budę wraz z wszystkim co będzie znajdować się w środku, i mam pytanie odnośnie zasilacza. Obecnie posiadam

 

PCPower&Cooling Silencer 470W 80plus w którym palce maczało OCZ, a tutaj znalazłem jakąś starą reckę http://www.in4.pl/re...ctr_str_numer=5

 

Moje pytanie brzmi: czy ten oto zasilacz wystarczy do udźwignięcie mniej więcej takich parametrów:

 

i5 3470

jakaś płyta na chipsecie B75

jakiś HD 7850 ewentualnie GTX 660

ramy 8gb do 1600

 

jeśli uciągnie to co gdybym zdecydował się na zestaw bardziej przewidziany do OC:

 

i5 2500k

mobo na Z77

grafika ta sama

ramy te same

 

Zasilacz ma około 4 lat jest bardzo cichy, nie zawodzi mnie póki co, kręciłem swojego e8400, kręciłem gtxa260 bez żadnych problemów, więc chciałbym wiedzieć czy do nowych części to wystarczy - zawsze to te 200-300zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11 Zasilacz dostępny jest w sklepie Saturion,niestety musisz na niego poczekać kilka dni.Cena jest w miarę rozsądna http://www.saturion.pl/product/134413/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Pure_Power_L8_CM_530W.html

 

Dostępny również jest model z serii E9 500W http://www.saturion.pl/product/139361/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Straight_Power_E9_500W.html

Zasilacz powinien wystarczyć do podanej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E9 jest nowocześniejszym modelem, czy mam mylne wrażenie? Posiada 4 linie +12v, podczas gdy L8 ma dwie. Na korzyść E9 przemawia także większa ilość wtyczek Sata i większy wentylator, za to dużym minusem jest to, że nie ma odpinanych kabli (?). Mam mętlik w głowie, bo chciałem modularny, a za tą cenę to powinien być takowy i średnio rozumiem skąd wyższe ceny tej serii, jest dużo lepsza?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model E9 500W jest z certyfikatem 80+ Gold,niestety w porównaniu do modelu L8 530W ma słabszą linię +12V o 24 W.Dokładnie posiada 480W a model E9 456W.Jeśli chodzi o wtyczki Sata to posiada 8,natomiast model L8 5.

 

Jeśli chodzi o cenę to płacisz za certyfikat Gold i dłuższą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat kosztuje, racja. Właśnie zauważyłem, że L8 530W stał się dostępny na Morele w cenie 299zł. Raczej jego wezmę, bo jednak na modularnych kablach mi trochę zależy, mam nadzieję, że 120mm w nim będzie równie cichy, a Bronze starczy, podobnie jak 5 x Sata, a przy okazji minimalnie większa moc i 35zł w kieszeni Dołączona grafika Martwią mnie jedynie komentarze o krótkim kablu zasilania procesora...

 

Chociaż jak patrzę na porównanie to kusi sprawność i wentylator SilentWings, którego brak w L8... Trudny wybór, już zaczynam wyliczać, czy liczba kabli do odpięcia jest na tyle duża by potrzebny był modularny zasilacz i zaczynam wątpić Dołączona grafika, ale też ta mniejsza moc, ehh... nie mam więcej kasy by to wszystko pogodzić.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie bequiet.com podana jest długość kabli od zasilacza do pierwszego złącza http://www.bequiet.com/pl/powersupply/249

 

Nawet jeśli zasilacz będzie zamocowany na dole obudowy to mimo wszystko powinien spokojnie wystarczyć.

 

Napisz do sklepu Saturion,kiedy będą mieli te zasilacze na stanie.Tam przynajmniej dostaniesz fakturę i na fakturze masz podaną gwarancję w miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może, choć mam nadzieję ze nie chcesz go specjalnie kupować do zestawu, a jest że tak powiem "zdobyczny".

To niezły zasilacz ale konstrukcja dość stara- jak specjalnie kupować to coś nowszego, no chyba że CCC*

 

* cena czyni cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie miałem kupić Fortrona FSP450-60 EGN 90+ (90+) za ok 200 ale użytkownik Yalu.pl nie chce go teraz wystawić. Czy ten będzie równie dobry mimo że tańszy:

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=40232?

Pod konfig: 3570K, mobo Z77, oc na max ~ 4,5G, grafa integra albo nieistotna, dużo hdd i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamotalem się w oznaczeniach trochę, dobrze wiedzieć. A FPS450 60EGN 90+ można za ok. 2 stowki kupić. Znalazłem więc biorę 450-ke.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj padł mi Corsair HX520 po pięciu latach i dwóch miesiącach Dołączona grafika

Komp nie uruchamia się wogóle brak reakcji zasilacza po wciśnięciu power.

Jeszcze sprawdzę dzisiaj czy uruchomi się po zwarciu pinów w złączu atx oraz czy nie pociągnął za sobą innego sprzętu.

Co byście polecili do 300zł z przesyłką może być modularny.

W proline znalazłem coś takiego czy warto wogóle to brać?

Tacens Radix 750w 5/6 259/269zł chyba że macie inne typy do sprzętu z sygnaturki.

Jeżeli jest coś godnego polecenia i taniej to także proszę pisać.

 

Edit:

Tak jak myślałem zasilacz poszedł nie odpala dobrze że reszta śmiga na pożyczonym chieftecu 500w Dołączona grafika

Żadnego bezpiecznika nie znalazłem w środku więc chyba zasiłka na szrot.

Sprzedam okablowanie i zawsze się coś zwróci Dołączona grafika

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APN ma niższą sprawność, nie ma certyfikatu 80plus.

To może zastanów się nad wersją 350W tego EGN? W morele była ostatnio. Tylko jak ma być dużo hdd, sprawdź czy wtyczek wystarczy.

 

Cóż szkodzi zastosować przedłóżki-rozgałęziacze, chyba nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...